NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Detroit : Buffalo - 12. ledna 2020   23:00

Buffalo
2:39' Rodrigues  (Lazar, Sheary) • 5:00' Rodrigues  (Jokiharju, Montour) • 12:43' Girgensons   • 42:35' Bogosian  (Lazar, Frolík) • 43:40' Ristolainen  (Dahlin, Eichel)
Detroit
Howard (Pickard) – Nemeth, Green, Bowey, Hronek, Lashoff, Biega – Bertuzzi, D. Larkin, Fabbri – Zadina, Filppula, Erne – Helm, Nielsen, Glendening – Abdelkader, Ehn, Smith.
Hebert, Dunning – Tobias, Smith
Little Caesars Arena, Detroit
18 312 diváků
Buffalo
Ullmark (C. Hutton) – Pilut, Ristolainen, McCabe, Dahlin, Montour, Jokiharju, Bogosian – Girgensons, Eichel, S. Reinhart – Sheary, Ma. Johansson, Frolík – Jo. Larsson, Okposo, Lazar – Rodrigues, S. Wilson.

Statistiky zápasu:
Střely na bránu 22:27 (6:12, 11:3, 5:12), vhazování 30:23, vyloučení 4:3, využití 0:2, oslabení 0:1.

3. Curtis Lazar (BUF)
Buffalo si po dvou vysokých porážkách připisuje naopak hladkou výhru na ledě beznadějně posledního celku NHL.
Za vítězstvím vykročili hosté už v první třetině, kterou vyhráli po dvou trefách Rodriguese a úspěšném úniku Girgensonse ve vlastním oslabení o tři góly. Prostřední část patřila jasně Detroitu, který ze spousty šancí mohl klidně zápas otočit, jenže ujal se jen pokus obránce Boweyho. Buffalo po druhé přestávce opět převzalo otěže zápasu, na gólový bekhend Bogosiana za minutu navázal využitou přesilovkou zblízka Ristolainen a skóre 1:5 již vydrželo po zbytek zápasu.
58:46'
Zakázané uvolnění hokejistů Buffala.
58:22'
Buffalo se ubránilo platonickému tlaku rudých křídel, Jokiharju se snažil založit dlouhou přihrávkou protiútok, ale puku se zmocnili opět domácí.
58:00'
Dnešní utkání sleduje 18 312 diváků.
56:43'
Do nadějného úniku se málem dostal Zadina, jenže kotouč mu při zpracování jednou rukou (druhou si odtlačoval obránce) sjel od hole.
55:14'
V rozhodnutém zápase se útoky celkem plynule přelévají ze strany na stranu, zakročit teď musel Ullmark proti doklepnutí Christoffera Ehna zblízka.
54:13'
Ofsajd hostů, pokračovat se bude po další reklmaní přestávce, která nastává po necelých 3 minutách hry od předešlé. Otázkou je, zda spíše v tomto podání NHL hokej není přestávkou v souvislém bloku reklam...
53:36'
Pilut od modré čáry mířil pod břevno, Howard měl zakrytý výhled, přesto vestoje bez zaváhání vyráží.
52:40'
Zakázané uvolnění Buffala.
52:10'
Detroit rychle otočil hru, jenže hostující defenzivní specialista Frolík včas padl do Nemethovy střely.
51:56'
Eichel bez přípravy ze tří metrů trefuje Howardovu výstroj.
51:16'
Při dohrávání puku za bránou Buffala ztratili stabilitu Smith a Montour, oba se rozmázli na led a domácí hokejista ještě přišel o přilbu. Naštěstí se nic vážného nestalo a můžeme se věnovat dalšímu bloku reklam.
50:33'
Ullmark chytá padáček do lapačky jako při baseballu a rychle rozehrává.
50:00'
V polovině třetí třetiny je poměr střel na bránu 1:9, úplně opačný než v předchozím dějství.
48:31'
Kotouč se obloukem odráží přes plexisklo a rozhodčí nařizuje vhazování v útočném pásmu Detroitu.
47:36'
Bekhendem hrábl jako pádlem Kyle Okposo, domácí brankář vyráží před sebe a pak skvěle levým betonem zastavuje po gólu volající Larssonovu dorážku.
47:26'
Frolík zavezl kotouč do útočného pásma a po komerční přestávce se bude vhazovat před Howardem.
45:20'
Fabbri nepřesnou přihrávkou odevzdává kotouč hostům.
44:34'
Wilson zkouší překvapit Howarda z takřka nulového úhlu, tenhle kotouč brankář Detroitu za svá záda nepustil.
43:40'
Sabres právě vstřelili branku!
Za 24 vteřin využitá přesilovka. RASMUS RISTOLAINEN se snažil tečovat Dahlinovu střelu, což se mu sice nepovedlo, ale puk, který mu propadl pod nohy, dokázal vyškrábnout a ze skrumáže dotlačit do brány. Asistence: Rasmus Dahlin, Jack Eichel.
43:16'
Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Mike Green – 2 min., podrážení).
42:35'
Domácí plýtvají šancemi, zato produktivita hostů je doslova smrtící. ZACH BOGOSIAN vcelku nepovšimnut projel útočným pásmem a zatímco si oba obránci všímali jeho spoluhráčů, přehodil si kotouč na bekhend a z mezikruží zasunul k tyči. Asistence: Curtis Lazar, Michael Frolík.
41:02'
Ke střele se v předbrankovém prostoru dostal Dylan Larkin, hosty opět podržel Linus Ullmark.
40:01'
Prostřední část hry patřila jednoznačně domácím hokejistům, kteří svůj neustálý silný tlak proměnili jen v jediný gól, který trefil obránce Bowey. Spousta šancí zůstala neproměněna, někdy i s pořádnou porcí smůly. Buffalo se v této třetině zmohlo jen na tři přesné střelecké pokusy proti jedenácti domácím.

39:37'
Hosté se vymanili ze sevření a dostávají kotouč do středního pásma.
38:43'
Ze skrumáže před bránou Buffala vydoloval kotouč Abdelkader, zblízka míří jen do výstroje zaměstnanějšího z obou gólmanů.
38:03'
Domácí nesehráli ideálně situaci 3 na 2. Fabbriho přihrávka končí v rohu, ovšem puk se ještě odráží zpátky a Lashoff pálí příklepem do Ullmarkovy výstroje.
37:21'
Ojedinělý brejk Buffala, Reinhartova křížná přihrávka projela Eichelovi mezi bruslemi.
36:40'
Z pravého křídla najížděl obránce Green, mířil na zadní tyč, ale trefuje jen vytrčený beton hostujícího brankáře.
36:03'
Další nevyužitá přesilovka, až těsně před jejím vypršením se natlačil do zakončení z bezprostřední blízkosti Smith.
34:05'
Vyloučení v týmu Buffalo Sabres (Zach Bogosian – 2 min., zdržování hry / posunutá branka).
34:05'
Závar před brankou Buffala, domácí se radují, ale je to radost předčasná. Helm nedokázal v pádu puk usměrnit z několika centimetrů za čáru, rozhodčí pak pískají jen úmyslné posunutí brány.
33:30'
Tlak Detroitu neslábne. Domácí jeli dva na jednoho, v poslední chvíli se vrhl po hlavě do přihrávky jeden z obránců a zastavuje nebezpečnou akci.
32:41'
Larkinův pokus zasunout zpoza brány narazil do betonu švédského brankáře Buffala.
31:56'
Detroit právě vstřelil branku!
MADISON BOWEY po čtvrt minutě zkusil znovu vystřelit a tentokrát jeho pokus zápěstím prošel k zadní tyčce a zrušil Ullmarkovu neprůstřelnost. Zasloužený gól jasně lepšího mužstva! Asistence: Robby Fabbri, Dylan Larkin.
31:43'
Red Wings mají ve druhé třetině obrovskou převahu, jenže zakončení je pro ně stále zakleté. Boweyho křížná střela prosvištěla těsně vedle a Rodrigues vyhazuje na icing.
30:06'
Povedenou střelu přes obránce vyslal Filip Zadina, rozchytaný Ullmark si opět poradil.
29:26'
Obrovská příležitost Detroitu! Na začátku byla hrubka v rozehrávce, k puku se dostal Filpulla, naznačil střelu, ale pak objel bránu a naservíroval Biegovi. Ten pálil do opuštěné klece a smolně trefuje vlastního rpoluhráče Ehna. Ullmark nakonec kotouč zalehl a po 53 vteřinách nám NHL servíruje další dlouhou várku reklam.
28:33'
Givani Smith si najel zpoza brány a švihem z otočky parádně trefil horní růžek, ovšem Ullmark si s dobře mířenou ranou poradil. Následuje reklamní přestávka.
26:38'
Až v sedmé minutě poprvé zasahuje Howard proti Okposovu příklepu z mezikruží.
25:58'
Ullmark zvednutou vyrážečkou přesměroval ven Biegovu tvrdou střelu pod víko ze středního pásma.
24:35'
Frolíkova formace specialistů na oslabení hru ve čtyřech zvládla a nepustila Detroit k vážnější střele.
22:35'
Vyloučení v týmu Buffalo Sabres (Brandon Montour – 2 min., krosček).
22:05'
Valtteri Filppula z trestné lavice skočil přímo do nájezdu. Hosté snad neslyšeli poklepávání brankářskou holí o led a nechali jej úplně osamoceného. Ullmark však jeho kličku do bekhendu vystihl a levým betonem ji vyráží.
20:50'
V pokračující přesilovce ostřeluje domácí od modré Rasmus Dahlin, ale ani nadvakrát jeho pokusy neprošly.
20:01'
Nejhorší celek NHL prohrává na vlastním ledě v derby Erijského jezera s Buffalem 0:3. V první pětiminutovce se dvakrát trefil Rodrigues a k jeho gólu v rovnovážném počtu a v přesilovce přidal ještě ve vlastním oslabení ze samostatného úniku třetí trefu Girgensons.

Střely na bránu 6:12.
Vhazování 11:13.
Vyloučení 3:1.
20:00'
19:54'
Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Valtteri Filppula – 2 min., podrážení).
19:06'
Howard chytá Jokiharjuovu prudkou střelu a Red Wings si konečně mohou po vypršení trestu při silném tlaku hostů vydechnout.
18:56'
18:12'
Eichel dostal prudkou přihrávku před bránu od Dahlina, střelu mu stačil zablokovat Larkin.
17:18'
Marcus Johansson zůstal úplně sám v ideální poziic na pravém kruhu pro vhazování, jenže střela mu naštěstí pro domácí vůbec nesedla a slabou "šmudlu" Howard snadno vytěsnil.
16:56'
Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Madison Bowey – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
15:08'
Biegovu střelu zápěstím z pravého kruhu chytá Linus Ullmark a začíná další komerční přestávka.
14:08'
Hosté jsou v plném počtu, oslabení ubránili a ještě v něm zvýšili svůj náskok.
13:29'
Odpovědět mohl Nielsen, jeho střelu zblízka do horního růžku skvěle vyráží přesouvající se Ullmark.
12:43'
Detroit je nejhorší v NHL (nejen) v přesilovkách, což teď potvrdil a ve vlastní početní výhodě inkasuje. Fabbri nezachytil kotouč na modré, do nájezdu ujel ZEMGUS GIRGENSONS a Lotyš ho i zakončil perfektně provedeným blafákem. Bez asistence.
12:08'
Vyloučení v týmu Buffalo Sabres (Zach Bogosian – 2 min., vražení na hrazení). Hostující zadák ošklivě zboural v rohu obranného pásma Larkina, který zůstává ležet otřesený na ledě.
11:30'
Před dotírajícím Fabbrim raději brankář Buffala podržel puk na ledě.
10:27'
Ofsajd domácích po plynulé pasáži bez šancí uvolnil stavidla další várce reklam.
8:23'
Patrik Nemeth se snažil natlačit z rohu před bránu, jeho bekhend z bezprostřední blízkosti však naráží do Ullmarkova betonu.
7:57'
Po delší době se připomněli v útoku také domácí, Dylan Larkin zakončoval z mezikruží k tyčce a Ullmark vytěsnil kotouč do strany.
6:35'
Hra je rozkouskována, po dalším několikavteřinovém úseku před opětovným ofsajdem nás čeká reklamní přestávka.
6:11'
Detroit vyhazuje jen na zakázané uvolnění.
5:33'
Nepřesná zpětná přihrávka vyhání hokejisty Buffala z útočného pásma.
5:00'
Přesilovku využívá opět EVAN RODRIGUES! Zamíchal s pukem v rohu kluziště, nechal projet beka po ledě, natlačil se k tyčce a jeho zasunutí po ledě pomohla za Howardova záda obloučkem smolná teč položené brankářovy vyrážečky. Asistence: Henri Jokiharju, Brandon Montour.
4:13'
Howard vyráží rozklekem Ristolainenovu střelu zblízka a domácí vyhazují.
3:25'
Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Mike Green – 2 min., sekání).
2:39'
Lazar od pravého mantinelu posunul puk na střed a EVAN RODRIGUES nachytal pohotovou střelou k zadní tyčce špatně postaveného Howarda. Asistence: Curtis Lazar, Conor Sheary.
1:52'
Aktivní start Detroitu podtrhl švihem z pravého kruhu Biega, brankář Ullmark byl připraven jak proti jeho střele, tak proti Zadinově dorážce.
0:54'
Hronkův křížný pas směřoval na zadní tyčku, tam hosté Fabbrimu zablokovali hůl.
00:01'
Detroit bude hrát v červených dresech, Buffalo v bílých.
Oba celky za doprovodu světelných efektů vjíždějí na led, v Detroitu se dnes koná dětský den a proto i úvodní hymnu zapěje dvanáctiletá Ella Craffeyová.

Detroit Red Wings: Howard (Pickard) – Nemeth, Green, Bowey, Hronek, Lashoff, Biega – Bertuzzi, Fabbri – Zadina, Filppula, Erne – Helm, Nielsen, Glendening – Abdelkader, Ehn, Smith.

Buffalo Sabres: Ullmark (Hutton) – Pilut, Ristolainen, McCabe, Dahlin, Montour, Jokiharju, Bogosian – Girgensons, Eichel, Reinhart – Sheary, Johansson, Frolík – Larsson, Okposo, Lazar – Rodrigues, Wilson.

Rozhodčí: Hebert, Dunning – Tobias, Smith.
V této sezóně se oba geograficky blízké kluby potkaly pouze jednou, také v Detroitu a hosté Rudá křídla vynulovali. Jediné dvě branky gólově chudého duelu vstřelili ve 32. minutě McCabe a ve 42. Reinhart.
Buffalo Sabres (14-5-7-19, 131:146)
Hráči od protějšího břehu Erijského jezera naopak utrpěli dvě vysoké porážky, po debaklu 1:5 v St.Louis prohráli doma s Vancouverem 3:6.
V tabulce Východní konference jsou Šavle třinácté a do Stanleyova poháru to mají hodně daleko, na osmou Philadelphii ztrácejí 7 bodů.

Detroit Red Wings (10-2-3-30, 99:170)
Nejhorší klub letošní sezóny NHL alespoň trochu zabral a vyhrál poslední dva zápasy, na svém ledě těsně přetlačil Montreal 4:3 a na nájezdy si poradil 3:2 s Ottawou.