NHL - Play-off -  ONLINE PŘENOS -  Edmonton : Kings - 11. května 2022   04:00

Edmonton
Edmonton
22:32' Kassian (McDavid, Kulak) • 42:50' McDavid (Hyman, Draisaitl) • 52:33' Draisaitl  • 55:08' Draisaitl (McDavid, Nugent-Hopkins)
4:5
(0:1, 1:2, 3:1 - 0:1)
Stav série: (2:3)
Kings
Kings
03:53' Stecher  (Edler) • 29:29' Kempe  (Kopitar, Iafallo) • 33:34' Athanasiou  (D. Brown) • 51:06' Danault  (Kempe, Durzi) • 61:12' Kempe  (Stecher)
Edmonton
Mi. Smith (Koskinen) – Nurse (A), Ceci, Keith, Bouchard, Kulak, Barrie – Kane, McDavid (C), Yamamoto – McLeod, Draisaitl, Hyman – Archibald, Nugent-Hopkins (A), Puljujärvi – Foegele, Ryan, Kassian.
Dwyer, StLaurent – Cherrey. Suchánek
Rogers Place, Edmonton
18 347 diváků
Kings
Quick (Petersen) – M. Anderson, Roy, Edler, Stecher, Määttä, Durzi – Iafallo, Kopitar (C), Kempe – Grundström, Danault (A), Moore – Lemieux, B. Lizotte, D. Brown (A) – Athanasiou, Kupari, Kaliyev.

Kdo se postavil do brankoviště?

Mike Smith (EDM) – 38 zákroků, 5 OG, úspěšnost 88,4%, odchytal 61:12
Jonathan Quick (LAK) – 24 zákroků, 4 OG, úspěšnost 85,7%, odchytal 61:13

Česká a slovenská stopa v utkání

Český ani slovenský hráč do zápasu nezasáhl.

Tři hvězdy utkání

1. Adrian Kempe (LAK) – 2+1
2. Connor McDavid (EDM) – 1+2
3. Leon Draisaitl (EDM) – 2+1
Los Angeles Kings vyhrává tento zápas v domácím prostředí může oslavit postup do druhého kola play-off. Naopak Edmonton bude bojovat o prodloužení série. Los Angeles v tomto zápase dominovalo ve hře pět na pět. Utkání rozhodl Adrian Kempe.
61:12'
Los Angeles právě vstřelilo branku!
Je hotovo, Los Angeles vyhrává zápas číslo pět a v sérii vede 3:2 na zápasy. Po pěkné individuální akci uchránil puk před obránci ADRIAN KEMPE. Udělal kličku na střed, a pak zakončoval do odkryté části branky. Asistence: Troy Stecher.
61:03'
Adrian Kempe pálil po rychlé akci, trefil jen masku brankáře.
60:47'
Kings začali aktivně, ale své šance proměnit nedokázali. Hrát tak mohou domácí.
60:08'
Trevor Moore mohl rozhodnout, ale jeho pokus končí vedle branky, gólman zasahovat nemusel.
60:01'
Prodloužení začalo.
60:01'
Dramatický zápas půjde do prodloužení, stále nemáme vítěze, uvidíme extra hokej.
60:00'
59:28'
Jonathan Quick s velkou dávkou štěstí zastavil další střelu soupeře, domácí chtějí vyhrát ve třetí třetině.
59:00'
Oznámena byla poslední minuta hra ve třetí třetině.
58:45'
Brett Kulak mohl rozhodnout, ale jeho rána končí těsně vedle branky.
58:28'
Kings se pokoušeli něco vymyslet v útočném pásmu, ale ohrozit branku nedokázali.
57:47'
Atmosféra v areně je parádní, domácí rozehrávají od své branky, Následně musel po střele Durziho zasahovat brankář Mike Smith.
57:11'
Anže Kopitar přerušil akci soupeře, ale jeho spoluhráči o kotouč následně přišli.
56:46'
Domácí celek pokračuje v aktivní hře a chce rozhodnout ještě ve třetí třetině, Connor McDavid vedl další akci.
55:08'
Edmonton právě vstřelil branku!
Přesilovka je úspěšná a střelou do odkryté části branky se poměrně snadno prosazuje aktivně hrající LEON DRAISAITL. Asistence: Connor McDavid a Ryan Nugent-Hopkins.
54:45'
Kings dokázali puk vyhodit přes všechny čáry, domácí musí rozehrávat od své branky.
54:37'
Vyloučení v týmu Los Angeles Kings:
Phillip Danault – 2 min., nedovolené bránění.
54:17'
Warren Foegele se objevil před brankou, ale jeho rána končí vedle.
54:00'
Mnoho času ještě mají domácí hokejisté na to, aby tento duel při nejmenším vyrovnali.
53:43'
Mike Smith kryje ránu od modré čáry, komerční přestávka.
53:20'
Edmonton nyní hraje v pěti a pokouší se hrát aktivně, tlačí se za vyrovnáním.
53:06'
52:33'
Skvěle to nyní sehrál domácí celek a snižuje při vlastním oslabení. Po bleskové akci se objevil před brankou zcela volný LEON DRAISAITL, který pohodlně skóroval.
51:06'
Hostující celek proměnil přesilovku a navyšuje své vedení, šikovnou tečí před brankou se prosazuje PHILLIP DANAULT. Asistence: Adrian Kempe a Sean Durzi.
50:33'
Přesilovka se Kings vůbec nedaří, domácí celek se zatím celkem v pohodě brání.
50:05'
Anže Kopitar ani jeho spoluhráči nedokázali puk dostat do branky, následně se domácí osvobodili.
49:36'
Přesilovku pět na tři hosté nevyužili, nyní hrají pět na čtyři.
49:13'
Vyloučení v týmu Edmonton Oilers:
Ryan McLeod – 2+2, vysoká hůl.
48:29'
Mike Smith senzačně vytáhl střelu soupeře, hostující hráči měli velkou šanci ale neskórovali.
47:44'
Adrian Kempe dostal dobrou přihrávku, jeho rána z pravé strany končí vedle branky.
47:28'
Connor McDavid – 2 min., podrážení.
47:28'
Komerční přestávka.
47:22'
Mike Smith vůbec nevěděl, kde je puk, ale končí vedle branky. Následně se píská faul domácích.
47:00'
Hostující celek se nyní usadil v útočném pásmu, Sean Durzi pálil, ale trefil jen prostor vedle pravé tyče.
44:59'
Tyson Barrie vypálil, Jonathan Quick byl připravený, následně Kings otočili směr hry.
44:33'
Evan Bouchard rozehrává od své braky, ozývají se domácí fanoušci, kteří ženou Edmonton v cestě za vyrovnáním.
44:12'
Zach Hyman to zkoušel individuálně, ale neměl potřebnou podporu od spoluhráčů.
43:38'
Connor McDavid měl další velkou šanci, ale tentokrát recept na brankáře Los Angeles nenašel.
42:50'
Rázem je zaděláno na drama, velmi rychle proměnil přesilovku CONNOR MCDAVID. Získal puk, vylepšil se střeleckou pozici, položil si brankáře, a pak kotouč poslal pod horní tyč. Asistence: Zach Hyman a Leon Draisaitl.
42:47'
Blake Lizotte – 2 min., vysoká hůl.
42:32'
Hned několik šancí měli nyní hostující hokejisté, ale brankář Oilers udržel svůj tým ve hře.
42:07'
Mike Smith vytáhl skvělý zákrok proti střele, kterou vyslal Alex Iafallo. Domácí brankář si poradil i s dorážkou.
41:56'
Ryan McLeod si vypracoval další slibnou střeleckou pozici, ale jeho pokus kryje hostující brankář.
41:30'
Kailer Yamamoto se před brankou dostal k puku, jeho rychlou střelu dokázal vykopnout brankář Jonathan Quick.
41:00'
40:17'
Z kraje třetí třetiny ještě pokračuje přesilovka Kings. Adrian Kempe se dostal do útočného pásma, ale domácí vyhodili.
40:01'
Edmonton ve druhé třetině dokázal srovnat, ale pak se dvakrát prosadili hosté, kteří mají aktuálně střeleckou převahu a navíc vedou o dvě branky. Los Angeles má dobře rozehraný zápas.
40:00'
39:50'
Mike Smith kryje kotouč po střele od modré čáry, bude se vhazovat před jeho brankou.
39:04'
Domácí celek vyhodil přes všechny čáry, Kings musí od své branky.
39:00'
Evander Kane – 2 min., hrubost,
Zack Kassian – 2 min., krosček.

Blake Lizotte – 2 min., hrubost.
38:34'
Mike Smith vyjel za svou branku, odkud rozehrál. Connor McDavid pokračoval v akci v útočném pásmu, ale obrana ho nenechala vypálit.
38:15'
Evan Bouchard pálil od modré čáry, jeho střelu našel i přes hradbu těl ne výstroji brankář Jonathan Quick.
38:00'
Probíhají poslední dvě minuty hry ve druhé třetině.
37:30'
Ryan Nugent-Hopkins nahodil kotouč do útočného pásma, následně Darnell Nurse pálil od modré čáry, Jonathan Quick byl připravený.
36:53'
Kings vybojovali buly v útočném pásmu, domácí hokejisté mají problémy s přechodem do útočné třetiny.
36:24'
Arthur Kaliyev pálil z bezprostřední blízkosti, ale trefil jen brankáře. Mike Smith se vyznamenal. Komerční přestávka.
35:50'
Sledujeme rychlý hokej, který musí fanoušky bavit. Nyní musel Mike Smith za svou branku, odkud rychle rozehrál na spoluhráče.
34:50'
Dostáváme se do finální fáze hry ve druhé třetině.
33:34'
Svou druhou branku v kariéře v play-off a první v této sérii dává ANDREAS ATHANASIOU. Sudí nechali hru plynout, icing správně nezapískali, pak puk získal Brown, který vyděl volného spoluhráče. Andreas Athanasiou poslal kotouč do horní části branky. Asistence: Dustin Brown.
33:08'
Buly ve středním pásmu, sledujeme nyní klidnější pasáž hry. Optickou převahu mají hráči Oilers, ale zatím prohrávají o jednu branku. Navíc na střely prohrávají 11:21.
31:40'
Duncan Keith vedl další zajímavou akci svého celku, ale neuspěl. Následně Evander Kane hlídkoval před brankou, ale na dlouhou přihrávku nedosáhl.
31:01'
Jesse Puljujärvi vypálil rychle po vhazování a trefil brankáře Kings do masky, ta mu následně spadla.
30:52'
Jesse Puljujärvi dostal puk do útočného pásma, následně Jonathan Quick přerušil hru.
30:35'
Sean Durzi pálil jako obránce od modré čáry, domácí obrana si s jeho pokusem poměrně snadno dokázala poradit.
29:29'
Z ničeho nic přidává hostující celek svou druhou branku v zápase, po přihrávce Kopitara se střelou mezi betony po ledě prosazuje ADRIAN KEMPE. Asistence: Anže Kopitar a Alex Iafallo.
29:13'
Mike Smith toho moc neviděl, ale i tak dokázal zasáhnout.
28:48'
Domácí hrají dobře, vypracovali si další zajímavou střeleckou pozici, ale brankář Jonathan Quick byl proti. Vytáhl skvělý zákrok.
28:02'
Velkou šanci měl Tyson Barrie, který z mezikruží trefil jen hokejku obránce Kings.
27:58'
Jonathan Quick kryje puk, před jeho brankou se strhla potyčka.
27:35'
Sledujeme takticky vedenou hokejovou bitvu, ani jeden celek nechce chybovat.
27:11'
Zack Kassian pálil, Jonathan Quick byl připravený, hrát tak mohou jeho spoluhráči, kteří rychle otočili směr hry.
26:50'
Ryan Nugent-Hopkins hledal spoluhráče před brankou, Cody Ceci však z první vypálit nedokázal.
26:26'
Duncan Keith rozehrává od své branky, ale jeho spoluhráči se nedokázali usadit v útočné třetině. Následně Kings vyhodili jen na icing.
25:48'
Domácí celek hraje aktivně, tlačí se do zakončení, ale obrana Kings je nyní pozorná. Branka na 1:1 výrazně změnila obraz hry.
25:28'
Vhazovat se nyní bude před brankou hostů.
24:11'
Zakázané uvolnění vrací hru před branku Kings,
23:52'
Josh Archibald se dostal do souboje se soupeřem, ale střeleckou pozici pro spolupráce vypracovat nedokázal.
23:30'
Domácí celek hraje aktivněji a pokouší se získat první vedení v tomto zápase, nyní musí dobře pracovat obrana Kings.
22:32'
A je vyrovnáno, po pěkné akci McDavid posunul kotouč na spoluhráče, kterým byl ZACK KASSIAN. Ten měl před sebou odkrytou část branky, kterou v pohodě trefil. Krásná akce domácích. Asistence: Connor McDavid a Brett Kulak.
22:19'
Nyní se už hraje pět na pět, hostující celek se prosadit nedokázal.
21:48'
Domácí hokejisté se celkem snadno brání tlaku soupeře, sledujeme dobrou defenzivní hru Oilers.
20:22'
Kings hrají přesilovku hned z kraje třetiny, ale nedokáží se usadit před brankou soupeře.
20:04'
Evander Kane – 2+2, hrubost.

Trevor Moore – 2 min., hrubost.
20:01'
Utkání pokračuje dál druhou třetinou, domácí celek prohrává o jednu branku.
20:01'
Vstup do pátého zápasu série měli lepší hostující hokejisté. Od úvodního vhazování byli lepší, byli aktivnější a měli více ze hry. Postupně si vypracovali několik dobrých střeleckých pozic. Tvrdou ránou z kruhu se dokázal prosadit Troy Stecher po Edlerově přihrávce a právě tato spolupráce vedla k zatím jediné brance utkání.
20:00'
19:42'
Connor McDavid se prodral do zakončení, Mikey Anderson se dobře vrátil a akci soupeře dokázal zastavit.
19:33'
Edmonton rozehrává od své branky, mnoho času už na akci nemá.
19:10'
Mike Smith rozehrává od své branky, puk získal hostující Troy Stecher, který jej vrátil za branku.
18:50'
Špatná domácí rozehrávka znamená zakázané uvolnění, Mike Smith musí být pozorný, vhazovat se bude před jeho brankou.
18:24'
Ryan Nugent-Hopkins ani Josh Archibald nedokázali vypracovat výraznější příležitost pro spoluhráče.
18:00'
Zach Hyman dvakrát vypálil, oba jeho pokusy postrádaly přesnost. Brankář Jonathan Quick ani jednou zasahovat nemusel. To se už dostáváme do finální fáze hry v první třetině.
17:13'
Carl Grundström měl po druhé v zápase dobrou střeleckou pozici poté, co brankář Smith špatně rozehrál, ale s jeho tečí před brankou si dokázal poradit.
16:50'
Evan Bouchard pálil od modré čáry, jeho rána však výrazněji branku neohrozila. Následně neuspěl ani Connor McDavid z lepší pozice.
16:42'
Josh Archibald byl hodně důrazný před brankou, ale k puku se jako první nedostal. To se podařilo brankáři Kings, který přerušil hru. Bude se vhazovat.
16:28'
Utkání pokračuje dál, domácí celek rozehrává od vlastní branky.
16:01'
Mike Smith přerušil hru, vhazovat se bude před jeho brankou. Komerční přestávka.
15:55'
Edmonton nyní vyhodil pouze na zakázané uvolnění.
15:30'
Kings získali převahu před brankou soupeře, Dustin Brown to zkoušel individuálně, ale neprosadil se.
14:50'
Cody Ceci rozehrává ve svém obranném pásmu, sledujeme rychlý hokej, který se zbytečně nepřerušuje. Následně se domácí dostali do útočného pásma, před brankou byl Leon Draisaitl, ale Jonathan Quick dobře zasáhl.
13:45'
Hra je přerušena pro přihrávku rukou, vhazovat se bude ve středním pásmu.
13:18'
Arthur Kaliyev a Rasmus Kupari vybojovali kotouč v útočném pásmu, ale vypracovat si příznivější střeleckou pozici se nepodařilo.
12:44'
Sledujeme nyní klidnější pasáž hry, hostující celek vede na střely 11:2. Na výraznější šanci dlouho čekáme.
12:24'
Kotouč vypadl z hrací plochy, komerční přestávka.
12:00'
Domácí hokejisté jsou dál v útočném pásmu, Kailer Yamamoto se dostal do zakončení, ale pokus o střelu byl zblokovaný.
11:54'
11:29'
Trevor Moore se dostal po rychlé akci při vlastním oslabení do šance, svou individuální akci zakončil povedenou střelou, kterou tak tak kryje brankář.
11:04'
Zach Hyman byl sestřelený spoluhráčem a zůstal na ledě. Následně puk kryje brankář Kings, bude se vhazovat.
10:48'
Leon Draisaitl pálil z první, jeho rána jen o malý kousek končí nad.
10:32'
Domácí hrají přesilovku, nyní už postavili formaci v útočném pásmu.
10:10'
Anže Kopitar při vlastním oslabení vyrazil do útočného pásma. První jeho střelu Barrie zblokoval, druhý pokus už byl lepší, a tak musel zasahovat brankář Mike Smith.
10:01'
Přesilovku hraje domácí celek, usadil se v útočném pásmu, ale následně přišel o puk.
09:53'
Alexander Edler – 2 min., podrážení.
09:03'
Jonathan Quick a Mikey Anderson měli hodně práce, aby zastavili akci soupeře. Na druhé straně pálil Carl Grundström, jehož pokus kryje Mike Smith.
08:39'
Edmonton hraje hodně na rychlé akce, snadněji se dostává do šancí, a obrana Kings tak musí být pozorná.
08:05'
Andreas Athanasiou se objevil před brankou, dostal puk, ale ze své pozice byl tak překvapený, že nedokázal pořádně vypálit a ohrozit brankáře.
07:30'
Los Angeles se pokoušelo usadit v útočném pásmu, ale přišlo o puk. Hrát tak mohli domácí. Rána od modré čáry končí vedle, neuspěl Warren Foegele.
07:04'
Domácí vybojovali v puk v útočném pásmu, Connor McDavid vedl dobrou akci, Evan Bouchard si vybruslil do volného prostoru, ale na přihrávku od spoluhráče nedosáhl. Zajímavá akce.
06:37'
Leon Draisaitl pokoušel získat útočné pásmo, ale hostující Phillip Danault se výborně dokázal vrátit, a tak překazil akci soupeře.
06:11'
Vhazovat se nyní bude ve středním pásmu. Kings v tomto zápase vedou na střely na branku 7:1.
06:03'
Carl Grundström se pokoušel tečovat puk po střele Stechera od modré čáry, ale neuspěl. Komerční přestávka.
05:26'
Evan Bouchard vybojoval kotouč ve svém pásmu, a tak rychle otočil směr hry. Oilers se ovšem do šance nedostali.
05:07'
Duncan Keith rozehrává od své branky, hostujícímu celku vyšel vstup do zápasu, Kings mají převahu.
04:58'
Jonathan Quick dobře viděl na střelu soupeře od modré čáry a dokázal si poměrně snadno poradil. Buly před jeho brankou.
03:53'
Hostující celek se dostává do vedení, tvrdou ránou z kruhu se prosazuje obranou neobsazený TROY STECHER. Asistence: Alexander Edler.
03:19'
Arthur Kaliyev se pokoušel něco vymyslet v útočném pásmu, ale na ledě už byl dlouho, a tak oba kluby střídají.
02:50'
Matt Roy a Andreas Athanasiou rozehrávali od své branky, následně se hosté rychle dostali před branku soupeře, ale střela jim nevyšla.
02:25'
Olli Määttä se výborně dokázal vrátit do svého obranného pásma a zastavil nebezpečně vypadající akci soupeře.
01:57'
Warren Foegele vybojoval ještě útočné pásmo, ale jeho akci chybělo přesnější finální řešení.
01:30'
Fanoušci vytvářejí velmi dobrou atmosféru od úvodních minut. Sledujeme velkou hokejovou bitvu.
00:54'
Connor McDavid se dostal do útočného pásma, ale jeho přihrávka k mantinelu nebyla přesná.
00:33'
Carl Grundström hledal před brankou spoluhráče, ale Phillip Danault se k zakončení nedostal.
00:01'
Hymny jsou minulostí, zápas může začít.
Hráči jdou na hrací plochu, slavnostní úvod bude následovat.
Zápas začne zhruba ve 4:20.

Edmonton Oilers: Mi. Smith (Koskinen) – Nurse, Ceci, Keith, Bouchard, Kulak, Barrie – Kane, McDavid, Yamamoto – McLeod, Draisaitl, Hyman – Archibald, Nugent-Hopkins, Puljujärvi – Foegele, Ryan, Kassian.

Los Angeles Kings: Quick (Petersen) – M. Anderson, Roy, Edler, Stecher, Määttä, Durzi – Iafallo, Kopitar, Kempe – Grundström, Danault, Moore – Lemieux, B. Lizotte, D. Brown – Athanasiou, Kupari, Kaliyev.
Edmonton Oilers se vrací domů do Rogers Place k sehrání pátého zápasu této série. Stav je aktuálně vyrovnaný 2:2 na zápasy. Dohromady ve druhém a třetím zápase vstřelil Edmonton celkem 14 branek, v zatím posledním vyšel gólově naprázdno a prohrál 0:4. Gólman Quick nejprve ve třetím zápase dostal čtyři góly ze 17 střel, aby v následujícím zápase pochytal všech 31 střel.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Edmonton Oilers a Los Angeles Kings.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.