NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Washington : Winnipeg - 24. března 2024   17:30

Washington
Washington
41:21' Carlson (Pacioretty, Oshie) • 43:36' Ovečkin (McMichael) • 52:00' Ovečkin (D. Strome, Oshie)
Winnipeg

Utkání je u konce! Vypadalo to, že branka v tomto utkání nepadne vůbec, nakonec se domácí rozstříleli a vyhráli po skvělé třetí třetině 3:0. To už je ode mne opravdu vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek večera.

Česká a slovenská stopa
Martin Fehérváry (WSH – SVK) – 0+0, +1 účast, 0 střel na bránu, TM 0, čas na ledě 19:45

Tři hvězdy utkání
1. T.J. Oshie (WSH) 0+2
2. Charlie Lindgren (WSH) 100%
3. John Carlson (WSH) 1+0
59:42'
Winnipeg podruhé vyhazuje, poslední vteřiny do vítězství Capitals!
59:00'
Poslední minuta dnešního utkání!
58:54'
Vyloučení v týmu Winnipeg Jets:
Nino Niederreiter – 2 min., nedovolené bránění.
58:18'
Ponechána výhoda! Washington si ještě zahraje přesilovou hru.
57:56'
Strome posílal puk před branku na své spoluhráče, ti ale nedokázali zakončit.
57:17'
Lowry se dostal před Lindgrenem k nebezpečné střele bekhendem, která přeletěla branku Caps.
57:08'
Pionkova střela se odrazila od mantinelu k Lindgrenovi, který si puk schoval do své lapačky.
56:30'
Ten má teď kotouč u svých obránců.
56:05'
Capitals v útočném pásmu nahazují puky na branku Winnipegu.
55:06'
Čeká nás další komerční přestávka.
54:35'
Nahození Pionka na zadní mantinel k žádné šanci Tryskáčů nevedlo.
54:00'
Teď byli ale při přechodu do útočného pásma příliš rychlí a píská se postavení mimo hru.
53:30'
Jets ale nic nezabalují a budou se snažit snížit výsledek utkání.
52:00'
Washington právě vstřelil branku!
Vypadá to, že je rozhodnuto a osm minut před koncem třetí třetiny vede Washington už 3:0! T.J. Oshie najel do útočného pásma, poslal puk na Dylana Stromea, který ho poslal do samostatného úniku na ALEXANDERA OVECHKINA, který blafákem do bekhendu dává svůj druhý gól v utkání a přináší Capitals pohodlné vedení. Asistence: Dylan Strome a T.J. Oshie.
51:43'
Strome nahazoval na branku Winnipegu, střela byla sražená do rohu kluziště.
50:53'
Pionk vyzval ke střele Monahana na pravé straně, ten ale netrefil branku Washingtonu.
50:38'
Washington nikam nespěchá a vyhazuje puky do útočného pásma.
50:05'
Tryskáči jsou na puku a snaží se rozpohybovat domácí obranu a zkusit vyrovnat.
49:00'
Protas se dostal do skvělé palebné pozice, ale bohužel pro Washington přestřelil branku.
48:17'
Scheifele se dostal před Lindgrena, ale ani bekhendovým blafákem nedokázal prostřelit zeď v brance Capitals.
48:12'
Niederreiter najel do útočného pásma a vypálil z pravé strany, ale Lindgren je dnes skvělý a bezchybný.
47:20'
Morrissey se skvěle vyhnul svému protihráči a dostal se do výborné pozice na střelu, ale minul branku.
46:54'
Winnipeg se nachází opět v útočném pásmu.
44:46'
Hra je přerušena, jeden z domácích hráčů zahrál vysokou holí.
44:23'
Tryskáči už se nachází opět v útočném pásmu Washingtonu a snaží se s výsledkem něco udělat.
43:36'
Vzápětí se Capitals dostávají do dvougólového vedení! Lowry po prohraném buly vrážel do Connora McMichaela, kterého nedokázal ubránit a domácí útočník vystřelil najednou s ALEXANDEREM OVECHKINEM, který je nakonec označen za střelce branky a puk se štěstím propadl mezi betony Hellebuycka a dojel až do branky. Asistence: Connor McMichael.
43:22'
Po dalším zákroku Lindgrena se na ledě utvořila menší mela. Rozhodčí hráče od sebe odstrčili.
43:14'
Zakázané uvolnění Capitals.
42:56'
Toffoli z velké dálky pálil nepřesně.
41:21'
Konečně jsme se dočkali první branky dnešního utkání! Washington utahoval zámek v přesilovce, až se k puku dostal Pacioretty, který nabil JOHNU CARLSONOVI mezi kruhy, a ten parádně trefil pravou šibenici branky Hellebuycka, který na puk už nedosáhl. Asistence: Max Pacioretty a T. J. Oshie.
40:46'
Závar před brankou Winnipegu vyřešil Lowry a vyhodil kotouč před všechny čáry.
40:10'
První buly třetí třetiny vyhráli Washington, který má ještě k dispozici více jak minutu přesilovky.
40:01'
Druhá třetina nám ukázala obrovský tlak Tryskáčů, kteří přestříleli svého soupeře poměrem 3:11, ale žádnou z jedenácti střel skvělými zákroky Lindgren za svá záda nepustil. Třetí třetina začne přibližně v 19:34.
40:00'
39:54'
Carlson dostal přihrávku na modrou čáru a vyzkoušel pozornost Hellebuycka, který ho dokázal vychytat.
39:24'
Mark Scheifele – 2 min., sekání.
38:26'
Miroshnichenko střílel z pravé strany útočného pásma a Hellebuyck si připsal zákrok pravým ramenem.
37:20'
Niederreiter se natlačil před branku a dokázal zakončit možná i s hokejkou mezi nohy, ale Charlie Lindgren podává skvělý výkon a puk za svá záda zatím nepustil.
36:39'
Lowry nahazoval od mantinelu na branku Lindgrena, který si připsal už jedenáctý zákrok ve druhé třetině.
35:47'
Monahan se snažil za brankou najít nějakého spoluhráče před svatyní Washingtonu, ale nakonec nikoho nenašel.
35:09'
Morrissey z otočky prověřil pozornost Lindgrena, který si připisuje další důležitý zákrok.
34:28'
Scheifele nahrával zpoza branky před domácí svatyni a našel Ehlerse, který se s pukem dostal k mantinelu a nahodil ho do brankoviště, kde si puk našla lapačka Lindgrena.
34:16'
Na ledě vidíme klidnější pasáž hry a po vyhození puku na domácí střídačku následuje další komerční přestávka.
33:00'
Zakázané uvolnění Tryskáčů.
32:35'
Lowry zatáhl puk za branku, ale nic s ním vymyslet nedokázal.
32:10'
31:35'
Lindgren znovu vychytal Connora a Washington se osvobozuje.
30:58'
Poprvé v oslabení dokázali Caps vyhodit puk do bezpečí.
30:20'
Connor dostal nabito na levou stranu útočného pásma a jeho střelu, která mířila do šibenice, parádně vytáhl vyrážečkou Lindgren.
30:10'
Vyloučení v týmu Washington Capitals:
HL – příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Alexandr Ovečkin.
29:30'
Ehlers se teď ocitl úplně sám před Lindgrenem, ale v obrovské šanci trestuhodně přestřelil branku Caps!
29:26'
29:05'
Niederreiter hledal střílenou přihrávkou Ehlerse před brankou, který přihrávku skvěle ztečoval, ale Lindgren byl připraven.
28:43'
Střelu od Scheifeleho domácí brankář viděl a v klidu jí ukryl do své lapačky.
28:03'
Teď už jsou hosté na svých pozicích a zavřeli Caps v útočném pásmu.
27:32'
Washington dostal hned po buly kotouč do středního pásma.
27:26'
Nick Jensen – 2 min., držení.
27:19'
Pionk dostal znovu nabito na modré čáře a jeho střelu Lindgren schoval do lapačky.
27:04'
Winnipeg teď vyhodil touš na zakázané uvolnění.
26:56'
Kotouč se ocitl mimo hřiště a vhazovat se bude v obranném pásmu Tryskáčů.
26:10'
Další rána od Pionka od modré čáry letěla mimo branku Capitals.
26:00'
Toffoli si potáhl kotouč do mezikruží a vypálil, ale Lindgren svým betonem vychytal i jeho!
25:12'
Další situaci dvou proti jednomu vzal Monahan na sebe, ale Lindgren se zaskvěl dalším zákrokem.
24:55'
Ovechkin se otočil před brankou a zakončil na Hellebuycka, který si s jeho pokusem poradil.
23:53'
Ehlers našel na modré čáře DeMela, do jeho strely si ale lehnul jeden z domácích hráčů a střelu zablokoval.
23:41'
Dalekonosná přihrávka na Malenstyna bylo příliš dlouhé, a proto se píská zakázané uvolnění.
22:36'
Z dalšího tlaku se Winnipeg ubránil.
21:40'
Velká šance Washingtonu! Protas nabil na levé křídlo jednomu z domácích hráčů, který puk přiklepl mezi kruhy na Stromea, který střelou z první těsně minul branku Jets.
20:30'
Ránu od modré Lindgren vyrazil před sebe, nikdo ale nedokázal kotouč doklepnout do branky.
20:05'
Úvodní buly druhé třetiny vyhráli hosté.
20:01'
První třetina je u konce a branku jsme zatím neviděli. Ve velmi vyrovnaném utkání měli větší šance zatím hosté, ta domácí přišla až pár vteřin před koncem první třetiny. Druhá třetina začne přibližně v 18:39.
20:00'
19:54'
Poslední vteřinky přinesly velkou šanci Caps! Ovechkin hledal na pravém křídle Jensena, který si puk zpracoval a nahodil ho před branku na T.J. Oshieho, který ztečoval kotouč těsně před Hellebuyckem pouze těsně vedle hostující svatyně!
19:04'
Ehlers třikrát obkroužil útočné pásmo a hledal svého spoluhráče, kterému puk přeskočil hokejku.
18:45'
Střela Iafalla byla sražená do ochranné sítě.
18:16'
Oba týmy teď bojují o puk na zadním mantinelu za brankou domácích.
17:03'
Hrubka obrany Capitals zapříčinila velkou šanci, ve které byl Kyle Connor, ten z bezprostřední blízkosti domácího brankáře nepřekonal.
15:45'
Nahození Sandina vystrašilo Hellebuycka, ale puk nejspíše proletěl těsně vedle tyčky domácí branky.
15:14'
Skvěle to teď udělali hráči Winnipegu a na pravé straně útočného pásma se úplně sám ocitl Namestinkov, kterého našel jeden ze spoluhráčů a Namestnikov střílel z první do protipohybu Lindgrena, ten ale předvedl levým betonem parádní zákrok!
14:43'
14:20'
Další vyhození přes všechny čáry.
14:09'
Další ofsajd Washingtonu, kterému se přesilovka vůbec nedaří.
13:52'
Jets se znovu osvobozují.
13:33'
Caps si nerozuměli na útočné modré čáře a rozhodčí píská ofsajd.
13:10'
Winnipeg získal puk a skvělé kombinace jim ušetřili několik sekund oslabení.
12:47'
Ovechkin po vyhraném buly hned napřáhl ke střele, ale trefil nohu jednoho z bránících hráčů.
12:43'
Brenden Dillon – 2 min., podrážení.
12:20'
Ovechkin získal puk na modré čáře a dostal se s ním až za branku, odkud se snažil nahodit puk do brankoviště, se kterým si Hellebuyck poradil.
11:15'
Nahozený puk obloučkem do útočného pásma nečekaně odskočil a Lindgren s ním měl nakonec problémy.
10:46'
Znovu Ovechkin vybízel jednoho ze svých spoluhráčů, jeho přihrávku ale zachytil obránce Jets.
10:23'
Ovechkin se z levého křídla natlačil za branku a hledal volné spoluhráče, které nenašel.
10:05'
Jeden z hráčů Capitals teď nechtěně vyhodil puk mezi diváky. Naštěstí pro něj to bylo u útočného pásma Washingtonu, takže dvouminutový trest nedostane.
08:58'
Hellebuyck měl problémy za brankou, obrana Winnipegu ale jeho zaváhání dokázala vyřešit.
08:50'
Po střele, kterou vyrazil Lindgren do ochranné sítě, následuje první komerční přestávka.
08:43'
Další nepřesná rozehrávka Washingtonu znamená další icing.
08:06'
Capitals nemůžou vystřídat, protože vyhození jednoho z obránců skončilo na zakázaném uvolnění.
07:36'
Pionkova rána byla sražena do rohu kluziště.
06:57'
Iafallo se zpoza branky snažil zasunout kotouč mezi betony Lindgrena, ten si jeho pokus pohlídal.
06:23'
Caps nahazují na zadní mantinel a odjíždí střídat.
05:47'
Jensen se na modré pokoušel o střelu, tu ale zablokoval jeden z hráčů v bílém dresu.
05:07'
Ve větším tlaku se teď nachází hráči Capitals, Protas dorážel na brankovišti neúspěšně.
04:09'
V situaci tří proti dvěma si Winnipeg vyměnil puk mezi svými útočníky, ale špatné zpracování nevedlo k žádnému ohrožení branky.
03:48'
Střelu od modré čáry skryl do své výstroje domácí brankář.
03:16'
Washington z nahozených puků do útočného pásma zatím žádnou šanci nevybojoval.
02:18'
První velká šance zápasu! Do situace dva na jednoho se dostali hostující hráči, jeden z nich nahrával na pravou stranu Appletonovi, kterého senzačně vychytal Lindgren.
01:56'
Ránu Schmidta z pravé strany od mantinelu v klidu schoval do své lapačky brankář Lindgren.
01:26'
Protečování do útočného pásma Washingtonu a poprvé si na puk sáhl také brankář Hellebuyck.
00:47'
O puk se teď bojovalo u střídaček.
00:09'
Úvodní buly vyhráli hosté, kteří hrají v modrobílých dresech, domácí Washington má dresy červené.
00:01'
Ještě před začátkem utkání tu máme ceremoniál, protože před pár dny odehrál T.J. Oshie na ledě soupeře svůj 1000. zápas v NHL.

Washington Capitals: C. Lindgren (Kuemper) – Fehérváry, Carlson (A), Sandin, Jensen, Alexejev, T. van Riemsdyk – Ovečkin (C), McMichael, Oshie – Protas, D. Strome, Mirošničenko – Pacioretty, Lapierre, Milano – Malenstyn, Dowd (A), Aube-Kubel.
Trenér: Rock Bowness

Winnipeg Jets: Hellebuyck (Brossoit) – Morrissey (A), DeMelo, Dillon, Pionk, Samberg, Schmidt – Connor, Scheifele (A), Iafallo – Ehlers, Monahan, Toffoli – Niederreiter, Lowry (C), Appleton – M. Barron, Naměstnikov, Perfetti.
Trenér: Spencer Carbery

Rozhodčí: Furlatt, MacPhee – Tobias, Marquis.
Letošní vzájemné utkání
Oba soupeři se v letošní sezóně střetli pouze jednou, a to na ledě Winnipegu. Domácí Winnipeg před dvanácti dny porazil Washington po brankách Neala Pionka, Alexe Iafalla a Kylea Connora jednoznačně 3:0!
Winnipeg Jets
Jets se nachází na čtvrtém místě Západní konference a na třetím místě Centrální divize. Jsou tedy favoritem v tomto utkání. Svůj poslední zápas odehráli v sobotu večer na ledě New Yorku Islanders, kde prohráli 6:3. Nejproduktivnějším hráčem Tryskáčů je Mark Scheifele a na kontě má 63 kanadských bodů.
Washington Capitals
Caps se nachází na devátém místě Východní konference a na čtvrtém místě v Metropolitní divizi. Své poslední utkání odehráli na domácím ledě v sobotu o půlnoci proti Hurricanes a zvítězili divoce 7:6 po samostatných nájezdech. Jejich nejproduktivnější hráč je Dylan Strome s padesáti sedmi body.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.