NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Ottawa : Florida - 29. března 2019   00:40

Ottawa
Ottawa
12:59' White (Gibbons, Duclair) • 43:01' B. Tkachuk (Gibbons, Chabot)
2:5
(1:1, 0:2, 1:2)
Florida
Florida
00:30' Dadonov  (Barkov, Yandle) • 22:35' Brouwer  (Sheahan, Hunt) • 26:31' Huberdeau  (Barkov, Dadonov) • 58:32' Hunt   • 59:46' Huberdeau  (Dadonov)
Ottawa
Dunning, Joannette – Barton, Nansen
Canadian Tire Centre, Ottawa
14230 diváků
Florida
Luongo (Montembeault) – Ekblad, Yandle, Weegar, Brown, Keeper, Pysyk – Dadonov, Barkov, Huberdeau – Hawryluk, Trocheck, Hoffman – Vatrano, Sheahan, Hunt – Brouwer, J. McGinn, Borgström.

Z tohoto utkání je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek noci.
Slovenská stopa v utkání
Christian Jaroš (OTT) 0+0, 1 střela, čas na ledě 14:27
Tři hvězdy utkání
1. Jevgenij Dadonov (FLA) 1+2
2. Brady Tkachuk (OTT) 1+0
3. Brady Keeper (FLA) 0+0
V souboji dvou týmů, které nemají už naději na postup do play off, vyhrála Florida 5:2. Panthers vstoupili do utkání výtečně a už po 30 vteřinách vedli 1:0. Ottawě se sice podařilo první třetinu vyrovnat, ale od začátku druhé dvacetiminutovky, kdy se Florida dostala znovu do vedení, se domácím nepodařilo s výsledkem nic udělat.
59:46'
Kromě Tkachuka dostal dvě minuty také hostující Ekblad za hrubost, když se mstil Tkachukovi.
59:46'
Ovšem krosček do zad si Brady Tkachuk rozhodně odpustit mohl. Okamžitě se na něho vrhnuli hráči Floridy, kteří si podobné chování nehodlají nechat líbit.
59:46'
Florida právě vstřelila branku!
Za brankou Ottawy se podařilo hostům vybojovat puk, JONATHAN HUBERDEAU se mezi kruhy dočkal přihrávky a puk poslal do prázdné branky! Asistence: Jevgenij Dadonov.
59:34'
Jenže o útočné pásmo přichází.
59:25'
Domácí vyhráli v útoku buly a snaží se dostat k zakončení.
59:11'
Oddechový čas pro domácí.
59:11'
Za brankou Luonga se hosté sice dostali k puku, ale jen ho posunuli k Luongovi, který raději přerušil hru.
59:01'
Senators pronikají do útoku, Nilsson opět ujíždí na střídačku. Ottawa to tak ještě jednou zkusí.
58:32'
Je rozhodnuto. Nepřesná přihrávka na střed byla zblokována, k puku se dostal DRYDEN HUNT a tomu se přes celé kluziště podařilo vsítit branku. Bez asistence.
58:20'
Nilsson je na střídačce, Ottawa v útoku!
57:50'
Jenže Panthers se zatím dobře brání. Hoffman u mantinelu vybojoval puk a rozehrál mimo obranné pásmo hostů.
57:11'
Základní hrací doba se blíží ke svému konci. Ottawa by potřebovala získat závěrečnou herní převahu a vytvořit na Luonga souvislý tlak, aby zvýšila své šance na vyrovnání.
56:22'
Po konci přesilovky se hosté dostali ke střele z pravého kruhu. Nilsson chytá. Komerční přestávka.
56:16'
Domácí jsou rovněž v plném počtu.
55:36'
Začíná zkrácená přesilovka Floridy.
55:04'
DeMelo sice zavezl puk do útoku, dobře postavená čtveřice Floridy ovšem soupeři nic nedovolila a domácí sami rozehráli puk do neutrální zóny.
54:16'
Hra je znovu přerušena. Bude se vylučovat na straně Ottawy a hrát se bude ve čtyřech. Ryan dostává dvě minuty za hákování.
54:01'
Tlak domácích do branky hostů. Luongo má puk pod sebou, obrana Floridy se pouští do strkanice se soupeřem. Tkachuk před brankovištěm provokuje.
53:36'
Vyloučení v týmu Florida Panthers (Keith Yandle – 2 min., podrážení).
53:29'
Ottawa bude hrát přesilovku. Zatím však má výhodu. Borowieckiho ránu od modré Luongo vyráží.
52:09'
Delší úsek bez přerušení a bez šancí se snažil ukončit k radosti domácích příznivců Duclair. Jeho útok ale byl zastaven Luongem a najíždějící spoluhráč se už k dorážce nedostal. Komerční pauza.
50:40'
Čas velmi rychle plyne. Florida se snaží bránit vedení, Ottawa rozhodně neháže "flintu do žita".
49:52'
Puk končí na střídačce hostů. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
49:38'
Veronneau se dnes poprvé dostal ke střele. Jeho pokus od modré čáry ale příliš Luonga neohrozil, hostující brankář bez problémů vyráží puk.
48:42'
Hra se přesunula na druhou stranu kluziště. Hunt se protlačil ke střele od modré čáry, Nilsson puk chytá a přerušuje hru.
48:06'
Zblokován byl i obránce Borowiecki, který neprocpal střelu z prostoru mezi kruhy.
47:25'
Senators se tlačí do zakončení a snaží se vyrovnat. Boedker byl zablokován.
47:00'
Tkachuk zkoušel štěstí v prostoru před brankovištěm, Luongo rozjetého mladíka zastavil.
46:45'
Puk vylétl na střídačky. Komerční přestávka.
45:14'
Kotouč končí za Nilssonem v ochranné síti.
44:30'
Hosté v útoku neuspěli ani tentokrát. Stejně jako před několika desítkami vteřin Hoffman, tak tentokrát byl zablokovaný Weegar.
43:50'
A opět Tkachuk. Tentokrát střílel od modré čáry, Luonga nepřekonal.
43:40'
Hra se přesunula před Nilssona. Hoffman ale byl mezi kruhy zablokován.
43:28'
Tkachuk se znovu dostal do šanci před Luongem, ale puk tentokrát za jeho záda nenasměroval.
43:01'
Ottawa právě vstřelila branku!
Moc nechybělo, aby Ottawa svůj rychlý útok nevyužila a Gibbons ztratil puk. Po projetí mezi kruhy a při pádu po kličce však dokázal ještě hokejkou posunout puk zpět na střed k najíždějícím u BRADYMU TKACHUKOVI, který klepnutím do puku z bekhendu přehodil Luonga. Asistence: Brian Gibbons, Thomas Chabot.
41:52'
Keeperova střela z pravého kruhu na Nilssona nestačila.
41:27'
Zakázané uvolnění Ottawy.
41:03'
Hoffman si sjel až před brankoviště. Přihrávka zpoza branky si ho našla a hostující útočník pohotově pálil. Pouze však do betonu Nilssona.
40:27'
Tvrdou střelu Yandla vyráží Nilsson až do ochranné sítě za brankou.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 02:28.
Ve druhé třetině se Floridě podařilo dvěma brankami uskočit do vedení 3:1 a vykročit za vítězstvím v tomto utkání. Ve 23. minutě se prosadil před brankovištěm Troy Brouwer, ve 27. minutě zase technickou parádu předvedl Jonathan Huberdeau.
40:00'
39:19'
Brady Tkachuk se napřáhl v pravém kruhu, svou dělovku poslal jen na zadní mantinel za Luongem.
38:23'
Zakázané uvolnění Floridy.
38:10'
Ottawa každopádně nedopadá o mnoho lépe.
37:41'
Florida dvakrát za sebou rychle přichází při snaze o útok o puk.
37:04'
36:32'
Luongo si musel poradit s dravě útočícím Balcersem, jehož bekhendové zakončení dokázal vyrazit.
36:09'
Nilsson betonem zastavil letící puk a jeho spoluhráči následně vyhazují ze svého pásma.
35:46'
Hoffman se musel dotknout ležícího puku, pokud nechtěl, aby ubíhal čas. Kvůli předchozímu zahrání vysokou holí rozhodčí přerušuje hru a vykazuje ji do středního pásma.
35:32'
Senators, kteří byli u puku, vyhazují do středního pásma.
35:22'
Začíná přesilovka Floridy.
35:04'
White se v útoku řítil k brankovišti a trefil svým tělem brankáře Luonga. Nedovolené bránění brankáři a dvě minuty.
34:18'
Huberdeau se dostal do přečíslení dvou proti jednomu v oslabení a dostal přesnou přihrávku od Yandla z pravé strany. I když si položil Nilssona na led, obhodit jeho lapačku nedokázal a obrovské šance nevyužil.
34:02'
Hra je přerušena. Senators se dostali do postavení mimo hru.
33:50'
Ottawa se znovu musela vracet až za vlastní branku.
33:32'
Panteři rychle vyhazují puk.
33:22'
Vyloučení v týmu Florida Panthers (Aaron Ekblad – 2 min., hákování).
33:15'
Bude se vylučovat na straně Floridy. Domácí mají výhodu.
32:27'
Luongo před dotírajícími útočníky soupeře schoval puk do lapačky a přerušil hru. Komerční přestávka.
31:55'
Oba celky se nahání po celé délce kluziště. Hra se přelévá ze strany na stranu.
31:02'
Hra se přesunula před Nilssona. Střela Yandla od modré čáry přeletěla domácí branku.
30:28'
Duclair se protlačil ke střele mezi kruhy, byl ale zblokován.
30:24'
30:15'
Přesilovka Ottawy se blíží ke konci, domácí kombinují v útoku.
29:34'
Florida se v oslabení dostala dokonce do útoku, ale Malgin poslal od modré spíš jen pozdrav Nilssonovi.
29:20'
White pronikl do útočné třetiny a po najetí do pravého kruhu zkusil štěstí. Jeho střelu Luongo vytěsnil.
29:05'
Panthers dostali puk do středního pásma.
28:24'
A je tu první vyloučení zápasu. Dvě minuty obdržel hostující Brouwer za hákování.
27:54'
Kotouč vylétl až do ochranné sítě. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
26:31'
Krásnou akci hostů dokázal ke třetímu gólu Panterů využít JONATHAN HUBERDEAU. Ten dostal přihrávku od levého mantinelu, kam si sjel Barkov a rychlou kličkou na střed objel brankáře Nilssona. Bez problémů poté doklepl puk do prázdné branky. Asistence: Aleksander Barkov, Jevgenij Dadonov.
26:04'
Střelu od modré, kterou vyslal na Nilssona Barkov, brankář domácích chytá a přerušuje hru. Komerční pauza.
25:48'
Tkachuk se protlačil do zakončení, ale z hodně nevýhodné pozice u levého mantinelu. Luongo bez problémů vyráží puk.
25:05'
Hra se teď hodně kouskuje. Další přerušení a vhazovat se bude před Nilssonem.
24:50'
Ottawa se dostala do postavení mimo hru.
24:37'
Nilsson má puk ve své moci a přerušuje hru.
24:17'
Hoffman minul branku, Brown přestřelil. Hosté byli vyhnáni do neutrální zóny.
24:10'
Útočná postavení obou týmů přináší hlavně ztráty puků, bez toho, aby došlo ke střele. Do útoku se nyní řítí Florida.
23:40'
Puk v obranném pásmu Floridy vylétl do hlediště. Bude se vhazovat před Luongem.
22:35'
TROY BROUWER výtečně clonil před brankářem Nilssonem, a i když přes něho střela spoluhráče neprošla, rychle se útočník Floridy zorientoval, otočil a puk dostal do domácí branky. Asistence: Riley Sheahan, Dryden Hunt.
21:35'
Lindbeg střílel zpoza pravého kruhu, na Luonga recept nenašel.
20:47'
Hra byla přerušena kvůli zahrání Ottawy ve vlastním pásmu vysokou holí. Vhazovat se bude před Nilssonem.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 01:34.
Úvodní třetinu zahájili výborně hosté, kteří se střelecky prosadili už po 30 vteřinách. Jejich úvodní převahu ale přetavit v navýšení vedení nedokázali a postupně se hra začala nejen vyrovnávat, ale dokonce klonit spíš na stranu Ottawy. Ta se ve 13. minutě dočkala vyrovnání po gólu Whita a další šance následovaly. Ty už využité nebyly.
20:00'
19:30'
Senators přišli za brankou Floridy o puk, jejich akce byla přerušena.
18:35'
Luongo v těžké pozici při pádu dokázal zastavit střelu Ottawy z pravého kruhu.
18:27'
Zakázaného uvolnění se pro změnu dopustili hosté.
18:04'
17:53'
Rychlý protiútok Floridy zastavil až Nilsson.
17:44'
Tkachuk se dostal na poslední chvíli až za obranu Floridy, ale Luongo jeho střelu zpoza kruhů vyrazil a poradil si i s bekhendovou dorážkou mladého útočníka.
17:13'
Po vyhraném buly se Panthers dostali k další střele. I tu Nilsson zastavuje a nechává přerušit hru.
17:07'
Hra se přesunula před brankoviště Nilssona. Ten musel zastavit střelu Floridy a přerušit hru.
16:21'
Dělovku Wolanina od modré čáry dokázal Luongo také zlikvidovat. Od vyrovnávací branky se Ottawě daří mnohem víc tlačit na defenzivu soupeře.
15:53'
Další zákrok Luonga. Hostující brankář vyráží střelu Whita.
15:33'
Po střele Gibbonse od modré čáry Luongo přerušil hru. Komerční přestávka.
15:04'
14:30'
Další blok. Tentokrát Weegar zastavil střelu Tkachuka.
14:20'
Wolaninovu střelu blokuje bránící Keeper. Ten se zatím ve svém prvním utkání v NHL prezentuje slušným výkonem.
13:35'
Zatím je dnešní zápas plný soubojů u mantinelu. Mnohem víc se o puk bojuje, než by se týmy dostávaly do zajímavých kombinací, či ke střelám. I přesto, že padly dvě branky, o pohledné utkání se zatím nejedná.
12:59'
A je vyrovnáno! Pěknou akcí se COLIN WHITE prosmýkl až za obranu a v souboji jeden na jednoho s Luongem dokázal střelou pod horní tyčku obhodit hostujícího brankáře. Asistence: Brian Gibbons, Anthony Duclair.
11:55'
Ze ztráty Lindbega může těžit Florida, ta se ale k ničemu nedostala.
11:19'
Luongo ukrývá pod lapačku nahozený puk ze středního pásma.
10:55'
Výlet hostů do útoku nakonec vůbec nepřinesl střelecké zakončení.
10:05'
Hra tedy pokračuje vhazováním před Luongem.
Rozhodčí se během pauzy vydali k videu, a prohlíželi si střelu Tkachuka z ostrého úhlu, zdá náhodou nepropadl za záda Luonga. Ale nepropadl.
10:05'
Dál to ale už neplatilo. Senators se po zisku puku vydali k rychlému protiútoku. Dvě střely si připsal na konto Tkachuk, Luongo byl ale připraven a hru přerušuje. Komerční pauza.
09:29'
Boedker blokuje střelu Ekblada od modré, u puku ale zůstávají hosté.
08:35'
Kotouč byl sražen do hlediště. Komerční přestávka.
08:04'
Malginova střela byla tečována, ale brankář Nilsson si i s ní dokázal poradit.
07:16'
Po hodně dlouhé době došlo ke střele, při nít musel brankář zasahovat. Hawryluk z bekhendu příliš Nilssona neohrozil.
06:40'
Šance Floridy přišla prakticky z ničeho! Jayce Hawryluk svou ránu od modré poslal do tyče Nilssonovy klece, od níž se kotouč odrazil zpět do hřiště.
06:10'
Obrázek hry se příliš nemění.
05:10'
Hraje se trochu nudnější úsek hry. Tempo není nijak strhující, je spíš pomalé. Ani jeden z týmů se navíc nedokáže aktuálně usadit v útoku a už vůbec ne ohrozit branku soupeře.
03:41'
Obránce Floridy Brady Keeper, jenž v tomto utkání debutuje v NHL, střelu od modré čáry neprocpal přes bránícího soupeře.
03:34'
Pokus Ottawy o rychlý návrat do útoku končí zakázaným uvolněním.
03:23'
Domácí Ceci svou střelu od modré poslal nad Luongovu klec.
02:30'
Hraje se delší úsek bez přerušení. Florida má na začátku utkání o něco víc ze hry a víc drží puk na hokejkách.
01:35'
Malgin střelou od levého mantinelu trefil pouze brankáře domácích.
01:08'
Na druhé straně ledu Brown přinutil Nilssona k zákroku.
00:40'
Domácí se vydali do svého prvního útoku. Gibbons střelou od modré prověřil připravenost zkušeného Luonga.
00:30'
To je začátek zápasu jako hrom. Po pouhých 30 sekundách se hosté prosadili střelou zpoza kruhů, která propadla brankáři Nilssonovi pod rukou až do branky a to díky teči JEVGENIJE DADONOVA. Tomu se podařilo zasáhnout střelu vyslanou Barkovem. Asistence: Aleksander Barkov, Keith Yandle.
00:01'

Ottawa Senators: A. Nilsson (C. Anderson) – DeMelo, Chabot, Ceci, Wolanin, Jaroš, Borowiecki – Veronneau, Pageau, B. Tkachuk – Bödker, Tierney, Duclair – B. Ryan, White, Balcers – Pääjärvi, O. Lindberg, Gibbons.

Florida Panthers: Luongo (Montembeault) – Ekblad, Yandle, Weegar, Matheson, Pysyk, Keeper – Dadonov, Barkov, Huberdeau – Hawryluk, Trocheck, Hoffman – Vatrano, Sheahan, Hunt – Brouwer, J. McGinn, Sceviour.

Rozhodčí: Dunning, Joannette – Barton, Nansen.
V posledním vzájemném utkání, které se hrálo na ledě Floridy, se na začátku března radovala z vítězství Ottawa. Předchozí dva duely této sezony vyhráli naopak Panthers.
Senators, kteří jsou v současnosti nejhorším týmem ligy, dokázali vyhrát v posledních dvou utkáních nad Buffalem a Edmontonem a alespoň trochu si vylepšili jinak hodně bídnou bilanci této sezony.
Hostující Florida o možnost postoupit do vyřazovacích bojů přišla v posledních týdnech, kdy její stíhací jízda získala několik trhlin, které se ještě více prohloubily po třech porážkách v řadě, s nimiž půjde do zápasu v Ottawě.
Utkání mezi Ottawou a Floridou přinese souboj dvou týmů, které už nemají šanci postoupit do play off.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:30.