Liberec - Plzeň | ONLINE | 17.1.2020 18:00 | Tipsport Extraliga 2019/2020 | ŽIVĚ | iSport.cz

Tipsport Extraliga - Základní část - 37. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Liberec : Plzeň - 17. ledna 2020   18:00

Ukončeno
Liberec
Liberec
10:29' Bulíř (Šmíd) • 11:55' J. Vlach (Ordoš, Bulíř) • 25:59' Birner (Bulíř) • 31:43' T. Hanousek (Birner) • 31:57' L. Hudáček (Marosz, Kotvan) • 38:28' L. Hudáček (Ordoš, Birner) • 55:59' M. Zachar 
7:1
(2:0, 4:0, 1:1)
Plzeň
Plzeň
59:28' Rob  (Kracík)
Liberec
Sestavy:
Hrachovina (Žajdlík) – Šmíd (A), Knot, Derner, Graborenko, Kotvan, T. Hanousek, Kunst – Birner, Bulíř, Ordoš – Marosz, L. Hudáček, Lenc – L. Krenželok, P. Jelínek (C), M. Zachar – J. Vlach, A. Musil, Průžek.
Rozhodčí
Lacina, Heikinnen – Ganger, Klouček
Home Credit Arena, Liberec
7 308 diváků
Plzeň
Sestavy:
Kolář (21.–41. Frodl) – Budík, Čerešňák, Pulpán (A), Moravčík, Jank, L. Kaňák, Vráblík – Kantner, Mertl (A), Gulaš (C) – P. Zdráhal, Kracík, Pour – Straka, V. Němec, Rob – Kodýtek, Kolda.

Liberec - Plzeň: Rob sebral Hrachovinovi čisté konto v poslední minutě, 7:1

Přenos se aktualizuje automaticky

Z mojí strany je to pro dnešek vše, přeji vám pěkný zbytek pátečního večera.
Nejlepšími hráči zápasu byli určeni Michal Moravčík (PLZ) a Libor Hudáček (LIB).
Zápas je u konce. Tygři uštědřili Plzni těžkou lekci z produktivity, když vsítili hned sedm gólů. Indiáni sice na bránu vyslali stejný počet střel jako domácí, jenže se prosadili pouze jednou. Tři body tak zůstanou pod Ještědem.
Konec zápasu.
59:28'
Plzeň právě vstřelila branku!
Plzeň se nakonec dočkala čestného zásahu. Jaroslav Kracík vyslal do úniku LUBOŠE ROBA a ten blafákem mezi betony překazil Dominiku Hrachovinovi čisté konto. Asistence: Jaroslav Kracík.
58:01'
Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:37'
Radan Lenc přihrál Liboru Hudáčkovi, který z nepochopitelných důvodů minul z bezprostřední blízkosti zcela odkrytou klec. Hned na to pálil na druhé straně Petr Kodýtek, jenž poslal kotouč jen pár centimetrů nad břevno.
56'
Další puk v plzeňské brance, tentokrát se trefil Zachar v oslabení, 7:0
56:45'
Severočeši zvládli oslabení na jedničku. Jaroslav Vlach opouští trestnou lavici.
55:59'
Liberec právě vstřelil branku!
Tygři střílí gól v oslabení. MAREK ZACHAR se zmocnil na obranné modré puku, nastartoval své nohy a natlačil se až před Kristiána Koláře, kterého překonal kličkou mezi betony. Bez asistence.
55:44'
Dělovku Petera Čerešňáka vyráží Dominik Hrachovina do rohu.
55:13'
Po nepřesném pasu Milana Gulaše Tygři vyhazují puk až na druhou stranu kluziště.
54:34'
Jaroslav Vlach (LIB) je vyloučen za podrážení. Hosté mají šanci aspoň na čestný zásah.
53:43'
Indiáni se chvíli drželi v útočné třetině, vážnějšímu ohrožení brány je ale Liberečtí nepustili.
52:34'
Máme tu poslední komerční přestávku večera. Do konce utkání zbývá zhruba sedm a půl minuty a domácí fanoušci se skvěle baví. Ani kotel Plzně ale chválihodně nepřestává svůj tým podporovat.
51:49'
Ronald Knot vybídl k teči Libora Hudáčka, od jehož hole se kotouč odrazil těsně vedle tyče.
51:31'
Liberečtí se provinili ofsajdem.
50:32'
Jakub Pour se dostal ke střele z mezikruží, mířil ovšem těsně nad břevno.
49:26'
Dnešní utkání sleduje 7 308 diváků.
48:09'
Plzeňským se v žádném případě nedá upřít snaha, jenže psychická výhoda je jednoznačně na straně Tygrů.
46:03'
Dominik Hrachovina trochu zariskoval při rozehrávce, čehož málem využil Petr Kodýtek. Liberecký maskovaný muž však svou chybu povedeným zásahem napravil.
44:57'
Tygři mají puk na svých hokejkách a v klidu kontrolují zápas.
43:38'
Čtvrtý útok Liberce zatlačil Škodovku v její obranné třetině. Jaroslav Vlach našel před bránou číhajícího Jana Ordoše, který si položil Koláře, jenže nedokázal přehodit jeho beton.
42:38'
Ofsajd v podání Západočechů.
41:11'
Libor Hudáček objel bránu a poslal puk do brankoviště. Tam poté nastal zmatek, ve kterém se nejlépe zorientoval Kristián Kolář.
40:01'
Indiáni podruhé mění gólmana. Kristián Kolář se na třetí třetinu vrací do brány.
40:01'
Začala třetí třetina.
Třetí třetina začne přibližně v 19:51.
Střely na bránu ve druhé třetině (celkem):

Bílí Tygři Liberec: 13 (16)
HC Škoda Plzeň: 6 (16)
Zatímco v první třetině byla výraznější Plzeň, která doplatila na lepší produktivitu domácích, v prostřední dvacetiminutovce dominovaly šelmy! Liberečtí převzali vývoj utkání zcela do své režie a nastříleli Západočechům čtyři góly, přičemž Indiány nespasil ani Dominik Frodl, který po první třetině vystřídal Kristiána Koláře. Po čtyřiceti minutách je stav 6:0 pro Liberec. Uvidíme, zda indiáni ještě najdou síly aspoň na zdramatizování duelu.
40:00'
Druhá třetina skončila.
38:28'
Liberec právě vstřelil branku!
Demolice pokračuje! Tygři rozjeli přečíslení tři na dva, Michal Birner si trpělivě počkal, až mu spoluhráči najedou před bránu a poté přihrál Janu Ordošovi. Toho sice ještě Dominik Frodl vychytal, na dorážku LIBORA HUDÁČKA už byl ale krátký. Asistence: Jan Ordoš, Michal Birner.
37:46'
Oba týmy hrají v plném počtu.
37:26'
Nyní se podobnou akcí prezentoval Ronald Knot, který rovněž ztroskotal na plzeňském strážci svatyně.
36:59'
Jaroslav Vlach si po kruhu vybruslil až do střelecké pozice, jenže trefil pouze připraveného Dominika Frodla.
35:43'
A nervy už tečou. Michal Moravčík (PLZ) se u mantinelu pustil do Rostislava Marosze (LIB). Ten se sice k souboji moc neměl, rozhodčí ale preventivně oba vyloučili na dvě minuty za hrubost. Uvidíme hru ve čtyřech.
34:35'
Michal Birner objel celou útočnou třetinu a poté vybídl k zakončení Michala Bulíře, jenž svým projektil z pravého kruhu trefil beton přesouvajícího se Dominika Frodla.
31:57'
Liberec právě vstřelil branku!
Indiáni jsou zralí na ručník! Jeden z obránců špatně zpracoval nahození Rostislava Marosze a touš mu odebral LIBOR HUDÁČEK, jenž v samostatném úniku povedenou kličkou do forhendu překonal marně zasahujícího Dominika Frodla. Asistence: Rostislav Marosz, Oldrich Kotvan.
31:43'
Liberec právě vstřelil branku!
Domácí navyšují vedení! TOMÁŠ HANOUSEK přihrál od modré Michalu Birnerovi k pravému mantinelu a sjel si na vrchol kruhu, kam mu Birner kotouč vrátil. Mladý obránce poté vypálil zápěstím a prostřelil Dominika Frodla, jenž měl pravděpodobně zakrytý výhled. Asistence: Michal Birner.
31:08'
Jakub Pour přihrál zpoza brány zcela volnému Patriku Zdráhalovi, jenž se mezi kruhy nacházel v ideální palebné pozice. Střela mu ovšem vůbec nesedla a Dominik Hrachovina nemusel zasahovat.
30:17'
Ladislav Šmíd rozjel z vlastní poloviny slibně vypadající sólo, někdo z jeho spoluhráčů byl však netrpělivý na modré čáře a vystavil zkušeného beka do ofsajdu.
29:30'
Nakonec je hra přerušena.
29:00'
Puk uvízl v rohu plzeňské obranné třetiny, kde se o něj přetlačuje šestice hráčů.
27:15'
Milan Gulaš si znovu střihl souboj jeden na jednoho proti Ladislavu Šmídovi, přičemž tentokrát byl v roli útočícího hráče. Ladislav Šmíd ale jeho střelu zblokoval a podruhé odešel jako vítěz.
25:59'
Liberec právě vstřelil branku!
A tu bleskové využívá! Michal Bulíř hned po buly poslal puk do brankoviště a MICHAL BIRNER jeho nabídku šikovně tečoval do horního rohu! Dominik Frodl držel čisté konto jen šest minut. Asistence: Michal Bulíř.
25:56'
Matyáš Kantner (PLZ) obdržel menší trest za hákování. Liberec bude hrát přesilovku.
25:47'
Boj teď probíhal především kolem mantinelů. Poté, co se po jednom ze soubojů odrazila černá guma do ochranné sítě, se bude vhazovat u modré čáry na hostující polovině.
24:25'
Petr Straka ujížděl sám na Dominika Hrachovina, kotouč mu však k velké smůle sjel z hole a liberecký gólman měl velmi snadnou práci.
23:46'
Do druhé periody nastoupili Liberečtí mnohem lépe než do té první. Během čtyř minut si připsali stejný počet střel jako za celé úvodní dějství.
22:44'
Rychlonožka Marek Zachar se prosmýkl mezi plzeňskými obránci a mohl jet sám na bránu. Kotouč mu ale utekl a dříve u něj byl Dominik Frodl, jenž jej hokejkou odpálil do bezpečí.
21:00'
Michal Bulíř se z vlastní obranné třetiny prokličkoval až před Dominika Frodla, jenž hned musel předvést těžký zákrok. Bulířovo zakončení ale pokryl a poradil si i s následnou dorážkou.
20:13'
Puk na střídačce Plzně. Vhazovat se bude před Dominikem Hrachovinou.
20:01'
Je to skutečně tak. Kristián Kolář přenechává místo v kleci Dominiku Frodlovi, který tak naskočí i do tohoto utkání.
20:01'
Začala druhá třetina.
Během přestávky se na ledě rozcvičoval plzeňský gólman Dominik Frodl. Není tedy vůbec vyloučeno, že ho od 21. minuty uvidíme v bráně Škodovky.
Druhá třetina začne přibližně v 18:54.
Střely na bránu v první třetině:

Bílí Tygři Liberec: 3
HC Škoda Plzeň: 9
Máme za sebou první třetinu! Do té vstoupili mnohem lépe Plzenští, kteří zasypali Dominika Hrachovinu nemalým množstvím střel. Jenže gólů se dočkali pouze domácí. Ti totiž proměnili v branku dvě ze svých pouhých tří pokusů a vedou po dvaceti minutách 2:0! Indiáni sice poté mohli snížit, Dominik Hrachovina ale parádním zásahem podržel svůj tým a drží čisté konto.
20:00'
První třetina skončila.
19:13'
Kristián Kovář si až nyní připisuje zákrok, když vyrazil ránu Oldricha Kotvana od modré lajny.
18:50'
Patrik Zdráhal to zkusil zpoza obránce, jenže Dominika Hrachovina na vážkách nenachytal.
17:57'
A když už se jim to povede, narazí na Dominika Hrachovinu, jenž si nyní připisuje další zásah. Bude se vhazovat v obranné třetině domácích.
16:58'
Indiáni jsou stále aktivnější, leč se jim nedaří prokousat přes defenzivu Tygrů.
15:08'
Střely na bránu v tuto chvíli 2:7 z pohledu Tygrů! Svěřenci trenéra Patrika Augusty jsou zatím stoprocentní v zakončení!
14:35'
Domácí jsou kompletní! Plzeň i přes velkou šanci početní výhodu nevyužila.
13:56'
Nyní měl Matyáš Kantner po křížném pasu Milana Gulaše před sebou zcela prázdnou bránu, jenže Dominik Hrachovina se na brankové čáře roztáhl jako šňůra na prádlo a fantastickým zákrokem podržel svůj tým!
13:33'
Z pravého kruhu pálil Matyáš Kantner. Střela mu ale vůbec nesedla.
13:09'
Ten ovšem zastavuje hvizd sudího, jenž signalizuje postavení mimo hru.
13:05'
Nyní už Západočeši rozjíždí nový útok.
12'
Po chybě hostující obrany zvýšil liberecký Vlach, 2:0
12:50'
Liberečtí se ale dostali k puku a šetří čas.
12:28'
Adam Musil (PLZ) putuje na trestnou lavici za sekání. Plzeň má šanci v přesilové hře získat psychickou výhodu na svou stranu.
11'
První branka zápasu. Po nahrávce Šmída se trefil Bulíř, 1:0
11:55'
Liberec právě vstřelil branku!
Tak tohle je hodně studená sprcha pro Škodovku! Jeden z plzeňských beků dojížděl ve vlastním obranném pásmu vyhozený kotouč, když v tu se za ním zjevil Jan Ordoš, který ho o puk připravil. Následně zpoza brány adresoval přihrávku JAROSLAVU VLACHOVI, který se napřáhl na levém kruhu a bombou k bližší tyči nedal Kolářovi šanci. Asistence: Jan Ordoš.
10:29'
Liberec právě vstřelil branku!
Tygři otevírají skóre! Ladislav Šmíd obdržel na modré kotouč a povedenou kličkou obešel napadajícího Milana Gulaše. Následně si sjel až do rohu a přihrál ke vzdálenější tyči zcela volnému MICHALU BULÍŘOVI, který z první nasměroval puk do sítě. Asistence: Ladislav Šmíd.
09:37'
Na druhé straně kryje Dominik Hrachovina nahození Petra Kodýtka.
08:39'
Až nyní prověřil pozornost Kristiána Koláře Jaroslav Vlach, jehož pokus z ostrého úhlu si ale plzeňský gólman pohlídal.
07:51'
Tygři se po dlouhé době dostali do útočné třetinu, tu však museli po vlastní nepřesné přihrávce vyklidit. Domácí zatím nevystřelili na bránu.
06:52'
Milan Gulaš objel brankoviště a přihrál mezi kruhy Tomáši Mertlovi, jehož povedený pokus z voleje vyrazil Dominik Hrachovina svým levým betonem.
05:17'
Vše vrcholí zakázaným uvolněním šelem. Buly proběhne po levici Dominika Hrachoviny.
04:03'
Hra Severočechů je zatím poněkud zmatečná, Plzeň působí mnohem kompaktněji.
03:16'
Petr Kodýtek využil zmatků v obranném pásmu domácích a vypálil z vrcholu levého kruhu, jenže trefil pouze připraveného Dominika Hrachovinu. Ten si poradil i s následnou střelou Michala Kovařčíka od modré.
02:08'
Tygři se bez větších potíží ubránili, Ronald Knot je na ledě.
01:17'
Dominik Hrachovina lapil nahození indiánů, vyklepal kotouč z rukavice a hokejkou jej odehrál do středního pásma, za což sklidil zasloužený potlesk.
00:58'
Další dělovku, tentokrát z hole Petera Čerešňáka, zneškodnil svým tělem Jaroslav Vlach. Navíc je pískáno postavení útočícího hráče v brankovišti, takže vhazovat se bude v neutrální zóně.
00:39'
Liberečtí se osvobozují a mohou vystřídat.
00:13'
Ránu Milana Gulaše od modré obětavě zblokoval Petr Jelínek.
00:08'
Hned uvidíme přesilovou hru. Za podrážení je vyloučen Ronald Knot (LIB).
00:01'
Utkání právě začalo.
Obě mužstva jsou na ledě, zazní státní hymna.
Týmy už mají za sebou rozbruslení, Tygři se oblékli do bílých dresů, Plzeň nastoupí v modré.
Indiáni ještě před začátkem zápasu přišli s překvapením. Poprvé v sezóně se mezi tři tyče totiž nepostaví Dominik Frodl, nýbrž Kristián Kolář!
Úvodní sestavy:

Bílí Tygři Liberec: Hrachovina (Žajdlík) – Šmíd (A), Knot, Derner, Graborenko, Kotvan, T. Hanousek, Kunst – Birner, Bulíř, Ordoš – Marosz, L. Hudáček, Lenc – L. Krenželok, P. Jelínek (C), M. Zachar – J. Vlach, A. Musil, Průžek.

HC Škoda Plzeň: Kolář (Frodl) – Budík, Čerešňák, Pulpán (A), Moravčík, Jank, L. Kaňák, Vráblík – Kantner, Mertl (A), Gulaš (C) – P. Zdráhal, Kracík, Pour – Straka, V. Němec, Rob – Kodýtek, Kolda.

Rozhodčí: Lacina, Heikinnen – Ganger, Klouček.
Bílí Tygři Liberec

Umístění v tabulce: 2.
Počet bodů: 72
Skóre: 115:83
Poslední utkání: Plzeň vs. Liberec 3:2
Nejproduktivnější hráč: Libor Hudáček (15+21)

Šelmy sice nemají takovou formu jako jejich dnešní soupeř, i ony se ale nachází v herní pohodě. A jak ukázaly po nedávné bezgólové prohře na Kladně, jedna porážka je nemůže rozhodit. V odvetě se navíc Tygři můžou opřít o domácí prostředí, kde vyhráli dvanáctkrát za sebou. V celém ročníku navíc jejich tvrz dobyly pouze dvě mužstva. Budou svěřenci Patrika Augusty tentokrát proti indiánům úspěšní?
HC Škoda Plzeň

Umístění v tabulce: 3.
Počet bodů: 70
Skóre: 120:87
Poslední utkání: Plzeň vs. Liberec 3:2
Nejproduktivnější hráč: Milan Gulaš (30+30)

Plzeň se po Novém roce rozjela. Poslední prohru musela skousnout 28. prosince, od té doby vyhrála šest zápasů v řadě a začíná stíhat vedoucí duo Sparta – Liberec. Na Tygry ztrácí již jen dva body, Liberečtí mají ale o jedno odehrané střetnutí méně. Se Severočechy se Škodovka ostatně utkala v úterý a po vyrovnané bitvě brala tři body. Bude úspěšná v odvetě? Pod Ještědem tři zápasy v řadě neskórovala!
Přeji pěkný páteční večer a vítám vás u textového přenosu z hokejové extraligy. Dnes nás mimo jiné čeká velmi důležitý souboj celků z čela tabulky, v rámci 37. kola se proti sobě totiž postaví Bílí Tygři Liberec a HC Škoda Plzeň.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.


Tabulka 2019/2020
Z V VP PP P Skóre B
1. Liberec 36 22 4 1 9 125:88 75
2. Sparta 39 17 11 1 10 133:103 74
3. Plzeň 37 20 2 6 9 123:99 70
4. M. Boleslav 37 17 5 5 10 113:90 66
5. Třinec 36 18 3 4 11 116:93 64
6. Brno 38 17 3 5 13 113:113 62
7. K. Vary 38 14 6 3 15 125:108 57
8. Zlín 38 15 3 3 17 118:111 54
9. Mountfield 37 14 4 4 15 92:90 54
10. Olomouc 39 12 5 5 17 88:105 51
11. Kladno 38 13 3 5 17 97:122 50
12. Vítkovice 37 8 6 4 19 91:131 40
13. Litvínov 37 9 2 5 21 98:131 36
14. Pardubice 39 8 2 8 21 84:132 36
  • Generali Play-off
  • Předkolo Generali Play-off
  • Sestup
Články odjinud