Tipsport Extraliga - Základní část - 43. kolo -  ONLINE PŘENOS -  K. Vary : Č. Budějovice - 5. února 2021   17:30

K. Vary
12:16' Skuhravý (Pulpán)
1:6
(1:2, 0:1, 0:3)
Č. Budějovice
04:12' Z. Doležal  (Štencel) • 07:22' Z. Doležal  (Jonák) • 22:00' Alderson  (M. Novák) • 44:02' Pýcha  (Karabáček, R. Přikryl) • 51:07' Gilbert   • 51:46' Beránek  (Toman, Plášil)
K. Vary
F. Novotný (53. Hamrla) – Weinhold, Šenkeřík, Kowalczyk, Plutnar, Pulpán (A), Zábranský, D. Mikyska – O. Beránek, Hladonik, Flek – Redlich, Skuhravý (C), Vondráček (A) – Koblasa, Černoch, Kohout – T. Mikúš, Vildumetz, Osmík.
Hradil, Veselý – Hynek, Votrubec
KV Arena, Karlovy Vary

Karlovy Vary - České Budějovice: Zmar Energie dokonán! Novotný neudržel nahození Beránka, 1:6

Z tohoto online přenosu je to ode mne vše. Děkuji, že jste ho sledovali a u dalších se budu těšit napočtenou. Jakub Mahr
Je rozhodnuto. Výsledek hovoří v jasnou převahu Českých Budějovic, která nebyla jen gólová. Pavel Pýcha navýšil na 4:1 Pavel Pýcha, který zpoza levého kruhu propálil Novotného. V dvaapadesáté minutě se ocitl David Gilbert sám před domácím gólmanem, kterého rozhýbal a následně mu poslal puk do horní části brány. Ani ne půl minuty na to se jako poslední prosadil Martin Beránek, který vypálil zpoza kruhů. Tuto ránu dokázal Novotný vyrazit nad sebe, kotouč mu ale vzápětí spadl do branky. Následovalo střídání brankářů, na Patrika Hamrlu už byl ale Motor mírnější. Skóre se již nezměnilo a České Budějovice odjíždějí domů se třemi body.
59:29'
Flek pálil zleva, českobudějovickou bránu ale minul.
58:44'
Karlovarští se úspěšně ubránili, se stavem už ale nejspíše nic neudělají.
57:57'
Energetikům se podařilo vyhodit, neuvolnili se ale na dlouho.
56:57'
Ondřej Beránek (KVA) si vysloužil dvouminutový trest za krosček.
55:39'
Martin Kohout (KVA) zamíří na dvě minuty na trestnou lavici za držení.
54:59'
Domácí už nedokáží udržet pásmo ani v početní výhodě, po krátkém působení zde se ale musí vracet za vlastní bránu.
54:14'
Karel Plášil (CEB) je vyloučen na dvě minuty za krosček.
52'
Zmar Energie dokonán! Novotný neudržel nahození Beránka, 1:6
52'
Gilbert ztrestal námaz domácích bekhendovou kličkou, 1:5
52:26'
Střídání v týmu HC Energie Karlovy Vary: ze hřiště odchází Filip Novotný, přichází Patrik Hamrla.
51:46'
České Budějovice právě vstřelily branku!
MARTIN BERÁNEK po půl minutě zvyšuje na 6:1. Střelu zpoza pravého kruhu Novotný vyrazil jen nad sebe, vysoký puk pak spadl rovnou do brankoviště. Asistence: Matěj Toman, Karel Plášil.
51:07'
DAVID GILBERT zachytil domácí rozehrávku v útočné třetině a zůstal sám před Novotným. Karlovarského gólmana pak rozhýbal, ani rychlé přesuny ale nepomohly a ležící Novotný pak inkasoval do horní části klece. Bez asistence.
50:49'
Beránek nabil najíždějícímu Vondráčkovi, ten ale v rychlosti nedokázal zakončit.
49:52'
Energetikům se nedaří vyrazit z vlastního pásma, soupeř tak úspěšně ukrajuje sekundy ze zbývajícího času.
47:35'
Kowalczyk to zkusil od modré, českobudějovickou klec ale minul a domácí se musejí vracet, jelikož hosté vyrážejí do protiútoku.
47:29'
Kohout vypálil od levého kruhu, Strmeň ale kotouč vyrazil do ochranné sítě.
46:57'
Domácí jsou znovu v útočné třetině, znovu se ale projevuje aktuální dominance Motoru, který zachytává veškeré pokusy o kombinaci hned u zrodu.
45'
Pýchova střela skončila za Novotným. Motor výrazně odskakuje, 1:4
45:50'
Energie se snaží s nepříznivým stavem ještě něco udělat. Nedaří se jim ale udržet puk na holích a střelba.
44:02'
Tak se Motor přeci jen dokázal prosadit. Nátlak v útočné třetině neustal. Karabáček nabil PAVLU PÝCHOVI, který zpoza levého kruhu propálil Novotného a nejspíše definitivně rozhodl utkání. Asistence: Václav Karabáček, Roman Přikryl.
43:54'
Karabáček zůstal sám před Novotným, zblízka ale domácího brankáře nepřekonal.
42:49'
Vondráček společně s Černochem vyrazili do útoku, první jmenovaný se pak dostal i do zakončení, Strmeně ale překonat nedokázal.
41:40'
Kohoutovi se podařilo vyhodit, a tak energetici mohou vystřídat.
40:37'
Pýcha na úvod poslední třetiny pálil od modré, Novotný ale zachytil jeho ránu do lapačky a okamžitě rozehrál.
40:01'
Siréna značí konec druhé třetiny. Na jejím úvodu se podařilo Českým Budějovicím znovu navýšit na dvoubrankový náskok. Ve dvaadvacáté minutě poslal puk z mezikruží mezi Novotného betony Alderson. Hra se pak poměrně vyhrotila a v půlce třetiny přišlo vyloučení hned čtyř hráčů. Tomáš Redlich zamířil na 2+10 na trestnou za zásah protihráče do oblasti hlavy nebo krku, s tím, že dvouminutový trest odpykával Vildumetz. Po pozastavení hry se do sebe pustili Vondráček s Tomanem, oba tak vyfasovali dvouminutové tresty za hrubost. Poslední třetina začne v 19:15.
40:00'
39:52'
Lukáš Pulpán (KVA) míří na dvě minuty na trestnou lavici za zdržování hry, vystřelení puku mimo hrací plochu.
38:17'
Na druhé straně vystřelil od pravého matinelu Alderson, ani on ale vsítit nedokázal.
37:58'
Koblasa vypálil z velkého úhlu, hostujícího gólmana ale nazaskočil.
36:32'
Beránek zkusil sám zakončit, kotouč ale natlačil jen do Strmeňova betonu.
34:59'
Motor zahrozil v předbrankovém prostoru, Novotný ale dokázal nahození i dorážky hostujících hráčů pokrýt.
33:52'
Energetici se snaží dostat do střelecké pozice, v útočné třetině jsou ale zatím neúspěšní.
32:43'
V souboji hráčů s číslem pět byl úspěšnější Tomáš Vondráček, který u mantinelu v útočném pásmu získal puk. Po špatné komunikaci mezi hráči ale končí puk mimo hrací plochu.
31:26'
První série trestů již vypršela, a tak jsou v početní výhodě domácí, ti se ale po špatné kombinaci musejí vracet za pukem až k Novotnému.
30:18'
Brandon Alderson (CEB) se přidá k již pykajícím hráčům, dvě minuty si vysloužil za držení.
29:03'
Máme tu vyhrocenou situaci, za kterou nakonec míří na trestnou lavici hned čtyři hráči. Tomáš Redlich (KVA) obdržel trest na 2+10 minut za zásah do oblasti hlavy a krku, dvouminutový trest odpyká Tomáš Vildumetz (KVA). Z karlovarské strany je to ještě Tomáš Vondráček (KVA) na dvě minuty za hrubost. Matěj Toman (CEB) pak také na dvě minuty za hrubost. Poslední dva jmenovaní se totiž po odpískání Redlichova trestu začali postrkovat před Novotným, během chvíle je ale rozehnali sudí.
28:45'
Beránek pálil od modré, Strmeň ale vytasil další zákrok.
27:48'
Vildumetz dokázal zachytit rozehrávku Motoru a sjel si před bránu, Strmeň ale roztáhl betony, a zamezil tak možnému snížení.
27:28'
Kowalczyk to zkusil od modré, brankář hostí ale puk s klidem zachytil do lapačky.
26:49'
Koblasa si najížděl za záda hostujících hráčů a dokonce mu přišla přihrávka, puk mu ale přeskočil před hokejku, a tak z akce sešlo.
26:03'
Vondráček se dostal do úniku, sám proti Strmeňovi ale neuspěl.
25:33'
Energetici se usadili před Strmeněm, nedaří se jim ale dostat do střelecké pozice.
24:42'
Doležal to zkusil zpoza kruhů, karlovarskou bránu ale minul.
23'
Alderson si narazil s Novákem. Motor má zpět dvougólový náskok, 1:3
23:41'
Hraje se ve středním pásmu a ani jednomu z celků se nedaří obsadit útočnou třetinu.
22:00'
Motor jde znovu do dvoubrankového vedení! Martin Novák nabil BRANDONU ALDERSONOVI, který z mezikruží propálil Novotného mezi betony. Asistence: Martin Novák.
21:25'
Petr Šenkeřík zastavil Slováčkův pokus o rozehrávku. Rychle se do přečíslení pak dostali i domácí, ani oni ale nedokázali vystřelit.
20:22'
Jonák dojel do levého kruhu a rychle vypálil, trefil však jen horní tyč Novotného brány.
20:01'
První třetina byla dosti pozvolná, ačkoliv to podle skóre nevypadá. V páté minutě se jako první prosadil Zdeněk Doležal, který zaskočit Novotného a stahovačkou mu zasunul puk za záda. Stejný hráč dokázal překonat karlovarského gólmana i o tři minuty později poté, co se zmocnil puku u mantinelu a sjel si do předbrankového prostoru, odkud vyslal puk do horního rohu Novotného klece. Jedinou branku Energie si zapsal kapitán Václav Skuhravý, který dnes hraje s oranžovým rukávem na podporu organizace Kapka naděje. Domácí kapitán dokázal tečovat Pulpánovo nahození a snížit na dostřel jediné branky. České Budějovice pak vstřelily ještě jeden gól, ten ale z důvodu vysunutí Novotného brány uznán nebyl. Druhá třetina začne v 18:22.
20:00'
19:55'
Novotný rozehrál kotouč zpoza svojí brány, u mantinelu jej ale zastavil Karabáček, který vzápětí zahrozil. Domácí gólman se ale včas vrátil, a zamezil tak možnému soupeřovu navýšení.
18:53'
Kowalczyk pálil od modré, kotouč ale dokázal nasměrovat mimo bránu jeden z hostujících hráčů.
17'
Beránek skóroval do lehce posunuté branky. Po poradě s videem nebyl gól hostů uznán
17:50'
Domácí se snaží natlačit do pásma před Strmeně, Motor jim ale na modré postavil zeď, která je zatím nepřekonatelnou překážkou.
16:54'
Verdikt videorozhodčího je nakonec takový, že brána byla vysunuta ještě před tím, než útočící hráč vystřelil. Gól tak neplatí.
16:54'
Motor vstřelil další branku, při této akci byla ale vysunuta karlovarská branka. Celou situaci tak nyní konzultují sudí s videorozhodčím.
16:27'
Beránek dokázal přebrat rozehrávku hostí ještě v útočném pásmu, a snažil se jí přesměrovat za sebe na Fleka, to se mu ale nepodařilo.
15:20'
Pulán s Kohoutem mířili do slibně vypadajícího přečíslení. Pulpán se ale rozhodl, že zkusí štěstí sám a vyslal puk akorát Strmeňovi do ramena.
14:36'
Jonák tvrdě pálil z pravého kruhu, Novotný ale jeho ránu chytil do náruče.
13'
Kapitán Skuhravý vrací Energii zpět do hry jemnou tečí v mezikruží, 1:2
13:47'
Libor Zábranský poslal rychlou střelu na bránu ze stejného místa jako před chvíli Pulpán, hostující gólman ale včas zasáhl.
12:16'
Karlovy Vary právě vstřelily branku!
Energetikům se podařilo využít přesilovku, a dotáhnout se tak na rozdíl jediné branky. Lukáš Pulpán vyslal puk na bránu od modré. Před bránou byl připravený kapitán domácího mužstva VÁCLAV SKUHRAVÝ, který dokázal nastřelený kotouč tečovat přesně za Strměňova záda. Asistence: Lukáš Pulpán.
11:04'
Koblasa chtěl přihrát Flekovi před hostující obranu, jeden z hráčů Motoru ale včas vystrčil hokejku do této rozehrávky, a jeho tým tak může poprvé vystřídat.
10:35'
René Vydarený (CEB) míří na dvě minuty na trestnou lavici za hákování.
09:39'
První větší akce domácího celku. Pulpán po obdržené přihrávce nasprintoval do levého kruhu, odkud následně tvrdě vypálil, bránu hostí ale těsně přestřelil.
8'
Trestuhodně osamocený Doležal zvýšil bekhendem náskok hostů, 0:2
08:57'
České Budějovice jsou znovu v útočné třetině a vymýšlejí recept na třetí gól.
07:22'
Motor jde do dvoubrankového vedení! ZDENĚK DOLEŽAL se zmocnil puku u mantinelu a sjel si do volného předbrankového prostoru, odkud s trefil do horního rohu Novotného klece. Asistence: Vít Jonák.
06:53'
Slováček zůstal před karlovarskou klecí a bekhendem zkusil zakončit, bránu domácích ale minul.
06:11'
Vildumetz to zkusil z mezikruží, Strmeň ale jeho ránu vyrazil.
04:12'
Obrovská chyba Filipa Novotného pomohla Motoru k první brance v utkání. Štencel nabil ZDEŇKOVI DOLEŽALOVI, který využil situace a objel střídající energetiky. Následně si sjel před bránu a rychlým zaseknutím zaskočil domácího gólmana, ten zůstal natlačený na své pravé tyči, a Doležal tak neměl problém zasunout puk do odkryté brány. Asistence: Jan Štencel.
03:44'
Štencel pálil od modré, Novotného bránu ale minul.
02:22'
Jonák vyslal do předbrankového prostoru Holce, tomu ale puk přeskočil hůl, a tak se nedostal k zakončení.
01:39'
Černoch zavezl kotouč do útočného pásma tam jej ale převzali hostující hráči.
00:11'
Motor vyrazil po úvodním buly před Novotného, tam ale puk přebrali domácí, kteří se ihned vydali do protútoku, Strmeň ale s první střelou zápasu velký problém neměl.
00:01'

HC Energie Karlovy Vary: F. Novotný (Hamrla) – Weinhold, Šenkeřík, Kowalczyk, Plutnar, Pulpán (A), Zábranský, D. Mikyska – O. Beránek, Hladonik, Flek – Redlich, Skuhravý (C), Vondráček (A) – Koblasa, Černoch, Kohout – T. Mikúš, Vildumetz, Osmík.

Madeta Motor České Budějovice: Strmeň (Čiliak) – Pýcha (C), Plášil, Vydarený (A), Kubíček, Štencel, Slováček – Jonák, D. Voženílek, Holec – Karabáček, R. Přikryl, Z. Doležal – Beránek, Toman, Ville – M. Novák (A), Gilbert, Alderson..
Madeta Motor České Budějovice Poslední místo v tabulce, nejhorší bilance doma i venku a nejvíce inkasovaných branek. To jsou statistiky, které symbolizují českobudějovický Motor. Z posledních utkání vyhrála Madeta pouze jednou. A to za dva body na ledě hradeckého Mountfieldu. Svěřenci trenéra Prospala zvítězili po šedesáti minutách pouze čtyřikrát. Nováčkovskou daň si vybírají do dna. V médiích se již spekuluje o možných posilách Motoru na příští sezónu. V tom letošním už ale, kvůli uzavřenému přestupnímu oknu, zázraky nečekejme.
HC Energie Karlovy Vary Karlovarští hokejisté neprožívají dvakrát vydařené období. Z posledních sedmi utkání vyhráli pouze jednou. Nutno podotknout, že mají za sebou velmi náročný venkovní trip, který zakončili úterní porážkou na Spartě. Právě v O2 aréně chyběl v sestavě klíčový obránce Šenkeřík, v útoku pak duo Rachůněk – Flek. Podruhé v sezóně se objevil v brance gólman Habal. A když to k tomu přičteme odchod obránce Graňáka těsně přes koncem přestupního termínu, není divu, že na tým dolehla krize. V pátek mají ale energetici velkou šanci opět vyhrát a vrátit se na vítěznou vlnu. Motor porazili ve všech třech předchozích utkáních, pokaždé o gól.
Krásný páteční podvečer z Karlových Varů. Čeká nás v rámci třiačtyřicátého kola střetnutí mezi týmy HC Energie Karlovy Vary a Madeta Motor České Budějovice.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.