NHL - Play-off -  ONLINE PŘENOS -  Boston : Columbus - 5. května 2019   01:15

Boston
Boston
21:39' Krejčí (DeBrusk, Backes) • 44:51' Marchand (Clifton, Bergeron) • 51:16' Pastrňák (Marchand) • 58:32' Pastrňák (Marchand, Carlo)
4:3
(0:0, 1:0, 3:3)
Stav série: (3:2)
Columbus
Columbus
50:33' S. Jones  (Werenski, Atkinson) • 52:07' Dzingel  (Duchene, D. Savard) • 53:58' Kukan  (Panarin, J. Anderson)

3. Brad Marchand (BOS) 1+2
Statistiky: Střely na bránu: 36-36; Zablokované střely: 15-18; Vhazování: 46%-54%; Hity: 32-42; Přesilové hry: 0/2-0/2; Trestné minuty: 4-4.
Blue Jackets od začátku druhé třetiny dlouho těsně prohrávali a ve třetí třetině dokonce dvakrát o dvě branky, přesto dokázali během bláznivé závěrečné části vyrovnat. Necelé dvě minuty před koncem si ale vzal slovo David Pastrňák a rozhodl o výhře Bostonu, který dělí jediná výhra od postupu do finále Východní konference. Konečný výsledek zápasu, kde ožilo Pasta la vista, zní. Boston Bruins 4 Columbus Blue Jackets 3.
59:45'
Matt Duchene před pár okamžiky orazítkoval tyč a nyní mohl skórovat z blízkosti do prázdné brány Cam Atkinson, Tuukka Rask se ale roztáhl na brankové čáře jako žába a společně se spoluhráči udržel puk mimo! Neskutečné!
59:00'
Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.
58:39'
Bruins vyhodili puk na zakázané uvolnění a Sergej Bobrovskij okamžitě zamířil na střídačku!
58:32'
Bruins právě vstřelili branku!
DAVID PASTRŇÁK si najel na vnitřním oblouku pravého kruhu pro vhazování na přihrávku Brada Marchanda z levého křídla a skvělou tečí těsně nad ledem usměrnil puk k přední pravé tyči! Pasta la vista, jak by řekl Robert Záruba – 4:3! Asistence: Brad Marchand a Brandon Carlo.
57:43'
Na opačné straně mohl skórovat a rozhodnout Cam Atkinson, jeho střela z mezikruží ale zamířila přímo do náruče připraveného brankáře Tuukky Raska.
57:33'
David Krejčí nahodil puk z pravého křídla a ostrého úhlu před bránu, kde vznikl obrovský závar, Bruins se ale skórovat nepodařilo. Hosté nyní nebezpečí přečkali.
56:03'
Josh Anderson nabral velkou rychlost a z pravého kruhu mířil pod horní tyč, Tuukka Rask ale puk vytáhl.
55:06'
Matt Grzelcyk na levém křídle vystřelil z úhlu a Sergej Bobrovskij kotouč podržel. Komerční přestávka.
54:47'
Nick Foligno z levého křídla nahodil puk před bránu, všichni jeho spoluhráči k němu ale měli příliš daleko.
53:58'
Columbus právě vstřelil branku!
DEAN KUKAN si najel na vrcholu mezikruží na zpětnou přihrávku Artěmije Panarina z levého kruhu a parádní střelou bez přípravy vymetl vzdálenější pravý horní roh brány! Vyrovnáno 3:3! Asistence: Artěmij Panarin a Josh Anderson.
52:07'
RYAN DZINGEL si najel u levé tyče na přihrávku Matta Duchenea z pravého kruhu a parádní střelou zápěstím zamířil z ostrého úhlu pod víko – 3:2! Asistence: Matt Duchene a David Savard.
51:16'
DAVID PASTRŇÁK na bodu levého kruhu krásně zamíchal s pukem a rychlou střelou zápěstím zamířil vedle vyrážečky Sergeje Bobrovského k přední levé tyči! Nick Foligno měl na střídačce pořádný vztek a ranou o zem zlomil hokejku. Bruins vedou 3:1. Asistence: Brad Marchand.
50:33'
SETH JONES na pravém křídle vystřelil z téměř nulového úhlu a tečovaný puk se od lapačky Tuukky Raska odrazil do sítě, což prokázalo video! Asistence: Zach Werenski a Cam Atkinson.
50:33'
Rozhodčí zavolali do Toronta, aby přezkoumali, zda puk nepřekročil brankovou čáru, což se nakonec stalo!
50:33'
Seth Jones na pravém křídle vystřelil z téměř nulového úhlu a tečovaný puk skončil v podpaždí Tuukky Raska.
50:15'
Kotouč skončil po útočném snažení Blue Jackets v ochranné síti a prostor dostává komerční přestávka.
48:34'
Columbus na levém křídle vypálil od modré čáry a Tuukka Rask puk na přední tyči vyrazil vyrážečkou.
47:55'
Blue Jackets začali být mnohem více aktivnější, jenže útočník Josh Anderson se do zakončení nedostal.
46:34'
Sergej Bobrovskij zmrazil nahození Bruins z levého křídla pod lapačkou a následuje krátká komerční přestávka.
44:51'
BRAD MARCHAND se ocitl u pravé tyče ve velké šanci a z úhlu mířil do bližšího horního rohu brány, brankář Sergej Bobrovskij sice předvedl spektakulární semafor a puk vytáhl lapačkou, proti jeho dorážce už byl ale bezmocný – 2:0! Asistence: Connor Clifton a Patrice Bergeron.
44:31'
Blue Jackets se nepodařilo rozehrát podél trestných lavic a vzápětí se pískalo zakázané uvolnění. Přerušení.
43:13'
Bruins vystřelili na bodu levého kruhu a puk mířil k přední tyči, kde ho Sergej Bobrovskij zastavil pravým betonem a poté rychle zmrazil pod svou lapačkou.
42:52'
David Backes si najel z levého kruhu rychle před bránu a vzápětí zboural s bránou i Sergeje Bobrovského.
42:06'
Blue Jackets mohli vyrovnat střelou z pravého kruhu, jenže Tuukka Rask ji snadno ukryl ve své lapačce.
41:41'
Patrice Bergeron se ocitl ve velké šanci, u levé tyče ale nedokázal skórovat, protože Sergej Bobrovskij rychle přiložil lapačku k ledu, aby puk udržel ve hře, což se mu nakonec také podařilo!
40:47'
Zach Werenski vystřelil na vrcholu mezikruží po přihrávce Artěmije Panarina zpoza brány, jenže jeho střela zápěstím byla před bránou Bruins zablokována.
40:05'
Boston vyhrál úvodní vhazování třetí třetiny a puk byl po pěti sekundách sražen na střídačku Columbusu.
40:01'
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 21-23; Zablokované střely: 7-9; Vhazování: 48%-52%; Hity: 23-31; Přesilové hry: 0/2-0/2; Trestné min.: 4-4.
Třetí třetina začne přibližně v 3:15.
David Krejčí otevřel skóre krátce po přestávce a zatím je jediným úspěšným střelcem dnešního zápasu. Obrovskou zásluhu na tom má Sergej Bobrovskij, který v prostřední části předvedl minimálně dva spektakulární zákroky. Skóre po druhé třetině fantastického utkání v TD Garden. Boston Bruins 1 Columbus Blue Jackets 0.
40:00'
39:23'
David Savard vystřelil před vrcholem pravého kruhu a puk mířil těsně nad ledem ke vzdálenější levé tyči, kde ho Tuukka Rask dobře vyrazil svým pravým betonem.
39:00'
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
38:03'
Cam Atkinson se bezmocně ohlédl za sebe poté, co mu bylo na pravém křídle odpískáno postavení mimo hru. Blue Jackets se stále marně snaží vyrovnat.
37:44'
Blue Jackets se nepodařilo rozehrát přesně podél střídaček a proti hostům se pískalo zakázané uvolnění.
36:06'
Boone Jenner bojoval na pravém křídle a snažil se udržet útočné pásmo, jenže byl naražen na hrazení.
35:20'
Bruins chtěli rozehrát podél střídaček, jenže kolmá přihrávka zamířila na zakázané uvolnění. Skóre 1:0.
34:05'
Columbus se ocitl na levém křídle v postavení mimo hru, a tak si odbudeme další komerční přestávku.
33:26'
Blue Jackets se dostali v rychlém sledu ke třem střelám, jenže Tuukka Rask všechny tři snadno vyrazil.
32:19'
Tuukka Rask zastavil střelu Blue Jackets z pravého kruhu v lapačce a následuje komerční přestávka.
31:52'
Torey Krug naskočil z trestné lavice zpět na led a oba týmy dnes nevyužily ani jednu ze dvou přesilových her.
31:32'
Oliver Bjorkstrand na pravém křídle vypálil z vrcholu kruhu pro vhazování a Tuukka Rask jeho pokus lapil.
30:21'
Nick Foligno v mezikruží zamíchal s pukem a poté mohl vyrovnat na 1:1, Tuukka Rask ale u pravé tyče fantasticky zasáhl svým levým betonem!
29:52'
Torey Krug byl vyloučen na dvě minuty za držení a Blue Jackets si zahrají druhou přesilovou hru v zápase.
29:45'
Cam Atkinson se ocitl před bránou úplně sám, ani nadvakrát ale Tuukku Raska nepřekonal!
29:27'
Matt Grzelcyk se ocitl ve velké šanci u pravé tyče, kde to během posledních okamžiků hodně hoří, Sergej Bobrovskij ale jeho pokus vyrazil!
28:50'
Patrice Bergeron mohl skórovat u pravé tyče, jenže po diagonální přihrávce bránu hostí trestuhodně minul.
28:06'
Blue Jackets se nepodařilo rozehrát podél střídaček a proti hostům se vzápětí pískalo zakázané uvolnění.
27:11'
Josh Anderson vystřelil od modré čáry a jeho pokus skončil v ochranné síti. Následuje komerční přestávka.
26:15'
Bruins nyní mohli skórovat na pravém křídle z ostrého úhlu do prázdné brány, jenže Sergej Bobrovskij se stačil přesunout a levým betonem puk vyrazit! Spektakulární zákrok gólmana!
25:56'
David Krejčí předvedl na pravém křídle skvělý forčeking, poté se mu ale nepodařilo přenést hru.
24:25'
Boone Jenner vystřelil na bodu levého kruhu a Tuuka Rask jeho pokus zápěstím snadno podržel v náručí.
22:56'
Blue Jackets se dostali ke střele na pravém křídle, Tuukka Rask ale jejich pokus bez problému vyrazil.
21:39'
DAVID KREJČÍ si nyní najel v pravém kruhu na nádhernou přihrávku Jakea DeBruska přes šířku útočného pásma a poté mezi betony brankáře Sergeje Bobrovského zamířil ke vzdálenější levé tyči! Asistence: Jake DeBrusk a David Backes.
20:24'
Andrej Bobrovskij zasáhl proti střele Bruins a vzápětí pálil od modré čáry Zdeno Chára, jeho tradiční ránu s příklepem ale dobře zablokoval holí Josh Anderson.
20:01'
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 9-8; Zablokované střely: 2-6; Vhazování: 39%-61%; Hity: 14-13; Přesilové hry: 0/2-0/1; Trestné minuty: 2-4.
Druhá třetina začne přibližně v 2:22.
Oba týmy si vytvořily několik slibných příležitostí, jenže Tuukka Rask a na opačné straně Sergej Bobrovskij zatím chytají spolehlivě a bezchybně. Skóre po první třetině zní. Boston Bruins 0 Columbus Blue Jackets 0.
20:00'
19:29'
Sean Kuraly se dostal do zakončení v levém kruhu pro vhazování a Sergej Bobrovskij na přední tyči vyrazil puk svým pravým betonem do rohu ledové plochy.
19:00'
Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.
17:23'
Cam Atkinson vystřelil na bodu pravého kruhu zápěstím a Tuukka Rask jeho pokus vyrazil pravým ramenem. Oba brankáři zatím chytají bez chyby.
16:31'
Artěmij Panarin nahodil puk z levého křídla do mezikruží, Bruins ale Blue Jackets ke střele nepustili.
15:59'
Blue Jackets se dostali k nahození, které se stalo snadnou kořistí Tuukky Raska. Komerční přestávka.
15:43'
Týmový trest Blue Jackets za příliš mnoho hráčů na ledě vypršel a hosté nyní hrají opět v plném počtu.
14:37'
Torey Krug vystřelil na vrcholu mezikruží a jeho střela zápěstím těsně minula levou tyč brány Blue Jackets.
13:54'
Brad Marchand nahodil puk z pravého křídla a ostrého úhlu před bránu, kde ho dobře tečoval Jake DeBrusk, jenže bohužel pouze do náruče Sergeje Bobrovského.
13:43'
Blue Jackets hráli v šesti a dostali týmový trest za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odpyká Ryan Dzingel.
13:35'
Vyloučený Charlie McAvoy je zpět na ledové ploše a ani Columbus úvodní přesilovou hru v zápase nevyužil.
11:49'
Artěmij Panarin vypálil ostře na bodu levého kruhu pro vhazování a Tuukka Rask na přední tyči zasáhl hrudí.
11:35'
Charlie McAvoy byl vyloučen za sekání a Blue Jackets si po komerční přestávce zahrají první přesilovou hru.
11:35'
Boone Jenner vystřelil zápěstím na vrcholu mezikruží a Tuukka Rask puk snadno podržel. Komerční přestávka.
11:03'
Vyloučený Cam Atkinson je zpět na ledě a Bruins úvodní přesilovou hru v dnešním zápase nevyužili.
10:23'
Brad Marchand vystřelil ostře v levém kruhu pro vhazování a těsně minul přední horní roh brány.
09:46'
David Pastrňák mohl znovu skórovat u pravé tyče, jenže Sergej Bobrovskij jeho střelu dokázal vyrazit nad.
09:27'
Brad Marchand na levém křídle vystřelil od modré čáry a před bránou clonil David Krejčí, Sergej Bobrovskij si ale dokázal puk najít a podržet ho vzápětí v náručí.
09:03'
Cam Atkinson fauloval ve středovém kruhu Marcuse Johanssona a dostal ihned dvě minuty za sekání.
08:55'
Scott Harrington už se na to nemohl dívat a pokusil se vystřelit od modré čáry, jeho pokus byl ale zablokován.
08:04'
Jake DeBrusk míchal s pukem na vrcholu pravého kruhu, nakonec se ovšem do zakončení nedostal.
07:13'
Bruins prožili skvělé střídání a v rychlém sledu se dostali ke třem střelám, o poslední z nichž se postaral David Krejčí, a puk skončil v ochranné síti. Po přerušení hry přichází čas na první reklamní přestávku. Skóre 0:0.
06:19'
Hra se přelévá v pravidelném rytmu ze strany na stranu, i když poslední okamžiky patří domácím Bruins.
04:58'
David Pastrňák mohl skórovat u pravé tyče, jenže nabral puk jako na vidle. Kotouč v ochranné síti.
04:25'
Torey Krug vypálil na bodu levého kruhu a Sergej Bobrovskij jeho ránu s příklepem dokázal vyrazit mimo.
04:15'
Torey Krug vypálil na ose útočného pásma od modré čáry a Sergej Bobrovskij dobře zakročil svou hrudí.
03:01'
Danton Heinen vypálil na bodu levého kruhu s příklepem a Sergej Bobrovskij puk na přední tyči vyrazil poté, co krátce předtím vyrazil střelu z pravého kruhu.
02:32'
Danton Heinen se málem řítil sám na bránu, jenže dlouhou kolmou přihrávku nezpracoval. Blue Jackets dokázali zabránit nejhoršímu a poté zakázané uvolnění.
01:21'
Brad Marchand si chtěl hodit puk na bodu pravého kruhu na forhend, jenže byl dobře tísněn protihráčem.
01:10'
Blue Jackets se nepodařilo rozehrát podél trestných lavic a proti hostům se poté pískalo zakázané uvolnění.
00:43'
Josh Anderson před pár okamžiky vystřelil na vrcholu levého kruhu a Tuukka Rask puk vyrazil za bránu.
00:11'
Puk dopadl na led a Boone Jenner ze středního pásma napálil puk do útočného pásma týmu Blue Jackets.
00:01'

Boston Bruins: T. Rask (Halák) – Chára (C), McAvoy, Krug, Carlo, Grzelcyk, Clifton – Marchand, Bergeron (A), Pastrňák – DeBrusk, Krejčí (A), Backes – Ma. Johansson, Coyle, Heinen – Nordström, Kuraly, Wagner. Hlavní trenér: Bruce Cassidy.

Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (Korpisalo) – Werenski, S. Jones (A), Kukan, D. Savard, Harrington, Clendening, Gavrikov – Panarin, Dubois, Bjorkstrand – N. Foligno (C), Duchene, Atkinson – Wennberg, Dzingel, Dubinsky – Jenner (A), J. Anderson. Hlavní trenér: John Tortorella.

Rozhodčí: Wes McCauley, Brian Pochmara. Čároví: Derek Amell, Scott Cherrey.
COLUMBUS BLUE JACKETS

Blue Jackets se musí zaměřit na přesilové hry a jejich přečkávání. Columbus není týmem, který v oslabení pouze brání, ale také dokáže vyrážet do rychlých protiútoků. Velkou šanci měl během oslabení v zápase číslo 4 Boone Jenner. Čtyři z jeho šesti střel mířily v početní nevýhodě na bránu, včetně trestného střílení.
BOSTON BRUINS

Boston bude spoléhat na první útočnou formaci ve složení Patrice Bergeron, David Pastrňák a Brad Marchand, tedy trojici útočníků, která sehrála klíčovou roli v zápase číslo 4 poté, co během prvních tří zápasů zaznamenala pouze bod. Jediný bod hvězdné útočné formace obstaral gólem David Pastrňák. Prosadí se?
Boston vyzve v neděli v noci Columbus a zápas číslo 5 může být klíčový. Ve hře je vedení v sérii a vědomí, že vítězný tým bude dělit od finále Východní konference jedna jediná výhra. V akci by opět neměli chybět čeští Davidové Krejčí a Pastrňák. Prosadí se v noci oba dva?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:15.