NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Anaheim : Tampa - 25. března 2024   01:30

Anaheim
Anaheim
13:49' R. Johnston (Silfverberg, Meyers) • 42:36' Mintjukov (Max Jones, Leason)
2:3
(1:0, 0:2, 1:0 - 0:1)
Tampa
Tampa
27:50' Duclair  (Perbix) • 37:00' Glendening  (Watson, Jeannot) • 60:59' Cirelli  (Hagel)
Anaheim
Dostál (Stalock) – Fowler (A), Zellweger, Mintjukov, LaCombe, Vaakanainen, Lindström – Killorn (A), Carlsson, Terry – Vatrano, McTavish, R. Strome – Max Jones, Lundeström, Leason – R. Johnston, Meyers, Silfverberg (A).
Charron, Hanson – Gibbons, O'Quinn
Honda Center, Anaheim
16152 diváků
Tampa
J. Johansson (Vasilevskij) – D. Raddysh, Černák, de Haan, Dumba, Lilleberg, Perbix – Hagel, Cirelli, Kučerov (A) – Stamkos (C), Paul, Duclair – Eyssimont, Motte, Sheary – Jeannot, Glendening, Watson.

3. Ross Johnston (ANA) 1+0
Tampa Bay dokázala zareagovat na porážku z kluziště Los Angeles a v noci na pondělí naopak zvítězila na ledě Anaheimu. I tentokrát musela jít do prodloužení, v němž ale potrestal chybu soupeře Anthony Cirelli, který společně s Brandonem Hagelem využil protiútok dvou proti brankáři Johanssonovi.
60:59'
Tampa právě vstřelila branku!
Ducks se řítili do útočného pásma, ale McTavish přihrál hodně nepřesně a založil tím protiútok Tampy. Hosté šli ve dvou jen proti Johanssonovi. ANTHONY CIRELLI se dostal za útočnou modrou, nahrál do strany Hagelovi, jenž mu nahrávku vrátil po přebruslení do levého kruhu a Cirelli z pravé strany prostřelil Dostála. Asistence: Brandon Hagel.
60:37'
Kučerov si výborně sjel od mantinelu až před kruhy a povedlo se mu vypálit na Dostála, jenž střelu zastavil mezi betony. Povedená individuální akce.
60:01'
60:00'
59:37'
Další zakázané uvolnění Anaheimu.
59:30'
Teď už je prodloužení skutečně na spadnutí. Ducks se nicméně dopustili icingu a bude se vhazovat před Dostálem.
58:45'
Na druhé straně kluziště pro změnu Dostál přerušuje hru zákrokem proti střele Paula z okraje levého kruhu.
58:30'
Rychlý kontr domácího týmu. Carlsson zkusil kulišárnu mezi nohama, když mířil po pravé straně za branku. Johansson se zaskočit nenechal.
58:05'
Blesky byly dlouze usazeny v útočném pásmu, chyběla tomu ale větší kadence střelby. Anaheim nakonec vytěsnil puk za modrou čáru.
57:04'
De Haan poslal nepříliš nebezpečný pozdrav Dostálovi zpoza levého kruhu.
56:23'
Icing Tampy, které se nepovedla přihrávka skrz střední pásmo.
55:56'
Glendening se z levého kruhu pokusil bekhendem obhodit k tyči mířícího Dostála. Nepovedlo se mu trefit pod ruku českého brankáře.
55:44'
Anaheim se snaží strhnout vítězství na svou stranu. Johansson čelil nepříjemnostem při střelách Terryho a Carlssona, obě hrozby ale ustál. Bude se vhazovat v pásmu Tampy.
54:43'
Ale do prodloužení duel samozřejmě dospět nemusí. Vatranovi se ovšem tečovanou střelou nepovedlo Johanssona pokořit. Komerční pauza.
54:05'
Čas se rychle krátí a duel pomalu míří do prodloužení. V něm včera Tampa na ledě Los Angeles prohrála.
53:10'
Duclair zpoza modré čáry nahodil puk na Dostála, buly v útočném pásmu ale nevybojoval. Dostál hru nepřerušuje.
52:35'
Carlssonovi se mezi kruhy povedlo protečovat střelu od modré čáry. Johansson puk vyráží mimo brankoviště.
52:01'
Domácí vyrazili do přečíslení. Jones se stočil z levého křídla před brankoviště, kde byl tvrdě, ovšem čistě, zastaven.
51:35'
Hosté se usadili v útočném pásmu, nicméně Kučerova i Cirelliho dokázal Dostál vychytat. Hra je přerušena.
51:17'
Hra je v pásmu Tampy přerušena, puk byl zahrán vysokou holí. Komerční pauza.
50:58'
Byli to ale domácí, kdo se nakonec usadili v útočném pásmu a rozjeli zajímavý kolotoč. Chyběla tomu však střelba. Nakonec to zkusil od modré Zellweger, ale byl zblokovaný.
49:27'
Hosté se snažili nahodit puk do útočného pásma a usadit se v něm. Obrana Anaheimu totiž dobře bránila modrou čáru. Puk ale vyletěl až do ochranné sítě.
48:11'
Průnik Duclaira po pravém křídle dokázal Lukáš Dostál zlikvidovat! Vytěsnil soupeře mimo střeleckou pozici a pak vleže ještě zastavil dorážku Paula.
47:04'
Hagelova prudká střela zpoza kruhů končí v držení Dostála. Tampa prohrává na střely 18-23. Komerční přestávka.
46:12'
Meyers tlačil puk před brankoviště Tampy, trefil ovšem jen brusli spoluhráče Silfverberga. A tím jeho útok skončil.
45:08'
Tempo trochu rozpohyboval Sheary, jehož střelu z jízdy zpoza levého kruhu zastavil Dostál svou lapačkou.
44:35'
Tampu zastavuje v útočném snažení postavení mimo hru. Hosté jsou trochu jako politi ledovou vodou po inkasované brance. Jejich hra je plná nepřesností.
43:34'
Dumba v obraně sráží střelecký pokus Vatrana do ochranné sítě za brankou Tampy.
42:36'
Anaheim právě vstřelil branku!
Dlouhý úsek bez přerušení na začátku třetí třetiny ukončil rychlý útok domácích z vlastního pásma, jenž zakončil PAVEL MINTJUKOV střelou z okraje levého kruhu. Johansson nedokázal střelu zastavit. Asistence: Max Jones, Brett Leason.
40:51'
Terry se procpal před brankoviště a dostal se k němu odražený puk, jenž okamžitě napálil z bekhendu. Trefil dobře postaveného Johanssona.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 03:27.
Tampě Bay se povedlo ve druhé třetině otočit skóre zápasu po brankách Duclaira a Glendeninga. Do třetí třetiny tedy půjdou hosté za stavu 2:1.
40:00'
39:53'
39:25'
Carlsson se uvolnil ke střele z pravého kruhu, ale trefil jen bránícího protihráče.
38:47'
Fowler se dostal ke střele z dálky, Johansson chytá puk na svém břiše a přerušuje dění na hřišti.
37:53'
Domácí si zahrajou přesilovou hru. Dumba je potrestán za podražení.
37:05'
37:00'
Podruhé v utkání se Tampa prosazuje z dorážky! Tentokrát Dostál svým betonem vyrazil tečovanou střelu Watsona, ale jen do pravého kruhu, odkud puk do sítě dorazil LUKE GLENDENING! Asistence: Austin Watson, Tanner Jeannot.
35:31'
Vatrano vyslal prudkou střelu po ledě z okraje levého kruhu. Johansson svým sedmnáctým zákrokem puk vyráží.
35:17'
Až po skončení přesilovky se Tampě povedlo dostat do zajímavé šance, Paul ale před brankovištěm nenašel mezi betony Dostála skulinu.
35:14'
34:36'
Mintjukov vyhodil přes celé kluziště až k Johanssonovi.
34:10'
Domácí Jones vyrazil v oslabení do útoku, procpal se až do pravého kruhu, ale byl atakován a jeho střela byla nepřesná.
33:22'
Domácím se po buly povedlo vyhodit puk až do pásma soupeře.
33:14'
U střídačky Tampy došlo ke konfliktu. Eyssimont trefil Zellwegera, což se vůbec nelíbilo Vatranovi, jenž soupeře povalil na led a zalehl. Vatrano si půjde na dvě minuty posedět za hrubost. Komerční pauza.
32:48'
Při okamžitém protiútoku se Sheary dostal až před brankoviště, ale z bezprostřední blízkosti Dostáola nepřekonal.
32:40'
McTavish se pokusil vystřelit už od modré čáry, ale trefil jen nohu protihráče před sebou.
31:20'
31:14'
Domácí oslabení ustojí, povedlo se jim vyvézt puk z pásma.
30:35'
Kučerov si z pravého kruhu narazil se spoluhráčem, načež vypálil z voleje. Puk šel těsně vedle pravé tyče.
29:47'
Po Paulově střele, kterou Dostál vyrazil mimo brankoviště, se domácím povedlo osvobodit.
29:20'
Tampa si zahraje přesilovou hru. Trest za krosček dostává Meyers.
29:12'
Kučerov se dostal ke dvěma střelám na branku během této akce hostujícího týmu. Nakonec Dostál přerušuje hru.
28:52'
Hosté jsou znovu nasáčkováni v útočném pásmu. Černák od modré vypálil na Dostála, jenž puk vyráží. Akce Tampy pokračuje.
27:50'
Perbixovu střelu z levého kruhu srazil Dostál k ANTHONYMU DUCLAIROVI v pravém kruhu a tomu se povedlo okamžitou střelou procpat puk do sítě Anaheimu! Je vyrovnáno. Asistence: Nick Perbix.
27:27'
Johansson likviduje střelecký pokus Zellwegera od modré čáry a přerušuje hru. Komerční pauza.
26:57'
26:50'
Mintjukov zkoušel štěstí od levého mantinelu, Johansson byl připravený.
26:32'
Tampě se opět povedlo vyhodit puk přes všechny čáry. Celkově toto oslabení hraje velmi dobře.
25:58'
Hagel vyráží z trestné lavice, Tampa je ve čtyřech.
25:50'
Vatranova rána z okraje pravého kruhu se odrazila od Johanssona mimo brankoviště.
25:19'
Cirelli vybojoval puk na vlastní modré a okamžitě poslal puk až k Dostálovi.
25:08'
Hosté rychle vyhodili puk mimo své pásmo.
24:57'
Anaheim bude mít více než minutu přesilovku pět na tři! Motte míří na trestnou lavici za podražení.
23:58'
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning:
Brandon Hagel – 2 min., držení hole.
23:46'
Vatrano dostal puk do útočného pásma a hledal vedle branky McTavishe. Ten zkusil kulišárnu a poslal puk zezadu do nohy Johanssona. K jeho smůle se ale neodrazil do sítě.
22:19'
Jones se vřítil do útočného pásma po levém křídle, střelu z kruhu mu srazil Perbix mimo kluziště.
21:30'
Vysokou Černákovu střelu od modré se snažil před brankovištěm ještě tečovat jeden z hráčů Tampy. Puk nakonec prošel bez teče k Dostálovi, jenž lapačkou přerušuje hru.
20:49'
Motte se dostal hned ke dvěma střelám v rychlém sledu, v obou případech ale trefil bránícího protihráče.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 02:33.
Tampa Bay v první třetině nepředvedla dobrý výkon. Na branku domácích vyslala jen pět střel a tak trochu po zásluze prohrává s aktivnějším Anaheimem, jemuž se povedlo otevřít skóre ve 14. minutě zásluhou Rosse Johnstona.
20:00'
19:50'
Perbixova rána zpoza kruhů se odrazila od hole bránícího Leasona mimo kluziště. Ještě jedno vhazování, tentokrát před Lukášem Dostálem.
18:55'
Ducks ještě pokračovali v akci po přesilovce, Fowlerovu střelu od modré čáry má Johansson pevně pod kontrolou.
18:49'
18:42'
Vatrano z pravé strany trefil vnější část pravé tyče Johanssonovy branky.
17:59'
Začíná zkrácená přesilovka Anaheimu.
17:47'
Dumba se po buly v útočném pásmu dostal k puku před kruhy a prokličkoval se až k brankovišti. Dostál si s bekhendovou střelou soupeře poradil.
17:31'
Dostál nakonec přerušuje hru, když zachytil odražený puk.
17:26'
Duclair dostal přihrávku k pravému kruhu trochu na brusle, přesto se zkroutil, aby se mu povedlo vystřelit. Puk ale poslal vedle.
16:49'
Přesilovka neměla dlouhého trvání. Držením se provinil Raddysh, který se snažil zastavit protiútok Anaheimu.
15:59'
Vyloučení v týmu Anaheim Ducks:
Alex Killorn – 2 min., vražení na hrazení.
15:59'
V pásmu Tampy u zadního mantinelu zůstal po tvrdém střetu ležet de Haan. Bude se vylučovat, komerční pauza.
15:13'
Fowlerova jedovka od modré čáry netrefila zařízení, puk zaplul k zadnímu mantinelu.
13:49'
Domácí otevírají skóre zápasu! ROSS JOHNSTON dává první gól v této sezoně, když se protlačil mezi kruhy a výtečně protečoval přihrávku Silfverberga k pravé tyči! Asistence: Jakob Silfverberg, Ben Meyers.
13:14'
Domácí chybují při přechodu středního pásma, dopouští se postavení mimo hru. Komerční brejk.
12:25'
Stále se hraje bez přerušení. Hra se nyní přelévá ze strany na stranu.
11:28'
Dělovka Stamkose z nápřahu se otřela o rameno Dostála a končí na zadním mantinelu.
11:20'
Hraje se dlouhý úsek bez přerušení. Tampa se nyní snaží usadit v útočném pásmu.
10:06'
Domácí vyrazili do protiútoku, který však vyřešil úspěšným zákrokem Johansson. Meyers se nedokázal prosadit z levého kruhu. Hra pokračuje.
09:28'
Zatímco Kučerov byl v útočné třetině zblokovaný, odražený puk napálil okamžitě Hagel. Trefil ale přímo Dostála.
08:37'
Dostál vyráží nepříjemnou tečovanou střelu Stamkose z prostoru před brankovištěm. Hosté se k dorážce neprotlačili.
08:09'
Carlsson nabral rychlost ve středním pásmu a dostal se přes protihráče až na pravou stranu brankoviště. Bekhendovou střelu mu však Johansson srazil.
07:47'
Vůbec první střela na branku ze strany hostů. Lilleberg krátkým nápřahem z okraje levého kruhu trefuje Dostála, jenž přerušuje hru. Komerční pauza.
05:41'
Domácí v těchto minutách soupeře k ničemu nepouští a naopak se sami snaží ohrožovat branku Tampy. Nakonec Mintjukov vypálil do zadního hrazení, od něhož se puk odráží do ochranné sítě.
04:17'
Ducks vytvořili menší tlak na obranu hostů. Zellwegera sice zblokoval Černák, ale ke střele z mezikruží se záhy dostal ještě Carlsson. A jeho už musel řešit zákrokem Johansson.
03:56'
První střelou na branku se nakonec prezentovali domácí. Killornův pokus dokázal Johansson vyrazit mimo brankoviště.
03:00'
Prozatím se čeká na první střelu na branku. Naopak podruhé se puk dostal mezi střídačky. Tentokrát po vyhození Anaheimu z jejich pásma.
01:31'
Oba celky se zkraje střetnutí oťukávají a zatím se nepouští do nějakých větších akcí. Puk vyletěl mimo kluziště na střídačku Tampy.
00:09'
Rychlý icing domácích po neprotečovaném nahození zpoza červené čáry.
00:01'

Anaheim Ducks: Dostál (Stalock) – Fowler, Zellweger, Mintjukov, LaCombe, Vaakanainen, Lindström – Killorn, Carlsson, Terry – Vatrano, McTavish, R. Strome – Max Jones, Lundeström, Leason – R. Johnston, Meyers, Silfverberg.
Trenér: Greg Cronin

Tampa Bay Lightning: J. Johansson (Vasilevskij) – D. Raddysh, Černák, de Haan, Dumba, Lilleberg, Perbix – Hagel, Cirelli, Kučerov – Stamkos, Paul, Duclair – Eyssimont, Motte, Sheary – Jeannot, Glendening, Watson.
Trenér: Jon Cooper

Rozhodčí: Charron, Hanson – Gibbons, O'Quinn.
Hokejisté Anaheimu v noci na pátek přerušili sedmizápasovou šňůru porážek a na svém ledě porazili 4:0 Chicago. V dalším klání je ovšem čeká o poznání těžší překážka. Narazí na Tampu Bay, která naopak po pěti vítězstvích padla v noci na neděli na ledě Los Angeles a jasným cílem party kolem Nikity Kučerova je návrat na vítěznou vlnu.

Tampa v lednu porazila Anaheim na svém ledě jednoznačně 5:1 a tento výsledek rozhodně chce zopakovat. Vítězství je totiž pro tento tým velmi důležité, jelikož nadále nemá postup do play-off zajištěné a každé vítězství se v této fázi sezony měří pro týmy bojující o play-off zlatem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.