To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný zbytek dnešního večera a u dalších online přenosů se s vámi loučím na počtenou!
Československá stopa v dnešním zápase:

Ľubomír VIŠŇOVSKÝ (NYI) – 0+1, 3 střely, čas na ledě 17:08, třetí hvězda utkání
Jaroslav HALÁK (NYI) – 24 úspěšných zákroků, 1 inkasovaný gól, úspěšnost zásahů 96,0%

Největší čas na ledě: Boychuk 26:23 – Bäckström 24:40

Branky a nahrávky: 33. Okposo (Višňovský, Bailey), 61. Tavares (Kuljomin, Leddy) – 54. Bäckström (Green, Ward). Diváci: 16170 (vyprodáno). Rozhodčí: St. Laurent, Jackson – Murchison, Heyer.
Dnešní utkání bylo hodně dlouho vedeno jako velká taktická bitva, hrálo se hodně opatrně z obou stran, až možná hokej trochu nudil. Skóre otevřel až ve 33. minutě Kyle Okposo, o nějž se otřela střela Višňovského a puk skončil v brance.

Islanders se pak zatáhli do obrany a hlídali si svůj jednobrankový náskok, Capitals se ale stejně podařilo vyrovnat. Parádní střelu předvedl v 54. minutě Nicklas Bäckström a poslal utkání do prodloužení.

Patnáctiminutová přestávka před nastaveným časem nakonec nebyla potřeba, jelikož prodloužení už po 15 vteřinách ukončil kapitán domácích John Tavares. Islanders se tak ujímají vedení v sérii 2:1!
60:15
Islanders právě vstřelili branku!
To je neskutečné, Ostrované se prosazují téměř ihned po začátku! Leddyho střelu od modré čáry tečoval Nikolaj Kuljomin, Holtby puk pouze vyrazil betonem před sebe, od Orpika se puk odrazil k JOHNU TAVARESOVI, který z úhlu dokázal procedit kotouč do branky! Asistence: Nikolaj Kuljomin a Nick Leddy.

Největší čas na ledě: Boychuk 26:08 – Bäckström 24:25
Washingtonu se ve třetí části hry podařilo po velkém tlaku vyrovnat, v 54. minutě se o to postaral elitní centr Nicklas Bäckström. Islanders se do vyrovnání téměř jen bránili, svou ohromnou střeleckou převahu tak nenavýšili. O vítězi dnešního zápas rozhodne prodloužení.
60:00
59:31
Clutterbuck úspěšným blokem zastavil střelu Carlsona, sám pak na druhé straně prověřil Holtbyho.
59:04
Už probíhá poslední minuta třetí třetiny, Halák si poradil se střelou Joela Warda.
58:46
Ovečkin protečoval přihrávku do útočného pásma, Islanders se ale zmocnili puku.
58:08
Trenér hostů Barry Trotz si bere oddechový čas, aby si jeho hráči mohli po zakázaném uvolnění odpočinout.
58:08
Zakázané uvolnění Capitals, vhazovat se bude před Holtbym.
57:54
Kyle Okposo zkusil své štěstí z velkého úhlu, netrefil se ani mezi tři tyče.
57:27
Snad poprvé od vyrovnávací branky se hosté usadili s pukem v útočném pásmu, dlouho se tam ale neudrželi.
56:52
Puk sražen na hostující střídačku, vhazovat se bude ve středním pásmu.
56:24
Holtby vůbec neviděl, že Nick Leddy vyslal střelu, nakonec brankář hostů zasáhl hodně reflexivním zákrokem.
55:50
Tempo hry po Bäckströmově vyrovnání trochu opadlo, více ze hry mají domácí Ostrované.
55:01
Po vyrovnávací brance domácí hráči opět zvýšili svou aktivitu, za posledních 10 minut vystřelili na Holtbyho pouze jedinkrát.
54:26
Jason Chimera navezl kotouč do útočného pásma pozadu, což samozřejmě znamená postavení mimo hru.
53:54
Washington právě vstřelil branku!
Hosté ze svého tlaku vytěžili branku! NICKLAS BÄCKSTRÖM si vybruslil mezi kruhy a vyslal přesnou střelu, která se s přispěním odrazu o břevno dostala do branky! Obrovskou porci práce předvedli Ovečkin s Wardem, kteří clonili Halákovi ve výhledu! Asistence: Mike Green a Joel Ward.
53:36
Mike Green měl před sebou poloprázdnou branku, trefil ale pouze Haláka!
53:20
Alex Ovečkin střílel z pravé strany, Halák jeho pokus zastavuje betonem.
52:57
Trenér domácích Jack Capuano si vybírá oddechový čas, aby si jeho hráči po icingu mohli trochu odpočinout.
52:57
Další zakázané uvolnění Islanders, znovu vhazování před Halákovou brankou.
52:32
Washingtonu utíká čas celkem dost rychle, do konce třetí třetiny zbývá už něco málo přes 7 minut.
52:00
Josh Bailey pouze posunul puk do útočného pásma, domácí se opět nikam neženou a míří střídat.
51:29
Rána Orpika končí lehce tečovaná mimo tři tyče, Capitals pokračují v tlaku v útočném pásmu.
50:53
Ostrované se nikam už moc neženou, puk pouze odevzdali do útočného pásma a míří střídat.
50:15
Brooks Laich se z otočky snažil poslat kotouč před branku, tam jej sbírá Brian Strait.
49:48
Puk sražen do ochranné sítě, další vhazování před brankou Islanders.
49:25
Zakázané uvolnění na straně Islanders, vhazovat se bude opět před Halákem.
49:01
Matt Martin servíroval přihrávku před branku, jeho spoluhráči ale stáli v trochu jiných prostorech.
48:39
Brooks Orpik zakládá nový útok svého týmu, za pukem už rychle spěchá Alex Ovečkin.
48:02
Jaro Halák likviduje tvrdou ránu Johna Carlsona od modré čáry, po reklamní pauze se bude vhazovat v obranném pásmu Islanders.
47:43
Po icingu Islanders se hra vrací zpátky před Halákovu branku.
47:10
Joel Ward nahazoval puk zpoza branky, Haláka nepřekvapil.
46:44
Další rána Brookse Laicha po otočce, Halák opět nemusel zasahovat, puk trefil jednoho z jeho spoluhráčů.
46:13
Laichovu střelu od modré čáry srazil Calvin de Haan, Washington se dostal zpátky k puku.
45:51
Postavení mimo hru domácích, vhazovat se bude ve středním pásmu.
45:26
Casey Cizikas byl sice u vyhozeného puku jako první, v souboji se dvěma protihráči nicméně neuspěl a Jay Beagle už otáčí hru na druhou stranu.
44:41
Hráči Islanders se drží s pukem v útočném pásmu, z přihrávek podél mantinelu ale nebude lehké vstřelit branku.
44:03
Další šance pro Kuzněcova, který si vybruslil s pukem až před branku, jeho následná střela byla sražena do ochranné sítě.
43:51
Kuzněcov parádní přihrávkou zpátky před branku našel Johanssona, který vystřelil jen do Haláka.
43:28
Nikolaj Kuljomin se dvakrát během krátké chvíle dostal k dorážce, pokaždé z otočky puk nasměroval do Holtbyho betonu.
42:54
Niskanen si teď nadělal na problémy, Tavares mu sebral kotouč.
42:10
Capitals si vytváří slušný tlak v útočném pásmu, Halák se svými spoluhráči zatím odolává všem střelám.
41:42
Niskanenova rána od modré čáry byla tečovaná, Halák ale zastavil kotouč betonem.
41:21
Po dlouhém boji o kotouč za Holtbyho brankou nakonec kotouč získali hosté.
40:40
Washington si v pokračující přesilovce nedokázal nic vytvořit, Strait je zpátky na ledě, Islanders hrají v plném počtu.
40:01
Třetí třetina začne přibližně v 20:14.
Československá stopa po druhé třetině:

Ľubomír VIŠŇOVSKÝ (NYI) – 0+1, 3 střely, čas na ledě 11:44
Jaroslav HALÁK (NYI) – 13 úspěšných zákroků, žádný inkasovaný gól, úspěšnost zásahů 100%

Největší čas na ledě: Boychuk 18:28 – Carlson 17:37
Druhá třetina přinesla téměř stejnou podívanou jako první část hry, Islanders pokračovali v aktivní hře, po druhé třetině vedou borci z Long Islandu na střely drtivým poměrem 33:13. O jedinou branku dosavadního průběhu zápasu se postaral ve 33. minutě Kyle Okposo. Islanders tak vedou po 40 minutách hry nad Washingtonem 1:0.
40:00
39:48
Další střelu Ovečkina z vrcholu levého kruhu blokuje Johnny Boychuk.
39:19
Alexander Ovečkin se dostal k odraženému puku a rychle vypálil, Halák nic neviděl, naštěstí pro něj puk mířil mimo jeho branku.
38:40
Washington si zahraje přesilovou hru, za faul vysokou holí je vyloučen domácí obránce Brian Strait.
38:09
Na ledě čtvrtá lajna Islanders, která opět rozdává hity na počkání. Washington už konečně mohl vystřídat, Capitals přestáli obrovský tlak svého soupeře.
37:29
Tlak Islanders graduje, rána Boychuka od modré čáry proletěla brankovištěm!
37:05
Islanders si vytvořili obrovský tlak v útočném pásmu, Thomas Hickey se dostal až před branku, mezi tři tyče se svou střelou netrefil.
36:37
Nielsen nabídl vynikající příležitost pro Baileyho, který ale přihrávku nečekal, a tak ani nedokázal zakončit.
36:06
Capitals po inkasované brance začali hrát trochu více odvážněji a aktivněji do útoku.
35:34
Casey Cizikas se v útočném pásmu neprosadil, hosté ale vyhodili pouze na zakázané uvolnění.
34:51
Troy Brouwer je na ledě, Washington hraje v plném počtu.
34:31
Holtby si poradil se střelou Ryana Stromea, Islanders pokračují v tlaku v útočném pásmu.
34:00
Karl Alzner posílá puk přes všechny čáry, Capitals mohou kompletně vystřídat.
33:23
Další střelecký pokus Franse Nielsena končí sražený v ochranné síti, vhazovat se bude po Holtbyho pravé ruce.
33:07
Frans Nielsen dostal hodně času i prostoru v mezikruží, jeho střelu Holtby vyrazil.
32:51
Islanders navíc budou pokračovat v přesilové hře, za podražení míří na trestnou lavici Troy Brouwer.
32:37
Domácí se ujímají vedení! Holtby nejdříve zasáhl proti šancím Hickeyho a Okposa. Akce ale pokračovala, puk se dostal na modrou čáru k Višňovskému, jehož tvrdá rána trefila do nohy KYLA OKPOSA a kotouč skončil až v síti! Asistence: Ľubomír Višňovský a Josh Bailey.
31:54
Višňovský je zpátky na ledě, kde ho Ovečkin ihned přivítal dalším tvrdým hitem.
31:27
Na druhé straně Ward uvolnil do dobré střelecké pozice Nicklase Bäckströma, jehož střelecký pokus zastavuje Jaro Halák.
30:56
Po Kennedyho ráně od modré čáry dorážel Anders Lee, Holtby se štěstím uhájil čisté konto!
30:25
Braden Holtby zastavuje dalekonosnou střelu Johnnyho Boychuka ze středního pásma.
30:00
Máme za sebou již polovinu základní hrací doby, branku jsme neviděli, Islanders vedou na střely jednoznačně poměrem 21:9!
29:13
Ovečkin dlouhou přihrávkou nenašel nikoho ze svých spoluhráčů, píská se zakázané uvolnění Washingtonu.
28:44
Rozhodčí ztratil přehled o hře, a tak zapískal dříve, než měl Jaroslav Halák kotouč zcela pod kontrolou. Vhazovat se bude v obranném pásmu Islanders.
28:08
Po tvrdém hitu od Troye Brouwera zůstal na ledové ploše ležet slovenský zadák v barvách Islanders Ľubomír Višňovský. Po krátké chvíli se sám zvedl, odešel ale do kabiny.
28:08
Jevgenij Kuzněcov se dostal k zajímavé střele, Halák jeho pokus vyrazil pravým betonem.
27:39
Nick Leddy se vydal na útočný výlet, Holtby jeho střelu z levé strany dokázal jen tečovat mimo branku!
27:10
Puk se odrazil do ochranné sítě nad Holtbyho brankou, vhazovat se bude v obranném pásmu Capitals.
26:35
Brooks Orpik je na ledě, Washington hraje v plném počtu.
26:18
Braden Holtby si našel puk po tvrdé ráně Johnnyho Boychuka od modré čáry.
25:40
Ani domácím hokejistům se v početní výhodě příliš nedaří, Jason Chimera opět osvobozuje svůj tým.
24:57
Ostrovanům kombinace až do prázdné branky nevyšla podle představ, Bäckström vyhazuje.
24:35
Vylučovat se bude tentokrát na straně Capitals, za nedovolené bránění míří na trestnou lavici Brooks Orpik.
24:12
Tyler Kennedy se vrací na ledovou plochu, Islanders hrají v plném počtu.
23:49
Washingtonu se v početní výhodě příliš nedaří, Kennedy je už připraven na návrat do hry.
23:13
Domácí hráči nenechávají Washingtonu vůbec žádný čas na klidnou kombinaci, těsná obrana Capitals vůbec nesvědčí.
22:44
Alexander Ovečkin zatáhl puk do útočného pásma, po špatné přihrávce ale Nielsen v klidu vyhazuje.
22:12
Přesilová hra pro Capitals, za hákování je vyloučen Tyler Kennedy.
21:45
Také ve druhé části hry se zatím hraje hodně opatrně.
21:16
Po zakázaném uvolnění Capitals se hra stěhuje před Holtbyho branku.
20:52
Marcus Johansson vypálil slušnou střelu, Halák si s jeho pokusem dokázal poradit.
20:27
Druhá třetina začala nepřesnostmi na obou stranách.

Největší čas na ledě: Boychuk 9:02 – Niskanen 8:06
První třetina se hrála ve velmi opatrném duchu, oba týmy se nechtěly dopustit nějaké zbytečné chyby. Nakonec ale přišly dva zajímavé momenty na obou stranách v závěru, po Tavaresově střele puk poskakoval v brankovišti Capitals, z rychlého protiútoku pak Carlson nastřelil tyč! Islanders tak hrají s Washingtonem po první třetině zatím bez branek.
20:00
19:20
Po zakázaném uvolnění Capitals se bude vhazovat před brankou Bradena Holtbyho.
19:01
Po strhujících momentech na obou stranách se hra opět trochu uklidnila, už běží poslední minuta první části hry.
18:28
Na druhé straně pro změnu v přečíslení dva na jednoho vypálil John Carlson pouze do tyče!
18:09
Po střele Johna Tavarese zůstal ležet puk pod Holtbym, nakonec ale vycestoval mimo tři tyče!
17:35
Cal Clutterbuck se snažil přihrát na najíždějícího Martina, puku se zmocnili hráči Capitals.
17:00
Ostrované jsou zatím střelecky jasně aktivnějším týmem, mají na svém kontě třikrát více střel než Washington.
16:38
Okposo hledal před brankou Baileyho, ten ale prudkou přihrávku nedokázal zpracovat.
15:49
Braden Holtby trochu zazmatkoval při rozehrávce, nakonec se ale z ošemetné situace Capitals dostali.
15:20
První třetina je zatím opravdu hodně opatrná, spíše to připomíná taktickou bitvu.
14:46
Jaroslav Halák lapačkou likviduje tvrdou ránu Mika Greena od modré čáry.
14:24
Martin vypracoval dobrou střeleckou příležitost pro Clutterbucka, ten svou střelou trefil pouze Greena.
13:55
Domácí opět usazeni v útočném pásmu, Josh Bailey vypálil mimo branku, z následné akce neuspěl ani Frans Nielsen.
13:18
Alexander Ovečkin proti třem spoluhráčům neměl šanci uspět, do útoku už míří Islanders.
12:43
Hickey chyboval v rohu a Beagle hned nabízel šanci pro Wilsona, který se před Halákem nedokázal prosadit. Slovenskému brankáři pak spadla maska, hra je přerušena.
12:12
Domácí hráči nemohou postupovat dál do útočného pásma, dostali se do postavení mimo hru.
11:33
Kyle Okposo naznačil střelu, nakonec jen poslal kotouč po otočce podél mantinelu do rohu, kde se ho zmocnili hosté.
11:00
Holtby podržel puk ve své lapačce, po reklamní přestávce se bude vhazovat v obranném pásmu Washingtonu.
10:30
Hosté mohli unikat do přečíslení tří na jednoho, Tom Wilson ale velmi špatně přihrál.
10:07
De Haan se vrací na led, Islanders hrají v plném počtu.
09:36
Kuljomin opět vyhazuje, Islanders mohou vystřídat.
09:05
Cizikas s Clutterbuckem dokázali procpat kotouč alespoň do středního pásma.
08:46
Další rána z hole ALexandera Ovečkina končí mimo tři tyče, posléze Johansson nedokázal zasáhnout puk v předbrankovém prostoru.
08:18
Bäckström našel před brankou volného Brouwera, který zamířil těsně vedle branky!
08:07
Tentokrát si přesilovou hru zahrají hráči Washingtonu, obránce domácích Calvin de Haan je vyloučen za podražení.
07:52
Joel Ward se snažil natlačit kotouč před branku na Ovečkina, kus černé pryže ale ještě před ruským kanonýrem uzmul Jaroslav Halák.
07:27
Holtby dokázal lehce tečovat tvrdou ránu Nikolaje Kuljomina z mezikruží, kotouč končí za brankou.
06:50
Zatím se dnes hraje dost opatrně, oba týmy nechtějí hned v úvodu udělat nějakou zbytečnou chybu.
06:18
Braden Holtby si vychutnal zákrok lapačkou proti tvrdé střele Ľubomíra Višňovského.
05:36
Glencross je na ledě, Capitals hrají v plném počtu.
05:19
Capitals se opět podařilo vyhodit, prvnímu oslabení v dnešním zápase se nejspíše ubrání.
04:56
Nelson se tentokrát už dostal k dorážce, nastřelil ovšem pouze Holtbyho!
04:40
Brock Nelson neuspěl v boji o dorážku na hranici brankoviště, hostům se podařilo vyhodit.
04:17
Islanders se zatím v přesilové hře příliš nedaří, střela Tavarese končí sražená v ochranné síti.
03:36
Uvidíme první přesilovou hru v dnešním zápase, na trestnou lavici za nesportovní chování míří útočník hostů Curtis Glencross.
03:24
Po ráně Nielsena se k dorážce cpal Bailey, Holtby společně se svými spoluhráči celou situaci ustál.
02:59
Puk se odrazil na domácí střídačku, vhazovat se bude ve středním pásmu.
02:32
Tyler Kennedy vystřelil z levé strany, Braden Holtby jeho pokus v klidu kryje.
02:08
Čtvrtá formace Islanders zvedla vlnu emocí v hledišti, několika srážkami rozproudili Martin a spol atmosféru v hale.
01:40
Diváci pokřikují na brankáře Holtbyho, ten teď rozehrává za vlastní brankou.
01:17
Další ránu Ľubomíra Višňovského zblokoval Karl Alzner, kotouč končí za Holtbyho brankou.
00:52
Braden Holtby si připisuje první úspěšný zákrok, z levé strany střílel domácí kapitán John Tavares.
00:33
Washington začal lépe, elitní formace Capitals se ihned usadila v útočném pásmu.
00:01
Arénou právě zní americká hymna, po které už nebude bránit nic úvodnímu vhazování.

New York Islanders: Halák (Neuvirth) – Leddy, Boychuk, de Haan, Strait, Hickey, Višňovský – Kuljomin, Tavares (C), Strome – Bailey, Nielsen, Okposo – Lee, Nelson, Grabner – Martin, Cizikas, Clutterbuck. Trenér: Jack Capuano.

Washington Capitals: Holtby (Grubauer) – Orpik, Carlson, Alzner, Niskanen, Gleason, Green – Ovečkin (C), Bäckström, Ward – Johansson, Kuzněcov, Brouwer – Chimera, Fehr, Beagle – Glencross, Laich, Wilson. Trenér: Barry Trotz.

Rozhodčí: St. Laurent, Jackson – Murchison, Heyer.
Československá stopa v dnešním utkání:

Ľubomír VIŠŇOVSKÝ (NYI) – 2 zápasy, 1 bod (0+1)
Jaroslav HALÁK (NYI) – 2 zápasy, 1 výhra, úspěšnost zásahů 91,7%, průměr obdržených branek na zápas 2,52, žádné čisté konto
Michal NEUVIRTH (NYI) – ještě nenastoupil
PRVNÍ ZÁPAS

Washington – NY Islanders 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 20. Johansson (Laich) – 7. Nelson (Bailey, Boychuk), 24. Strome (Tavares), 31. Bailey (Okposo, Nielsen), 59. Nelson (Lee, Grabner).

Washington Capitals: Holtby (Peters) – Orpik, Carlson – Niskanen, Alzner – Green, Gleason – Ovečkin, Kuzněcov, Ward – Johansson, Bäckström, Brouwer – Laich, Fehr, Beagle – Glencross, Latta, Chimera.
New York Islanders: Halák (Neuvirth) – Leddy, Boychuk – de Haan, Strait – Hickey, Višňovský – Kuljomin, Tavares, Strome – Bailey, Nielsen, Okposo – Lee, Nelson, Grabner – Martin, Cizikas, Clutterbuck.
DRUHÝ ZÁPAS

Washington – NY Islanders 4:3 (0:1, 2:2, 2:0)
Branky a nahrávky: 32. Alzner (Green, Bäcksträm), 37. Ovečkin (Niskanen, Bäcksträm), 44. Bäckström (Carlson), 48. Chimera (Niskanen) – 6. Clutterbuck (Martin), 24. Strome (Tavares, Višňovský), 35. Okposo (Bailey, de Haan).

Washington Capitals: Grubauer (Peters) – Orpik, Carlson, Niskanen, Alzner, Gleason, Green – Ovečkin, Kuzněcov, Ward – Johansson, Bäckström, Brouwer – Chimera, Fehr, Beagle – Glencross, Laich, Wilson.
New York Islanders: Halák (Neuvirth) – Leddy, Boychuk, de Haan, Strait, Hickey, Višňovský – Kuljomin, Tavares, Strome – Bailey, Nielsen, Okposo – Lee, Nelson, Grabner – Martin, Cizikas, Clutterbuck.
WASHINGTON CAPITALS

Také Washington prožil po loňském nepovedeném ročníku, ve kterém se Capitals ani nepodívali do vyřazovacích bojů, slušnou základní část. Konečné 4. místo se ziskem 101 bodů je pro Caps úspěchem, za výsledky z velké části stojí především kapitán Alex Ovečkin, který popáté v kariéře vyhrál Maurice Richard Trophy pro nejlepšího střelce.

Nejproduktivnější hráč: 5 hráčů – 1 gól
Nejlepší střelec: Ryan Strome a Brock Nelson – 2 góly
Nejproduktivnější obránce: Matt Niskanen – 2 body (0+2)
Brankářská jednička: Braden Holtby – 1 zápas, 0 výher, úspěšnost zásahů 88,5%, průměr obdržených branek na zápas 3,05, žádné čisté konto
NEW YORK ISLANDERS

Ostrované z New Yorku zaznamenali v letošní sezoně jeden z nejvýraznějších vzestupů ze všech týmů v NHL, v podstatě po celou dobu základní části se drželi na samé špičce Východní konference. Nakonec se Islanders umístili na 5. místě se ziskem 101 bodů. Produktivitu týmu táhl především John Tavares, který do posledního kola bojoval o Art Ross Trophy.

Nejproduktivnější hráč: Josh Bailey – 3 body (1+2)
Nejproduktivnější obránce: Boychuk, Višňovský, de Haan – 1 bod (0+1)
Brankářská jednička: Jaroslav Halák – 2 zápasy, 1 výhra, úspěšnost zásahů 91,7%, průměr obdržených branek na zápas 2,52, žádné čisté konto
Zdravím všechny fanynky a fanoušky toho nejlepší hokeje na celém světě! V zámoří ve středu odstartoval Stanley Cup, dnes se odehrají již třetí zápasy. V našem online přenosu budeme sledovat utkání mezi New York Islanders a Washington Capitals, zápas začíná v 18:00!