NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Calgary : Buffalo - 25. března 2024   02:00

Calgary
Calgary
30:35' Huberdeau (Šarangovič, Miromanov)
1:4
(0:1, 1:0, 0:3)
Buffalo
Buffalo
04:53' Krebs  (Rousek) • 51:04' Peterka  (T. Thompson, Tuch) • 59:16' T. Thompson   • 59:58' Clifton  (Luukkonen)

Česká a slovenská stopa
Martin Pospíšil (CGY) – 0+0, 0 účast, 2 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 14:10
Lukáš Rousek (BUF) – 0+1, +1 účast, 1 střela na bránu, TM 0, čas na ledě 09:27

Tři hvězdy utkání
1. John-Jason Peterka (BUF) 1+0
2. Ukko-Pekka Luukkonen (BUF) 32 zákroků, 2 OG, úspěšnost 97 %,
3. Dustin Wolf (CGY) 25 zákroků, 2 OG, úspěšnost 92,6 %
Je dobojováno! Po závěrečné siréně se slaví na straně Buffala, které tak do tabulky zapisuje důležité vítězství! Po nerozhodných dvou třetinách si klíčový direkt připravili hosté v 52. minutě, kdy vstřelil rozhodující branku John-Jason Peterka. Domácí ve zbylém čase již odpověď nenašli a naopak hosté si své vítězství pojistili ještě dvěma brankami do odkryté klece!

Sabres tak po dvou porážkách konečně opět vítězí. Navázat na to budou chtít v noci ze středy na čtvrtek, kdy přivítají Ottawu. Pro Calgary jde naopak o třetí porážku v řadě. Tuto nepříjemnou sérii se pokusí Flames zlomit v noci z úterý na středu, kdy míří na led Chicaga Blackhawks.
59:58'
Buffalo právě vstřelilo branku!
Hosté ještě přidávají čtvrtou branku! CONNOR CLIFTON trefuje odkrytou branku přes celé hřiště! Asistence: Ukko-Pekka Luukkonen.
59:16'
Je rozhodnuto! TAGE THOMPSON přečetl rozehrávku soupeře, odebral na půlce hřiště kotouč a poslal ho do odkryté branky. Bez asistence.
59:00'
Minuta do konce základní hrací doby, Weegar se snaží najít způsob, jak se dostat do útočného pásma.
58:38'
Oddechový čas si vybírají hosté.
58:18'
Domácí to zkoušejí v šesti!
57:25'
Backlund dostal dostatek prostoru ke střele, pokus zápěstím však orazítkoval pouze plexi za brankou.
55:39'
Luukkonen si raději nekomplikuje situaci a po ráně Anderssona drží kotouč v náruči, vhazovat se bude po jeho levici.
55:13'
Už to vypadalo, že se Mangiapane protlačí do zakončení, Power však využil výškové a silové převahy a odtlačil domácího útočníka od kotouče.
55:00'
Pět minut do konce základní hrací doby. Podaří se domácím ještě s výsledkem něco udělat?
54:24'
Andersson se vydal na útočný výlet, byl však odzbrojen o kotouč hostujícími zadáky a nebyl tak připuštěn do nějaké větší příležitosti.
51:59'
Dobře to zkoušel z pravého kruhu Benson, jeho ránu na zadní tyč dokázal Wolf koncem vyrážečky zlikvidovat.
51:04'
Hosté jdou zpět do vedení! Thompson našel před brankou volného JOHNA-JASONA PETERKU, který těsně před Wolfem neměl problém uklidit pohovotě kotouč do sítě! Asistence: Tage Thompson a Alex Tuch.
50:40'
Špatná přechod do útočného pásma ze strany domácích, je pískán ofsajd a komerční přestávka.
49:16'
Další zakázané uvolnění v rychlém sledu na straně hostí, kteří v posledních minutách tahají za kratší konec provazu.
48:27'
Miromanov na sebe šikovně natáhl hráče a následně vybídl ke střele Pospíšila, pokus slovenského legionáře v dresu Flames však skončil na perfektním bloku jednoho z hostů.
47:12'
Nebezpečné nahození modré ještě tečvoal před Wolfem Skinner, domácí brankář zvládl tuto nevyzpytatelnou situaci a kotouč vyráží do bezpečí.
46:46'
Nepřesná rozehrávka Sabres, po zakázaném uvolnění se hra stěhuje opět před Luukkonena.
46:26'
Wolf ukázal dobrou práci s hokejkou, nezpanikařil před napadajícím soupeřem a rozjel další útočnou akci svého celku.
44:36'
Wolf drží kotouč v lapačce po další ráně od modré, po komerční pauze se bude vhazovat po jeho pravici.
43:00'
Benson je zpět na ledě, hosté jsou v plném počtu.
42:37'
Nepřesná přihrávka Šarangoviče vyhnala Flames z pásma, následně je pískán ofsajd domácímu celku. Čas na využití přesilové hry se rychle krátí.
41:51'
Šarangovič nějak dlouho nad ničím nerozmýšlel a prostě vypálil, jeho pokus byl Girgensonem přizvednut do ochranné sítě.
41:00'
Flames vstoupili do třetí části aktivně a vynutili si tak početní výhodu, na trestnou lavici míří Benson.
41:00'
Vyloučení v týmu Buffalo Sabres:
Zach Benson – 2 min., nedovolené bránění.
40:37'
Nahození od modré bylo ještě řed Luukkonenem přizvednuto, kotouč proletěl těsně nad brankou hostí.
40:01'
Vše je připraveno na start třetí periody, jde se na to!
I v rámci prostřední dvacetiminutovky byla k vidění jedna branka, postaral se o ní ve 31. minutě Jonathan Huberdeau, který tak využil početní výhodu a srovnal stav. Druhá část nabídla mnoho zajímavějších momentů a příležitostí na obou stranách, skóre však zatím zůstává 1:1 a nás tak čeká zajímavá třetí část!

Počet střel na branku po 2. třetině: 21:19.
40:00'
39:42'
Mangiapane už je na ledové ploše, hosté měli tlak, ale první přesilovou hru využít nedokázali.
39:20'
Na konci parádní souhry hostů stál Tuch, který v ideální střelecké pozici minul branku!
37:42'
Na konci druhé části si svoji první přesilovou hru zahrají i hosté po zákroku Mangiapaneho.
37:42'
Vyloučení v týmu Calgary Flames:
Andrew Mangiapane – 2 min., hákování.
35:52'
Parádní návrat do obrany předvedl Šarangovič, který na poslední chvíli před zakončením vypíchl kotouč Tuchovi.
34:54'
Na Wolfa se řítíl v samostatném úniku Thompson. Hostující útočník zvolil jako zakončení střelu zápěstím, kterou reflexivně ramenem dokázal domácí brankář zneškodnit!
34:20'
Nepřesná rozehrávka domácích končí zakázaným uvolněním, vhazovat se bude po levici Wolfa.
32:30'
Domácí jsou po vstřelené brance v laufu, další dvě nebezpečné rány musel řešit Luukkonen. Po té druhé z nich raději finský brankář v dresu Sabres přerušuje hru.
31:56'
Pospíšil se hnal sám na Lukkonena, ale v přímém souboji nedokázal vyzrát na brankáře hostí, který tak drží svůj celek!
30:35'
Calgary právě vstřelilo branku!
Přesilová hra je využitá! JONATHAN HUBERDEAU nahodil kotouč před branku, odkud si ho nešťstně srazil do sítě jeden z hostujících hráčů. Asistence: Jegor Šarangovič a Daniil Miromanov.
30:24'
Šarangovič si najel na přihrávku od spoluhráče a orazítkoval tyč hostující branky!
30:04'
Střelec jediné branky dnešního zápasu Peyton Krebs se provinil nedovoleně, hostující útočník už sedí na trestné lavici a Flames si tak zahrají první přesilovou hru v zápase.
30:04'
Peyton Krebs – 2 min., hákování.
28:49'
Dva na jednoho mířili domácí. Mangiapane se rozhodl vzít situaci na sebe a zřejmě to nebyl ideální nápad, domácí útočník vůbec netrefil branku Sabres.
28:22'
Další tvrdou dělovku vyslal od modré Miromanov, jeho projektil zamířil těsně mimo.
27:55'
Kotouč končí v náručí Luukkonena, který přerušuje hru po delším čase. Následuje komerční přestávka.
27:33'
Po rychlé kombinaci zůstal před Wolfem sám Olofsson, hostující útočník ve velké příležitosti však netrefil ani domácí branku!
26:17'
Obránci Flames jsou dnes střelecky aktivní, po další ráně od modré opět zasahoval Luukkonen, který zatím působí jistým dojmem. Po dalším jeho zákroku končí kotouč v rohu.
24:45'
Hra má na startu druhé části rychlý spád, sledujeme dlouhou pasáž bez přerušení.
24:12'
Dva parádní bloky hostující obrany, Luukkonen nemusel zasahovat proti nebezpečným ranám od obránců Flames.
23:46'
Tuch si našel přihrávku od spoluhráče, z bezprostřední blízkosti však nevyzrál na Wolfa.
23:20'
Huberdeau si prohodil obránce soupeře a prudce vypálil, po jeho ráně to v hledišti pouze zahučelo, kotouč těsně minul branku hostí.
21:37'
Dahlin dostal trošku prostoru ke střele a hned toho využil, rána hostujícího zadáka končí však pouze v lapačce Wolfa, který přerušuje hru.
20:40'
Calgary započalo druhou část náporem, nahození Anderssona se ztratilo hostujícímu brankáři z dohledu, k jeho štěstí však kotouč proletěl těsně kolem jeho svatyně.
20:01'
Na ledě v Calgary je vše připraveno na start druhé části, jdeme na to!
První třetina dnešního duelu je za námi a do kabin po ní odchází spokojenější hosté. Sabres šli do vedení hned po pěti minutách, kdy je poslala do vedení přesná rána Peytona Krebse. Jinak však sledujeme utkání, ve kterém je vyložených brankových příležitostí jako šafránu. Snad nás v dalším průběhu střetnutí potěší týmy více zajímavými momenty na obou stranách.

Počet střel na branku: 11:11.
20:00'
19:58'
Rooney ještě těsně před první pauzou zkusil zaskočit brankáře hostí ranou na přední tyč, Luukkonen však utěsnil všechny mezírky ve svém postavení.
18:45'
Do dobré střelecké pozice se protlačil Byram, Wolf však v přímém souboji tváří v tvář dokázal uspět.
18:31'
Thompson si rovnal kotouč na čepeli tak dlouho, až mu do jeho rány stihl Andersson vložit hůl. Po teči domácího zadáka se bude vhazovat po pravici Wolfa.
14:40'
Závar před brankou Wolfa. Domácí brankář ale nezpanikařil, našel si kotouč a podržel ho pod lapačkou.
13:24'
Šarangovič se dostal k volnému kotouči a vypálil přímo z otočky, nebezpečná rána těsně minula pravou tyč hostující branky.
12:34'
Weegar po přihrávce od spoluhráče měl dostatek času na to, aby si srovnal kotouč na hokejce a prudce vypálil. Jeho dělovku vyráží Luukkonen do rohu kluziště.
12:11'
Peterka zkusil z levé strany zaskočit Wolfa ranou na přední tyč, domácí brankář včas stihl vytrčit své rameno a ránu zlikvidovat.
12:01'
Byram nestihl kotouč ještě před modrou čarou, je pískán ofsajd a bude se vhazovat ve středním pásmu.
11:24'
Wolf drží kotouč v lapačce a přerušuje hru. Následuje komerční přestávka.
10:22'
Alex Tuch hledal zadovkou některého ze spoluhráčů, rychle byl však u kotouče Miromanov, který ho z pohledu Flames dostává do bezpečí.
09:37'
Byram uklidnuje hru za svojí brankou, oba týmy střídají.
07:29'
Kylington zůstal nehlídaný na modré čáře, tvrdá dělovka končí na betonu Luukkonena.
07:05'
Dobrou hru holí předvedl Wolf, domácí brankář rozjel další útočnou akci svého celku.
06:23'
Hosté jsou na tom zatím rychlostně lépe, díky tomu se Sabres dostávají v posledních minutách do více střeleckých příležitostí.
04:53'
Hosté jdou do vedení! V nenápadné akci se prodral do zakončení z levé strany PEYTON KREBS a přesnou ranou na zadní tyč překonává Wolfa! Asistence: Lukáš Rousek.
04:43'
Aktivní Šarangovič zásobuje v prvním minutách Luukkonena střeleckými pokusy, tentokráte to zkusil backhandem a opět nebyl úspěšný.
03:44'
Thompson nabral rychlost ve středním pásmu a díky své rychlosti se prodral až do střely. Jeho pokus však orazítkoval pouze mantinel za domácí brankou.
02:58'
Tuch se proháčkoval přes svého strážce a našel volného Cozense. Hostující útočník svoji ranou přestřelil branku Wolfa.
02:03'
Dva nebezpečné pokusy v rychlém sledu musel řešit Luukkonen. Hostující brankář si nejprve poradil se střelou Šarangoviče a následně i Huberdeaua.
00:02'
Úvodní buly vyznělo lépe pro hosty, kteří okamžitě míří kupředu.
00:01'
Všechny formality máme za sebou jdeme na to!
Všichni aktéři dnešního duelu jsou již na ledové ploše. Následují kanadská i americká hymna.

Calgary Flames: Wolf (Markström) – R. Andersson (A), Kylington, Miromanov, Weegar, Pachal, Hanley – Kuzmenko, Šarangovič, Huberdeau (A) – Pospíšil, Kadri, Zary – Coleman, Backlund (C), Mangiapane – Dr. Hunt, Rooney, Greer.
Trenér: Ryan Huska

Buffalo Sabres: Luukkonen (Levi) – Dahlin (A), Byram, Jokiharju, Power, Clifton, Bryson – Tuch, T. Thompson, Peterka – Benson, Cozens, Greenway – Rousek, Krebs, J. Skinner – V. Olofsson, Girgensons (A), Robinson.
Trenér: Don Granato

Rozhodčí: Chmielewski, Blandina – Kelly, Shewchyk.
Buffalo Sabres
Těžkou pozici v boji o play-off má i Buffalo. Sabres jsou na tom pozičně ještě hůře, okupují totiž až dvanáctou příčku. Na osmý Washington však Buffalo ztrácí osm bodů a do konce základní části odehrají ještě Sabres jedenáct duelů. Naděje každým zápasem padá níže, ale není to nic nereálného. Svěřenci trenéra Granata ale už musí pravidelně vítězit, což se jim v poslední době moc nedaří. Z posledních deseti klání zvítězili pouze čtyřikrát, to by v konečném důsledku na pozici v play-off jistě nestačilo. Honbu za play-off mohou Sabres započnou právě na ledě Calgary. Dokáží uspět?
Calgary Flames
S vysokou pravděpodobností se vyřazovací boje v probíhající sezoně nebudou týkat Calgary. Flames vstupovali jako jeden z kandidátů na elitní osmičku Západní konference, ale předpovědi nenaplnili. Po devětašedesáti duelech má Calgary na svém kontě 71 bodů a okupuje až jedenáctou příčku. Na pozice zaručující play-off ztrácejí Flames propastných dvanáct bodů. I proto začal generální manažer Craig Conroy s postupnou proměnou kádru. Během sezony tým opustili Nikita Zadorov, Noah Hanifin či Elias Lindholm, tedy dlouholeté a stabilní články sestavy. Ve zbytku sezony tak bude Calgary zřejmě svojí sezonu pouze dohrávat a zapracovávat nové hráče do kádru, což se v posledních týdnech opravdu děje. Z posledních deseti duelů padli Flames hned šestkrát. Seberou body Buffalu?
Zdravím všechny hokejové fanynky a fanoušky. Vítám všechny u sledování dalšího zápasu nejprestižnější hokejové soutěže na světe. Tentokráte si to mezi sebou rozdají Calgary s Buffalem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.