SESTŘIH: 52. kolo extraligy, HC Verva Litvínov - HC Vítkovice Steel 2:1 po prodloužení

Litvínov v posledním zápase sezóny nakonec po otočení zápasu dokázal zvítězit. Vše začalo vyrovnávacím gólem Františka Lukeše, který načal obrat. Po pětiminutovém vyloučení Kafky v prodloužení se Verva chopila své šance! Viktor Hübl si to s pukem pěkně vytancoval a z otočky propálil Bartošáka. Litvínov tak bere z dnešního utkání dva body a končí základní část vítězně.
To je dnes ode mě vše. Přeji příjemný zbytek dne a těším se zase někdy napočtenou.
62:12
Litvínov právě vstřelil branku!
A Litvínov se přeci jen prosazuje! VIKTOR HÜBL dlouho hledal puk pod svými bruslemi, nakonec ho našel a vymotal se s ním. Ještě se stihl otočit a následně vypálit, což Bartošáka překvapilo a střela mu propadla až do branky. Litvínov tak dnes bere dva body a na litvínovském stadionu se může slavit! Asistence: František Lukeš.
61:36
Hübl svou přihrávku nevystihl Lukeše, který musí pro puk do rohu.
60:56
Verva se drží na puku, Hübl pálil z pravého kruhu, Bartošák jeho střelu vyrazil do rohu.
60:56
Tak to je obrovská šance pro domácí, kteří budou mít k dispozici přesilovou hru! Kafka dostává pětiminutový trest za bodnutím koncem hole! Navíc si vysloužil desetiminutový osobní trest.
60:31
Vítkovice se rychle prohnaly do útočného pásma, puku se ale zmocnili domácí, kteří otáčí hru.
60:26
Hübl od levého kruhu vypálil na Bartošáka, ten se zaskočit nenechal.
60:10
Úvodní vhazování vyhrály Vítkovice, které puk posílaly na Januse. Kotouče se ale ujal Pavlík, který rozehrává útočnou akci.
60:01
Litvínov se ve třetí třetině dočkal vysněného vyrovnání! Zasloužil se o to domácí kanonýr Lukeš, který dělovkou propálil Bartošáka. Potom už se nic nestalo a tak budeme svědky prodloužení.
60:00
59:51
Vhazování sice vyhrála Verva, ale ke střele se nedostala. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
59:39
Klok nahazoval puk na Janusovo branku, byl ale moc daleko a píská se zakázané uvolnění.
59:06
Vítkovičtí puk poslali přes všechny čáry do bezpečí, rozhodčí jim teď prominuli icing.
58:53
A zase ten Kovář, který pálil! Ani tentokrát ale Januse na jablkách nenachytal.
58:43
Kovář vyzkoušel pozornost Januse od modré, ten puk vyrazil mimo tři tyče.
58:05
Válek v rychlosti projel až do obranného pásma Vítkovic, kde puk poslal na Bartošáka, ten kotouč jen postrčil do rohu.
57:20
Vítkovice zastavily litvínovský atak a na chvíli se usadily před Janusem. Toto útočné snažení ale trvalo vážně jen chvilku, jelikož po nepřesných přihrávkách ztroskotaly na ofsajdu.
56:39
Viktor Hübl dostal kotouč od Tomáše Frola, který byl tísněný a přes střední pásmo projet nemohl.
55:45
Martynek za brankou vybojoval puk, prosmýkl se kolem ní a vypálil. Bartošák se ale prezentoval parádním a velmi důležitým zákrokem!
55:13
Puk mají opět na svých hokejkách domácí, tentokráte to je Frolo, který zahajuje atak.
54:31
Verva zakládá útok od znova, Kubát se dostal do útočného pásma a vystřelil. Jeho pokus ale Bartošáka nezaskočil.
53:58
Trávníček vybojoval puk, přenechal ho Pavlíkovi, který ho následně zavezl do útočného pásma.
53:43
Hovorka vypálil od modré čáry, Janus puk ukryl mezi své betony.
53:12
Vítkovice puk poslaly na druhou stranu, icing se ale nepíská.
52:58
Po souboji o kotouč v obranném pásmu Vítkovic, rozhodčí nakonec přerušují hru.
52:45
Chaloupka nahodil kotouč do útočného pásma.
52:42
Litvínov je hned aktivnější a stále se drží v útočném pásmu.
52:38
Domácí nahodili puk na branku Vítkovic.
51:45
Vervě vstřelená branka vlila krev do žil a už zase Vítkovice svírá v jejich obranném pásmu.
51:29
Jaroslav Janus se činí a svůj tým drží!
50:36
Domácí se dočkali vyrovnání! FRANTIŠEK LUKEŠ pálí opravdu ostrými! To byla pumelenice, která div neprotrhla síť! Na tuto střelu neměl Bartošák žádný nárok. Asistence: Viktor Hübl, Tomáš Frolo.
49:38
Už to vypadalo, že budou Vítkovice v přečíslení dva na jednoho. Hosté si ale nedokázali patřičně nahrát a z této šanci naštěstí pro domácí nic nebylo!
49:04
Válek si s pukem vybruslil na mezikruží, rozhodl se vystřelit. Jeho střelu ale zblokovali Vítkovičtí mimo nebezpečí.
48:38
Litvínov se ještě držel v útoku, pak ale puk u mantinelu našli Vítkovičtí, kteří ho jen posunuli do útočného pásma.
48:19
Vítkovice už jsou v plném počtu. Překonat Bartošáka ještě zkoušel mladý Kristián Reichel, který vystřelil z mezikruží. Bartošák kotouč vyrazil mimo branku.
47:35
Burger v oslabení udělal domácím velké problémy, když se prohnal přes trojici hráčů ve žlutočerných dresech. Jedovatou střelou Januse zaskočil, ale ne natolik, aby litvínovský gólman propustil puk za svá záda!
47:09
Lukeš byl na chvilku sám před Bartošákem, už byl ale v úhlu, i tak se ale pokusil vystřelit. Bartošák byl pozorný.
46:57
Litvínov se konečně dostal do útočného pásma, kde zahajuje kombinace.
46:43
Další vítkovické vyhození kotouče.
46:27
Vítkovice se hned zkraje přesilovky osvobozují.
46:19
Vyloučení v týmu HC Vítkovice Steel (Balán – 2 min., příliš mnoho hráčů).
46:15
Tak to byla obrovská příležitost! Smekám pomyslný klobouček před Bartošákem, který si ukázkově počíhal na střelu Gerháta, který si teď vyčítá tuto promarněnou šanci! Není divu..
45:24
Lukeš v obrovské rychlosti projel celým hřiště, podél pravého mantinelu se dostal až před branku, ale nemířil vůbec přesně.
44:46
Pavlík nahodil puk na zadní mantinel, kde ho následně získali Vítkovičtí .
44:37
Litvínov se hned snažil dostat do útoku, jejich cesta ale skončila jen na ofsajdu.
44:24
Ještě to zkoušel Reichel, ten ale přestřelil branku. Vítkovice už jsou v plném počtu, Litvínov tuto přesilovou hru nevyužil.
43:25
Lukeš se v souboji před brankou prosadil a ustál těžkou situace. Puk si našel, ale už neměl potřebnou rovnováhu a z jedné nohy, nedokázal vyslal adekvátní střelu na Bartošáka.
43:05
Litvínov u mantinelu vybojoval puk a stále se drží v útoku.
42:28
Verva se drží v útoku. Nejprve pálil z dobré pozice před brankou Hanzl, Bartošák puk vyrazil jen k volnému Kubátovi, který trefil připravenou lapačku hostujícího gólmana!
42:24
Vyloučení v týmu HC Vítkovice Steel (Klok – 2 min., podražení).
41:58
Klok nahodil puk na zadní mantinel, Janus se hned ohlížel, kde se puk nachází. Ten byl ale na hokejkách domácích, kteří otočili hru.
41:52
Série zakázaných uvolnění pokračuje, opět se tímto provinili domácí.
41:25
Další vyhrané buly v podání Vítkovic, ovšem Litvínov si našel odražený a puk, který má na svých hokejkách.
41:14
Dnešnímu utkání přihlíží 4105 diváků!
40:57
Další vyhrané buly pro hosty, kteří i nadále drží útočnou třetinu.
40:49
Vítkovičtí vyhráli buly a prohnali se rychle středním pásmem až do toho útočného.
40:25
Vítkovice posílají puk jen na zakázané uvolnění.
40:20
Nicméně Litvínov se dostal k puku a usadil se v útočném pásmu.
40:11
Litvínovský Hübl byl vyloučen z vhazování, jeho nástupce buly vyhrát nedokázal a puku se tak zmocnily Vítkovice.
40:01
Hráči jsou opět na ledové ploše, je před námi třetí část.
Druhá třetina nám toho určitě nabídla více a musela být pro diváka jistě zajímavější. Verva v půli třetiny Vítkovice přehrávala, ale co jí to bylo platné, když branku nevstřelila. Nicméně, její soupeř ano. Postaral se o to Lukáš Kovář, který zblízka prostřelil Januse. Je před námi třetí třetina, která začne přibližně v 19:55.
40:00
39:29
Hanzl se vrátil na led. Poté se hrálo o puk ve středním pásmu a kotouče se ujaly Vítkovice. Vše ale vyřešil výborný Janus! Domácí gólman svůj tým teď drží, poradil si hned s několika nebezpečnými střelami!
38:50
Na modré čáře si o puk klepl Čerešňák, který se vystřelit neodhodlal. Litvínov se zmocnil puku a opět ho poslal k vítkovické brance.
38:22
Litvínov již po druhé puk vyhodil.
37:33
Duda získal kotouč a ujížděl směrem k vítkovické brance, puk si rovnal na hokejce, aby mohlo ideálně vypálit. Jenže neposedný kotouč se mu zamotal mezi bruslemi a nic z toho nebylo.
37:10
Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov (Hanzl – 2 min., podražení).
37:10
Vítkovice trápily domácí v ponechané výhodě, ale Januse nějak závažněji neohrozily.
36:13
Vítkovice právě vstřelily branku!

A Vítkovice přesilovou hru ihned využívají! Hlinka nabil před brankou volnému LUKÁŠI KOVÁŘI, který nic nevymýšlel a svou ranou prostřelil vše, včetně Januse, kterému puk proklouzl mezi výstrojí. Vítkovický obránce si vyjel na útočný výlet a osvědčil se jako správný kanonýr! Vítkovice se tak ujímají jednobrankového vedení a tohle bude domácí jistě velmi mrzet! Asistence: Michal Hlinka.
36:01
Sotva se Litvínov vrátil do plného počtu, hned na trestnou putuje domácí kapitán Trávníček, který si zde bude muset dvě minuty odpočinout, jelikož se provinil nedovoleným bráněním.
35:42
Před Januse se nepříjemně tlačil Němec, který byl sám před litvínovskou brankou. Janus se ale vyznamenal!
35:27
Další litvínovské vyhození.
35:12
Litvínov se vyhozením kotouče osvobozuje.
34:35
Sotva se Vítkovice dostaly do útoku hned mí Litvínov problémy. Střelu Kusceru si ale Janus dokázal pohlídat a vyrazit ji mimo branku.
34:14
33:48
Vítkovice upalovaly směrem k Janusovo brance, Litvínov ale tento záměr přečetl a hru otočil opačným směrem.
33:48
Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov (Lukeš – 2 min., nedovolené bránění).
33:34
Lukeš se mohutně napřáhl a od modré vypálil. Svou peckou trefil ale jen hráče před sebou.
33:01
U puku je Lukeš, který přihrával na volného Hübla, litvínovský centr ale pálil daleko mimo branku.
32:48
Verva se dostala do obranného pásma Vítkovic a kombinuje.
32:27
Verva se ujala puku a už rozehrávala svůj útok, v tu ránu ji ale o kotouč připravili hostující beci, kteří kotouč vyhodili.
32:14
Tlak Vervy nedokázaly Vítkovice dlouho vydržet a nakonec si pomohly jen za cenu faulu. Lukáš Klok si budu muset odsedět na trestné lavici dvě minuty za nedovolené bránění a sledovat odtamtud útok Vervy.
32:09
Verva je v tlaku i nadále a Vítkovice momentálně vůbec nestíhají!
31:56
31:47
Kombinace domácích skončila po té, co se puk ocitl mimo ledovou plochu.
31:38
Vítkovice se opět osvobozují.
31:16
Kotouč má na hokejce Hořava, který si vybruslil k brance, potom se ji rozhodl objet a následně kotouč přenechal před brankou číhajícímu Hanzlovi. Domácí šikula ale mířil příliš vysoko a branku netrefil! Škoda, protože to šance na gól určitě byla!
30:50
Martynek se už snažil vypálit, ale do střely mu statečně padl jeden z hostujících beků.
30:32
Verva už je opět v útoku, kde doslova lítá.
30:12
Vítkovice po nepřesných kombinacích Litvínova puk vyhazují.
29:56
Buly před vítkovickou brankou vyhráli domácí, kteří se už staví do přesilovkové pozice.
29:56
Vyloučení v týmu HC Vítkovice Steel (Kovář – 2 min., hrubost).
29:09
Hübl našel na mezikruží dobře postaveného Pavelku, který se ale musel pro kotouč natahovat a už neměl potřebnou rovnováhu na zakončení! I tak ale Bartošáka pořádně vystrašil a hostující gólman měl velké starosti!
28:54
Píská se zakázané uvolnění hostů, kteří ve velké tísni kotouč jen poslali na druhou stranu.
28:45
Frolo nahodil puk na bránu Vítkovic a odjel střídat.
28:04
Teď to byl pro změnu Frolo, který svou bombou od modré čáry trefil prvního hráče před sebou.
27:34
Litvínov dnes pálí opravdu ostrými! To jsou pořádné pecky, které míří na Bartošáka, který ale prozatím odolává.
26:54
Kolouch zachytil rozehrávku Litvínova a udržel se v útočném pásmu, tam byl ale sám a neměl šanci na úspěch.
26:27
Vítkovice se opět z tlaku na chvíli dostávají. Jenže Litvínov vyhrál buly před vlastní brankou a posílá puk směrem k vítkovické svatyni.
26:02
Wau, tak to byla velmi kuriozní situace! Bartošák okusil tvrdost střely Lukeše, který ho zavalil pořádnou dělovkou! Bartošák ji chytil, ale měl co dělat, aby to ustál a s pukem se nepřekutálel do branky! Vítkovický brankář předvedl velmi pěkný tanec s pukem.
25:37
Vítkovice se zmocnili puku a vyvezli ho k litvínovské brance.
25:15
Martynkek se snažil vypálit z levého kruhu, ale branku o maličký kousek minul! Poté se puk dostal na modrou ke Skleničkovi, který ihned střílel, ale trefil jen klubko hráčů před sebou!
24:53
Tak to je vážně velký tlak Vervy, domácí se drží před Bartošákem a velmi nebezpečně kombinují.
24:40
Tak to je obrovská škoda! Hanzl ani na třikrát nedokázal překonat ležícího Bartošáka! Tomu už by se dalo říct střelecké trápení, jelikož při druhém pokusu měl před sebou prázdnou branku, ale kotouč nedokázal zpracovat na hokejce a trestuhodně minul!
23:54
Verva se usadila v útočném pásmu, vše vyvrcholilo střelou Jurčíka od levého kruhu, který dobrou střelou, trefil jen připraveného Bartošáka!
23:20
Tak to byly perné chvilky pro domácí, nakonec ale statečně přežili a hrají v pěti!
23:02
Čerešňák se mocně natahoval na puk, který byl osamocen před Janusovo brankou, nakonec se mu to ale nepodařilo a Litvínov opět tento tlak přežil.
22:36
Vandas se do střely pořádně opřel, ale na Januse si nepřišel! Puku se pak zmocnili domácí, kteří ho vyhodili na druhou stranu.
22:14
Chemici vyhazují a šetří tak cenné vteřinky.
21:50
Verva se brání se čtyřmi muži v poli.
21:37
Vítkovice buly vyhrály a Vervu pořádně svírají!
21:20
Sotva se Litvínov vrátil alespoň do čtyř, opět bude hrát oslabení 5 na 3. Na trestnou lavici odjíždí Radek Duda za zásah do oblasti hlavy a krku a navíc ještě odpyká desetiminutový osobní trest.
21:00
Puk je na hokejkách Vítkovic, které zahajují své útočné snažení.
20:01
První třetina nám rychle utekla, přibližně za čtyři minuty začne část druhá.
První třetina nám žádnou branku neposkytla. Hra se přetáčela ze strany na stranu a bylo to doslova jako na houpačce. Oba týmy měly k dispozici přesilové hry, ve kterých ale branku nevstřelily. Nicméně Vítkovice vstoupí do druhé třetiny s přesilovou hrou 5 na 3, která bude trvat půl minuty! Uvidíme, jak s touto příležitostí naloží.
Druhá třetina začne přibližně v 19:10.
20:00
20:00
Vítkovice vhazování vyhrály, více se jim ale nepodařilo a oba týmy odcházejí do šatny za bezbrankového skóre.
19:47
Tak to je pro domácí špatné, jelikož musí jít do tří! Dvě minuty si na trestné lavici odpyká Tomáš Frolo, jež se provinil vražením na hrazení! A to budou pro Litvínov těžké chvilky.
19:40
První část oslabení domácí zvládají v poklidu a puk opět posílají na opačnou stranu kluziště.
19:17
Litvínov se ihned osvobozuje a puk vyhazuje.
18:40
Hosté v plném počtu, bude pokračovat vítkovická přesilovka.
18:30
Hovorka se dostal do samostatného úniku, když dokázal přesprintovat domácí obranu, Janus ho ale vychytal! Ze zezadu přišel drobný háček od Pavelky, který si také odsedí na trestné lavici po právu dvě minuty!
17:39
Radek Duda nahazoval puk na vítkovickou branku, u mantinelu o volný kotouč proběhl souboj. Vítkovice puk dokázaly dostat do středního pásma, Pavlík tak bude muset začít znovu.
17:03
Verva zavezla puk do útočného pásma. Hübl vypálil z pravého kruhu, branku ale netrefil. Puku se zmocnili hosté, kteří opět vyhazují kotouč.
16:40
Vhazování před litvínovskou brankou vyhráli hosté, kteří se hned osvobozují a puk vyhazují.
16:40
Vyloučení v týmu HC Vítkovice Steel (Hlinka – 2 min., nedovolené bránění).
16:09
Piroš u mantinelu vybojoval kotouč a uhání vpřed k brance Bartošáka.
15:57
Vhazování vyhráli hosté, kteří se drží poblíž litvínovské svatyně.
15:46
Po ofsajdu Litvínova se vhazuje před litvínovskou brankou.
15:43
Tak teď to byla velká škoda, že Kristián Reichel nedosáhl na puk, jelikož byl před brankou dobře postavený a Bartošák by se jistě musel činit!
15:13
Pavlík dostal velmi špatnou přihrávku, musí se tak otočit a zahájit útočnou akci nanovo.
14:50
Litvínov byl v tlaku, z útočného pásma se ale po nepřesných přihrávkách sám vyhnal.
14:21
14:12
Další vyhození kotouče v podání Litvínova.
13:40
Vítkovice si dlouho nahrávaly, Litvínov jejich úmysl přečetl a puk již dvakrát vyhodil na druhou stranu.
13:05
Velmi nebezpečně od levého kruhu střílel Hovorka, Janus ale puk vyrazil mimo branku!
12:40
Trávníček zachytil kotouč a vyvezl ho do bezpečí.
12:21
Víktovice vyhráli buly a dotírají na Januse! Teď to byl velký závar před litvínovskou brankou, Janus ale stále odolává.
12:21
Vítkovice si svou aktivní hrou vynutily přesilovou hru, na trestnou lavici usedá Robin Hanzl, jež se provinil sevřením puku rukou a odpyká si tak dvě minuty na lavici hanby.
11:33
Vítkovice se drží před Janusem, po skrumáži před brankou, měl Janus plné ruce práce, aby našel neposedný kotouč, to se mu ale povedlo a Verva může zahájit útok.
10:51
Philipp nahazoval puk ze středního pásma, čímž trochu vystrašil Januse, který se za pukem poněkud zbrkle rozhlížel. Vše ale dopadlo dobře pro domácí tým.
10:11
Zaváhání Dudy mohlo domácí tým mrzet, jelikož Vítkovičtí hned upalovali směrem k Janusovo brance, domácí hráči je ale dokázali o kotouč odzbrojit.
09:51
Trávníček našel v útočném pásmu dobře Dudu, který ale puk nedokázal zpracovat a o kotouč přišel.
09:07
Ani Verva se ale nechce nechat zahanbit, druhá litvínovská formace se dlouho drží před brankou Bartošáka. Ani Hanzl, ani Martynek však neuspěli!
08:32
Výborný Janus v brance! Domácí gólman měl teď opravdu hodně těžkých zákroků, ale bravurně si se všemi střelami dokázal poradit!
07:48
Vítkovičtí beci ujížděli na Januse, včas se ale dokázali stáhnout domácí hráči a zamezit možnému nebezpečí!
07:27
Tak to byl velký tlak Chemiků! Největší šanci měl Piroš, který ale z bezprostřední blízkosti na výborného Bartošáka ve vítkovické brance nevyzrál!
06:30
Hosté v plném počtu, pokračuje se ve hře 5 na 5!
06:17
Verva Vítkovicím pořádně zatápí a zimák bouří! Hořava vyslal na Bartošáka tvrdou střelu, vítkovický gólman dlouho neposedný puk zpracovával, nakonec se mu to přeci jen povedlo!
06:01
Vítkovice se na chvíli osvobodily, ale Verva se po pěkné kombinaci dostala znova do útoku.
05:30
Verva se dostala do útoku a obstřeluje Bartošáka ze všech stran, naposledy byl tím neúspěšným střelcem Karel Kubát.
05:06
Po střele jednoho z hráčů Vítkovic se stadionem rozezvonila tyčka! Takový je projektil vítkovického kapitána Jiřího Burgra!
04:30
Vzájemné vyloučení na obou stranách. Ze strany Litvínova je to Radek Duda a z vítkovické strany Lukáš Kovář, na 2+2 za krosček a hrubost. Duda si trest na dvě minuty odpyká za hrubost. Pokračovat se bude ve hře 5 na 4.
04:22
Kovář nahazoval puk do útočného pásma, tam ho ale zastihla Verva, která obrací hru opačným směrem.
03:45
Martynek od modré čáry nahodil kotouč na branku Bartošáka, puk se následně odrazil až na hokejku Filipa Pavlíka, který na vítkovického gólmana vyslal tvrdou střelu zápěstím, Bartošák měl ale dobrý výhled a střelu domácího obránce lapil.
03:02
Olesz se snažil z mezikruží vypálit, trefil ale jen hokejku prvního bránícího hráče před sebou.
02:45
Zakázané uvolnění Vítkovic, které vyhazovaly kotouč.
02:26
Hra se přelévá ze strany na stranu, teď to byli pro změnu zase domácí, kteří s přechodem útočného pásma neměli žádné větší problémy, uvidíme jak s tím dále naloží.
01:49
Verva se z krátkého tlaku Vítkovic vymanila a otočila průběh hry, jenže puku se opět zmocnili hosté, kteří upalují do útoku.
01:24
Vítkovičtí jdou da zápasu s plnou vervou a domácím nedávají zadarmo ani kousek ledu. Snadno se dostali do obranného pásma Vervy, kde dlouho kombinovali, nic vážnějšího se jim ale nepovedlo.
01:08
Vítkovice se dlouho u puku neudržely, Litvínov se zmocnil kotouče a hostujícím pořádně zatopil.
00:10
Na úvodním buly byly úspěšnější Vítkovice, které se ihned ženou do útoku.
00:01
Vítkovičtí hráči už jsou na ledě, za malou chvíli přijedou i domácí a budeme moct začít!
V hledišti je i litvínovský gólman Michael Petrásek, který v sestavě Litvínova pro dnešní zápas nefiguruje.
Na litvínovském stadionu se představují hráči obou týmů, o několik málo minut později na led vjedou samotní hráči a poslední kolo základní části bude moct vypuknout naplno.
Na Zimním stadionu Ivana Hlinky nyní probíhá rozbruslení, přibližně za 35 minut bude vhozeno úvodní buly.

HC VERVA Litvínov: Janus (Řehoř) – Kubát, Chaloupka, Pavelka, Sklenička, Frolo, Pavlík – Lukeš, Hübl, Gerhát – Hořava, Hanzl, Martynek – Trávníček (C), Reichel, Duda – Piroš, Válek, Jurčík – Jánský
Trenér: Radim Rulík

HC Vítkovice Steel: Bartošák (Kantor) – Kovář, Čerešňák, Philipp, Štencel, Klok, Sloboda – Kafka, Hlinka, Olesz – Kucsera, Kolouch, Vandas – Hovorka, Balán, Zdráhal – Němec, Burger (C), Szturc
Trenér: Ladislav Svozil

Rozhodčí: Hodek, Souček – Komárek, Ondráček.
Vzájemné zápasy

13.kolo, 23.10.2015 Vítkovice – Litvínov 1:0
Branka a nahrávka: 34. Štencel (Kudělka)

26.kolo, 6.12.2015 Litvínov – Vítkovice 3:1
Branky a nahrávky: 6. Pavlík (Hübl), 10. Hořava (Hanzl, Trávníček), 44. Jurčík (Pavlík, Havlíček) – 34. Kucsera (Kolouch)

39.kolo, 24.1.2016 Vítkovice – Litvínov 5:4 sn

Branky a nahrávky: 28. Sloboda (Burger, Zdráhal), 29. Olesz (Čerešňák, Kudělka), 50. Štich (Burger, Zdráhal), 55. Balán (Vandas, Philipp) – 19. Martynek (Kubát, Hanzl), 27. Doležal (Válek), 34. Piroš (Hořava), 58. Reichel (Hořava, Piroš)

Ve všech dosavadních střetnutí vždy zvítězil domácí tým, dvakrát to byly Vítkovice jednou zase Litvínov. Bude toto pravidlo platit i dnes?
Na poslední vzájemný zápas má jistě příjemné vzpomínky Kristian Reichel, který právě proti Vítkovicím vstřelil svůj první gól v české extralize. Povede se mu skórovat i dnes?
HC Vítkovice Steel

11. místo, 23 výher, poměr inkasovaných a vstřelených branek 147:142

Stejně jako Vervě se ani Vítkovicím sezóna nevyvíjí podle jejich představ. Vítkovičtí se ocitají na 11. místě tabulky a jelikož už svou pozici nemohou nijak vylepšit, také si zahrají nepopulární play-out. Vítkovice trápí nepříliš vyrovnané výkony, se sezónou je to u nich jako na houpačce. Jednou dobrý výsledek, vzápětí zase propadák. A tomu také odpovídá postavení v tabulce. Z posledních pěti utkání ale odešly třikrát vítězně, ani tak to ale na postup do předkola nestačilo. Nejprve Vítkovičtí po výhře 5:3 dobyli Mladoboleslavský led, poté ale padli doma po těsném výsledku 2:3 se Zlínem. V dalším zápase si Vítkovice náladu napravily a s chutí si zastřílely, po pěti kouskách do sítě Varů se radovaly nad výhrou 5:1. Doma dokázaly Vítkovice porazit i silnou Olomouc a to přesvědčivým výsledkem 4:1. Třetí výhru ale Vítkovičtí nepřidali, neboť v cestě stáli Tygři, kteří se jen tak nedají a ukazují, kde je letos jejich síla. Vítkovice s Libercem statečně držely krok, ale nakonec přeci jen po těsné prohře 5:6 na domácím ledě kapitulovaly.
Kanadské bodování v rámci svého týmu vede Rostislav Olesz, který je zároveň i nejlepším střelcem.

Statistiky hráčů:

Brankáři:
Daniel Dolejš – 28 odchytaných zápasů, průměr inkasovaných branek na zápas 2,60, úspěšnost zákroků 90,69%
Pavel Kantor – 20 odchytaných zápasů, průměr inkasovaných branek na utkání 2,97, úspěšnost zákroků 88,44%

13.místo, 19 výher, poměr vstřelených a inkasovaných branek 108:137

Mistr se letošní sezónou trápí a nadále tápe. Mnozí očekávali oproti minulé pohádkové sezóně propad, ale že až takový? To je velkým překvapením... Litvínovská Verva se nachází na třináctém místě tabulky a svou účast v české nejvyšší hokejové lize bude muset zachraňovat, což nebude vůbec jednoduché. Příčinou jsou velmi nevyrovnané výkony a především malá produktivita v ofenzivě. Chemici dokázali z posledních pěti zápasů vyhrát pouze jeden. Ve Werk areně padli v rámci reprízy loňského finále s třineckými Oceláři 0:3. Nedokázali porazit v podkrušnohorském derby ani Piráty, kteří si po těsné výhře 3:2 odvezli do Chomutova cenné tři body. Verva nebodovala ani když to velmi potřebovala a to v Pardubicích, kde se lámal chleba a definitivně se rozhodlo o tom, že se Verva z třináctého místa už nikam výše neprobije a zahraje si play-out. Pardubičtí na svém ledě vyhráli nejtěsnějším možným poměrem a to 2:1. Jedinou výhru, kterou Chemici v posledních pěti zápasech zaznamenali, bylo v duelu posledních týmů s Karlovými Vary, které Verva dokázala porazit především zásluhou dvougolového mladičkého střelce Kristiana Reichla, jež se postaral o výhru 3:2. V posledním zápase Litvínovští po prohře 1:4 podlehli Oloumoci, která nedovolila Chemikům dobýt svůj led.
V litvínovském kádru ovládá kanadské bodování Robin Hanzl. Nejlepším střelcem svého týmu je Viktor Hübl i přes to, že velkou část sezóny kvůli zranění promeškal. Nejproduktivnějším obráncem je Karel Kubát.

Brankáři:
Jaroslav Janus – 38 odchytaných zápasů, průměr inkasovaných branek na zápas 2,56, úspěšnost zákroků 91,07%
Michael Petrásek – 15 odchytaných zápasů, průměr inkasovaných branek na zápas 2,42, úspěšnost zákroků 91,85%