NHL - Play-off -  ONLINE PŘENOS -  Toronto : Boston - 21. dubna 2019   21:20

09:42' Rielly (W. Nylander, Marleau) • 44:15' Matthews (Gardiner, Dermott)
(1:2, 0:1, 1:1)
Stav série: (3:3)
Boston
Boston
11:23' Marchand  (Bergeron) • 17:02' Krug  (Pastrňák, Marchand) • 27:57' DeBrusk  (Krejčí, Pastrňák) • 58:06' Marchand  (Chára, McAvoy)

3. David Pastrňák (BOS) 0+2
Statistiky: Střely na bránu: 24-41; Zablokované střely: 19-15; Vhazování: 48%-52%; Hity: 40-34; Přesilové hry: 0/3-2/2; Trestné minuty: 4-6.
Výsledky v sérii mezi Torontem a Bostonem jsou jako na houpačce, velmi brzy se ale jeden z týmů houpat přestane a spadne ze sedla. Oba týmy se pravidelně střídaly ve výhrách či prohrách a po dnešní výhře Bruins bude muset rozhodnout sedmý zápas, který se odehraje ve středu v noci v TD Garden. Konečný výsledek. Toronto Maple Leafs 2 Boston Bruins 4.
59:29'
Auston Matthews vypálil na vrcholu levého kruhu a připravený Tuukka Rask vkleče zmrazil puk v náručí.
59:00'
Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.
58:06'
Bruins právě vstřelili branku!
BRAD MARCHAND si dokázal prohodit puk mezi bruslemi jednoho z protihráčů a od středového čáry zamířil do prázdné brány! Je rozhodnuto – 4:2! Asistence: Zdeno Chára a Charlie McAvoy.
57:37'
Maple Leafs už nemají příliš času na vyrovnání a při první možnosti určitě odvolají Frederika Andersena z brány.
57:22'
Nahození Bruins skončilo v ochranné síti a v závěru utkání si odbudeme poslední reklamní přestávku.
57:04'
Sean Kuraly na levém křídle vyrazil do přečíslení dva na jednoho, které se rozhodl vyřešit sám střelou pod horní tyč, Frederik Andersen ale puk vyrazil lapačkou! Další parádní zákrok brankáře.
55:49'
David Pastrňák se mohl stát hrdinou, když se před bránou ocitl úplně sám, jenže z mezikruží a blízkosti ležícího brankáře Leafs nepřekonal!
54:55'
Nikita Zajcev na pravém křídle vypálil od modré čáry a jeho bomba minula vzdálenější levou tyč brány Bruins.
54:11'
Hala v Torontu ožila a domácí fanoušci ženou Maple Leafs za vyrovnáním. Domácí jsou nyní jasně lepší.
53:04'
Maple Leafs dostali Bruins pod obrovský tlak a na ledě to nyní vypadá jako kdyby domácí hráli přesilovou hru.
51:48'
Maple Leafs překombinovali nádhernou akci v blízkosti pravé tyče a Mitchell Marner se nakonec do zakončení nedostal. Obrovská škoda z pohledu domácího týmu.
51:03'
Bruins otočili hru a dostali se k nahození, které od modré čáry zamířilo do lapačky Frederika Andersena.
50:53'
Maple Leafs se nepodařilo rozehrát na pravém křídle, zakázané uvolnění ale bylo odvoláno. Byla tam teč.
50:28'
Jake DeBrusk se řítil z pravé strany sám na bránu a mohl pojistit vedení Bruins, jenže nedokázal kotouč dostatečně zvednout a Frederik Andersen ho lapil do lapačky! Brejk.
50:10'
Travis Dermott vypálil na ose útočného pásma od modré čáry a puk těsně minul levou tyč brány Bruins.
49:29'
Bruins se u levé tyče brány do zakončení nedostali a málem se strhla bitka. Nakonec se ale nekonala.
48:40'
Konečně se dostali ke slovu hráči Bostonu, Noel Acciari ale mířil střelou z vrcholu levého kruhu mimo bránu.
47:10'
Kasperi Kapanen se ocitl v šanci u levé tyče brány, jenže Tuukka Rask ho dokázal v bráně Bruins vychytat.
45:43'
Mitchell Marner vystřelil na bodu levého kruhu pro vhazování a jeho pokus zamířil mimo bránu Bruins.
44:15'
Toronto právě vstřelilo branku!
AUSTON MATTHEWS krásně vystřelil na pravém křídle a překonal Tuukku Raska v bráně Bruins! Toronto snížilo na rozdíl jedné branky – 2:3. Asistence: Jake Gardiner a Travis Dermott.
44:02'
John Tavares pro změnu vystřelil na bodu levého kruhu a Tuukka Rask puk podržel ve svém náručí.
41:15'
Auston Matthews vystřelil z pravého kruhu pro vhazování a Tuukka Rask puk úspěšně vyrazil mimo.
40:01'
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 15-30; Zablokované střely: 17-11; Vhazování: 43%-57%; Hity: 29-22; Přesilové hry: 0/3-2/2; Trestné min.: 4-6.
Třetí třetina začne přibližně v 23:14.
Bruins v první třetině otočili nepříznivé skóre a po přestávce se prosadili znovu, když skóroval Jake DeBrusk. Maple prohrávají o dva góly a cesta za postupem se jim výrazně komplikuje. Skóre po druhé třetině klání. Toronto Maple Leafs 1 Boston Bruins 3.
40:00'
39:00'
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
38:43'
Auston Matthews málem vystřelil na bodu pravého kruhu, jenže byl Bruins čistě odstaven od kotouče.
38:29'
Nikita Zajcev vystřelil od modré čáry a jeho táhlá střela zápěstím skončila v lapačce pozorného Tuukky Raska.
38:00'
Brad Marchand se ocitl na levém křídle v postavení mimo hru a hra byla přerušena. Bruins drží vedení 3:1.
36:26'
John Tavares se dokázal v mezikruží protlačit do zakončení bekhendem a Tuukka Rask puk podržel.
35:43'
Charlie Coyle vypálil na pravém křídle od modré čáry a jeho střela byla na přední tyči brány Leafs zablokována.
35:01'
Frederik Andersen vyrazil nahození Bruins do ochranné sítě a následuje komerční přestávka. Bruins vedou 3:1.
34:19'
Marcus Johansson vystřelil na pravém křídle od modré čáry a jeho pokus mířil ke vzdálenější levé tyči, kde ho brankář Frederik Andersen vykopl pravým betonem.
33:51'
Hra se v rychlém sledu přesunula z jednoho konce ledové plochy na druhý, oba brankáři ale dobře zasáhli.
33:09'
Danton Heinen sice vystřelil na bodu pravého kruhu, jeho pokus byl ale na přední tyči brány zablokován.
32:57'
Morgan Rielly zvedl hlavu a na bodu pravého kruhu napřáhl ke střele zápěstím, která skončila v lapačce Tuukky Raska. Následuje krátká komerční přestávka.
32:28'
Maple Leafs vystřelili na levém křídle ihned po vhazování, pokus od modré čáry byl ale zablokován.
31:46'
David Pastrňák nabral na pravém křídle velkou rychlost, ke střele z ostrého úhlu se ovšem vzápětí neodhodlal.
30:47'
Vyloučený Charlie Coyle je zpět na ledě a hokejisté Bostonu drží nově vydobyté dvoubrankové vedení.
29:54'
Maple Leafs vyrazili do přečíslení dva na jednoho a Patrick Marleau se dostal na bodu pravého kruhu ke střele, která byla sražena vedle levé tyče brány.
28:47'
Charlie Coyle byl vyloučen na dvě minuty za podražení a Maple Leafs mohou snížit během přesilové hry.
27:57'
JAKE DEBRUSK si krásně vyměnil puk s Davidem Krejčím a po jeho přihrávce z pravého kruhu usměrnil puk z blízkosti do levého horního rohu brány! Asistence: David Krejčí a David Pastrňák.
27:06'
Jake Muzzin vystřelil z levého kruhu pro vhazování a puk podél brankové čáry zamířil vedle vzdálenější pravé tyče, kde se domácí nedostali k dorážce! Málem bylo vyrovnáno.
26:58'
Leafs se sice nepodařilo otočit hru, proti Bruins se ale vzápětí pískalo zakázané uvolnění. Přerušení hry.
26:44'
Bruins vystřelili na levém křídle od modré čáry a Frederik Andersen našel puk v lapačce. Komerční blok.
26:08'
Před boxem časoměřičů došlo k několika ostrým hitům, po kterých ukořistili puk domácí hráči.
25:14'
Connor Brown přihrával zpoza brány do mezikruží, žádný z jeho spoluhráčů se ale ke střele nedostal.
24:21'
David Krejčí nabral na levém křídle dobrou rychlost, nakonec se ale bekhendem vystřelit neodvážil.
23:58'
Brad Marchand se dostal v levém kruhu ke střele zápěstím, která skončila v náručí Frederika Andersena.
23:09'
Frederik Andersen se chtěl vydat za svou bránu, aby pomohl svým spoluhráčům rozehrát, nakonec se tak ale nerozhodl, protože Leafs měli čas rozehrávat.
22:23'
Matt Grzelcyk vypálil na pravém křídle od modré čáry a jeho ostrá rána s příklepem byla zablokována.
21:40'
Před bránou Frederika Andersena bylo pořádné horko, nikdo ale nedokázal volný kotouč poslat do brány.
21:13'
Maple Leafs předvedli rychlý útok a na levém křídle napřáhli ke střele, která byla sražena mimo bránu.
20:01'
V Torontu začala prostřední část utkání, do které Bruins vstupují s jednobrankovým vedením. Stav 1:2.
20:01'
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 6-14; Zablokované střely: 7-7; Vhazování: 44%-56%; Hity: 9-13; Přesilové hry: 0/2-2/2; Trestné minuty: 4-4.
Druhá třetina začne přibližně v 22:20.
Maple Leafs vykročili do zápasu skvěle, když nejprve orazítkovali tyč a poté se prosadil Morgan Rielly. Torontu se podařilo splnit cíl skórovat jako první, jenže krátce na to vyrovnal Brad Marchand a ještě před přestávkou otočil skóre Torey Krug. Skóre po první třetině zní. Toronto Maple Leafs 1 Boston Bruins 2.
20:00'
19:38'
Matt Grzelcyk na levém křídle vypálil ostře od modré čáry a puk po jeho ráně s příklepem mířil ke vzdálenější pravé tyči, Frederik Andersen ale vytáhl další parádní semafor! Skóre zůstává 1:2.
19:31'
David Pastrňák se dostal na vnitřním oblouku levého kruhu ke střele, která minula přední horní roh brány.
19:00'
Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.
18:28'
Patrice Bergeron se po přihrávce zpoza brány ocitl v obrovské šanci, když z blízkosti mířil pod horní tyč, jenže Frederik Andersen vytáhl na brankové čáře spektakulární semafor! Paráda!
18:14'
Maple Leafs se nepodařilo rozehrát a pískalo se zakázané uvolnění. Vhazování před domácí bránou.
17:37'
Auston Matthews vystřelil na vrcholu pravého kruhu a připravený Tuukka Rask podržel puk ve své výstroji.
17:02'
David Pastrňák vystřelil na bodu levého kruhu a brankář Frederik Andersen dobře zakročil levým betonem, jenže na bodu opačného pravého kruhu se dostal k dorážce TOREY KRUG a vymetl bližší horní roh brány! Bruins otočili skóre – 2:1! Asistence: David Pastrňák a Brad Marchand.
16:20'
Bruins se nepodařilo během přesilové hry rozehrát a puk zamířil na zakázané uvolnění. Zbytečná chyba.
15:50'
Brad Marchand si počkal na přihrávku Toreyho Kruga od modré čáry a na bodu pravého kruhu vypálil bez přípravy, Frederik Andersen byl ale připravený a puk mířící ke vzdálenější levé tyči vykopl pravým betonem.
15:36'
Travis Dermott vyfasoval dvě minuty za podražení a Bruins si také zahrají druhou přesilovou hru, ovšem až po krátké komerční přestávce. Stav je vyrovnaný 1:1.
14:37'
Vyloučený Joakim Nordström je zpět na ledě a Toronto nevyužilo ani jednu ze dvou přesilových her.
14:11'
Jake Muzzin vypálil na vrcholu mezikruží bez přípravy a jeho ránu srazil mimo dobře postavený Charlie Coyle.
12:48'
Morgan Rielly vystřelil na vrcholu pravého kruhu zápěstím a Tuukka Rask našel kotouč ve své lapačce.
12:37'
Joakim Nordström byl vyloučen na dvě minuty za vysokou hůl a Maple Leafs si zahrají další přesilovou hru.
11:23'
BRAD MARCHAND vystřelil v levém kruhu ihned po buly a puk pod levým betonem Frederika Andersena proklouzl do sítě! Bruins využili přesilovou hru. Asistence: Patrice Bergeron.
11:21'
Marcus Johansson vystřelil na vrcholu pravého kruhu a puk skončil v lapačce brankáře Maple Leafs.
11:06'
Torey Krug vystřelil na vrcholu mezikruží a jeho rána bez přípravy skončila ve výstroji Frederika Andersena.
10:25'
Vše už je v pořádku a jdeme na to! Začíná přesilová hra Bruins. Dokáží hosté odpovědět na vedení Leafs?
10:25'
Nějakou dobu se ještě hrát nebude, protože pořadatelé kontrolují plexisklo. Toronto může být spokojené, protože se mu povedlo skórovat první.
10:25'
Tyler Ennis dostal dvě minuty za držení a Boston si po komerční přestávce zahraje první přesilovou hru.
09:42'
MORGAN RIELLY na levém křídle vypálil bez přípravy od modré čáry a jeho rána s příklepem zaplula vedle pravého betonu Tuukky Raska k přední tyči! Maple Leafs udeřili jako první – 1:0! Asistence: William Nylander a Patrick Marleau.
09:14'
Bruins vystřelili z levého kruhu pro buly a po zákroku Frederika Andersena probíhá reklamní přestávka.
09:06'
Leafs se nepodařilo rozehrát podél trestných lavic a puk skončil na zakázaném uvolnění. Přerušení hry.
08:07'
Fanoušci Toronta se hodně hněvali, protože podle nich hráli hokejisté Bruins v šesti. Vyloučení? Nikoliv.
07:21'
Vyloučený Zdeno Chára je po kontroverzním vyloučení zpět na ledě a Bruins úspěšně přečkali oslabení.
05:56'
John Tavares vypálil bez přípravy od modré čáry a celá hala v Torontu už se radovala z gólu, jenže Tuukku Raska zachránila tyč! Pravá tyč!
05:21'
Zdeno Chára vyhodil puk zpoza vlastní brány přes ochranné sklo a dostal dvě minuty za zdržování hry, přestože čároví rozhodčí signalizoval teč a poté i hlavní trenér Bruins. Slovenský kapitán ale zůstává ve vězení.
04:43'
Torey Krug na levém křídle vypálil od modré čáry a puk skončil na vyrážečce brankáře Frederika Andersena.
04:12'
Brandon Carlo vystřelil na bodu levého kruhu pro vhazování a Frederik Andersen zasáhl svou vyrážečkou.
03:33'
Kasperi Kapanen krásně vystřelil od modré čáry a Tuukka Rask puk mířící k levé tyči vyrazil vyrážečkou.
03:02'
David Pastrňák nemohl pokračovat v akci, protože se na pravém křídle ocitl v postavení mimo hru.
02:25'
Jake Muzzin se po krásné přihrávce z pravého křídla a rychlém protiútoku dostal ke střele na bodu levého kruhu pro vhazování, Bruins ji ale dokázali srazit mimo.
01:57'
Charlie Coyle vystřelil na vrcholu levého kruhu a jeho střela zápěstím minula přední levý horní roh brány.
00:38'
Kasperi Kapanen vystřelil na pravém křídle od hrazení a Tuukka Rask vyrazil puk levým betonem mimo bránu.
00:24'
Bruins se po postavení mimo hru dostali na pravém křídle ke střele, kterou Frederik Andersen vyrazil.
00:01'
John Tavares a Patrice Bergeron zkřížili hokejky na vhazování a úspěšnější byl útočník Bostonu Bruins.
00:01'
Hokejisté obou týmů právě vychází na ledovou plochu a obrovského přivítaní se pochopitelně dočkali domácí hokejisté Maple Leafs, kteří jsou blízko k postupu.

Toronto Maple Leafs: Andersen (Hutchinson) – Rielly (A), Hainsey, Muzzin, N. Zajcev, Gardiner, Dermott – Hyman, Tavares (A), Marner – A. Johnsson, Matthews, Kapanen – Marleau (A), W. Nylander, Co. Brown – Ennis, F. Gauthier, Moore. Hlavní trenér: Mike Babcock.

Boston Bruins: T. Rask (Halák) – Chára (C), McAvoy, Krug, Carlo, J. Moore, Grzelcyk – Marchand, Bergeron (A), Pastrňák – DeBrusk, Krejčí (A), Ma. Johansson – Heinen, Coyle, Kuhlman – Nordström, Kuraly, Acciari. Hlavní trenér: Bruce Cassidy.

Rozhodčí: Francis Charron, Gord Dwyer. Čároví: Devin Berg, Scott Cherrey.
BOSTON BRUINS

Bostonu jde o holé bytí a musí se vrátit ke hře, kterou se prezentoval v zápase číslo 2. Bruins se v daném utkání prezentovali skvělým forčekingem a na bránu Toronta se valil jeden protiútok za druhým, proto hráči Bostonu zápas ovládli a vyhráli ho 4:1. Svěřenci Bruce Cassidyho potřebují kontrolovat hru a bude zajímavé sledovat, zda se jim to dnes večer proti Leafs povede.
TORONTO MAPLE LEAFS

Mike Babcock vštípil svému týmu defenzivní styl hry a v posledním pátém zápase série playoff se to vyplatilo. Maple Leafs inkasovali pouze jeden gól, stejně jako v úvodním utkání, a udělali významný krok k postupu do druhého kola. Abychom ale byli přesnější, v momentě, kdy byl tlak Bostonu nejsilnější, hráči Toronta se vraceli dozadu v pěti. Dokáží hokejisté Toronta postoupit?
Série mezi Torontem a Bostonem je velice vyrovnaná, Maple Leafs ovšem vedou 3:2 na zápasy a už dnes večer mohou slavit postup z prvního kola NHL Playoffs. Pokud by se ovšem opakovaly výsledky z předchozích zápasů, během nichž se po vítězství jednoho týmu radoval ihned druhý, dnes by měli vyhrát hráči Bruins.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.