NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Devils : Edmonton - 11. října 2019   01:10

Devils
Devils
06:14' Palmieri  • 34:12' N. Gusev (Bratt, C. Carrick) • 55:35' Severson (Hall, Hischier)
3:4
(1:1, 1:1, 1:1 - 0:0)

0:1 (SN)

Edmonton
Edmonton
09:17' Draisaitl  (Nurse, Kassian) • 39:32' Neal  (Nugent-Hopkins, McDavid) • 58:54' McDavid  (Klefbom, Nugent-Hopkins) • ' Draisaitl
Devils
Dwyer, Nicholson – Murphy, Baker
Prudential Center, Newark
14 586 diváků
Edmonton

Skončilo nám utkání mezi New Jersey a Edmontonem. Hosté třikrát v utkání smazali ztrátu a nakonec byli úspěšnější v samostatných nájezdech. Hrdinou duelu se stal Leon Draisaitl, který vsítil dva góly. Zdatně mu sekundoval Connor McDavid, jenž se zaskvěl vyrovnávacím gólem 66 sekund před koncem třetí třetiny. New Jersey si připsalo teprve druhý bod v sezoně, zatímco hosté zůstávají po dnešku stoprocentní.

Z mé strany je to vše. Na počtenou!
Československá stopa:

Pavel Zacha (NJD), 0+0, 2 střely, čas na ledě: 15:04, Česko
Tomáš Jurčo (EDM), 0+0, 0 střel, čas na ledě: 13:07, Slovensko.

Hity: 31-26.
V samostatných nájezdech zvítězil tým Edmonton Oilers.
Autorem vítězné branky je LEON DRAISAITL.
Leon Draisaitl přesnou střelou nad vyrážečku dává branku a ukončuje tento zápas.
Hall nenašel mezírku mezi betony.
McDavid nedokázal prostřelit Blackwooda.
Koskinen se parádně natáhl na brankové čáře a Hughese vychytal.
Nugentu-Hopkinsovi se stalo úplně to samé. Při snaze vystřelit, mu puk odskočil.
Gusevovi utekl kotouč. Ruský útočník nazakončil.
Samostatné nájezdy začínají.
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:47'
Gusevovi trvalo před bránou zpracování až moc dlouho. Zakončit nedokázal.
64:10'
Subban se výtečně vrátil a dokázal zastavit nebezpečí v podání hostů.
63:44'
Střela domácích z pravého kruhu jen těsně minula svůj cíl.
63:16'
McDavid objel bránu, ovšem hůl svého spoluhráče najít nedokázal.
62:49'
Gusevova střela byla zablokovaná.
62:16'
Pavel Zacha z ostrého úhlu trefil rameno hostujícího brankáře.
61:38'
Už opět útočí Edmonton. Začátek prodloužení je velmi atraktivní.
60:52'
Hall svůj samostatný únik neproměnil. Zřejmě za Koskinenem zazvonila tyč.
60:20'
McDavid až moc překombinoval své útočné počínání a možná už zbytečně přihrával Klefbomovi.
60:01'
60:00'
58:54'
Edmonton právě vstřelil branku!
Je vyrovnáno! CONNOR MCDAVID byl důrazný na brankovišti a dorazil Klefbomovu ránu za Blackwooda. Rozhodčí si gól ještě nechal posvětit u videorozhodčího, ale vše bylo v naprostém pořádku. 3:3. Asistence: Oscar Klefbom a Ryan Nugent-Hopkins.
Hosté hrají bez brankáře!
Oddechový čas pro hosty.
58:44'
Vyloučení v týmu New Jersey Devils (Blake Coleman – 2 min., podrážení).
58:13'
Brattova skrytá střela skončila v ochranné síti. Hra je přerušena a hosté mají ideální možnost k poradě na střídačce.
57:42'
Čas pomalu plyne a New Jersey teď drží touš v útočném pásmu.
57:04'
Hosté si vytvořili před bránou závar. Blackwood dvěma zasáhy v řadě odolal.
55:35'
Devils právě vstřelili branku!
Domácí vytěžili ze svého tlaku maximum a těsně před koncem jdou do vedení. DAMON SEVERSON zůstal osamocen na kruhu, zpracoval si pobídku Halla a bez potíží trefil prázdnou klec. 3:2. Asistence: Taylor Hall a Nico Hischier.
55:27'
Nyní jsou zase na koni domácí.
54:43'
Simmonds vybojoval na pravém kruhu kotouč a rychle jej napálil na Koskinena. Brankář hostů zasáhl.
53:58'
Travis Zajac vyslal směrem na bránu překvapivou ránu z pozice u mantinelu. Jeho pokus o pár centimetrů minul zadní tyč.
53:13'
Edmonton poměrně dlouho pobýval v útočném pásmu, jenže k zakončení se neprotlačil. O pár sekund později se provinil ofsajdem.
52:40'
Zakázané uvolnění Devils.
52:20'
Blackwood zasáhl vyrážečkou proti střele z ideální pozice. New Jersey teď přežilo velmi těžké chvíle.
52:02'
Edmonton se i nadále drží v útočném pásmu a svého soupeře svírá.
51:08'
Kotouč poskakoval na brankovišti domácího celku, ale gól z toho není. Patrick Russell měl na hokejce rozdílový gól, jenže bránu minul.
50:27'
Střelu Rooneyho zastavil Koskinen. Nejdelší pasáž hry bez přerušení v tomto zápase je za námi.
49:45'
Domácí mají touš na hokejkách a snaží se něco vymyslet v útočné třetině.
48:59'
Neal okamžitě po tom, co přejel útočnou modrou čáru, tak vypálil. Jeho pokus byl zablokován.
48:32'
Nyní se hraje převážně ve středním pásmu.
47:43'
Khaira si v rychlosti vyměnil puk se spoluhráčem, ovšem následná střela přesná nebyla. Útočník hostů kotouč netrefil dle představ.
47:00'
Zakázané uvolnění Oilers. Hra se přesune do obranného pásma Edmontonu.
46:18'
Carrick nahodil puk do útočného pásma a okamžitě spěchal na střídačku. Hraje se v poměrně vysokém tempu.
45:30'
Subban nepřesně rozehrál na Halla. Jelikož útočník domácích touš nestihl protečovat, tak se pískal icing.
44:49'
Bearův pokus od modré čáry orazítkoval mantinel za bránou New Jersey.
44:31'
Na druhé straně se dostali ke střele hosté. Blackwood svou první práci v této třetině zvládl a přerušil hru.
44:20'
Za bránou Edmontonu se bojuje o kotouč.
43:34'
Domácí celek je aktivní a v rámci třetí periody si již vytvořil několik zajímavých možností.
42:57'
Müller pálil od modré čáry pouze do levého betnu hostujícího brankáře.
42:02'
Palmierimu se nepovedla teč před bránou úplně dokonale. Tentokrát ovšem vyšel vstup do třetiny lépe Ďáblům.
41:29'
Hughes se protáhl po pravém křídle ke střele. Na Koskinena ale nevyzrál.
41:13'
Nahození od červené čáry vyrazil Koskinen do rohu hrací plochy.
40:29'
Hokejisté New Jersey začali první vteřiny ve třetí třetině v útočném pásmu.
40:01'
Skončila nám druhá třetina. Také v ní jsme viděli branku na obou stranách a po čtyřiceti minutách platí skóre 2:2. Na branku Guseva ve 35. minutě odpověděl na konci třetiny z přesilové hry James Neal. Střely na bránu: 19-16.
40:00'
39:32'
Hosté zaslouženě vyrovnávají z přesilové hry. JAMES NEAL na brankovišti dokonale tečoval střelu Nugenta-Hopkinse a připsal si sedmý úspěšný zásah v této sezoně. Nealovi se letos velmi daří. 2:2. Asistence: Ryan Nugent-Hopkins a Connor McDavid.
39:06'
Butcher svůj tým vyhozením k brankovišti hostů osvobodil.
38:34'
Blackwood zakročil velmi pohotově pravým ramenem. Hned na začátku byla přesilovka Oilers nebezpečná.
38:21'
Vyloučení v týmu New Jersey Devils (Miles Wood – 2 min., hákování).
37:53'
Finský brankář znovu přerušil hru. New Jersey zůstane v útočném pásmu.
37:45'
Hughes se uvolnil na pravém křídle. Jakmile dostal puk na hůl, tak okamžitě vystřelil. Koskinen byl připraven.
37:35'
37:04'
Hosté se opět osvobozují a Devils střídají. Na led vstoupí čerstvý přesilovkový útok.
36:24'
Palmieri pálil z velkého úhlu pouze do boční sítě. Koskinen stál mimo svou pozici.
35:59'
Nurse získal održený puk na svou hůl a vyhodil jej přes všechny čáry.
35:35'
Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Tomáš Jurčo – 2 min., hákování).
35:28'
Po vstřelené brance je domácích plný led. Hráči v červených dresech začali lépe bruslit.
34:12'
New Jersey jde podruhé v utkání do vedení! Bratt předvedl v útočném pásmu své rychlé ruce a přesnou přihrávkou vybídl NIKITU GUSEVA ke střele z první. Ruský útočník se nemýlil a rozveselil domácí fanoušky. 2:1. Asistence: Jesper Bratt a Connor Carrick.
33:47'
Domácí se řítili do protiútoku 3 na 2. Wayne Simmonds si všiml v mezikruží volného Pavla Zachy, jehož pokus Koskinen vyrazil.
32:49'
Wood nevyslal ze své hole příliš razantní ránu. Koskinen zasáhl bez větších prblémů. Hru přerušil a za pár chvil se bude vhazovat po levé ruce finského brankáře.
32:24'
Hráči Edmontonu nyní obléhají prostor okolo brány New Jersey.
31:39'
Taylor Hall byl čistě zastaven a kupředu tak mohou hosté. Domácímu hráči s číslem 9 se dnes vůbec nedaří.
31:00'
Bear od modré čáry vyprášil lapačku Blackwooda. Vhazovat se bude po levici brankáře Devils.
30:40'
Butcher stojí za bránou a čeká na své spoluhráče.
30:03'
Simmonds po přihrávce Zachy ztratil rovnováhu a nezvládl svou kličku. Edmonton se dostal ke kotouči.
29:22'
Granlund se zjevil úplně osamocen před bránou New Jersey. Domácího gólmana nevymíchal.
28:59'
28:19'
Draisaitl pálil z voleje z pravého kruhu. Blackwood fantastickým semaforem puk za svá záda nepustil. Tohle byla obrovská šance hostů.
27:52'
McDavid hledal před bránou hůl Draisaitla. K přesnému zakončení nedošlo.
27:10'
Domácí vyhráli vhazování a dlouhým výhozem přes celé kluziště se osvobodili.
26:59'
Vyloučení v týmu New Jersey Devils (Pavel Zacha – 2 min., nedovolené bránění).
26:55'
Koskinen při svém zákroku posunul puk do rohu kluziště.
26:36'
Kotouč opustil hrací plochu a hra je přerušena. Následuje první komerční pauza ve druhé periodě.
26:03'
Nyní sledujeme převážně boj o střední pásmo.
25:16'
Oilers se poměrně kostrbatě dostali do útočné třetiny. Deset sekund si házeli kotouč po mantinelu, až o něj nakonec přišli.
24:03'
Palmieri si dlouho rovnal kotouč na forehand. Mezitím si Koskinen vybruslil z brány a útočník Devils měl před sebou poloprázdnou branku. Nakonec ji ale minul a domácí prováhali velkou šanci.
23:33'
Edmonton má na počátku třetiny více ze hry. Ďáblové se až nyní dostávají dopředu.
22:50'
Bearův pokus od modré čáry byl lehce tečován. Zamířil do protipohybu Blackwooda těsně vedle pravé tyče.
22:05'
Zacha udržel kotouč v útočném pásmu a následně zamířil na střídačku.
21:43'
Koskinen si připsal první povedený zákrok ve druhé třetině.
21:26'
Neal se dostal do těsné blízkosti brány, odkud bekhendem zamířil nad horní tyč.
20:52'
Brána domácích je posunuta. Bude se vhazovat ve středním pásmu.
20:23'
První útočná akce Edmontonu netrvala příliš dlouho. New Jersey se bez větších potíží ubránilo.
20:01'
Další třetina začne přibližně ve 2:01.
Skončila nám první třetina. Jako první se do listiny střelců zapsal Kyle Palmieri, jehož únik v sedmé minutě byl úspěšný. O tři minuty později ovšem vyrovnal Leon Draisaitl po podařené a zároveň rychlé akci. Nutno říct, že vyrovnaný stav je po první periodě zřejmě zasloužený. Střely na bránu: 7:5.
20:00'
19:02'
Od druhé poloviny první periody hosté lépe bruslí. Domácí se méně dostávají k zakončení.
18:35'
Hostům se nepovedla rozehrávka přes celé kluziště. Rozhodčí signalizoval zakázané uvolnění.
18:10'
Edmonton se dostal do útočného pásma, ale zatím hraje pouze v okolí mantinelu.
17:34'
McDavid se snažil bekhendem vybídnout před bránou Kassiana. Pravé křídlo první formace se k zakončení nedostalo.
17:08'
Nurseho pokus od modré čáry byl zablokován.
16:12'
Hra je trochu neurovnaná z obou stran. Ani jednomu z celků se nyní nepovedl přechod přes útočnou modrou čáru.
15:22'
Edmonton se teď drží v útočném pásmu. Domácí se v tomto střídání jen brání.
14:35'
New Jersey se nepovedl přechod do útočného pásma. K puku se zadarmo dostávají hosté.
13:58'
Německý hokejista si splnil také defenzivní povinnosti a dokázal přebruslit útočníka domácích.
13:15'
McDavid připravil dobrou palebnou pozici pro Draisaitla, jehož rána zamířila těsně vedle zadní tyče.
12:52'
Vatanen držel puk na holi zbytečně dlouho. Spoluhráči mu mezitím přejeli přes modrou čáru, a tak byl pískán ofsajd.
12:11'
O pár sekund později se hosté provinili dalším icingem.
12:03'
Zakázané uvolnění Edmontonu. Hra se přesune zpět do útočného pásma New Jersey.
11:26'
Colemanova zpětná přihrávka nenašla adresáta. Do hry se musel zapojit také brankář Blackwood, který svému celku pomohl s rozehrávkou.
10:55'
Hischiera kotouč neposlechl, a proto domácí sami sebe vyhostili z útočné třetiny.
10:20'
Po úspěšném zákroku Koskinena máme opět hru přerušenou.
09:17'
Z rychlé akce tentokrát udeřili hosté. McDavid vybídl na pravé straně Kassiana, který okamžitě vracel puk mezi kruhy Nursemu. Obránce Oilers si všiml v příhodné pozici útočníka LEONA DRAISAITLA, jemuž nedělalo problém přesně zamířit. 1:1. Asistence: Darnell Nurse a Zack Kassian.
09:05'
Coleman se natlačil před bránu, rychle si přehodil touš na forehand a zakončil těsně vedle brány.
08:41'
Zajac si vybruslil před bránu a zkusil tečovat šikovnou střelu. Teč opravdu přišla, jenže zamířila do ochranné sítě.
08:06'
Zacha velmi pěknou zadovkou oslovil před bránou Simmondse. Ten se ještě snažil vybízet na zadní tyči svého kolegu. Puk se následně dostal na modrou čáru, odkud přišla střela. Koskinen zareagoval včas.
07:48'
Hra je přerušena. Následovat bude první komerční přestávka.
07:38'
Za bránou Edmontonu se u mantinelu bojuje o kotouč.
06:14'
New Jersey jde v úvodu do vedení! Klefbom udělal na útočné modré čáře velkou chybu, protože napálil před sebou stojícího hráče. Kotouč si tak převzal KYLE PALMIERI a společně se svým spoluhráčem mířil do protiútoku 2 na 1. Zakončení vzal na sebe a udělal dobře. Vymetl horní růžek. 1:0. Bez asistence.
05:50'
McDavid dostal na hůl přesnou přihrávku. Rychle si připravil palebnou pozici a zkusil to na přední tyč. Blackwood odolal.
05:27'
Edmonton získal puk na své hole. Stále ještě neohrozil bránu, kterou stráží Blackwood.
04:43'
Simmonds byl čistým způsobem zastaven ve středním pásmu. Obrana Oilers v tuto chvíli byla neprostupná.
04:21'
Teprve podruhé v zápase je hra zastavena. Byl odpískán ofsajd hokejistů New Jersey.
03:49'
Hosté vystihli rozehrávku Devils. Ke střeleckému pokusu se o pár vteřin později nedostali.
03:12'
Colemanův pokus byl nepřesný. Skončil zhruba metr vedle bližší tyče.
02:45'
Zajac nabízel puk před bránu, ovšem hůl spoluhráče najít nedokázal.
02:24'
01:58'
Dlouhý odpal hostů zachytil Vatanen ve svém obranném pásmu.
01:37'
Domácím se stále nedaří dostat se do pásma.
01:00'
Subban váhá se svou rozehrávkou. Neměl nabídku spoluhráčů, a proto musel jet za svou bránu.
00:32'
Edmonton vyhrál vhazování a ihned se osvobodil.
00:24'
Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Darnell Nurse – 2 min., podrážení).
00:01'

New Jersey Devils: Blackwood (Schneider) – Vatanen, Butcher, P. K. Subban, C. Carrick, Severson, Müller – Palmieri, Hischier, Hall (A) – N. Gusev, Zajac (A), Bratt – Simmonds, J. Hughes, Coleman – Rooney, Zacha, Wood.

Edmonton Oilers: Koskinen (M. Smith) – Nurse (A), Bear, Klefbom, Persson, K. Russell, Benning – Kassian, McDavid (C), Draisaitl (A) – Neal, Nugent-Hopkins, Jurčo – M. Granlund, Haas, Nygård – P. Russell, Sheahan, Khaira.

Rozhodčí: Dwyer, Nicholson – Murphy, Baker.

Pavel Zacha (NJD), 2 zápasy, 0+1, ČR
Tomáš Jurčo (EDM), 2 zápasy, 0+2, SR.
NEW JERSEY DEVILS

Ďáblové přes léto posílili kádr a doufají v lepší sezony, než které zažili v uplynulých letech. New Jersey však ve třech zápasech uhrálo pouze jeden bod. Na úvod nedokázalo dotáhnout do úspěšného konce slibně rozehraný zápas s Winnipegem a nakonec prohrálo po samostatných nájezdech. Následovala vysoká prohra na ledě Buffala 2:7. Ve včerejším zápase Devils nevsítili ani branku a s Philadelphií prohráli 0:4. Jediným mužem v dresu New Jersey, který si připsal tři kanadské body je Blake Coleman.
EDMONTON OILERS

Kanadský tým načal základní část ve velkém stylu. Vyhrál všechny tři dosavadní zápasy a s plným počtem bodů kraluje Západní konferenci. Edmonton přehrál Vancouver poměrem 3:2, o tři dny později v přestřelce Los Angeles výsledkem 6:5 a ve středu vyhrál na ledě Islanders vysoko 5:2. Uvidíme, zda-li svěřenci Davea Tippetta potvrdí formu také dnes na ledě New Jersey. Nejproduktivnějším mužem v barvách Olejářů je dle očekávání Connor McDavid. Ve třech duelech zaznamenal osm kanadských bodů. V tuto chvíli mu zdatně sekunduje Leon Draisaitl, který má o bod méně.
Přeji vám příjemné páteční ráno při sledování textového přenosu z NHL. Hokejisté New Jersey Devils krátce po jedné hodině ranní přivítají na domácím ledě celek Edmontonu Oilers. Příjemnou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.