Lubomír Višňovský (NYI) 0+1, 1 střela, čas na ledě 22:28
Tři hvězdy utkání:
1. Chris Kunitz (PIT) 2+1
2. Kyle Okposo (NYI) 1+1
3. Sidney Crosby (PIT) 0+3
Utkání končí pro domácí krutou porážkou v prodloužení, protože v součtu celého zápasu byli Ostrované aktivnějším týmem. Hrdinou zápasu se stal Chris Kunitz, který v 9. minutě prodloužení vstřelil v přesilovce svou druhou branku v zápase a postaral se tak o vítězný gól utkání.

Bylo to utkání plné zvratů. Domácí se v jeho úvodu dostali do dvoubrankového vedení, ale Penguins ještě do konce první třetiny skóre otočili a ve druhé části šli do vedení o dvě branky oni. Ostrované však ve třetí periodě skóre vyrovnali a o vítězi tak muselo rozhodnout prodloužení. To rozhodl již zmiňovaný Kunitz a Pittsburgh se tak ujímá v sérii vedení 1:2 na zápasy.
68:44
Pittsburgh právě vstřelil branku!
Je rozhodnuto!!! Straitovo vyloučení přišlo Ostrovany pěkně draho. Hostům parádně vyšla kombinace, kdy Martin nahrál Crosbymu, který od brankové čáry našel v předbrankovém prostoru CHRISE KUNITZE a ten se trefil přesně do šibenice nad lapačku Nabokova. Kunitz tak vystřelil Pens důležité vítězství! Asistence: Sidney Crosby, Paul Martin.
68:23
Domácí vyhodili.
68:11
Střídačka Tučňáků si vyžádala time-out.
68:11
Na trestnou lavici půjde Brian Strait a hosté mají velkou šanci rozhodnout!
68:11
Crosby se s kotoučem natlačil až před branku. Nabokov zakročil, ale Crosby byl faulován!
67:24
Teď se hraje bez střel na bránu. Spíše se bojuje.
65:44
Jokinenův bekhend od mantinelu vyrazil Nabokov za svou klec.
65:26
Domácí odehráli výborné střídání a Fleury se měl co ohánět!
64:59
Moulson před brankou tečoval a Fleury měl štěstí, že puk přelétl jeho klec!
64:13
Ránu Crosbyho vyrazil betonem Nabokov. Puk se pak ocitl mimo hrací plochu. Buly ve středním pásmu.
63:56
Nabokov odrazil puk holí do rohu před dojíždějícími protihráči.
63:24
Ofsajd domácích.
62:02
Nabokov zasáhl vyrážečkou proti pokusu Malkina z těžkého úhlu.
61:49
Rozehrávka Višňovského skončila icingem.
61:15
Střela Morrowa byla tečována a Nabokov měl co dělat, aby ji vyrazil betonem.
60:42
Kotouč raději podržel také Fleury.
60:26
Crosbyho nahození Nabokov raději přidržel v lapačce.
60:01
Prodloužení začne začne přibližně ve 21:01.
Ve třetí třetině to byli hráči New Yorku Islanders, komu se podařilo dorovnat dvoubrankovou ztrátu. Ve 46. minutě snížil ve vlastním oslabení Okposo a v čase 50:48 se přesně trefil John Tavares. Za stavu 4:4 tak půjde tento dramatický zápas do prodloužení!

Střely na branku ve 3. třetině – 13:3

Střely na branku celkem – 34:19
60:00
59:51
Na závěr třetí třetiny jsme viděli nepřesný golfák Malkina.
58:59
Po Letangově nahození se Nabokov natahoval, ale puk letěl hodně vysoko. Do konce třetí třetiny zbývá minuta.
58:16
Po střele Murraye od modré zachránilo Nabokova břevno! Domácí teď měli velké štěstí.
57:35
Fleury se musel natlačit ke své bližší tyči, aby puk neprošel za jeho záda.
57:13
Rakušan Grabner zlobil svou rychlostí hostující obranu, k zakončení se však neprotlačil.
56:39
Moulson připravil svému spoluhráči dobrou pozici, Fleury ale zasáhl a hned i rozehrál.
56:07
Po zaváhání Ostrovanů v rozehrávce se dostal k puku Morrow, nic však nevymyslel.
55:38
Přihrávka Tavarese na Baileyho byla příliš prudká, ale domácí ještě zůstávají v pásmu.
55:23
Komerční přestávka. Dokáže některý z týmů zápas rozhodnout, nebo uvidíme prodloužení?
55:00
Jokinen se pokusil ohrozit Nabokova, ale puk až k domácímu gólmanovi nedoputoval.
54:18
Po chybě hostí v rozehrávce se dostal k puku Grabner. Pálil nepřesně.
53:29
Iginla na ledě a hned zahrozil. Jeho střela však byla nepřesná.
53:09
Přesilovou hru domácí dohrávají za svou brankou.
52:50
Hra přerušena poté, co Okposo spadl na Fleuryho.
52:42
Hosté se v oslabení zatím dobře brání.
51:19
Vyloučen Iginla za faul na Straita. Domácí budou hrát přesilovku!
50:48
Islanders právě vstřelili branku!
JOHN TAVARES v play-off konečně potvrzuje pověst kanonýra! Domácí vybojovali ve středním pásmu puk, z čehož profitoval právě Tavares, který se z pravého kruhu zápěstím trefuje mimo dosah Fleuryho, který se ve stoje jen otočil za pukem. Je vyrovnáno! Asistence: Josh Bailey.
50:18
Kotouč se dotkl ochranné sítě za brankou hostí. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
50:06
Zakázané uvolnění Pittsburghu. Hra se tak necelých deset minut před koncem třetí periody vrací před Fleuryho.
49:01
Klid na hostující hole mohl vrátit Matt Cooke, který si nabruslil do útočného pásma a z poměrně ostrého úhlu trefil spojnici! Nabokovovi asi cinká v uších.
48:44
Domácí bojují o vyrovnání.
47:56
Ránu zdálky Fleury jen vyrazil, dobře ale zapracovali jeho obránci.
47:38
Hamonik pálil od modré, před Fleurym se snažil dorážet Nielsen, ale hostující brankář dokázal kotouč zkrotit. Důležitý zákrok.
46:59
Tavares dával puk před branku, kde musel po odrazu o brusle zasahovat Fleury.
45:50
Nepovedená přesilovka Pens skončila.
45:31
Hosté hráli přesilovku opravdu špatně a dokonce inkasují! Frans Nielsen získal na vlastní modré kotouč a dokázal nahrát KYLEMU OKPOSOVI, který samostatný únik zakončil přesnou střelou mezi betony Fleuryho. Ostrované se tak vrací do zápasu. Asistence: Frans Nielsen.
44:53
Domácí šli ve dvou proti jednomu. Jejich šanci pokazil vracející se Kunitz, který zblokoval přihrávku před branku.
44:24
Domácí v oslabení zaútočili, ale Grabner přejel Cizikasovi do útočného pásma předčasně.
43:50
Strait zahákoval Sidneyho Crosbyho. Tučňáci si zahrají přesilovou hru.
43:20
Pittsburgh se ve třetí třetině zatím opravdu soustředí především na defenzivu.
42:28
Fleury vyrazil střelu od modré jen před sebe. Dorážet se snažil v pádu McDonald, hostující hokejisté však stačili odklidit puk.
41:03
Domácí se v úvodu třetiny snaží o nápor, ale Pens je zatím nepouští do šancí.
40:26
Zakázané uvolnění Pens. Buly před Fleurym.
40:01
Střely na branku ve 2. třetině – 8:8

Střely na branku celkem – 21:16
Ve druhé třetině se hrál o poznání klidnější hokej a padla v ní jediná branka. O tu se postaral obránce Pittsburghu Douglas Murray, který se trefil do růžku domácí branky a zvýšil na 2:4 pro svůj tým. Tučňáci tak mají třetí zápas série velice dobře rozjetý, i když v jeho úvodu 2:0 prohrávali.

39:15
Až teď Grabner vystřídal a pustil do hry spoluhráče s hokejkou.
39:01
Iginlův volej vytěsnil Nabokov.
38:30
Grabner má zlomenou hůl, což bránícím domácím ještě více komplikuje situaci.
37:51
Penguins budou hrát přesilovku. Za držení vyloučen útočník Ostrovanů Matt Martin.
37:10
Tučňáci navyšují své vedení na 2:4! Jevgenij Malkin našel přesnou přihrávkou obránce DOUGLASE MURRAYE, který si najel na levý kruh a ranou do horního růžku překonal vyjetého Nabokova. Asistence: Jevgenij Malkin, Paul Martin.
36:37
Jeden z domácích hráčů si srazil kotouč těsně vedle své branky. To mohlo být pro Nabokova nepříjemné.
36:03
Rána Hamonica se mezi tyče nevešla.
35:34
Nahození Tavarese až na Fleuryho neprošlo.
35:05
Zakázané uvolnění hostů. Ve druhé třetině se hra uklidnila a především Tučňáci začali hrát hokej, který je v play-off obvyklý.
33:47
Domácí zahráli na zakázané uvolnění a kouč Jack Capuano si vzal oddechový čas, aby si jejich unavená pětka mohla odpočinout.
33:15
Matt Martin se ocitl sám před Fleurym, bohužel pro domácí přestřelil!
32:07
Ránu Okposa srazil obránce Despres do ochranné sítě.
31:48
Projektil Niskanena od modré skončil na betonech Nabokova.
31:20
Oba týmy již kompletní.
30:43
Velice dobrou možnost měl na hokejce Frans Nielsen, Fleury byl však na místě.
30:29
Jokinen předal kotouč Iginlovi, který se snažil kličkami obelstít Višňovského. Slovenský bek ho ale nakonec obral o puk.
29:35
Tavares se dobře uvolnil, ale netrefil branku.
29:20
Cooke a Carkner vyloučeni za vzájemný konflikt. Bude se hrát 4 na 4.
29:07
Ostrou střelu Hamonica zablokoval obětavým pádem Morrow.
28:28
Okposo našel v dobré příležitosti Nielsena, dánský útočník však Fleuryho nepřekonal.
28:06
Nabokov vyhodil kotouč až ke kolegovi Fleurymu.
27:50
Po nepřesné přihrávce Crosbyho se tlačil do šance Tavares. Bránící hráč ho však nepustil k zakončení. Tavares poté narazil do branky a hra je přerušena.
26:29
Jokinen za brankou dojel kotouč, čímž zabránil zakázanému uvolnění. Následnou střelu Cooka z úhlu si pohlídal Nabokov.
26:01
Teď zase Islanders. Před branku se natlačil McDonald. Fleury zasáhl, ale kotouč se ještě nějakou dobu pohyboval pod jeho betony, aniž by ho měl hostující gólman pod kontrolou. Domácí toho však nevyužili k vyrovnání.
25:09
Malkin našel hezkou přihrávkou napříč pásmem Morrowa. Jeho rána skončila na vyrážečce Nabokova.
24:14
Pens měli dobré střídání, které strávili v útočném pásmu. Kotouč teď ale vypadl z hrací plochy. Islanders si tak mohou oddechnout.
23:41
Pozornost Nabokova testoval Kunitz, ruský brankář Ostrovaný vyrazil.
22:47
Grabner se dostal před brankou odraženému kotouči, Fleury jeho střelu lapil.
22:38
McDonald pálí od pravého mantinelu, Fleury vyráží.
21:47
Hned po buly následuje střela od modré, která končí v klíně Nabokova.
21:43
Nahození Desprese sebral lapačkou ze vzduchu Nabokov.
20:58
V první minutě druhé části jsme zatím neviděli žádné zakončení.
20:01
Střely na branku v 1. třetině – 13:8
V první třetině jsme viděli pořádnou hokejovou jízdu a hlavně pět gólů! Islanders svého favorizovaného soupeře v úvodu dokonale zaskočili a v čase 5:41 vedli brankami Moulsona a Cizikase už 2:0. Tučňáci se vrátili do hry díky dvojnásobné přesilovce. Tu využil tečí Letangovy střely Iginla a při pokračující klasické početní výhodě srovnal Kunitz. Přesně minutu před koncem pak dovršil obrat Penguins Dupuis. Doufejme, že kvalitní podívaná bude i nadále pokračovat.

Druhá třetina začne asi v 19:13.
20:00
19:00
Hosté dokonale obrací průběh utkání! Sidney Crosby pronikl podél pravého mantinelu a bekhendovou přihrávkou našel před branku najíždějícího PASCALA DUPUISE, který jen nastavil hůl a usměrnil kotouč za záda bezmocného Nabokova. Vracející se John Tavares byl u skórujícího hráče příliš pozdě. Asistence: Sidney Crosby, Chris Kunitz.
18:45
Ale teď našel Tavares volného Baileyho, který nepropálil Fleuryho.
18:19
V závěru třetiny se hraje bojovný hokej bez nějakých větších šancí.
16:38
Fleury jen vyrazil nahození ze středního pásma, čehož málem využil dojíždějící útočník Ostrovanů. Z úhlu však trefit bránu nedokázal.
15:14
Domácí jsou teď opařeni. To vycítili jejich fanoušci, kteří se je snaží povzbudit hromovým "Let's go Islanders."
13:37
Penguins využívají početní výhodu naprosto dokonale! Při již pokračující klasické přesilovce našel Malkin přesným pasem CHRISE KUNITZE, který si zajel za záda Višňovského, jel na Nabokova sám a ranou k tyčce ho překonal. 2:2 a začíná se znovu! Asistence: Jevgenij Malkin, Kris Letang.
13:18
Hosté přesilovku rychle využívají! Kris Letang ranou z vrcholu kruhů propaluje Nabokova a je sníženo. Jeho střelu ještě zřejmě lehce tečoval JAROME IGINLA, který byl oficiálně označen jako autor branky. Asistence: Kris Letang, Sidney Crosby.
12:55
To je pro domácí nepříjemné! Hamonic nedovoleně bránil Jaromeho Iginlu a hosté budou hrát téměř minutu a půl tvrající přesilovku 5 na 3!
12:21
Pens si zahrají přesilovku. Na trestnou lavici odjíždí Mark Streit.
12:10
Nepřesná rozehrávka Desprese končí zakázaným uvolněním.
11:05
Střely na branku zatím 10:4 pro NY Islanders.
11:05
Rodící se brejk Islanders skončil postavením mimo hru.
10:56
Tučňáci poslali na led Malkina s Crosbym a hned se dostali do tlaku. Nabokov však zatím drží nulu na svém kontě.
10:45
Dupuis dostal puk na volej, ale střela mu nesedla.
09:59
09:57
Fleury si poradil se střelou Nielsena a poté i s následnou dorážkou. Domácí jsou při chuti.
09:21
Bombu Streita od modré vyrazil Fleury do bezpečí.
08:57
Morrow dokázal vytlačit puk z obranného pásma Pens.
08:21
Pokus Višňovského vyrazil Fleury.
07:58
Tučňáci jsou nástupem Islanders do utkání opravdu zaskočeni. Teď si zahrají další oslabení. Vyloučen je Tanner Glass za hrubost vůči Moulsonovi.
05:41
Nedáš – dostaneš! Crosby předvedl krásnou individuální akci, kdy se od mantinelu dostal až mezi kruhy, ale Nabokov skvěle zasáhl. Na druhé straně dojel Grabner nastřelený kotouč a od zadního mantinelu ho poslal před branku přímo do míst, kam si najel CASEY CIZIKAS a ten prostřelil Fleuryho ranou mezi betony – 2:0! Asistence: Michael Grabner.
04:27
Už při hře 5 na 5 nahazoval před branku MacDonald, Okposo se snažil tečovat, ale Fleury zůstal nepřekonán.
04:10
Hosté vyhodili.
03:49
Martin hledal před brankou volného spoluhráče, ten nezpracoval.
02:23
Vyloučen hostující Cooke za faul na Cizikase.
01:43
Ostrované do zápasu vlétli jako velká voda a rychle střílí úvodní gól! Višňovský zavezl kotouč do útočného pásma a nahodil ho do brankoviště. Tam hned několikrát dorážel Kyle Okposo, ale Fleury ještě dokázal udržet kotouč před čarou. Dojíždějící MATT MOULSON už však puk do branky dostal. Asistence: Kyle Okposo, Lubomír Višňovský.
01:09
Ránu Streita vyrazil Fleury jen před sebe, jeho obránci pak odklidili puk do bezpečí.
00:40
Krásná spolupráce Tavarese s Baileym. Druhý jmenovaný dostal přihrávku zpoza branky a z výborné pozice trefil jen Fleuryho.
00:04
Úvodní buly vyhrál domácí John Tavares nad Sidneym Crosbym.
00:01
Konečně! Hokejisté obou týmů jsou již na ledě. Nyní je čas pro hymnu Spojených států amerických.
Fanoušci na Long Islandu již netrpělivě očekávají začátek střetnutí. Euforie z nečekaného postupu do vyřazovacích bojů je v Nassau Veterans Memorial Coliseum patrná.

New York Islanders: Nabokov (Poulin) – Streit, Carkner, Hamonic, MacDonald, Strait, Višňovský – Boyes, Tavares, Bailey – Okposo, Nielsen, Moulson – McDonald, Aucoin, Ullström – M. Martin, Cizikas, Grabner. Trenér: Jack Capuano

Pittsburgh Penguins: Fleury (Vokoun) – Letang, Eaton, Niskanen, Murray, Despres, P. Martin – Dupuis, Crosby, Kunitz – Iginla, Malkin, Bennett – Cooke, Sutter, Morrow – Adams, Jokinen, Glass. Trenér: Dan Bylsma

Rozhodčí: Meier, Peel – Cherrey, Murphy.
Pohled do statistik play-off:

New York Islanders:
Nejproduktivnější hráč: Matt Moulson – 2b (1+1)
Nejlepší střelec: Matt Moulson, Kyle Okposo, Colin McDonald, Matt Martin – 1g
Nejlepší nahrávač: Mark Streit – 2a
Nejproduktivnější obránce: Mark Streit – 2b (0+2)
+/-: Frans Nielsen a David Ullström – +1
Brankářská jednička: Jevgenij Nabokov – 2z, 5.19, 85.42%
Nejtrestanější hráč: Marty Reasoner – 17tm

Pittsburgh Penguins:
Nejproduktivnější hráč: Jevgenij Malkin – 4b (1+3)
Nejlepší střelec: Sidney Crosby a Pascal Dupuis – 2g
Nejlepší nahrávač: Jarome Iginla – 4a
Nejproduktivnější obránce: Mark Eaton – 2b (0+2)
+/-: Mark Eaton – +3
Brankářská jednička: Marc-Andre Floury – 2z, 2.03, 94.12%
Nejtrestanější hráč: Douglas Murray – 14tm
Druhé utkání série, které se hrálo v Pittsburghu, se neslo ve znamení návratu Sidneyho Crosbyho. Kapitán Pens figuroval v sestavě svého týmu po měsíční pauze způsobené zlomeninou čelisti a na ledě se objevoval se speciálním obličejovým krytem. Crosbymu se návrat po osobní stránce vydařil, vstřelil dva góly, ale jeho spoluhráči na jeho výkon nenavázali a kapitán Tučňáků tak musel po utkání spolknout hořkou pilulku v podobě porážky 3:4. Domácí přitom vlétli do utkání jako uragán a v čase 3:19 vedli po gólech svých hvězd Malkina a Crosbyho už 2:0. Ostrované na začátku 8. minuty sice snížili přesilovkovou trefou Moulsona, ovšem hned za 18 sekund se trefil opět Sidney Crosby a zdálo se, že Penguins míří za jasným vítězstvím. To si však zřejmě mysleli i oni, ve druhé periodě výrazně polevili a Islanders je za to potrestali vyrovnáním díky brankám z hokejek McDonalda a Martina. V 53. minutě pak dokonal obrat Kyle Okposo, jehož střela se odrazila od zadního mantinelu tak, že si brankář Fleury sám srazil kotouč za svá záda. Islanders tak zvítězili v Pittsburghu 3:4 a vyrovnali stav série na 1:1.
Zdravím všechny příznivce dobrého hokeje. První kolo play-off NHL je v plném proudu a série mezi New Yorkem Islanders a Pittsburghem Penguins má na programu již svůj třetí zápas. Poprvé se bude hrát na ledě Ostrovanů, tedy ve Veterans Memorial Coliseum. Po dvou zápasech v Pittsburghu je stav série nerozhodný 1:1, což je trochu překvapivé, neboť se očekávalo, že nejlepší tým Východní konference po základní části Islanders rychle spláchne. První duel přitom Pens ovládli poměrem 5:0 a i v úvodu druhého zápasu to vypadalo podobně. Tučňáci ovšem utkání nakonec ztratili a po prohře 3:4 tak cestují do New Yorku za vyrovnaného stavu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:10.