NHL - Play-off -  ONLINE PŘENOS -  Minnesota : Vegas - 21. května 2021   03:30

02:16' Hartman (Kaprizov, Brodin) • 08:30' J. Eriksson Ek (M. Foligno, Dumba)
(2:0, 0:3, 0:2)
Stav série: (1:2)
Vegas
Vegas
28:39' Mark Stone  (Stephenson, McNabb) • 35:19' P. Brown  (Holden, W. Carrier) • 37:33' R. Smith  (Holden, W. Karlsson) • 57:36' W. Karlsson  (R. Smith, M.-A. Fleury) • 59:01' Mark Stone
Minnesota
St. Laurent, McCauley – Suchánek, Gibbons
Xcel Energy Center, St. Paul
4500 diváků
Vegas
M.-A. Fleury (Lehner) – Pietrangelo (A), Martinez, Theodore, McNabb, Whitecloud, Holden – Mark Stone (C), Stephenson, Tuch – R. Smith (A), W. Karlsson, Marchessault – Kolesar, N. Roy, Janmark – Reaves, P. Brown, W. Carrier.

To už je z mé strany vše. Někdy zase na počtenou!
Tři hvězdy utkání
1. Mark Stone (VEG) 2+0
2. William Karlsson (VEG) 1+1
3. Cam Talbot (MNS) 35 zákroků
Česká a slovenská stopa
Do utkání nezasáhl žádný český ani slovenský hráč.
Kdo se postavil do brankoviště?
Cam Talbot (MNS) – 35 zákroků, 4 OG, úspěšnost 89,7 %, odchytal 58:51
Marc-Andre Fleury (VEG) – 14 zákroků, 2 OG, úspěšnost 87,5 %, odchytal 59:25
Statistiky zápasu:
Střely na branku – 16:40 (7:4, 5:22, 4:14)
Zblokované střely – 18:20
Vyhraná vhazování – 27:30
Trestné minuty – 10:4
Hity – 31:29
Hokejisté Vegas vítězí na ledě Minnesoty 5:2 a v sérii se ujímají vedení 2:1 na zápasy! Domácí přitom začali duel výborně, po první třetině vedli po trefách Ryana Hartmana a Joela Erikssona Eka 2:0 a to jim ještě nebyl další zásah Erikssona Eka uznán pro postavení mimo hru. Od druhé části však začali na ledě dominovat Golden Knights. Ti zvládli v prostřední dvacetiminutovce dokonalý obrat, když se postupně trefili Mark Stone, Patrick Brown a Reilly Smith. I v závěrečné periodě Vegas pokračovali v aktivní hře a v 58. minutě jejich náskok zvýšil William Karlsson, který zužitkoval přečíslení 2 na 1 přesnou střelou. Skóre duelu na konečných 5:2 pak uzavřel trefou do pouštěné domácí klece Mark Stone.

Stav série – 1:2
59:01'
Golden Knights právě vstřelili branku!
Je rozhodnuto! MARK STONE trefil z vlastního obranného pásma opuštěnou branku soupeře. Bez asistence.
58:24'
Puk brankovou čáru nepřešel. Domácí stále ztrácejí dva góly.
58:24'
Jordan Greenway to nyní zkoušel z úhlu na bližší tyčku a Fleury kotouč přikryl lapačkou někde u brankové čáry. Bude se telefonovat!
58:16'
Mohlo být sníženo! Fleury pokryl dvě dorážky Joela Erikssona Eka. Ten napotřetí už dostal kotouč přes hostujícího brankáře do brankoviště, ale tam scházel některý ze spoluhráčů, který by puk dorazil do odkryté klece!
58:00'
Domácí hrají bez brankáře!
57:36'
Dost možná je rozhodnuto! Na obranné modré vybojoval kotouč WILLIAM KARLSSON, který se společně s Marchessaultem dostal do přečíslení 2 na 1. Zakončení vzal na sebe a z levé strany zamířil k bližší tyčce nad vyrážečku Talbota – 2:4. Asistence: Reilly Smith a Marc-Andre Fleury.
57:07'
Zaútočili ale hosté. Mark Stone objel branku a dostal se ke střele z levého kruhu. Talbot hru svým zákrokem přerušil.
56:34'
Domácí na kotouči, připravují si závěrečný nápor.
56:00'
Nahození Jonase Brodina zablokovala hostující obrana. Ta od druhé třetiny pracuje velmi dobře.
54:38'
Domácí v postavení mimo hru. Následuje ještě jedna reklamní přestávka.
54:06'
Kolesar posunul puk do jízdy Williamovi Karlssonovi, který po přejetí útočné modré pálil vedle domácí branky.
53:25'
Zakázané uvolnění Minnesoty. Domácí už se musejí vrhnout především na útočení.
53:19'
53:14'
Nyní střílel sám Theodore, Talbot byl ale připraven a 4 sekundy před koncem domácího oslabení přerušil hru.
52:52'
Shea Theodore přenesl hru na Alexe Martineze, jehož ránu z pravého kruhu Talbot pokryl.
52:31'
Až teď hosté v přesilovce vystřelili. Ránu Alexe Tucha z pravé strany pokryl Talbot.
52:10'
Suter vyhrál souboj za brankou a opět poslal kotouč z domácího pohledu do bezpečí.
51:52'
Další vyhození Minnesoty.
51:30'
Domácí na začátku oslabení vyhazují.
51:18'
Domácích bylo na ledě šest a jejich hráčská lavice tak dostává dvouminutový trest. Po reklamní přestávce uvidíme přesilovku Golden Knights.
50:42'
Domácí v přečíslení 2 na 1. Obránce Vegas ale dobře vykryl prostor pro přihrávku a Ryan Hartman tak musel střílet. Fleuryho z pravé strany nezaskočil.
50:02'
Domácí dosud vypálili na branku Vegas jen 14 střel. To je prostě málo.
49:37'
Puk se od zadního mantinelu nečekaně odrazil před hostující branku, čehož mohl využít Marcus Foligno. Skákavý kotouč však nedokázal zkrotit!
49:04'
Puk se snesl na hostující střídačku. Čas na reklamní přestávku.
48:19'
Od modré čáry vypálil Alec Martinez, Talbot pozorný.
48:12'
Zakázané uvolnění domácích.
47:50'
Foligno se pokusil zaskočit Fleuryho výjezdem zpoza branky. Hostující brankář se ale včas natlačil na bližší tyčku.
46:29'
Mark Stone poslal puk na modrou na Alexe Tucha. Jeho střelu z první vyrazil Talbot do rohu kluziště.
45:27'
Nahození Carsona Soucyho tečoval vedle hostující branky Marcus Foligno.
44:43'
Domácím se přesilovka vůbec nepovedla. Vegas jsou už kompletní.
43:40'
Další protiútok hostí ve vlastním oslabení! Zakončení vyšlo na Alexe Pietrangela, výborně zasáhl Talbot.
43:18'
Hosté se dostali v oslabení do přečíslení 2 na 1! Reilly Smith hledal obránce Zacha Whiteclouda, který kotouč tečoval vedle!
42:42'
Alex Tuch před brankou soupeře zbytečně povalil Iana Colea a posílá tak Vegas do oslabení!
41:50'
Domácí oslabení ustáli a jsou již kompletní.
41:37'
Pietrangelo střílel od modré, branku netrefil.
40:54'
Hosté si přenesli do třetí třetiny většinu přesilovky. Pietrangelo nabil na levý kruh Jonathanovi Marchessaultovi, který pálil z první. Mířil dobře, Talbot ale zasáhl efektním semaforem!
Hity – 23:20
Ve druhé třetině jsme viděli velký obrat Vegas! Domácí ji přitom začali dobře a Zlaté rytíře musel udržet v zápase svými zákroky brankář Fleury. Ve 29. minutě však obrana Wild zapomněla na Marka Stonea, který z mezikruží snížil a od té chvíli se hrálo v podstatě jen na branku, kterou hájí Cam Talbot. Ten se ocitl v ohni střel a hosté dokázali ještě dvakrát dostat kotouč za jeho záda. O vyrovnání se postaral Patrick Brown a definitivní zvrat pak pro Vegas vystřelil Reilly Smith. Hosté tak vedou 3:2.
40:00'
39:56'
Marchessault dostal možnost využít ji ještě před pauzou. Z levého kruhu ale z voleje minul bližší tyčku!
39:49'
Za podrážení je vyloučen Kirill Kaprizov. Hosté budou hrát přesilovku, kterou si zřejmě přenesou do třetí třetiny.
39:01'
Poslední minuta druhé třetiny.
37:33'
Je tu dokonalý obrat! Nick Holden střílel z osy hřiště. Talbot, kterému se u brankoviště pletl obránce Brodin, puk vyrazil jen před sebe a REILLY SMITH ho dorazil za brankovou čáru. Asistence: Nick Holden a William Karlsson.
36:40'
Hostů, se značně zlepšeným výkonem podařilo ve druhé třetině srovnat dvougólové manko. Teď jsou na koni.
35:19'
A je vyrovnáno! Nick Holden nahodil od modré čáry puk do zadního mantinelu. Od něj se hrací předmět odrazil před brankoviště, kde ho Talbot holí netrefil a k dorážce se tak dostal PATRICK BROWN. Domácí gólman si sice na kotouč lapačkou sáhl, ten ale přesto doputoval za brankovou čáru – 2:2. Asistence: Nick Holden a William Carrier.
34:10'
Hra se teď přeci jen uklidnila. Minnesota zřejmě přestála nápor soupeře.
32:55'
Po delší době zaútočili domácí. Kevin Fiala z pravého kruhu přestřelil.
32:02'
Hosté pálí z každé pozice a Cam Talbot má pořádně náročnou šichtu.
31:48'
Další pokus Alexe Tucha už na branku prošel. Zasahovat musel Talbot.
31:26'
Střela Alexe Tucha byla sražena do ochranné sítě za domácí brankou.
31:15'
Je tu čas na reklamní přestávku. Vegas se v průběhu druhé části značně zlepšili a momentálně už dokonce vedou ve statistice střel na branku.
31:10'
31:06'
V závěru hostující přesilovky ještě vypálil od modré čáry Alec Martinez, Talbot ale svým zákrokem přerušil hru.
30:56'
Hosté nehráli přesilovku špatně, ale nyní přišli o útočné pásmo.
30:05'
Jonathan Marchessault to zkusil z levého kruhu. Talbot byl u bližší tyčky připraven.
29:11'
Už je vše vyřešeno a tak se může hrát.
29:09'
Domácí brankář Cam Talbot má nějaké problémy s výstrojí. Zřejmě s řemínkem u betonu a u střídačky Minnesoty tak podstupuje úpravu.
29:09'
Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Ian Cole – 2 min., podrážení).
29:09'
Hosté jsou najednou při chuti! Talbot se nejprve musel rychle přesunout proti zakončení Williama Carriera z levého kruhu. Poté pálili Patrick Brown, Brayden McNabb a opět Carrier. Brankář domácích vše pochytal! Bude se ale vylučovat na straně Wild...
28:39'
Hosté jsou v kontaktu! U levého mantinelu dobře zapracoval Chandler Stephenson, který nahrál mezi kruhy zcela volnému MARKOVI STONEOVI a ten střelou na vyrážečku překonal Talbota – 2:1. Asistence: Chandler Stephenson a Brayden McNabb.
28:28'
Zakázané uvolnění Minnesoty. Vhazovat se bude před Talbotovou brankou.
27:28'
Alex Pietrangelo nezkrotil na útočné modré puk. Následně se musel vracet a odehrát kotouč před napadajícím Sturmem.
26:35'
Stephenson s Tuchem přečíslili domácí obranu, ale svou akci nedotáhli k nebezpečnějšímu zakončení.
25:22'
Hosty drží v zápase Marc-Andre Fleury. Nabídku Zuccarella před ním šikovně tečoval Kirill Kaprizov, ovšem gólman Vegas dal betony k sobě včas!
24:39'
Solidní střídání čtvrté hostující formace, která ho odehrála v útočném pásmu. Žádná šance z toho ale nerezultovala.
23:34'
Nadějně rozjetou akci Wild pokazilo načasování. Marcus Foligno byl v útočném pásmu o chvilku dříve, než mu nahrál Greenway. Pískáno je tedy postavení mimo hru.
22:51'
Střela hostujícího Reillyho Smithe z vrcholu levého kruhu skončila v lapačce Talbota.
21:41'
Dvě šance Kevina Fialy během několika sekund! Domácí útočník se nejprve řítil sám na Fleuryho, který pokryl jeho forhendovou kličku. Poté našel Fialu zpoza branky Bjugstad a Fleury musel ukázat další výborný zákrok!
20:30'
Hostující snahu přerušilo postavení mimo hru.
20:14'
Kevin Fiala hned na úvod druhé třetiny vyzkoušel hostujícího gólmana Fleuryho. Ten přerušil hru.
Hity – 13:12
Po první třetině vyprovází hokejisty Minnesoty do kabin potlesk. Domácí totiž herně dominovali a zaslouženě vedou nad Vegas 2:0. Wild hráli od začátku s velkou chutí a už ve 3. minutě je poslal po krásné Kaprizovově přihrávce do vedení Ryan Hartman. V 9. minutě se navíc z dorážky prosadil Joel Eriksson Ek. Stejný hráč se pak trefil ještě jednou, ovšem hostující kouč DeBoer si vyžádal trenérskou výzvu a třetí zásah Divočáků byl nakonec odvolán kvůli ofsajdu. Golden Knights mají každopádně v šatně o čem přemýšlet.
20:00'
19:01'
Začala poslední minuta první třetiny.
18:27'
Velká šance Minnesoty! Bonino hledal zpoza branky Nica Sturma. Jeho střela byla zablokována, ale k volnému puku se dostal Nick Bjugstat. Po stažení na forhend nechal vyniknout levý beton Fleuryho!
18:03'
Pomalu se blíží konec první třetiny. Wild jsou nadále lepší, hosté dosud vystřelili na branku jen třikrát.
16:29'
Domácí Kirill Kaprizov zaútočil na levém křídle. Svou akci zakončil střelou nad horní tyčku.
16:10'
Výkon Vegas zatím není dobrý. Hosté se potřebují výrazně zlepšit.
14:32'
Shea Theodore od modré čáry netrefil domácí branku.
14:01'
Stone hledal mezi kruhy Williama Karlssona, kterému stačili domácí včas zablokovat hokeju.
13:31'
Za sekání je vyloučen domácí Ryan Hartman. Přesilovka pro hosty.
13:05'
Hostující kouč Peter DeBoer si vzal úspěšnou challenge! Reklamoval ofsajd a rozhodčí po kontrole u videa potvrdili, že měl pravdu! Třetí gól Minnesoty je tedy odvolán!
13:05'
Domácí hrají s velkou energií a zaslouženě přidávají třetí gól! Kevin Fiala vyjel ze souboje u pravého mantinelu s kotoučem. Jeho střelu vykopl Fleury pravým betonem jen k Joelovi Erikssonovi Ekovi, který dorážel do odkryté klece.
12:14'
Domácí si dlouho měnili puk v útočném pásmu a stačili i vystřídat. Střela pak vyšla na Jonase Brodina, kterému však vůbec nesedla a dopředu může celek z Vegas.
11:15'
Teď už jsou hosté v plném počtu.
11:05'
Domácí zahráli v přesilovce na zakázané uvolnění.
10:32'
Pietrangelo v oslabení vyvezl puk a nahozením prověřil pozornost brankáře Talbota.
09:43'
Hosté vyhodili.
09:26'
Kevin Fiala střílel z levého kruhu. Branku Vegas netrefil.
09:14'
Jonathan Marchessault dostal dvě minuty za nedovolené bránění. Přesilovka pro Minnesotu.
08:30'
Minnesota právě vstřelila branku!
Teď už se JOEL ERIKSSON EK raduje! Bekhendovou dorážku Marcuse Foligna ještě pokryl Fleory. Volný puk si ale našel právě Eriksson Ek, jenž si ho stáhl na forhend a zasunul za záda gólmana hostí – 2:0. Asistence: Marcus Foligno a Matt Dumba.
08:21'
Joel Eriksson Ek se dostal po rychlé kombinaci ke střele z levého kruhu. Fleury vyráží.
07:56'
Zakázané uvolnění Vegas.
06:55'
Na druhé straně se Marcus Johansson z pravého křídla natlačil před bránícího Karlssona, který ho zřejmě podrazil. Vylučovat se ale nebude. Domácí útočník se však nepříjemně uhodil o brankovou konstrukci a odjel na střídačku jen s pomocí spoluhráčů.
06:35'
Jonathan Marchessault v šanci! Z pravé strany najížděl na domácí branku, jeho zakončení však vykopl Talbot!
06:19'
Zlatí rytíři v postavení mimo hru. Následuje první dnešní reklamní přestávka.
05:38'
Hosté se dopustili zakázaného uvolnění.
04:56'
Matt Dumba naskočil z trestné lavice skoro do šance. Z levé strany se řítil proti hostující brance. Zkusil si stáhnout kotouč mezi kruhy, ale v tom mu zabránil obránce Vegas.
04:22'
Domácí se v oslabení dobře brání a soupeře moc nepouštějí do zakončení.
03:41'
Mark Stone nabízel puk před poloodkrytou branku Reillymu Smithovi. Tomu ale zabránil v lepším zakončení bránící hráč a Talbot zakročil pravým betonem!
02:43'
Za hákování je vyloučen Matt Dumba. Golden Knights si zahrají přesilovku.
02:16'
Výborný start domácích do utkání! Divočáci vyhráli buly v útočném pásmu. Puk se pak dostal ke Kirillovi Kaprizovovi, který z vrcholu levého kruhu našel střílenou přihrávkou RYANA HARTMANA a ten kotouč usměrnil do odkryté branky. Asistence: Kirill Kaprizov a Jonas Brodin.
02:11'
První práci pro hostujícího brankáře Fleuryho připravil Jonas Brodin. Střelu obránce Wild z levého kruhu podržel zkušený Kanaďan ve své výstroji.
01:26'
Victor Rask vybojoval pro domácí ve středním pásmu puk. Po jeho nahrávce pak střílel z úhlu Kevin Fiala, branku ale netrefil.
00:02'
Utkání bylo zahájeno. Také v Minnesotě už mohl na hokej dorazit solidní počet fanoušků.
00:01'
Aktéři utkání jsou již na ledě. Zazní hymna Spojených států amerických.

Minnesota Wild: Talbot (Kähkönen) – Spurgeon (C), Suter (A), Dumba, Brodin, Cole, Soucy – M. Foligno (A), J. Eriksson Ek, Greenway – Zuccarello, Hartman, Kaprizov – Ma. Johansson, V. Rask, Fiala – Bjugstad, Sturm, Bonino.

Vegas Golden Knights: M.-A. Fleury (Lehner) – Pietrangelo (A), Martinez, Theodore, McNabb, Whitecloud, Hague – Mark Stone (C), Stephenson, Tuch – R. Smith (A), W. Karlsson, Marchessault – Kolesar, N. Roy, Janmark – Reaves, P. Brown, W. Carrier.

Rozhodčí: St. Laurent, McCauley – Suchánek, Gibbons.
Tomáš Nosek (VGK) – 2 zápasy, 0 bodů)
Průběh série – 1:1 na zápasy:
Série odstartovala dvěma zápasy ve městě hazardu. Vegas se v prvním utkání nedokázali střelecky prosadit, byť na skvělého Cama Talbota v brance Wild vyslali 42 střel. Výborně chytal také domácí Marc-Andre Fleury a duel tak dospěl za bezbrankového stavu až do prodloužení. To rozhodl v čase 63:20 tečovanou střelou z mezikruží Joel Eriksson Ek.

V utkání číslo 2 už Golden Knights dokázali dávat góly. Na ty se čekalo do druhé třetiny. Wild sice poslal do vedení Matt Dumba, ovšem za domácí bleskově odpověděl Jonathan Marchessault a skóre pak otočil Alex Tuch. Stejný hráč pak na začátku poslední minuty pečetil skóre na konečných 3:1.Vegas opět skvěle chytal brankář Fleury, jenž zneškodnil 34 střel.

1. zápas: Vegas – Minnesota 0:1 po prodl. (0:0, 0:0, 0:0 – 0:1)
Branky a nahrávky: 64. J. Eriksson Ek (M. Foligno, Greenway)

2. zápas: Vegas – Minnesota 3:1 (0:0, 2:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 33. Marchessault (R. Smith, W. Karlsson), 38. Tuch (Janmark, Pietrangelo), 60. Tuch (Stephenson, Mark Stone) – 33. Dumba (Brodin, Greenway)
Vítám tu všechny milovníky dobrého hokeje! I dnes v noci pokračuje úvodní kolo play-off NHL. Série mezi Minnesotou Wild a Vegas Golden Knights se stěhuje ke třetímu pokračování na led Divočáků za stavu 1:1 na zápasy.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:30.