Tipsport Extraliga - Základní část - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Mountfield : Litvínov - 27. září 2023   18:00

Mountfield
33:22' Okuliar  • 38:36' R. Pavlík (Pavelka, Blain)
2:3
(0:1, 2:1, 0:0 - 0:0)

0:2 (SN)

Litvínov
09:57' Gut  (Zile, Koblasa) • 21:09' Hlava  (D. Kaše, Kirk) • ' Koblasa
Mountfield
Bartošák (28. Kiviaho) – Kalina, Blain (A), Freibergs, Pavelka, Jank, F. Pavlík, Marcel – R. Pavlík, Miškář, Perret – Okuliar, Tamáši, Jergl (A) – Jasper, Lalancette, Šťastný – Zachar, Pilař, Eberle (C).
Hribik, Veselý – Svoboda, Bohuněk
ČPP Aréna, Hradec Králové
3 911 diváků
Litvínov

Dnešní utkání sledovalo 3 911 diváků.
Z mé strany je to dnes již vše. Mějte krásný prodloužený víkend a někdy příště se budu těšit na hokeji na počtenou!
Smutně nakonec končí středeční večer pro hradecké fanoušky. Mountfield bere ze zápasu jenom bod. Přestože dotáhl dvoubrankové manko ve druhé třetině, vyrovnaný duel dospěl až do nájezdů. V nich se Verva trefila celkem dvakrát, zatímco Hradečtí ani jednou. Rozhodující nájezd tak dal Petr Koblasa. Hradec zapisuje třetí prohru v řadě, přesto zůstává čtvrtý celek.
V samostatných nájezdech zvítězil tým HC VERVA Litvínov.
Nájezd PETRA KOBLASY v první sérii tak definitivně rozhodnul o výhře Litvínova za dva body. Tím pádem jdou hosté na třetí místo, Lvi zapisují třetí prohru za bod v řadě.
Jenže branku netrefil ani Šťastný a Litvínov vítězí 3:2 po nájezdech!
Liam Kirk jel poměrně rychle, jenže netrefil ani branku. Hradec teď nemá kam couvnout.
Za Hradec se snažil zvednout prapor Lalancette. Udělal to šikovně, ale trefil špičku betonu Tomka!
David Kaše jede jako třetí a vzal to velkými oblouky, načež z mezikruží napálil vingl.
Okuliar pálil na vyrážečku Tomka, ani v tomto případě ale neuspěl. Litvínov stále vede.
Ondřej Kaše šel po trestném střílení na reparát a podruhé nechal puk před Kiviahem.
Aleš Jergl mířil na lapačku Tomka, ten si ale tento prostor pohlídal.
Litvínov zahajuje nájezdy skrze Petra Koblasu. A Koblasa to udělal zkušeně, Kiviaha si dvakrát rozhodil a zasunul za beton.
Samostatné nájezdy začínají.
Dramatické prodloužení rozhodnutí nepřineslo, i když po necelých čtyřech minutách jeli hosté trestné střílení, Ondřej Kaše ale neproměnil. Opticky na tom byl lépe Hradec, vyloženou šanci ale neměl, a tak se jde do nájezdů.
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:55'
A protože ve zbytku prodloužení nahání Verva fakticky puk ve vlastním pásmu, tak se dočkáme znovu nájezdů.
64:10'
Dvě brejkové situace, ani jedna brankou nekončí. Lalancette nejprve trefil jenom plexisklo, Koblasa z pravého kruhu pálil stejným směrem.
63:52'
K nájezdu se rozjel Ondřej Kaše, zkusil rychlou kličku, puk si ale na levé straně přetáhl a puk jenom fakticky odevzdal! Jede se dále.
63:52'
Velká chyba hradecké obrany, která se před Demelem rozestoupila, a ten šel sám na branku. Freibergs jej píchnul zezadu hokejkou do zad, Demel v pádu dokončil kličku, ale jenom do betonu Kiviaha. Rozhodčí nařizuje trestné střílení!
63:25'
Kalina sebral přihrávku od Lalancettea již ve středním pásmu, to mu ale nevadilo přihrát na Davida Šťastného, který za to vzal. Tomek ale ramenem skvěle zasáhl!
62:33'
Blain pustil puk Okuliarovi příliš blízko obránce, který toho vytušil a otočil hru. Pobyt Severočechů vepředu byl ale v jednotkách sekund.
61:50'
Téměř tříminutové držení puku z domácí strany ale nepřineslo nic navíc. Litvínov se konečně dostal dopředu a Kudrna to zkusil sám, byl ale dobře dobruslen.
61:29'
Tamáši zkušeně drží pásmo, Litvínov se zatím kloudně nedostal na kotouč.
60:39'
Lalancette za brankou svým naznačením pohybu umotal Tomka, který zůstal v brankovišti ležet. Nakonec to zkusil domácí forvard otočkou se zakončením bekhendem, Tomek ale betonem zakročil!
60:03'
Blain jako první získal puk a ladně s ním zajel do vlastního pásma. Hradec chce začít postupným budováním útoku.
60:01'
Ve třetí třetině už nebylo tolik šancí, přesto se bylo na co dívat. Ani jeden tým nedokázal strhnout vedení na svou stranu, a tak se bude po necelém týdnu znovu na soutoku Labe s Orlicí pokračovat prodloužením.
60:00'
59:57'
V samotném závěru do toho ještě říznul na modré Jank a Tomek nic neviděl. V poslední chvíli zasáhl puk lapačkou a jde se do prodloužení!
59:22'
Přesto Hlava připravil šikovným přikopnutím kotouče prostor pro Demela, jeho pokus nadvakrát zpracoval Kiviaho. Radovan Pavlík pak dostal puk do bezpečí.
58:32'
Okuliar dotlačil na mantinel Czuczmana, který zároveň odjel rovnou střídat. Litvínov mezitím přejel do útočného pásma, Jank ale ostře zastavil Hlavu.
58:02'
Střela Baránka z modré byla sražena do ochranné sítě, na začátku poslední dvouminutovky se bude vhazovat po levici Kiviaha.
57:05'
Závěr třetiny je otevřený na obě strany. Třetí formace Hradce měla svižný přechod do útoku a Jasper tečoval střílenou nahrávku před Tomkem, ale také jenom do špičky betonu!
55:38'
Okuliar byl blízko gólu na 3:2! Radovan Pavlík mu připravil situaci, Okuliar mohl už z levého kruhu střílet, ještě si ale kotouč stáhl a Tomkovi to tlačil pod beton. Závar v brankovišti ale kýženou trefu nepřinesl!
54:29'
Freibergs nejprve skoro kuriózně zlomil hokejku o mantinel, následně si ale vyjel do střelecké pozice, která byla nadějná. Zároveň mu ale také puk sjel z čepele a pokus nevyšel tak, jak by si přál.
53:49'
S určitými problémy se povedlo Hradci přejít do pásma. Do brankoviště následně poslal puk Freibergs, padající Šalda jej tělem přikryl. Domácí si tak přáli adekvátní trest, rozhodčí ale vysvětluje, že trestat nebude.
53:27'
Zřejmě vlivem srážky s kolenem čárového rozhodčího nenastoupil již do třetí třetiny kapitán Mountfieldu, Jan Eberle. Ve třetí třetině nemá ani jedno střídání, navíc chybí i na střídačce.
53:27'
Lalancette ztratil puk před Tomkovou brankou a jelo se hned na druhou stranu. Nahozený kotouč vzal z velmi ostrého úhlu Zeman, Kiviaho jistil hokejkou. Puk skončil v ochranné síti a je tu poslední komerční přestávka.
52:16'
Miškář udělal velký kus práce v útočném pásmu a poslal puk pod sebe na Jaspera, který už ale neměl mnoho prostoru s kotoučem cokoliv udělat. Navíc byl zdvojen a Hradečtí musí pásmo opustit.
51:45'
Sice to bylo v závěru s určitými komplikacemi, kdy střela Davida Kašeho skončila pod betonem Kiviaha a následoval závar, jenže přišlo přerušení od rozhodčího.
51:25'
Další vyhození, tentokrát od Kaliny. Už se pomalu zdá, že celou dvouminutovku Lvi odbrání.
51:06'
Jank poslal kotouč až na druhou stranu kluziště, zatímco se přerušila hra. Kiviaho totiž reklamoval problém s maskou, tudíž byla potřeba úprava důležité součásti brankářské výstroje.
50:16'
Koblasa po dobrých 20 sekundách hry 5 na 4 zaznamenal první střelu v této herní situaci. Šla ale jenom do zadního hrazení. Hradec na to konto vyhazuje k Tomkovi.
49:48'
Vyloučení v týmu Mountfield HK:
Aleš Jergl – 2 min., sekání.
49:26'
Naopak se ale ostřelovalo ze strany Vervy. Hned tři pokusy z pravé strany, ale ani jeden z nich neměl ty správné parametry. Kiviaho zůstal ve všech případech jistý.
49:00'
Filipu Pavlíkovi projel puk pod hokejkou, čímž se tak dostali domácí z pásma. Zpět se ale vrátili velmi rychle, jenže nic konkrétního z toho nevzniklo.
48:03'
Zachar nakonec přes Okuliara dostal puk do bezpečí. Právě Okuliar pak jel zaútočit a vše to skončilo střelou Tamášiho od modré. Tomek sebral puk do lapačky a následuje komerční přestávka.
47:06'
Šlo jenom o korekci času, který se posunul o jednu sekundu dozadu. Vhazuje se v útočném pásmu Litvínova.
47:06'
V přerušení hry jde rozhodčí Hribik překvapivě zkoumat videozáznam hry. Není však znám důvod, respektive pokud se jedná o střelu, která šla vedle tyče, tak upřímně nerozumím tomu, proč se jde tahle situace zkoumat.
46:36'
Baránek rukou skvěle udržel pro hosty pásmo a následně i z osy kluziště vypálil. Pokus pravděpodobně tečovaný mezi kruhy proskákal Kiviahovi těsně vedle tyče!
45:50'
Oliver Okuliar (MHK) zbytečně oslabuje Hradec. Po souboji s Davidem Kašem u prken uštědřil Válkovi několik úderů navíc, přičemž přímo za nimi stál hlavní rozhodčí. Slovenský forvard tak jede na trestnou.
45:09'
Marcel ztratil kotouč proti Hlavovi a Verva rozjela nebezpečné manévry v útočném pásmu, které skončily nepřesnou střelou z pravého kruhu. Puk navíc doletěl odrazem na hradeckou střídačku, a tak je rovnou přerušeno.
44:46'
Filip Pavlík dojížděl do útoku z druhé vlny a dostal přihrávku na modrou. Trefil ale jenom prvního beka a před odraženým pukem musel uskakovat trenérský štáb Vervy.
43:31'
Zygmunt však mohl o chvíli později poslat Vervu do vedení! Jeho nenápadný výjezd s pukem po pravém kruhu skončil střelou po ledě na zadní tyč. Ta také cinkla, Kiviaha zachránily centimetry!
42:19'
Souboj o kotouč v oblouku kluziště útočného pásma Hradce skončil lépe pro Litvínov, který prostřídal a zaútočil. Zygmunt ale nepřešel přes Kalinu, který jej natlačil na mantinel.
41:45'
Hodně riskantní rozehrávka mohla stát Hradec třetí gól! Skvělý zákrok ale předvedl Kiviaho, před nímž zůstal zcela sám Liam Kirk. Britský objev pokoušel prostřelit Kiviaha mezi betony, jenže neuspěl.
40:58'
Tamáši po pravém křídle zatáhl hru dopředu a pustil Jerglovi, jenž připravil situaci pro Janka. Tomu střela celkem sedla, ale mířila příliš nad břevno.
40:19'
Třetí třetinu začali hosté v útočném pásmu, vyjma Gutovy střely ale nijak více nezahrozili.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 19:45.
Hodně divoká třetina toho nabídla opravdu mnoho. Pro Litvínov začala výborně využitou přesilovou hrou, kdy se z úniku nadvakrát prosadil Nicolas Hlava. Hosté poté zcela kontrolovali hru a Lvy do ničeho zásadního nepouštěli. Vše se zlomilo až 28. minutou, kdy se zranil Patrik Bartošák po zákroku proti Demelově střele. Nastoupit tak musel Henri Kiviaho, který předvedl hned několik těžkých a jistých zákroků. Od té doby se všechno změnilo. Herně Hradečtí dominovali, srovnali po gólech Olivera Okuliara a Radovana Pavlíka, navíc klidně mohli jít do vedení.

Střely na branku: 24 – 21 (18 – 11)
40:00'
39:59'
Eberle se Zilem svedli souboj u mantinelu, který skončil se závěrečnou sirénou. Do situace se ale nepochopitelně vložil čárový rozhodčí, jehož koleno bylo přímo v dráze kontrolovaného pádu Eberleho. Domácí kapitán tak zůstal ležet na ledě, neboť dostal zásah do obličeje, po chvíli se ale naštěstí pro Hradec zvedl.
39:21'
Lvi za to v posledních sekundách pořádně vzali a klidně mohli strhnout zápas na svou stranu! Enormní tlak mohl uzavřít Šťastný po parádní práci Lalancettea, ale z úhlu trefil opět jenom břevno.
38:36'
Hradec právě vstřelil branku!
V signalizované výhodě Lvi dotlačili puk do branky a srovnávají stav utkání! Jaks za brankou fauloval Miškáře a Kiviaho mířil na střídačku. Šestý hráč do pole rozhodil litvínovskou obranu a byla z toho volná pozice pro Pavelku. Ten vzal puk z první a Tomka prostřelil, ale ne natolik, aby z toho byl gól. O to se ale postaral RADOVAN PAVLÍK, který v pádu dorazil puk do kasy – 2:2! Asistence: Tomáš Pavelka, Jeremie Blain.
37:10'
Okuliar na modré udolal Havelku a dostal se přes něj, jenže neměl podporu od spoluhráčů. Proto to hosté zvládli zachránit a přesunuli hru před Kiviaha.
35:53'
Kiviaho vzhledem ke zranění Bartošáka, které bude zřejmě delšího rázu, dostane určitou porci v následujících kolech. Finský brankář vychytal včera nulu za prvoligový Kolín a svým výkonem od nástupu na led dává vzpomenout na finiš loňské základní části! Teď se zaskvěl proti střele volného hostujícího hráče z další brejkové situace.
34:59'
Jasper předskočil Zileho, který jej tělem ale zase vrátil za sebe. Souboj o puk skončil výhrou pro hostujícího beka, jenž vyzval útočníky, dal jim ale nepřesnou přihrávku.
34:19'
Přihrávka rukou ve středním pásmu zastavuje útočné snažení Litvínova. Vhazovat se bude před útočnou modrou Lvů.
33:22'
Přesilovka využita a litvínovský brejk končí inkasováním taktéž z brejkové situace! Hned z kontru se totiž jelo dva na jednoho, přičemž situaci vedl OLIVER OKULIAR. Mohl nahrát na pravý kruh spoluhráči, s takovou formou to ale Okuliar vzal na sebe. Neomylně se trefil nad Tomkův beton a stále je to otevřené – 1:2! Bez asistence.
32:39'
Právě přes ně přišla další šance Hradce! Šťastný dostal nabito na pravý kruh a jeho tvrdý pokus skončil na břevně! Hned poté však ujeli hosté do situace 2 na 1, proti zakončení Zygmunta se ale skvěle vytáhl Kiviaho!
32:12'
Šťastný to zkusil z pravé strany, jeho pokus vyrazil Tomek před sebe. Tamáši sebral puk a vrátil zpět k obráncům.
32:04'
Na stadionu to po delší době pořádně vřelo! Dva hraniční zákroky na Okuliara a Freibergse zůstaly bez odezvy, puk se mezitím dostal do brankoviště, kde nastala velká tlačenice. Naprosto zbytečně do ní vjel jako třetí Martin Havelka (LIT), chytil zezadu Jergla do variace na kravatu a zahodil na led. Toho si už rozhodčí všimli a Havelka jde na trestnou.
30:39'
Východočeši však nuceným střídáním šli výrazně nahoru a Litvínov dokázali několikrát zatlačit. Perretův sražený pokus letěl do ochranné sítě, Lvi ale v pásmu zůstanou.
29:25'
Zachar mohl snížit a byl od toho doslova centimetry! Po chybě litvínovských obránců ve středním pásmu zůstal s pukem sám mezi kruhy a Tomkovi pálil mezi betony. Puk hostujícímu gólmanovi proskákal směrem k brankové čáře, těsně před přechodem do branky to ale Tomek zachránil!
28:41'
A Kiviaho má také hodně těžký vstup. Litvínov měl tlak v útočném pásmu a ostřeloval finského brankáře ze všech stran. Ale neúspěšně a domácí jsou na tahu.
27:25'
Jenže také došlo k dost nepříjemnému momentu pro Lvy! Patrik Bartošák se při skvělém zákroku proti střele Demela zranil a v bolestivém předklonu s nepřirozeně otočenou rukou musel odjet střídat. Do těžké situace je tak vhozen Henri Kiviaho.
26:33'
Bartošák stále drží Lvy ve hře! Velkou příležitost měl Demel, ke kterému se příhodně odrazil puk a bylo z toho zakončení fakticky do prázdné. Bartošák ale skvěle zalehnul a celou situaci zachránil ještě před brankovou čárou!
25:59'
Lalancette nahodil puk podél prken za brankou. Sebral jej až na modré Jank a hned pálil dopředu, přímo ale do Tomkovy lapačky. Následuje komerční přestávka.
24:56'
Marcel nezachytil nástup Kirka, který mu ujel do potenciálního brejku. Bartošák však sprintoval proti a odpálil kotouč do bezpečí. Výkon Lvů však není optimální a z tribun ČPP Arény se začíná místy ozývat pískot.
24:08'
Jenže to bylo také všechno, co se v početní výhodě reálně povedlo. Hradec sice držel pásmo a byl na puku, příliš práce ale Tomek neměl.
22:53'
V přesilové hře drží Hradec pásmo a kombinuje. Pavelka stáhl hru nečekaně pod sebe a dával puk na Jergla, který dostal puk do brankoviště. Tam se o dorážku pokoušel Miškář, Tomek ale zůstal roztáhlý na čáře a uchránil Vervu od inkasování!
21:58'
Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov:
Michal Gut – 2 min., držení hole.
21:09'
Litvínov právě vstřelil branku!
Chemici odskakují do dvougólového vedení a přesilovku využívají! David Kaše našel na útočné modré dobře postaveného NICOLASE HLAVU, který to měl fakticky sám na branku. Bartošákovi nejprve trefil beton, od nějž se puk odrazil na levý kruh. Hlava však nikoho za sebou neměl a dorážel do prázdné. Přitom se v první moment zdálo, že to Bartošák zákrokem ještě zachrání, hokejkou si ale srazil puk do vlastní kasy – 0:2! Asistence: David Kaše, Liam Kirk.
20:09'
Druhou třetinu zahajují Lvi v oslabení za špatné střídání. První sekundy ale zvládli s přehledem, Litvínov navíc vyhodil na zakázané uvolnění.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 18:52.
Nevýrazná první třetina tak skončila vedením Litvínova o jednu branku. Vedení se ujala Verva na konci 10. minuty, když šikovně tečoval střelu Kristapse Zileho Michal Gut. Hradec nebyl směrem dopředu tak nebezpečný, jak by se asi čekalo, vzadu jej držel skvělým výkonem Patrik Bartošák. Největší šanci měli domácí paradoxně v posledních sekundách, kdy začínali v oslabení. Radovan Pavlík ale Tomka nepřekonal, a tak musí Lvi dotahovat.

Střely na branku: 6 – 10
20:00'
19:56'
Na modré ale Janis Jaks zcela vyhořel a na branku jel Radovan Pavlík naprosto sám! Jaks jej sice dostihl a snažil se ho zastavit, Pavlík přesto do koncovky dojel. Zkoušel to mezi betony Tomka, ale neúspěšně.
19:48'
12 sekund před koncem třetiny navíc Hradečtí viditelně špatně střídali. Okuliar to zachraňoval pozdě, signalizace přišla dříve. Trest jde odsedět Aleš Jergl.
18:59'
Filip Pavlík si klepl o puk na modré a dostal jej. S výrazným předstihem navíc signalizoval nápřah a bomba to opravdu byla, ale doprostřed branky.
18:19'
Přestože drží Hradec puk na holi častěji než jeho soupeř v prvním případě, vyložená šance tomu chybí. Od modré to znovu zkoušel Freibergs, ale trefil jenom plexisklo nad brankou.
17:38'
Blain si našel podruhé za střídání prostor na modré a puk tlačil k tyči, tam ale byli připraveni obránci Litvínova. Těm se posléze povedlo dostat kotouč do bezpečí.
16:57'
Kevin Czuczman (LIT) visel tak dlouho na Perretových zádech, až mu rozhodčí Hribik signalizoval vyloučení. Czuczman jde ven za držení a Hradec může srovnat.
16:12'
Mountfield vyhodil puk na zakázané uvolnění, což znamená, že hra zůstane u něj v pásmu.
15:09'
Na druhé straně to byl zase po četných střelách poměrně velký závar. Puk si našel Tomek v brankovišti a sebral jej do lapačky. Poté ještě došlo ke drobnému kočkování mezi jednotlivými hráči, ale nic, za co by bylo potřeba trestat.
14:42'
Několika více či méně pravdivými opředenými příběhy brankář drží Lvy i nadále! Abdul si podržel na pravém křídle puk a v ideální moment našel volného Kirka na druhé straně. Bartošák se však včas přesunul a Kirkovu radost sebral betonem!
14:06'
Zygmunt nešel do souboje s Marcelem, místo toho si puk stáhl bokem a nahazoval. Bartošák jeho pokus viděl.
12:59'
Filip Pavlík nahodil puk do útočného pásma, kde o něj neúspěšně bojoval Zachar. Litvínov posléze přejel bleskově dopředu a po zaváhání obrany zůstal mezi kruhy zcela sám Hlava. Jeho střelu vyrazil Bartošák ramenem!
11:55'
Abdul křížil pohyb se spoluhráčem v útočném pásmu, obránci Hradce se mírně zamotali a byla z toho nebezpečná situace! Jeho pokus ještě Bartošák vyrazil, jenže jenom před sebe, kde to byl zase závar. Všechny pokusy ale domácí brankář ustál a drží průběžný stav!
11:36'
Posléze došlo k zalehnutí puku po souboji v rohu, načež je nařízena komerční přestávka. A v ní zní legendární šlágr všech klubů a barů. Stíny od Viktora Sheena v remixu od MANENEho. Nehraje to však náhodou, tento song měl ve svém speciálním playlistu pro dnešní duel obránce Jeremie Blain.
11:08'
Za nepříznivého stavu pro domácí se tak pokračuje dále. Miškář i přes Zemanovu hraniční práci s hokejkou našel prostor nad kruhy pro Perreta, který mohl jít do zakončení, místo toho ale stáhl hru napravo. Tam však nikdo nebyl.
09:57'
Hosté se na konci první desetiminutovky ujímají vedení! Jejich vedoucí gól vzešel z nepříliš nápadné střely. Koblasa vrátil hru na modrou pro Zileho, který před sebou neměl žádné bloky. Lotyšský obránce proto střílel, na hranici brankoviště skvěle operoval MICHAL GUT. Právě jeho hokejka změnila směr letu kotouče, Bartošák téměř nic neviděl – 0:1! Asistence: Kristaps Zile, Petr Koblasa.
08:39'
Miškář na útočné modré ztratil puk a bratři Kašové ujeli do situace 2 na 1, kterou Ondřej v globálu neřešil nijak špatně! Obhodil si bránícího beka, poté se ale dostal do tísně a střílel Bartošákovi do betonu. Puk se motal ještě u dalších hráčů žlutočerných, Jasper jej ale odpálil do bezpečí.
07:36'
Kudrna si zpracoval nahození a křížem v pásmu hledal Koblasu. Než si ale hostující forvard stihl připravit pokus, skončilo to u Freibergse, který si obrannou práci odvedl na jedničku.
06:42'
Tamáši dostal puk od Okuliara do volného prostoru, udělal si ještě pár kroků více mimo beka a střílel do protipohybu Tomka. Těsně ale z této pozice minul tyč!
05:25'
Po zakázaném uvolnění hosté vyjeli do brejkové situace, přihrávka na Hlavu jakožto koncového hráče ale nebyla přesná. Činili se i domácí, Jasper zachytil přihrávku na modrou a pouštěl nalevo pro Lalancettea, jenž ale vyjel z úhlu.
04:33'
Přesto se ještě Litvínov pokusil o poslední vzepětí. Válek si sice puk stáhl mezi kruhy na střelu, Bartošáka ale trefil jenom do betonů. O zbytek se postarali obránci.
04:06'
Hosté v přesilovce zatím nepředvedli vůbec nic. Hradec se v klidu brání a Pilař zanedlouho naskočí do hry.
03:18'
Litvínov pak po ofsajdu prohrál buly a velkou šanci měl Perret, který toho využil, nabral rychlost a po pravém křídle jel do brejku. Sám ho i zakončil, jenže Tomka mezi betony nepropálil.
03:00'
První sekundy se však hrají v odlišném pásmu, než by se čekalo. Radovan Pavlík totiž vyhrál buly a s Miškářem se vydal dopředu. Vše zakončil Jasper nahozením Tomkovi do lapačky.
02:41'
Radek Pilař (MHK) byl totiž v souboji o puk aktivní až moc agresivním způsobem, za což dostává dvě minuty, klasifikace hrubost.
02:26'
Eberle pouštěl puk podél mantinelu na Zachara, kterého na prknech dojel Baránek a ostře dohrál. Hra ještě nějakou dobu pokračovala, ale na domácí straně se bude vylučovat.
01:33'
Kolmou přihrávku za obranu sice zablokoval Marcel, bruslí ale puk nešťastně přikopl do situace 2 na 1, kterou zakončoval Kirk. Zblízka ale trefil Bartošákův beton, přičemž Bartošák se pak musel činit i po dohrávce akce, kdy z podobné pozice střílel Abdul. Dvě tutové šance pro Vervu!
01:09'
V držení puku jsou tak zpět Litvínovští. Ti střídali poměrně odvážně a Zeman musel hodně bruslit proti nepředpokládanému odrazu puku, aby mu Jasper neujel na branku.
00:28'
První střelu na branku si zapsali tak domácí. Sehrávka přišla na modrou pro Kalinu, který víceméně jenom nahazoval. Tomek jeho pokus vykopnul betony a Miškář se pokoušel o dorážku, ale neúspěšně.
00:02'
Duel pátého kola před zhruba z poloviny zaplněnou ČPP Arénou začíná. Úvodní buly vyhráli hostující hráči a nahodili dopředu, ze situace však nic nevytěžili.
00:01'
-26'

Mountfield HK: Bartošák (Kiviaho) – Kalina, Blain (A), Freibergs, Pavelka, Jank, F. Pavlík, Marcel – R. Pavlík, Miškář, Perret – Okuliar, Tamáši, Jergl (A) – Jasper, Lalancette, Šťastný – Zachar, Pilař, Eberle (C).
Trenér: Tomáš Martinec

HC VERVA Litvínov: M. Tomek (Klika) – Zile, Demel (C), Baránek, Jaks, Czuczman, Zeman, Šalda – Kudrna (A), Gut, Koblasa – Hlava, D. Kaše, O. Kaše (A) – Válek, Kirk, Abdul – Zygmunt, Jurčík, Havelka.
Trenér: Karel Mlejnek

Rozhodčí: Hribik, Veselý – Svoboda, Bohuněk.
MOUNTFIELD HK
4. místo, 8 bodů, skóre 11:7, bilance 2-0-2-0

Ani Hradec po loňském stříbru nijak nezahálel a posílil velmi zajímavě. Nejvýraznější posilu má rozhodně v brankovišti. Patrik Bartošák patří mezi nejvýraznější postavy ligy a v rámci gólmanů, kteří odchytali více než jeden duel, není v extralize lepšího strážce prostoru mezi třemi tyčemi.

Lvi měli vstup do sezony přímo ukázkový. Před televizními kamerami přejeli hned v prvním kole 4:0 brněnskou Kometu, ve šlágru druhého kola pak přehráli 5:3 Liberec, přičemž to byl fantastický duel zejména pro Olivera Okuliara. Právě jeho hattrick jej katapultoval v kanadském bodování na průběžné čtvrté místo. Poté ale přišly dvě prohry, v obou případech za bod. Nejprve v nájezdech prohra s Mladou Boleslaví, hned poté v Českých Budějovicích, kdy v prodloužení zkusili Východočeši variantu čtyři na dva.

Třetí ze strany Motoru byl totiž Jan Ordoš, který se ale kvůli závadě na brusli nemohl dostat na střídačku. Situaci ale Lvi nevyřešili dobře a Adam Kubík rozhodl o výhře Jihočechů.
HC VERVA LITVÍNOV
3. místo, 9 bodů, skóre 12:10, bilance 3-0-0-1

Litvínov do toho před sezonou výrazně říznul, po loňském ročníku, kdy skončil v předkole s později mistrovským Třincem, se rozhodl obměnit kádr a kromě bratří Kašů dovedl například i Liama Kirka, britský objev hokejové scény. O Kirka měl jeden čas zájem i právě Hradec.

Přestože Verva padla hned v prvním kole na ledě favorizovaných Pardubic, v dalších kolech nezaváhala. Doma zvládla v emocemi napěchovaném utkání přehrát 4:2 Plzeň, stejně tak stačily čtyři góly i na výhru nad Libercem. Severočeši také vyhráli na ledě trápící se Komety 3:2. S povedeným vstupem do sezony se také svezli David Kaše (2+3) a Jindřich Abdul (4+1). Oba jsou na konci první desítky kanadského bodování.
Krásné předsváteční odpoledne z východočeské metropole! Před svátečním prodlouženým víkendem je na programu páté extraligové kolo, které má rozhodně co nabídnout!

Mezi různými šlágry lze najít i posledními roky nestárnoucí klasiku Mountfield HK vs. HC VERVA Litvínov, přičemž papírově jsou favority domácí, nenechme se ale zmást. Litvínov, který se několik posledních let netají útokem na vyšší příčky, zažívá velmi povedený vstup do sezony a bilance tří výher a jedné prohry jej poslala na průběžné třetí místo tabulky.

Hned příčku pod ním je právě hradecký klub, který k nemalé radosti ostatních hokejových fanoušků nesplnil dle redakční hantýrky ostatních extraligových klubů v prvních třech kolech „oblíbenou bilanci tří pozitivních výsledků ze tří testů“. Po dvou kolech, kdy suverénně porazil Kometu a přetlačil Liberec, padnul v nájezdech s Boleslaví, načež nezvítězil ani na Motoru, kde prohrál 1:2 v prodloužení.

Bezpochyby zajímavý duel, který začne v ČPP Aréně od 18:00, bude mít rozhodně co nabídnout. Zvlášť v tom kontextu, že s Litvínovem doma Lvi neprohráli přes tři a půl roku! Příjemnou zábavu.