NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Colorado : Pittsburgh - 24. března 2024   19:00

Colorado
Colorado
36:05' Se. Walker (Trenin, Colton) • 39:31' Trenin (Duhaime) • 43:32' Drouin (MacKinnon, Toews) • 56:22' MacKinnon (Drouin, Toews) • 60:54' Drouin (Makar, MacKinnon)
5:4
(0:2, 2:2, 2:0 - 1:0)
Pittsburgh
Pittsburgh
07:53' Puljujärvi  (R. Smith, Crosby) • 15:11' Rust  (Crosby) • 33:47' Crosby  (Puustinen) • 35:40' P. Joseph  (Crosby)
Colorado
Georgijev (Annunen) – Toews, Makar (A), Girard, Manson, J. Johnson, Se. Walker – Ničuškin, MacKinnon (A), Rantanen (A) – Lehkonen, Mittelstadt, Drouin – Wood, Colton, Parise – Duhaime, Trenin, Cogliano.
St-Laurent, Rehman – Kovachik, Apperson
Ball Arena, Denver
18 129 diváků
Pittsburgh
Nedeljkovic (46.–57. Jarry) – P. Joseph, Letang, M. Pettersson, E. Karlsson, Ludvig, St. Ivany – D. O'Connor, Crosby (C), Rust – Bunting, Malkin (A), Rakell – R. Smith, Eller, Puustinen – Bemström, Acciari, Puljujärvi.

Colorado se na domácí půdě postaralo o parádní comeback. S Tučňáky prohrávalo už 0:4, postupně ale převzalo otěže utkání a srovnalo průběžný stav. Atraktivní souboj dospěl až do prodloužení, které v úvodní minutě ukončil skvělou individuální akcí Jonathan Drouin.

Colorado právě vstřelilo branku!
Obrat dokonán! JONATHAN DROUINEN se protáhl kolem Krise Letanga, položil si Nedeljkovice a poslal kotouč pod horní tyč. Asistence: Cale Makar, Nathan MacKinnon.
60:36'
Jonathan Drouin se dostal pod tlak, a tak raději vyvezl puk do středního pásma.
60:18'
Kotouč drží na svých hokejkách hráči domácího celku.
60:01'
Začalo prodloužení.
Šedesát minut základní části nerozhodlo. To znamená jediné – čeká nás prodloužení tři na tři! Uvidíme, zda Colorado naváže na povedenou třetí třetinu a vyválčí bod navíc.
60:00'
Třetí třetina skončila.
59:48'
Poslední střela základní části, kterou vyslal Erik Karlsson, nenadělala Georgijevovi větší potíže.
58:45'
Marcus Pettersson odrazil svou dělovku od zadního mantinelu. U puku byl jako první hráč Colorada, Tučňáci tak musí mazat do obrany.
58:00'
Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:15'
Colorado pokračuje v tlaku. Netroufám si tvrdit, jestli utkání dospěje do prodloužení.
56:22'
Střídání v týmu Pittsburgh Penguins:
ze hřiště odchází Tristan Jarry, přichází Alex Nedeljkovic.
56:22'
Domácí mažou čtyřbrankovou ztrátu! Jonathan Drouin a NATHAN MACKINNON si nyní vyměnili role. První zmíněný našel přesným krosem MacKinnona a ten se z podobných pozic nemýlí. Asistence: Jonathan Drouin, Devon Toews.
54:47'
Zakázané uvolnění, hra se přesune zpátky před Jarryho.
53:30'
Ross Colton přišpendlil Marcuse Petterssona na zadní mantinel. Vše dle pravidel.
53:05'
52:37'
Přečíslení dva na jednoho táhl po pravé straně Lars Eller. Do jeho krosové přihrávky skočil vracející se soupeř.
52:03'
Colorado znova musí vyklidit útočnou třetinu. Pittsburgh se zatím v oslabení dobře brání.
51:17'
Cale Makar tvrdě vypálil od modré. Puk se odrazil od zadního mantinelu na hokejku jednoho z Tučňáků, který vyhodil kotouč z obranného pásma.
51:05'
Pettersson vzápětí podrazil MacKinnona a na dvě minuty oslabí svůj tým.
50:40'
Marcus Pettersson skočil pod nohy Nathanu MacKinnonovi a zamezil mu v zakončení.
50:08'
Tristan Jarry je k nezastavení. Vychytal další nebezpečnou akci domácího týmu a zachránil vedení Pittsburghu.
49:23'
Tohle může Colorado ještě mrzet! Valerij Ničuškin obral o kotouč obránce soupeře a Avs se utrhli do přečíslení tři na jednoho. Artturi Lehkonen se dostal mimo střelecký úhel a pouze postrčil puk do brankoviště, kde fantasticky zasáhl Jarry.
48:10'
47:47'
Laviyn se osvobozují. S největší pravděpodobností tohle oslabení přečkají bez ztráty kytičky.
46:59'
Cale Makar zahrozil v oslabení. Ze strany se natlačil před hostujícího obránce a zakončil na přední tyč, kterou si Jarry dobře pohlídal.
46:18'
Bryan Rust tečoval nahození od modré čáry a pořádně vystrašil domácí fanoušky. Puk totiž zastavila až tyč!
46:10'
Vyloučení v týmu Colorado Avalanche:
Brandon Duhaime – 2 min., podrážení.
45:39'
Rickard Rakell neměl potřebnou rychlost, a tak pouze nahodil kotouč do útočného pásma.
45:14'
Tak nakonec ke změně v brankovišti dochází. Doufejme, že Nedeljkovic bude v pořádku.
45:14'
ze hřiště odchází Alex Nedeljkovic, přichází Tristan Jarry.
45:14'
Nahození z ostrého úhlu Georgijev pohotově kryje. Bude se vhazovat po jeho levé ruce.
44:17'
Nedeljkovic je už mezi třemi tyčemi. Jarry zůstává na střídačce.
44:17'
Alex Nedeljkovic se tvrdě srazil s Caseyem Mittelstadtem. Hostující gólman je evidentně otřesený a těžko říct, jestli bude schopen pokračovat.
43:32'
Nathan MacKinnon natahuje svou šňůru! Domácí snajpr bodoval už poosmnácté v řadě. U levého mantinelu zasekl kotouč a vyslal milimetrový kros na JONATHANA DROUINA, který z první skóroval. Asistence: Nathan MacKinnon, Devon Toews.
42:10'
Drew O'Connor přihrával naslepo. Tomu také odpovídala kvalita pasu, který postrádal adresáta.
40:40'
Rickard Rakell podél pravého mantinelu zavezl kotouč do útočného pásma. Následné nahození představovalo rutinní práci pro Georgijeva.
40:01'
Colorado ve druhé části zabralo. Bylo výrazně lepším výběrem, což ovšem nekorelovalo s průběžným skóre. Pittsburgh totiž dokázal odskočit do čtyřbrankového vedení. Laviny to nepoložilo, naopak. V závěru snížily dvěma góly a stále mohou pomýšlet na bodový zisk.
Další třetina začne přibližně v 20:52.
40:00'
39:31'
Sean Walker měl na hokejce svůj druhý gól, jenže trefil pouze tyč! Obrana Tučňáků se nedokázala včas zorientoval, z čehož mohl těžit Brand Duhaime, jehož ránu před Nedeljkovicem ještě dokázal přizvednout JAKOV TRENIN. Asistence: Brandon Duhaime.
39:00'
Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
37:40'
Po sérii odrazů se před domácí bránou dostal ke kotouči Rickard Rakell. Okamžitě střílel, Georgijev ovšem proti nepovedenému pokusu nemusel zasahovat.
37:01'
Pittsburgh má před sebou jasný úkol – neinkasovat další gól v téhle třetině. Pokud se mu to podaří, výrazně se dnes přiblíží tříbodovému zisku.
36:05'
Že by se podařilo Coloradu vrátit zpět do zápasu? Přihrávka Jakova Trenina zpoza brány proletěla až na modrou čáru, kde se kotouče zmocnil SEAN WALKER a snížil rozdíl ve skóre. Asistence: Jakov Trenin, Ross Colton.
35:40'
Pittsburgh právě vstřelil branku!
Troufám si tvrdit, že je rozhodnuto! Georgijev toho moc neviděl, čehož PIERRE-OLIVIER JOSEPH dokonale využil a od modré ho prostřelil. Asistence: Sidney Crosby.
33:48'
Tohle je velká rána pro Laviny. Domácí jsou ve druhé třetině lepším týmem, utvořili si také o poznání více šancí než Pens. Hraje se však na góly, kterých Pittsburgh nastřílel více.
33:47'
Je neuvěřitelné, co všechno SIDNEY CROSBY dokáže. Nejdříve zahodil přečíslení dva na jednoho, NICMÉNĚ o chvíli později se puk znova dostal na jeho hokejku. A na druhý pokus uspěl, když z ostrého úhlu překonal Georgijeva. Asistence: Valtteri Puustinen.
33:10'
Bryan Rust zkazil rozehru a byly z toho další zmatky před bránou Nedeljkovice. Hlavně díky němu Penguins stále drží dvougólový náskok.
31:17'
31:15'
Další obrovská příležitost Colorada! Tentokrát z přečíslení tři na jednoho. A v tomto případě zachránila Pittsburgh branková konstrukce!
29:53'
Colorado zahrozilo ve vlastním oslabení! Přečíslení dva na jednoho táhl po pravé straně Andrew Cogliano. Domácí forvard to vzal na sebe, když minul protější tyč.
29:17'
Devon Toews – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.
28:58'
Skvělý zákrok levým betonem ze strany Nedeljkovice! Toho se snažil překonat z gólové pozice Andrew Cogliano.
28:15'
Valtteri Puustinen přenechal kotouč Larsu Ellerovi. Ten musel celou akci zbrzdit, Tučňáci se postupně usazují před bránou Georgijeva.
27:20'
Josh Manson nahodil z nulového úhlu na Nedeljkovice. Tomu se nepodařilo puk zpacifikovat, skákavý kotouč nakonec dostali do bezpečí až jeho spoluhráči.
26:18'
Vzápětí střílel z mezikruží Marcus Pettersson. Ani jeho dělovka příklepem domácího maskovaného muže nezaskočila.
26:10'
Dobrá práce Crosbyho. Ten se pohledně obtočil kolem bránícího soupeře a vystřelil. Georgijev puk bez větších problémů vyrazil.
A má slova se potvrzují, následuje vhazování po pravé ruce Nedeljkovice.
Situace se bude ještě přezkoumávat u videa. Nemyslím si, že by se mělo měnit skóre.
25:55'
Nedeljkovic měl plné ruce práce! Střelu Nathana MacKinnona nakonec dokázal ustrážit před brankovou čárou, ale bylo to opravdu těsné.
24:33'
Teď měli domácí štěstí! Michael Bunting vystihl rozehru posledního hokejisty Lavin. Škoda pro Pittsburgh, že zároveň nedokázal udržet hokejku v ruce.
24:00'
Laviny započaly druhou třetinu daleko aktivněji než jejich soupeři. Uvidíme, zda jim to přinese kýžené snížení.
23:30'
Sidney Crosby vyslal střílenou přihrávku skrze brankoviště Colorada. Kotouč končí na protějším mantinelu.
22:17'
Jack Johnson se překřižoval s Jonathanem Drouinem a vypálil. Pokus neměl gólové parametry, nicméně domácí pokračují na puku.
21:37'
Ross Colton vyslal zpoza brány puk před hostující svatyni. Tam se žádný z hokejistů Colorada nenacházel, jednoduchá práce pro obranu Tučňáků.
20:28'
Jakov Trenin dojel volný kotouč a nahrával pod sebe na jednoho ze spoluhráčů. K tomu puk nedoputoval, Pens otáčí hru.
20:01'
Poměrně překvapivý průběh úvodní třetiny. Pittsburgh jednoho z favoritů na zisk Stanleyova poháru přehrával a nikdo by se nemohl divit, kdyby si do kabin odnesl ještě vyšší náskok. Laviny zatím zůstávají za očekáváním, nedaří se jim v útoku i obraně.
Další třetina začne přibližně v 17:53.
20:00'
19:59'
Střela jednoho z domácích obránců se odrazila od zadního mantinelu před Nedeljkovice. Obrana Tučňáků poslední vteřiny ustála.
19:00'
Probíhá poslední minuta první třetiny.
18:47'
Jack Johnson měl na levém kruhu spoustu prostoru. Jenže skákavý puk nezvládl zpracovat, a i když poté vypálil, tak rána postrádala na kvalitě.
17:56'
Lars Eller vyzkoušel pozornost Georgijeva. Ten kotouč dokázal vyrazit, následně ho ale ztratil z dohledu. Nakonec jeho spoluhráč puk odpálil do ochranné sítě.
17:20'
Andrew Cogliano nahazoval z mezikruží. Puk byl zablokován hradbou těl, která se utvořila v trajektorii střely.
17:08'
Rychlou akci Colorada zastavuje ofsajd. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
16:29'
Sidney Crosby odebral puk Caleovi Makarovi a okamžitě rozjel další zajímavou příležitost svého celku. Ze skrumáže před domácí bránou nakonec odešlo vítězně Colorado, nicméně pro Laviny se jednalo o další zdvižený prst.
16:08'
O okamžitou odpověď se mohl postarat Ross Colton. Z levého kruhu mířil na protější tyč, kterou však minul.
15:11'
První šanci, kterou dokonale vymyslel Sidney Crosby, BRYAN RUST nevyužil. Své zaváhání vzápětí napravil, když si položil Georgijeva a našel skulinku mezi jeho levým betonem a tyčkou. Asistence: Sidney Crosby.
14:54'
Zhruba sedm minut se hraje bez přerušení. Utkání má tempo a fanouškům se musí líbit.
13:29'
Colorado zatím není ve své kůži. Dnes je považováno za favorita, nicméně Pittsburgh se v úvodní třetině prezentuje lepším výkonem.
12:17'
Laviny teď uzavřely útočné pásmo. Svižná kombinace vyústila v nepřesnou přihrávku Rossa Coltona skrze brankoviště,
11:32'
Devonu Toewsovi přeskočil kotouč přes hokejku, Coloradu musí vyklidit útočnou třetinu.
10:37'
Artturi Lehkonen dobře vystihl rozehru soupeře. Bohužel pro Laviny se včas nedokázal zorientovat, čehož využila obrana Pittsburgh a rychle se zformovala.
09:30'
Penguins se ocitli v přečíslení dva na jednoho! Malkinův kros nebyl přesný, hrát může Colorado.
09:10'
Z ostrého úhlu zkusil své štěstí Nathan MacKinnon. Nedeljkovic si pohlídal přední tyč.
07:53'
Tady byl Georgijev bez šance. Sidney Crosby projel středem útočného pásma a z bekhendu nahodil kotouč na bránu. Tam puk tečoval Reilly Smith tak šikovně, že následně stačilo JESSEMU PULJUJÄRVIMU ho pouze dotlačit do prázdné domácí svatyně. Asistence: Reilly Smith, Sidney Crosby.
07:32'
06:55'
Nathan MacKinnon zkazil přihrávku na modré. Do samostatného úniku se tak mohl utrhnout Lars Eller, jenomže neměl potřebnou rychlost. Obránci Colorada k němu stihli vrátit.
06:01'
Lavinám se přesilová hra absolutně nedaří. Pittsburgh dobře drží modrou čáru a pětici soupeřů k ničemu nepouští.
05:32'
Josh Manson přidržel za bránou Colorada jednoho ze soupeřů a půjde si na dvě minuty odpočinout.
04:25'
Casey Mittelstadt nabil na modrou čáru Jacku Johnsonovi, jehož pumelice příklepem proletěla kolem pravé tyče.
03:05'
Sidney Crosby se obtočil před Georgijeva a zakončil. Domácí gólman puk dokázal vyrazit.
02:40'
Brandon Duhaime nedokázal zpracovat přihrávku od jednoho ze spoluhráčů. Kotouč se doklouzal až na zakázané uvolnění.
02:24'
Georgijev ránu Krise Letanga dobře viděl. Rutinní zákrok pro domácího gólmana.
02:10'
Rickard Rakell si dobře všiml najíždějícího spoluhráče. Chtěl na něj prostrčit kotouč, záměr mu však nevyšel dle představ.
01:14'
Hostujícímu celku se podařilo usadit v útočné třetině. Na puku vydrželi jen chvíli, Colorado otáčí hru.
00:40'
Kotouč se od hokejky Krise Letanga odrazil do hlediště. Následuje vhazování před bránou Tučňáků.
00:01'

Colorado Avalanche: Georgijev (Annunen) – Toews, Makar, Girard, Manson, J. Johnson, Se. Walker – Ničuškin, MacKinnon, Rantanen – Lehkonen, Mittelstadt, Drouin – Wood, Colton, Parise – Duhaime, Trenin, Cogliano.
Trenér: Mike Sullivan

Pittsburgh Penguins: Nedeljkovic (Jarry) – P. Joseph, Letang, M. Pettersson, E. Karlsson, Ludvig, St. Ivany – D. O'Connor, Crosby, Rust – Bunting, Malkin, Rakell – R. Smith, Eller, Puustinen – Bemström, Acciari, Puljujärvi.
Trenér: Jared Bednar

Rozhodčí: St-Laurent, Rehman – Kovachik, Apperson.
Vzájemné zápasy v letošní sezoně

27.10.2023
Pittsburgh – Colorado 4:0
Branky a nahrávky: 5. Smith, 17. Smith (Malkin, Rust), 27. Eller (Zohorna), 51. Crosby (Guentzel).
Pittsburgh Penguins

Pittsburgh se do playoff letošního ročníku NHL nepodívá. Na třetí postupovou příčku Metropolitní divize ztrácí propastných 12 bodů, a tak mu v dnešním utkání patří role outsidera.

To je posíleno také bídnou formou Tučňáků na venkovních kluzištích. V březnu prohráli sedmkrát v řadě a bylo by překvapením, kdyby svou nelichotivou šňůru prolomili právě v Coloradu.

Kanadské bodování Pittsburghu vede hvězdný Sidney Crosby. Šestatřicetiletý veterán doposud nastřádal 69 kanadských bodů, drží si tak průměr bodu na zápas.
Colorado Avalanche

„Laviny“ v letošní sezoně válí. A to obzvlášť na domácím stadionu, kde vyhrály 27 z 33 duelů. A úctyhodná je také jejich současná forma, vždyť Colorado se může pyšnit sérií sedmi po sobě jdoucích výher.

I díky tomu tým z Denveru vede Centrální divizi s pohodlným náskokem šesti bodů na Winnipeg Jets. Velkou zásluhu na tom má také hvězdná kanadsko-finská dvojice Nathan MacKinnon, Mikko Rantanen. Ta dohromady nasbírala 195 kanadských bodů a patří k tomu nejlepšímu v NHL.
Přeji krásný nedělní večer! Dnes se společně podíváme na souboj mezi týmy Colorado Avalanche a Pittsburgh Penguins, které započne v 19:00.