NHL - Play-off -  ONLINE PŘENOS -  Montreal : Toronto - 26. května 2021   01:40

(0:0, 0:3, 0:1)
Stav série: (1:3)
Toronto
Toronto
21:27' W. Nylander  (Galchenyuk, Kerfoot) • 32:28' Spezza  (Galchenyuk, Muzzin) • 34:56' J. Thornton  (Spezza, Kerfoot) • 56:29' Galchenyuk  (Kerfoot)
Montreal
Skilliter, Joannette – Shewchyk, Barton
Bell Centre, Montreal
Toronto

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.

Trestné minuty: 4:8
Utkání je u konce a hostující Toronto udělalo rázný krok k postupu do dalšího kola play-off. Ve třetí třetině jsme sledovali marnou snahu domácích o zvrat v utkání, akce i nadále končily na dnes neprůstřelném Campbellovi a Montrealu nepomohla ani dlouhá power-play. V té navíc skóroval volný Alex Galchenyuk a upravil na konečných 0:4. Toronto tak v sérii vede 3:1 na zápasy a v noci na pátek bude mít na svém ledě první mečbol.
59:19'
Wayne Simmonds pouze posunul puk do středního pásma a už se za ním ani nehnal.
58:41'
Brooks skončil po Thorntonově přihrávce pouze v rohu kluziště, trápit jej to ale moc nemusí, utkání se už pouze v poklidu dohrává.
57:58'
Michejev nejprve zblokoval střelu od modré čáry, aby poté obloučkem vyhodil puk do středního pásma.
57:07'
Hosté i nadále útočí, zápas chtějí dohrát co nejdál od svého pásma.
56:29'
Toronto právě vstřelilo branku!
A je rozhodnuto. Hosté vybojovali u mantinelu puk, Kerfoot posunul na rozjetého ALEXE GALCHENYUKA a ten snadno trefil prázdnou branku Montrealu – 0:4. Asistence: Alexander Kerfoot.
56:10'
Domácí sice kombinují v útočném pásmu, jenže je to bez střeleckého vyjádření. Bránící pětice dobře přistupuje k soupeřům a znemožňuje zakončení.
55:26'
Montreal zase hraje v šesti a málem byl hned potrestán. Jenže Hyman a po něm i Matthews minuli prázdnou branku.
54:56'
Ihned je ale u konce, neboť se bude vhazovat ve středním pásmu a brankář Montrealu se tak vrací mezi tyče.
54:51'
Carey Price je na střídačce, začíná opravdu dlouhá power-play Montrealu.
53:47'
Kousek za kruhy napřáhl ke golfáku Toffoli, ale ani tohle domácím nevyšlo, Campbell měl na střelu dobrý výhled a dokázal ji vyrazit.
53:01'
Prudký Andersonův pokus Campbell pokryl mírným povyjetím z branky, domácí ale pokračují v útoku.
52:25'
Tatar tlačil přihrávku před brankoviště, Gallagher byl ale dobře pokrytý a ke střele se nedostal. Hosté pak vytlačili puk do středního pásma.
51:36'
Toronto dobře brání střední pásmo, útoky domácích se teď rozbíjí nejpozději na modré čáře.
50:45'
Michejev neudržel útočné pásmo, Montreal se tak mohl vydat do protiútoku, jenže směrem dopředu se domácí dnes opravdu velmi trápí.
49:47'
Definitivně rozhodnout mohl Hyman, když se po vypíchnutí domácí rozehrávky dostal do sóla, jenže svou střelou pouze vyprášil Priceovu lapačku!
49:21'
Je po přesilovce, Thornton už pospíchá do obranného pásma.
49:07'
Toffoli mířil vedle.
48:48'
V levém kruhu se zjevil Kotkaniemi, trefil ale pouze Campbella, který svým zákrokem nedovolil případnou dorážku a přerušil hru.
48:09'
A další skvělé čtení hry ze strany hostů! Nyní to byl Kerfoot, kdo vystihl Tatarovu přihrávku na modrou čáru a domácí museli opustit útočné pásmo.
47:46'
Marner vložil hůl do rozehrávky domácích a povedlo se mu dostat puk do středního pásma.
47:21'
Montreal si zahraje přesilovku, neboť Joe Thornton se u mantinelu dopustil podrážení a již spořádaně odjíždí na trestnou lavici.
46:33'
Další Campbellův zákrok, domácí to na něj nyní zkouší ze všech pozic.
45:21'
Dvakrát tečované nahození od modré čáry vytěsnil Campbell levým ramenem! Domácím dnes štěstí opravdu nepřeje.
44:42'
Hostujícího brankáře nepřekonal ani Kotkaniemi se svou střelou z levého kruhu. Montreal začíná lehce tlačit.
44:07'
Nepříjemné nahození domácích od pravého mantinelu, Campbell puk zastavil jen svým postojem, moc toho totiž neviděl.
43:29'
Bogosian zachytil nepřesné rozehrání Montrealu a z hloubi obranného pásma rozjíždí postupnou akci hostů.
42:37'
Hyman pouze propagačně vyzkoušel, zda je Price připravený, ten nahození pouze kontroloval pohledem, puk skončil na zadním mantinelu.
41:27'
Už se zase hrálo na opačné straně, Michejevův pokus nebyl moc prudký a navíc jej obrana Montrealu srazila. Price tak byl v tuto chvíli bez práce.
40:58'
Na druhé straně se do šance cpal Toffoli, zvolil prudkou střelu, tou ale trefil pouze Campbellův postoj.
40:46'
Kerfoot se snažil o uvolnění u pravého mantinelu, proti dvěma protihráčům neměl ale mnoho šancí.

Trestné minuty: 4:6
Čtyřicet minut hry je za námi a Toronto má skvěle našlápnuto ke třetí výhře v této sérii. Druhá třetina patřila právě tomuto celku a už ve 22. minutě padl první gól, když se po rychlé kombinaci zblízka prosadil William Nylander. Druhá branka přišla ve 33. minutě po rychlém protiútoku a sklepnutí Jasona Spezzy pod horní tyčku Priceovy branky. No a třetí úspěch hostů obstaral v přesilovce Joe Thornton a upravil na současných 0:3. Domácím se rozhodně snaha upřít nedá, jenže vše zatím končí na výborném Campbellovi, kterému v závěru třetiny pomohla po Gallagherově pokusu i tyčka. Montreal má rozhodně o čem přemýšlet, tento zápas není pro domácí rozehrán vůbec dobře, stále je ale před námi dvacet minut hry.
40:00'
39:27'
Campbell vykopl Chiarotovu prudkou střelu od modré čáry, v závěru třetiny má gólman Toronta docela dost práce.
38:49'
Toronto je v plném počtu, Brooks naskočil zpět na led.
38:31'
Tohle bylo už lepší. Po návratu do útočného pásma vystřelil Gallagher a jeho pokus trefil Campbellovu tyčku!
38:04'
Kotkaniemi nezpracoval na modré čáře, puk tak domácím utekl do středního pásma. Tahle přesilovka jim moc nejde.
37:17'
Z pravého kruhu zakončoval Suzuki, Campbell jeho ránu vyrazil levou rukou.
36:49'
Tak nakonec se vylučuje jen na straně Toronta, Adam Brooks dostal dvě minuty za hrubost a Montreal si tak dá přesilovku.
36:49'
Za brankou domácího celku se nám strhla krátká potyčka mezi Kulakem a Brooksem a vypadá to na tresty pro oba kohouty.
36:15'
Auston Matthews se po pravé straně dostal do útočného pásma, zvolil rychlou otočku, kterou se dokázal uvolnit, jeho následné zakončení ale Price dokázal pokrýt.
36:04'
Chybná rozehrávka hostů, puk skončil na zakázaném uvolnění.
35:24'
Hosté mohou po tříbrankové smršti hrát více v klidu a nikam se nehnat. Teď je řada na domácích, aby ukázali, co v nich je.
34:56'
Přesilovka je využitá a Toronto je v trháku. Při rychlém přechodu do útoku to sice vypadalo, že byl jeden z domácích faulován, pokračovalo se ale ve hře, po rychlé kombinaci v útočném pásmu doputoval puk na hůl JOE THORNTONA a ten jej z úhlu sklepl za Priceova záda – 0:3. Asistence: Jason Spezza, Alexander Kerfoot.
34:11'
Hostům nevyšla rozehrávka a puk jim utekl do středního pásma. Musí tak budovat novou akci.
33:23'
Hned po buly se do zakončení dostal Matthews, mířil pod horní tyčku, jenže přestřelil.
33:17'
Navíc je tu vyloučení na domácí straně, dvě minuty za krosček dostal Ben Chiarot.
32:28'
A je to o dvě branky! Toronto se dostalo do rychlého protiútoku, Galchenyuk naservíroval před branku přesnou žabičku na JASONA SPEZZU, který puk sklepl přesně pod Priceovo břevno a stav je 0:2! Asistence: Alex Galchenyuk, Jake Muzzin.
32:07'
Campbell si připsal snadný zákrok proti švihu od levého mantinelu a ihned rozehrál na své spoluhráče.
31:04'
Střela od modré čáry, Price toho moc neviděl a navíc se o dorážku pokoušel Simmonds. Brankář Montrealu nakonec vše vyřešil a svým zákrokem přerušil hru.
30:40'
Po chybě domácích v rozehrávce mohl vystřelit Michejev, jeho pokus se zastavil o clonícího obránce.
30:03'
Torontu to nevyšlo ani při náznaku brejku tři na dva, Kerfoot byl zastaven u levého mantinelu a vše skončilo pouhým nahozením.
29:30'
Spezza skončil s pukem za brankou, chtěl rozehrát zadovkou po mantinelu, domácí se ubránili.
28:59'
Zase tu máme pasáž zápasu, kdy si oba celky dávají velký pozor v obraně a ty tak vládnou nad ofenzívami.
27:36'
Další menší závar u Campbella, ten si opět musel dávat pozor na prostor u svých tyčí.
26:25'
Po krátkém náporu přišli domácí vlastní chybou o útočné pásmo, Toronto může vystřídat.
25:28'
O něco podobného se pokoušel i Armia, Campbell tentokrát zakročil u levé tyčky.
25:20'
Zpoza branky se bleskově vyloupl domácí Toffoli a z nulového úhlu se snažil překvapit Campbella. Ten byl ale u své pravé tyčky přilepený a jistým zákrokem přerušil hru.
24:28'
Do útoku se po pravé straně vydával hostující Kerfoot, nedokázal však zkrotit neposedný puk a jeho akce tak u mantinelu skončila neúspěchem.
23:41'
Price čelil Matthewsovi a povedlo se mu jeho prudký švih skrýt mezo svými chrániči.
22:02'
Montreal se samozřejmě ihned vydal za vyrovnáním a před Campbellem se objevil Staal. Jeho bekhendové zakončení ale úspěšné nebylo.
21:27'
Hosté se dostávají do vedení, když v útočném pásmu prostrčil Kerfoot přihrávku na Galchenyuka, ten zadovkou našel před branku najetého WILLIAMA NYLANDERA a ten zblízka překonal Price pohotovým bekhendem – 0:1. Asistence: Alex Galchenyuk, Alexander Kerfoot.
20:44'
I úvod druhé třetiny se nese v rychlém tempu, oba celky se dnes rozhodně nehodlají šetřit.

Trestné minuty: 2:4
Je za námi první třetina, která už od úvodu přinesla svižný hokej a hned ve druhé minutě mohli jít hosté do vedení, kdyby Spezza proměnil své sólo. Montreal se probudil až v průběhu první poloviny této části, jenže neměl žádnou opravdu výraznou šanci, která by mohla vést v gól. Domácím nepomohly ani dvě přesilové hry, branky jsme se nedočkali a do kabin se tak odešlo za stavu 0:0.
20:00'
19:47'
Nepřesné nahození domácích do útočného pásma, Toronto už závěr třetiny dohraje v poklidu.
19:02'
Toronto přečkalo i druhé oslabení, zase se tak hraje v plném počtu na obou stranách.
18:42'
Dělovka od modré čáry, puk skončil na plexi za Campbellovou brankou.
17:42'
Chyba domácích na modré čáře a rázem tu bylo přečíslení Toronta! Kerfoot si počkal na Marnera, chtěl mu poslat žabičku na zadní tyč, vracející se Suzuki ale puk srazil do rohu.
17:02'
Toronto hrálo v šesti a dostává tak dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odsedí William Nylander.
16:31'
Chiarotova střela přes obránce nadělala Campbellovi docela potíže, moc toho totiž neviděl a jen tak tak se mu povedlo vyrazit puk do rohu kluziště.
15:49'
Toronto oslabení přečkalo a hraje zase v pěti.
15:20'
Hostující Marner se s pukem vydal na individuální výlet a povedlo se mu dokonce i vystřelit. Jenže mimo.
14:39'
Toffoli přihrával na Caufielda, ten však před brankovištěm promáchl naprázdno. Campbell si tak mohl oddechnout.
14:08'
Campbell si připsal zákrok proti střele od modré čáry, jeho spoluhráči poté vyhodili přes celé kluziště.
13:49'
Vylučuje se na straně hostujícího týmu, TJ Brodie dostal dvě minuty za sekání.
13:39'
Urputný souboj o puk v rohu kluziště, domácí soupeře nepustili ke kombinaci, která by mohla vést ke střele a sami už jdou do protiútoku.
12:36'
Na opačné straně vystřelil z otočky Simmonds, Price pouze vyrazil před sebe a musel čelit ještě dorážce v podání Michejeva.
11:51'
Pokus domácích o Campbellovo překvapení bekhendem z levého kruhu, gólman Toronta si připsal celkem jistý zákrok.
10:49'
Brodie vystřelil od modré čáry, nebylo to ale nic, s čím by si neměl Price poradit.
10:23'
Tempo se nám po úvodní divočejší fázi lehce uklidnilo, oba týmy si dávají v obranné činnosti více pozor.
09:20'
Nylander zakombinoval s Kerfootem, puk se k němu vrátil, ale mezi kruhy byl už dobře bráněn a zablokovanou holí se ke střele nedostal.
08:20'
To přišlo až nyní, kdy Gallagher tečoval nahození od modré čáry a Campbell toho navíc mnoho neviděl. Přesto si brankář Toronta poradil a puk lapil.
07:52'
Sledujeme dlouhou pasáž bez přerušení, hra se nám přelévá z jedné strany na druhou. Teď ale bez vážnějšího zakončení.
06:07'
Po výjezdu zpoza branky mířil ke vzdálenější tyčce domácí Perry, puk projel vedle Campbellovy branky. Už se tak probouzí i domácí Montreal a srovnává tak aktivitu Toronta.
05:12'
Za domácí tým zahrozil Caufield, který si po průniku do útočného pásma najel z levé strany mezi kruhy a střelou zápěstím donutil jít Campbella do rozkleku.
04:30'
Je po přesilovce, Kotkaniemi se vrátil na ledovou plochu a oba celky jsou v plném počtu.
04:10'
Domácí vyhazují a mohou odjet vystřídat.
03:43'
Tentokrát Marner nahazoval na brankoviště, Matthewsovi se nepovedlo puk sklepnout na Priceovu bránu.
02:57'
Marner si stáhl puk více na střed a švihem vystřelil. Byl na poslední chvíli zablokován, jeho pokus na Price neprošel.
02:30'
Zprava se do zakončení dostal Marner, byl u toho faulován a Toronto si dá první přesilovku. Dvě minuty za sekání dostal Jesperi Kotkaniemi.
02:00'
Další zákrok už byl opravdu vážný, neboť Spezza se na něj hnal v samostatném úniku a snažil se o střelu mezi betony. Gólman Montrealu tak má od úvodu co dělat.
01:28'
Po pravé straně si do útočného pásma najel hostující Michejev a vyslal svižný bekhend, takže Price musel vytáhnout první zákrok.
00:57'
Zápas nám začal ve velkém tempu, oba celky mají za sebou první útočné oťukávání.
00:01'

Montreal Canadiens: Price (Allen) – S. Weber (C), Chiarot, Petry, Edmundson, Merrill, Kulak – J. Anderson, Kotkaniemi, Byron (A) – Gallagher (A), Danault, Tatar – Caufield, Suzuki, Toffoli – Perry, E. Staal, Armia.

Toronto Maple Leafs: J. Campbell (Andersen) – Brodie, Rielly (A), Holl, Muzzin, Bogosian, Dermott – Marner (A), Matthews (A), Hyman – W. Nylander, Kerfoot, Galchenyuk – Simmonds, Engvall, I. Michejev – Spezza, Brooks, J. Thornton.

Rozhodčí: Skilliter, Joannette – Shewchyk, Barton.
Hráči obou celků jsou již na ledové ploše, máme za sebou i hymnu Kanady, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas v Bell Centre začne v 1:30, takže si nastavte budíky a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.