SESTŘIH: Dohrávka 19. kola extraligy, Slavia - Karlovy Vary 3:2 v prodl.

Z mé strany je to pro dnešek vše, loučím se s vámi a brzy se těším na počtenou.
Karlovy Vary začaly lépe, během úvodních čtyřiceti minut se dvakrát trefil Duda a zdálo se, že Západočeši v poklidu zvítězí. Po třech přesilovkových brankách Tomáše Divíška ale dokázali Pražané utkání otočit a nakonec tedy zvítězit 3:2 po prodloužení!
64:57
Slavia právě vstřelila branku!
Tak to byla parádní kombinace! Jaroslav Bednář našel mezi kruhy Tomáše Vlasáka, který počkal na ideální okamžik, aby vybídl ke skórování do prázdné branky a dovršení hattricku TOMÁŠE DIVÍŠKA, díky kterému tedy Slavia nakonec vítězí 3:2! Asistence: Tomáš Vlasák, Jaroslav Bednář.
64:48
Václav Skuhravý (KVA) dostává osobní trest za nesportovní chování.
64:48
Ještě jednou buly po Závorkově levici.
64:40
Radim Bičánek (KVA) ještě inkasuje dvouminutový trest.
64:27
Tomáš Divíšek mohl dokonat hattrick! Tváří v tvář Závorkovi ale zamířil jen do lapačky karlovarského brankáře.
63:57
Zakázané uvolnění Pražanů.
63:20
Hrají nadále Karlovarští, tentokrát ale ve středním pásmu.
62:30
Skuhravý mohl rozhodnout! Nejprve v tísni z mezikruží trefil jen Furchův beton a o malou chvíli později si do prostoru mezi kruhy vybruslil podruhé, a tentokrát nechal vyniknout domácího hrdinu s maskou zákrokem lapačkou.
62:02
Krejčího dělovce z levého kruhu nastavil Závorka přesně svou lapačku.
61:50
Hraje se nahoru-dolů. Sešívaní vybojovali buly v útočném pásmu.
60:48
Teď měli slávisté obrovskou kliku! Hned dvakrát se před karlovarskými zjevila zcela odkrytá branka. Nejprve z toho byla tyčka a napodruhé skončil puk těsně vedle!
60:01
Po šedesáti minutách je stav nerozhodný 2:2. Slávisté vyrovnali až v závěrečné dvacetiminutovce. O obě branky se postaral v přesilovkách Tomáš Divíšek. Za malou chvíli nás čeká pětiminutové prodloužení a následně případné nájezdy.
60:00
59:54
Signalizován ofsajd Slavie, prodloužení už se nevyhneme.
59:34
Zpoza karlovarské klece doputoval puk až k Závorkovi, který ho raději pokryl.
58:49
Sešívaní šetří zbývající čas za vlastní brankou.
58:07
Je vyrovnáno! Sešívaní zamkli svého soka v obranném pásmu, střela Tomáše Vlasáka Závorkovi vypadla a kotouč za brankovou čáru dopravil TOMÁŠ DIVÍŠEK! Asistence: Tomáš Vlasák, Daniel Krejčí.
57:20
Za podražení při napadání je vyloučen Jaromír Kverka (KVA).
56:15
Západočeši se usadili v pásmu Slavie a šetří cenné vteřinky.
54:48
Teď slávisté propadli v obraně a hosté jeli dva na jednoho, celou situaci ale nesehráli vůbec dobře, takže jsou na puku opět červenobílí.
53:43
Icing hostů.
53:28
Západočeši se po dlouhé době dostali z vlastního pásma, rychle o kotouč ale zase přišli, takže hrají Pražané.
53:09
Další pokus domácích ztečován do ochranné sítě.
52:38
Stránského pokus od modré prosvištěl jen těsně mimo levé tyčky karlovarské branky.
51:39
Domácí jsou v posledních minutách aktivnější, chybí snad jen výraznější střelecké možnosti.
50:22
Na levém kruhu dostal nabito Barák, Závorka zasahuje betonem.
49:18
Na druhé straně operoval u brankoviště Pšurný, jeho pokus vychytal Furch.
48:16
Sklenář vybruslil zpoza karlovarské klece až před Závorku, ten si s jeho přízemní střelou ale poradil.
47:30
Červenobílým odpískáno postavení mimo hru.
46:44
Radek Duda přesnou křižnou přihrávkou našel Vachovce. Sešívaný gólman se ale výborně přesunul a velkou šanci karlovarského forvarda zlikvidoval!
45:11
Micka se pokoušel o chytrý pas v útočném pásmu, ten ale Západočeši přečetli a kombinace Slavie přerušili.
44:17
44:13
Novák vypálil tvrdě od modré, Závorka se dobře posunul a dokázal puk schovat do náručí.
43:20
Slávisté domácí obraně pořádně zatápěli, nyní už ale energetici vyhodili a mohou vystřídat.
42:17
Za držení odchází na trestnou lavici Roman Pšurný (KVA).
41:50
Domácí jsou rázem mnohem aktivnější, navíc je signalizována výhoda, takže si zahrají záhy přesilovku.
41:10
Už se zdálo, že se Karlovarští osvobodí, slávisté však rozehrávku zachytili a následně se s ničím nepáral TOMÁŠ DIVÍŠEK, jenž z prostoru mezi kruhy napřáhl a trefil přesně místo mezi Závorkovou vyrážečkou a tělem! Asistence: Jaroslav Bednář.
40:59
Tomica střílel z mezikruží, Závorka sráží puk mimo.
40:30
Pražané se usazují v pásmu Karlových Varů.
40:01
Druhá třetina je minulostí. Karlovy Vary přidaly druhou branku, když se z trestného střílení nemýlil Radek Duda. Samotná hra se nijak příliš nezměnila. Domácí se jen těžko dostávají do střeleckých příležitostí, a tak prozatím Západočeši vedou 2:0. Závěrečná dvacetiminutovka začne přibližně v 19:59.
40:00
39:28
Za hákování je vyloučen Radim Bičánek (KVA).
39:01
A další chyba v defenzivě Slavie, kterou tentokrát nepotrestal bekhendovým zakončením Heizer.
38:48
Zakázané uvolnění Karlovarských.
37:40
V posledních minutách jsou červenobílí aktivnější, nějakou velkou šanci si zatím ale nevytvořili.
36:25
Západočeši v plném počtu.
36:18
Vas byl odstaven od kotouče, takže hrají opět hosté.
35:33
A opět se Energie osvobozuje.
34:54
Vary vyhazují až k Furchovi.
34:25
Sešívaní si svou aktivitou vykoledovali faul, za sekání je potrestán Petr Koblasa (KVA).
33:28
Už se zdálo, že do vyložené šance ujede Vlasák, jeden z hostujících beků ale předvedl obětavý zákrok a vleže dokázal slávistickému útočníkovi puk vypíchnout.
32:32
Vas protečoval kotouč do útočného pásma a oba týmy střídají.
31:48
Stránský dostal nabito mezi kruhy, jeho sražená rána končí ale v ochranné síti.
30:15
Bednář obkroužil celé útočné pásmo, nakonec ale o kotouč přišel.
29:13
Karlovy Vary právě vstřelily branku!
RADEK DUDA nejprve naznačil střelu mezi betony a následně zamířil pod horní tyčku! Bez asistence.
29:13
Trestné střílení pro Karlovy Vary! Rozjíždí se Radek Duda.
29:02
Pražané se vůbec nemohou dostat z vlastního pásma. Další šanci měl Skuhravý, jeho střelu z bezprostřední blízkosti ale dokázal Furch chytit lapačkou.
28:36
Už to mohlo být o dva, Koblasa ale při obrovském závaru ve Furchově brankovišti nedokázal bekhendem protlačit kotouč právě za záda slávistického brankáře!
28:00
Vlasák vybojoval puk a zklidňuje hru, sešívaní střídají.
27:38
27:08
Hosté svírají Pražany v jejich pásmu, zatím tomu ale schází střelba.
26:14
Po dobré práci Sklenáře bude rozehrávat Závorka.
25:38
Tomáš Vlasák (SLA) je potrestán dvouminutovým trestem za hákování.
25:34
Po přihrávce zpoza klece mohl vedení Západočechů zvýšit Štals, Furch se ale přitiskl k pravé tyčce a puk projít nenechal.
24:57
Vasovo nahození srazil Závorka do rohu, odkud ho hosté bez větších problémů vyváží ven z jejich pásma.
23:50
Bednář se po pravém mantinelu do útočného pásma neprobil, a tak hrají energetici.
22:58
Holubovu ránu od modré zneškodnil Závorka ramenem.
22:24
Po nahození puk doklouzal až k Furchovi, jenž ho raději už z lapačky nepustil.
21:56
Sklenář se obtočil kolem branky a následně to zkusil bekhendem, Závorka připraven.
21:10
Furch si se Skuhravého pokusem z ostrého úhlu dokázal poradit.
20:18
20:01
První třetina je za námi. Oba týmy se prezentovali rozvážnou hrou bez mnoha šancí. Jedinou tutovku měl po velké chybě Daniela Krejčího Radek Duda, jenž ji také dokázal využít a zařídil tak Karlovým Varům jednobrankový náskok po první části. Druhá třetina začne přibližně v 19:08.
20:00
19:50
Bednářovu ránu od modré Závorka viděl a ukryl kotouč do náruče.
19:07
Tentokrát byl Divíškův pokus sražený a gólman Karlových Varů ho následně v pohodě schoval do lapačky.
18:36
Po nahození od modré zblízka dorážel Divíšek nepřesně.
18:18
První přesilovka pro Slavii. Za držení je vyloučen Jaromír Kverka (KVA).
18:00
17:10
Hraje se opravdu ve velmi vlažném tempu, oba brankáři moc práce nemají. Západočechy zastavil ofsajd.
15:55
Vasovo nahození Závorka bez problémů usměrnil mimo.
14:58
Puk doputoval až k Závorkovi, který ho raději pokryl.
14:20
Domácí zklidňují hru a další akci rozehrávají z vlastního pásma.
13:20
12:50
O puk se bojuje v rohu za Závorkovou brankou.
12:22
Novák vyhazuje přes celé hřiště.
11:49
Nakonec si Furch připisuje další zákrok,o žádné velké nebezpečí se však nejednalo.
11:15
Pokračuje přesilová hra Karlovarských. Ti se nyní dokázali usadit v pásmu slávistů.
10:29
Daniel Krejčí nevěnoval dostatečnou pozornost dotírajícímu RADKU DUDOVI, který ho nakonec obral o kotouč a po fatální chybě obránce Slavie nechytatelně zavěsil do horního rohu Furchovy svatyně! Bez asistence.
09:43
Energetikům se vůbec nedaří dostat se do útočné třetiny. Nyní zahráli dokonce na zakázané uvolnění.
09:14
Vas posílá kotouč až k Závorkovi.
08:32
David Hruška to zkusil z pravého kruhu na bližší tyč, Furch našel puk v lapačce.
08:20
A pozor! Na kostce svítí pětiminutový trest pro Ronalda Knota (SLA) za vražení na hrazení! Je tedy jasné, že domácí obránce dnešní zápas nedohraje, protože samozřejmě navíc inkasuje osobní trest do konce utkání. Do kabiny zamířil také atakovaný hokejista hostí, bohužel jsem si nestačil povšimnout, kdo jím byl.
07:47
Deyl se šikovně prosmýkl středem kluziště, následně mu ale střela nesedla, takže Furch v pohodě puk srazil do rohu.
07:06
Zakázané uvolnění odpískáno tentokrát Západočechům.
06:12
Skuhravý vypálil z pravého kruhu velmi nepříjemně, Furch vytasil svou vyrážečku až na poslední chvíli, přesto dokázal kotouč vytěsnit z branky.
05:40
Vlasákovi sjel puk z čepele, takže hrají hosté.
05:20
Postavení mimo hru tentokrát zastavilo slávisty.
04:03
Deylovu střelu zneškodňuje Furch vyrážečkou.
03:55
A další icing červenobílých.
03:48
Vasova přihrávka byla příliš dlouhá, a tak se po zakázaném uvolnění vrátí hra do pásma Pražanů.
03:03
02:58
V přechodu do útoku energetiky zastavil ofsajd.
02:49
A opět se slávisté osvobozují.
02:34
Odpískána přihrávka rukou a následovat bude vhazování po pravici Furcha.
02:26
Tentokrát se dostal Vas dokonce ke střele, Závorka si však vyrážečkou lehce poradil.
02:01
Sklenář vyvezl kotouč a sešívaní mohou vystřídat.
01:37
Redlihs od modré přestřeluje.
01:16
Domácí vybojovali buly v útočném pásmu.
01:03
Jan Novák (SLA) vyhodil kotouč mimo hrací plochu, aniž by zasáhl mantinel, a tak budeme svědky první přesilové hry Karlových Varů.
00:30
Oba týmy už za sebou mají první střídání, začíná se oboustranně velmi opatrně.
00:01

HC Slavia Praha: Furch (Svoboda) – Krejčí, Kolařík, Barák, Valach, Knot, Novák, Holub – Tomica, Vlasák, Bednář (C) – J. Doležal, Vas, Micka – Sklenář, Divíšek, Stránský – T. Doležal, Andres, Veselý

HC Energie Karlovy Vary: Závorka (Habal) – Sičák, Deyl, Bičánek, Šmach, Redlihs, Tomeček, Gorčík – Vachovec, Kverka, Duda (C) – Heizer, Skuhravý, D. Hruška – Pšurný, Balán, Tomeček – Štals, R. Hruška, Koblasa

Rozhodčí: Hribik, Šindler – Jindra, Zíka.
Ještě jednou vítejte u dnešního utkání. Dnes nás čeká zápas mezi týmy HC Slavia Praha a HC Energie Karlovy Vary.

Letmým pohledem do tabulky okamžitě zjistíme, že jsou na tom oba celky velmi podobně. Červenobílým patří devátá pozice a Energie figuruje o dvě příčky níže. Mírným favoritem dnešního zápasu jsou ale přece jenom Pražané. Ti totiž dokázali z posledních pěti zápasů hned čtyřikrát zvítězit, dvakrát dokonce obrali o všechny body rozjetý Litvínov. Západočeši mají přesně opačnou bilanci. V posledních pěti duelech získali pouze dva body za výhru v prodloužení proti Mladé Boleslavi a cenný bod po remíze na Spartě.

První letošní zápas těchto soupeřů ale zvládli lépe Karlovarští, kteří dokázali zvítězit 4:2. Budou se hokejisté ze západu Čech opět radovat, nebo bude platit pravidlo můj dům – můj hrad? Podrobná textová reportáž přímo z O2 Areny začíná v 18:20!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:15.