NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Columbus : Calgary - 23. listopadu 2017   01:15

Calgary

Z tohoto utkání je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek noci.
Bodyčeky: 16-8
Zápas, kterému dominovali brankáři, musel najít svého vítěze. A tím se stal domácí Columbus, za který rozhodl ve třetí minutě prodloužení Josh Anderson po velké hrubce hostujícího Brodieho, jenž za brankou lehce podklouzl a puk mu ujel směrem k hráčům soupeře. Brankář Smith, ač předvedl parádní výkon a vychytal 40 střel Columbusu, se tak stal poněkud smutným hrdinou zápasu.
62:02'
Columbus právě vstřelil branku!
Trestuhodná chyba Calgary a onen trest skutečně přišel! Brodie přišel za svou brankou o puk, jenž mu ujel před brankoviště, kde se ho zmocnil Foligno, který před padnuvším Brodiem chytře přihrál na zcela volného JOSHE ANDERSONA. Ten si puk zpracoval a vypálil pod horní tyčku, na což Smith nedokázal zareagovat. Asistence: Nick Foligno.
61:54'
Anderson zkusil střílet zpoza branky na náhodu, ale Smith si na odraz dal pozor.
61:34'
Bobrovskij zvládl rychle pokleknout a chytit střelu Frolíka, aby následně schoval puk ve výstroji před dotírajícím protihráčem.
61:21'
Calgary je stále u puku.
60:35'
Rychle se ale vrátili a Gaudreau zkoušel najít místo mezi betony Bobrovského. Ten ale puk za svá záda nepustil.
60:29'
Flames byli vytlačeni z útočné třetiny.
60:10'
První útok zakládá Calgary.
60:01'
Ani po šedesáti minutách hry nepadl gól a za stavu 0:0 se půjde do pětiminutového prodloužení.
60:00'
59:40'
Bobrovskij je bouřlivě oslavován fanoušky, dokázal totiž asi v nejobtížnější situaci za celý zápas udržet svůj tým ve hře. Střelu Backlunda vyrazil a proti následným dorážkám se roztáhl v brankovišti a nepropustil puk za svá záda.
59:11'
Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před Bobrovským.
59:01'
Poslední minuta normální hrací doby.
58:22'
Bjorkstrand využil své obrovské rychlosti, dostal se před obránce, ale zakončení bylo spíš propagační.
57:36'
Atkinson na středu byl zablokován.
57:28'
Calgary i přes vyhrané buly přichází o puk a do útoku se opět řítí domácí.
57:19'
Chyba v rozehrávce Columbusu ústí v zakázané uvolnění a vhazování před Bobrovským.
56:53'
Našli ji, ale puk neprošel a Calgary dostává kotouč do bezpečí.
56:35'
Domácí okupují útočné pásmo a hledají střeleckou pozici.
56:00'
Kotouč opustil ledovou plochu. Bude se vhazovat ve středním pásmu.
55:42'
Hra je přerušena pro hru vysokou holí. Bude se vhazovat ve středním pásmu. Následuje komerční přestávka.
55:12'
Sedlák srdnatě bojoval za brankou hostí, ale proti dvěma soupeřům nakonec o puk přišel.
54:22'
Giordano se zmocnil u mantinelu puku, sjel si na střed, ale střela neprošla až na Bobrovskiho.
52:47'
Obrovská šance Columbusu! Domácí zablokovali střelecký pokus hostí od modré a vyrazili ve třech do útoku. K puku se dostal po skvělé přihrávce skrz prostor před brankovištěm Anderson, kterého Smith s vypětím všech sil vychytal a poté ztratil přehled o puku. Vleže se dostal z brankoviště a před domácími dorážejícími hráči zela prázdná branka. Puk už mířil k brankové čáře, když jeden z bránících hráčů na poslední chvíli nasměroval puk pod ležícího Smithe, který reflexivně dal ruku podél těla. Rozhodčí poté hru přerušil.
52:01'
Hra je přerušena v obranném pásmu Columbusu kvůli přihrávce rukou. Komerční pauza.
51:17'
Columbusu došel nápad a naopak se nyní nedokáže dostat do útočného pásma. Oba týmy se střídají v držení puku, ale ke kombinaci v útoku se nedostávají.
50:44'
Flames jsou pod tlakem a daří se jim maximálně uklidit puk do středního pásma nebo na útočnou modrou.
50:05'
Nápor domácích se podařilo Calgary krátce přerušit, ale hokejisté v modrém jsou dál u puku a zakládají novou akci.
49:36'
Atkinson z úhlu nepropasíroval puk až na brankáře hostů. Byl zablokován.
48:44'
Savard se řítil blíž k brance, ale přihrávka mu šla k nohám, takže puk nedokázal zpracovat a ani vystřelit. Smith byl v pohybu a nebyl v ideálním brankovém postavení.
47:42'
Pěknou a rychlou kombinaci domácích s přenesením hry na levé křídlo likviduje Smith.
47:19'
Hamilton se už téměř uvolnil od obránce, ale jeho střelu na poslední chvíli zbrdila hokejka soupeře.
46:51'
Hned po vhazování před Smithem se ke střele napřáhl jeden z hráčů na modré, ale puk, jako už mnohokrát, jen orazítkoval zadní mantinel.
46:45'
Komerční přestávka.
46:28'
Po dvou Andersonových střelách se puk odráží mimo útočné pásmo Columbusu.
45:36'
Zakázané uvolnění Calgary.
44:59'
Domácí se snaží střílet z jakékoliv pozice, pokud k tomu dostanou příležitost. Spousta puků pak končí mimo tři tyče.
44:05'
Tkachuk to vzal na sebe, dostal se za modrou a zkusil zápěstím překvapit brankáře Columbusu. Svůj cíl ale netrefil.
43:36'
Nepovedená rozehrávka končí zakázaným uvolněním domácích. Vhazovat se bude před Bobrovským.
43:12'
Smith ukryl puk pod lapačkou a přerušuje hru.
42:45'
Anderson si sjel z kruhu do mezikruží a zkusil bekhendovou střelu, kterou schoval za jedním z obránců. Smith vyrazil puk a před ním ho odklidila jeho obrana.
41:54'
Anderson přihrál pod sebe na číhajícího Panarina, který si na střelu z první přiklekl, ale Smith předvedl bravurní zákrok lapačkou!
41:42'
Hraje se dlouho bez přerušení, puk je ve středním pásmu.
40:53'
Calgary zahájilo třetí třetinu aktivně a dlouhým setrváním v útočném pásmu, ale bez střely o něho nakonec přišlo.
40:01'
Třetí třetina začne přibližně v 02:54.
Ač Columbus přestřílel ve druhé třetině Calgary 12-3 (celkově 26-13), stále se nedokázal střelecky prosadit a stejné je to i na druhé straně u Calgary. Druhá třetina přinesla první přesilovky, ale ty byly spíše výborně ubráněné než nějak kvalitně zahrané od týmů, jež měly početní převahu.
40:00'
39:45'
Obrany obou týmů sbírají nahozené puky.
39:04'
Série nepřesností teď nedovoluje ani jednomu z týmů dostat se ke kombinaci v útočném pásmu.
37:57'
Smith poněkolikáté v této třetině zabrnkal na nervy svých spoluhráčů, když se rozhodl k riskantní rozehrávce i přes dotírající protihráče. Ale potvrdil, že s holí to umí výborně.
37:04'
Jágr za brankou Columbusu vybojoval kotouč a poslal ho před brankoviště Versteegovi, který ale trefil jen vyrážečku Bobrovskiho.
36:29'
Po dlouhé pasáži bez přerušení, ale rovněž bez šance, se Calgary dopustilo postavení mimo hru. Komerční pauza.
35:22'
Atkinson ukořistil ve středním pásmu puk a snažil se po přebruslení modré najít dobrou střeleckou pozici. Ale Ferland mu puk vypíchl.
34:28'
Frolík se po přebruslení útočné modré zastavil, zbavil se tak obránce, ale jeho střela letěla mimo.
34:14'
34:08'
Ač se do pásma dostali, rychle o něho přišli.
33:25'
Flames vyčkávají s rozehrávkou a hledají skulinku k průniku do útočného pásma.
32:35'
Postavení mimo hru Calgary. Komerční přestávka.
32:03'
Velká šance Calgary! Ferland vyslal do útočného pásma Gaudreaua, který se v kruhu pro vhazování obtočil okolo své osy a přihrál najíždějícímu Ferlandovi zpět. Jeho střela ale minula Bobrovskiho klec!
31:31'
Hra je přerušena po Bobrovského zásahu, kterým ukryl puk ve výstroji. Komerční přestávka.
30:44'
Výborným zákrokem nyní udržel Smith čisté konto! Werenski se z pravého kruhu neprosadil přes rychle se přesouvajícího brankáře.
30:20'
Když už Calgary vyšlo nahození do útočné třetiny, Jankowski přihrál do prostoru, kde nikdo nebyl a puk skončil ve středním pásmu.
29:23'
Columbus je v plném počtu. Toto byla precizně ubráněná početní nevýhoda. Calgary se nedostalo prakticky do útočného pásma.
28:58'
Columbus opět vyhazuje.
28:39'
Hrubka v rozehrávce Calgary přinesla ztrátu, z níž ale Anderson nakonec ani nestřílel a jen podržel puk za brankou.
28:13'
Nevyšlo jim to a toho se snažili využít Dubinsky se Savardem, jejich útok ale rovněž ztroskotal dřív, než došlo ke střele.
27:59'
Flames musí zakládat útok z vlastního pásma.
27:39'
Hra ve čtyřech je minulostí, začíná zkrácená přesilovka Calgary.
27:22'
Domácí se dopustili faulu a poprvé se bude vylučovat na jejich straně. Foligno před brankou příliš užil své hokejky a jde pykat za hákování.
27:08'
Panarin si nabruslil blíže ke středu útočného pásma a jeho prudká střela se odrazila od Smithova betonu do rohu.
26:27'
Rychlý kontr Calgary, kteří se i v oslabení vydali ve dvou do útoku, zastavilo postavení mimo hru.
26:19'
Dubois před brankovištěm nedokázal dostatečně rychle zareagovat a jeho střela tak už šla do připraveného Smithe.
25:39'
Ve výhodě byli domácí hodně aktivní, ale Werenski a Dubois minuli a Bjorkstrand dokonce přestřelil! Po přerušení hry jde na trestnou lavici Giordano za podražení.
25:03'
Seth Jones se po přihrávce Bjorkstranda dostal před Smithe, ale tísněn jedním z obránců nebyl schopný zakončit. Bude se vylučovat.
24:33'
Mezi kruhy se k odraženému puku dostal Monahan, ale pohotová střela byla velmi nepřesná.
23:41'
Monahan prověřil od modré připravenost brankáře Columbusu.
23:19'
Flames hrají v plném počtu.
23:11'
Postavení mimo hru zastavilo akci Columbusu.
22:43'
Kotouč jen proletěl skrz pásmo Calgary od pravého mantinelu k tomu levému. Marně se po prudké přihrávce natahoval Milano. A Blue Jackets přišli o pásmo.
22:14'
Znovu kotouč putuje až za branku Bobrovskiho.
21:41'
Calgary se daří vyhodit přes všechny čáry.
21:19'
Panarin tak dlouho kličkoval za brankou soupeře, až si vymodlil na soupeři faul. Podrazil ho Giordano.
20:28'
Smith po střele Bjorkstranda jen vyrazil před sebe, ale poradil si i s následnou dorážkou.
20:01'
Druhá třetina začne přibližně v 02:04.
První třetina branku sice nepřinesla, ale o zajímavé situace rozhodně nebyla nouze. Více si jich nakonec připravili domácí, kteří ale nevyužili ani přečíslení tří na dva, ani samostatný únik Bjorkstranda a i přes 14 střel zatím recept na brankáře Smitha nenašli.
20:00'
19:50'
Na závěr třetiny se blýsknul třemi tvrdými, ale čistými bodyčeky Jenner.
19:43'
Dlouhé setrvání Columbusu v útoku skončilo.
19:03'
Ke konci první třetiny mají o něco víc ze hry domácí, ale Foligno minul Smithovu klec.
18:15'
Jenner obětavě zablokoval dělovku Giordana.
17:35'
Columbus se hnal zpět do útoku v přečíslení, Dubois si mohl vybírat, zda přihraje na střed nebo na levé křídlo, kam najížděl Atkinson. Nakonec zvolil první možnost a střela Jonese se neujala.
17:21'
Smith udržel beton na ledě proti důraznému zakončení útočícího hráče.
17:02'
Další postavení mimo hru Calgary. Jágr příliš dlouho otálel s přechodem útočné modré, kterou krátce před ním přebruslil Jankowski.
16:30'
Rodící se útok Calgary zastavilo postavení mimo hru. Komerční přestávka.
16:23'
Smith se nalepil na svou levou tyčku a po chvilce se od něho odrazil letící puk zpět do hřiště. Brankář Calgary zůstal bez pohnutí a jen jistil situaci, než kotouč sebral některý z jeho spoluhráčů.
15:20'
Dubinsky bojoval na útočné modré a na mantinelu o puk, ale víc, než odpálit ho za branku hostů, nakonec nedokázal.
14:14'
Brodieho střela po vhazování neprošla skrz hlouček hráčů před Bobrovským.
14:06'
Další střela od modré, kterou tentokrát vyslal Hamonic. Bobrovskij pozastavuje hru. Komerční přestávka.
14:02'
Brodie to zkoušel od modré a levého mantinelu, ale netrefil branku.
13:24'
Jágr vyslal do útočného pásma Jankowskiho, který se snažil o rychlé zakončení, ale puk mu ujel a skončil na zadním mantinelu.
12:53'
Zakázané uvolnění Calgary po neúspěšné snaze o protečování. Hra je přerušena po hodně dlouhé době bez přerušení.
12:18'
Mimo tři tyče poslal puk z mezikruží i na druhé straně Gaudreau.
12:08'
Jones minul ve výborné střelecké pozici.
11:45'
Po dlouhé době se domácí dostali do pásma soupeře, ale Werenskiho rána byla hodně nepřesná a skončila jen na zadním mantinelu.
11:18'
Hra na ledě připomíná spíš přesilovku Calgary než hru pět na pět. Ale chybí tomu častější střelba.
10:46'
Znovu a znovu se snaží hosté usadit v útočném pásmu. Columbusu se ale daří vyhazovat puky z bezprostředního ohrožení.
10:05'
Hra nyní probíhá prakticky jen ve středním pásmu nebo v obranné třetině Columbusu.
09:40'
Calgary je zpět v útočném pásmu.
08:56'
Jankowskiho formace pořádně motala hráčům Columbusu hlavu, ale po Kulakově střele a úspěšném zákroku domácího gólmana, se Modrokabátníkům podařilo vyvézt puk.
08:26'
Tlak Calgary pokračoval. Poté, co nepropasíroval přes obránce střelu Tkachuk, se kombinace přesunula k modré a do levého kruhu, odkud znovu pálil Tkachuk. A tentokrát puk skončil sražen v ochranné síti.
07:34'
Monahan se dostal do střelecké pozice na středu a dokonce k němu i prošla přihrávka, ale útočník hostí nastřelil jen Bobrovskiho.
06:47'
Panarin ukázal své šikovné ruce, vykličkoval svého obránce a ještě stihl z těžké pozice vystřelit. Smith vyrazil puk do ochranné sítě.
06:18'
Domácí jen protečovali puk do útočného pásma a odjeli střídat.
05:18'
Werenski z ostrého úhlu nahazoval před branku Calgary, ale střílená přihrávka nenašla žádný ze svých cílů.
04:54'
Bobrovskij raději drží puk pod lapačkou po střele Backlunda, který dostal mezi kruhy výbornou přihrávku.
04:35'
Postavení mimo hru zastavilo útok Calgary.
04:08'
Na polovině se srazil Jágr se svým spoluhráčem a skončil na zemi. Led opustil se smíchem.
03:28'
Další zásah Smithe, který tentokrát pokryl bekhendové zakončení z hranice levého kruhu pro vhazování.
02:54'
Obrovská šance Columbusu! Bjorkstrand se dostal do úniku a před ním už byl jen brankář Smith. Ale ten si skvěle útočníka domácích vybruslil a vykryl všechny možné skulinky. Bjorkstran Smitha nepropálil.
02:33'
Hra se rychle přesunula před Bobrovskiho, který pozastavil hru po střele Versteega.
02:25'
První zákrok si připsal na konto Smith, jenž vyrazil střelu z pravého kruhu od Savarda.
02:20'
Snaha o rychlý přechod do útoku přinesla jen nepřesnou rozehrávku a zakázané uvolnění Flames.
01:25'
Výborný forčeking Backlunda, který za brankou Columbusu obral domácího hráče o puk a posílal puk před brankoviště na Frolíka, který ale nestihl vystřelit. Akce ale pokračovala a nakonec to byl Giordano, kdo pálil od modré a jeho rána se odrazila od horní tyčky do ochranné sítě.
00:29'
Jankowskiho střela orazítkovala jen zadní mantinel. Calgary zahájilo zápas s třetí formací na ledě.
00:01'
Po zranění se do sestavy Blue Jackets vrací český útočník Lukáš Sedlák.

Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (Korpisalo) – S. Jones, Werenski, J. Johnson, Nutivaara (A), R. Murray, D. Savard – Atkinson, Dubinsky, Jenner (A) – J. Anderson, Dubois, Panarin – Bjorkstrand, N. Foligno (C), Motte – Schroeder, Milano, Sedlák.

Calgary Flames: M. Smith (Läck) – D. Hamilton, Giordano (C), Hamonic, Brodie, Stone, Kulak – Ferland, Monahan (A), J. Gaudreau – Frolík, Backlund, Tkachuk – Jágr, Jankowski, S. Bennett – Brouwer (A), F. Hamilton, Versteeg.

Rozhodčí: St. Pierre, Morton . Mach, Knorr.
21. 03. 2015 Calgary Flames - Columbus Blue Jackets 2 : 3p
Calgary naopak vyhrálo poslední dva své zápasy, díky čemuž se posunulo na šesté místo v Západní konferenci. Jejich obrana v posledních kláních nepatřila úplně k nejpevnějším, ale vše doháněl útok, v jehož středu řádí Johnny Gaudreau, který prožívá nejlepší vstup do sezony ve své kariéře. Vůbec celá první formace s Gaudreauem, Monahanem a Ferlandem si sedla natolik, že momentálně patří k nejproduktivnějším v celé lize. Obstojně je navíc doplňují i další formace, včetně těch s českými útočníky Frolíkem a Jágrem, kteří sice nebodují tak pravidelně, ale kupříkladu Frolík rozhodl nedávný zápas ve Philadelphii a Jágr v posledním duelu na ledě Washingtonu vypracoval pro své spoluhráče hned několik velkých šancí a je jen otázkou času, kdy to začne padat i do branky.
Domácí Columbus vyhrál čtyři zápasy v řadě a potvrzuje, že výsledky z minulé sezony rozhodně nebyly náhodné. Tým je po čtvrtině soutěže na čtvrtém místě Východní konference, a ač nepatří k úplně nejproduktivnějším celkům, zdobí je výborná obrana, která je aktuálně jednou z nejlepších v lize.
Kanadsko-americká NHL pokračuje dalším hracím dnem a noc ze středy na čtvrtek přináší zejména českým fanouškům hodně pikantní klání. Na led Columbusu vyrazilo Calgary i s Jaromírem Jágrem a Michaelem Frolíkem, kteří se pokusí zastavit rozjeté Modrokabátníky a naopak sami udržet vítěznou sérii.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.