Tipsport Extraliga - Základní část - 28. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Pardubice : Kladno - 20. prosince 2023   18:00

Pardubice
16:42' Kaut (Sedlák) • 18:29' Hyka (Sedlák, Čerešňák) • 23:02' Cienciala (T. Dvořák) • 37:38' Paulovič (Poulíček)
4:3
(2:0, 2:3, 0:0)
Kladno
24:55' Strnad  (Jágr) • 25:05' Bláha   • 36:14' Hejda  (Tralmaks)
Pardubice
Květoň, Šindel – Bohuněk, Špůr
Enteria aréna, Pardubice
8992 diváků
Kladno

To je ode mě vše, přeji hezký zbytek večera.
Ve třetí třetině žádná branka nepadla a Dynamo si tak udrželo vedení a vyhrálo 4:3.
59:55'
Vypadá to, že Pardubice si vedení udrží a vyhrají těsně 4:3.
58:38'
Ticháček střílel od modré, ale pokus skončil v ochranné síti.
58:10'
Kladno to zkouší v šesti.
58:07'
Oddechový čas pro tým Rytíři Kladno.
58:00'
Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:30'
56:58'
Poulíček získal kotouč a ujel s ním před Brízgalu a získal tak Dynamu čas.
56:14'
Tvrdou střelu vyslal z levého kruhu Ttalmaks. ale Klouček zasáhl betony.
55:20'
Klouček schoval pod lapačku střelu Pytlíka.
55:03'
Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice:
Martin Kaut – 2 min., podrážení.
54:04'
Hyka mohl přidat pátou branku, kdy se sám ocitl před brankářem, ale kladenský brankář včas zareagoval.
53:00'
Melka zkusil vystřelit z předbrankového prostoru, ale Klouček střelu vyrazil.
52:22'
Kaut se ocitl v ideální pozici, a to sám před brankářem, ale jeho pokus Brízgala vychytal.
51:39'
Říčka nahodil puk na Brízgalu, tam se ho snažil ještě dorážet Sedlák, ale bez úspěchu.
50:59'
Strnad poslal puk Dotchinovi, který vystřelil od modré, ale Klouček pohotově zareagoval betony.
49:44'
Tvrdou střelu od modré poslal Dvořák, ale k Brízgalovi nedoletěla a Kladno jde tak do útoku.
49:18'
Dnešní utkání sleduje 8992 diváků.
48:40'
Střelu od modré vyslal pardubický Kolář, Brízgala jeho pokus zachytil do lapačky.
47:39'
Robert Kousal – 2 min., hrubost.

Vyloučení v týmu Rytíři Kladno:
Eduards Tralmaks – 2 min., hrubost.
47:39'
Mezi hráči vznikla menší bitka a bude se tak vylučovat.
47:17'
Melka si sjížděl před Kloučka, kam dostal přihrávku, ale minul.
46:36'
Do samostatného úniku se dostal kladenský Procházka, ale střela mu nesedla a puk tak k bráně nedoletěl.
45:40'
45:27'
K puku se dostal Mandát, který ihned kotouč vyhodil.
44:50'
Sideroff se pokoušel nadvakrát dorazit puk do branky, ale Klouček nic za svá záda nepustil.
44:02'
Do samostatného úniku se dostal Kaut, ale ten si nakonec střelu rozmyslel.
43:35'
David Cienciala – 2 min., podrážení.
43:04'
Čerešňák vyslal puk z ostrého úhlu, Brízgala ze začátku nevěděl kde puk je, ale poté ho vyrazil.
42:11'
Sedlák objel s pukem kladenskou branku a chtěl přihrávat nějakému spoluhráči, ale trefil jen brusli kladenského brankáře.
41:33'
Hájek se dostal ke kotouči a snažil se ho zavézt do útočného pásma, ale bez úspěchu.
40:12'
Sedlák přihrál Říčkovi, který si najel mezi kruhy a vystřelil, ale Brízgala střelu vyrazil betony.
40:01'
Na začátku druhé třetiny David Cienciala přidal třetí gól Dynama. Jenže poté Kladno během pár minut snížilo a dokonce i vyrovnalo, zásluhou Tadeáše Hejdy. Pardubice si ale vedení přiklonily opět na svou stranu, kdy se ve vlastním oslabení trefil Matěj Paulovič.
40:00'
39:58'
38:57'
Ostrou střelu vyslal Klepiš, ale jeho pokus šel vysoko nad pardubickou branku.
38:27'
Mandát se vrací na led a Pardubice jsou ve čtyřech.
37:57'
Peter Čerešňák – 2 min., vysoká hůl.
37:38'
Dynamo právě vstřelilo branku!
Dynamo se prosazuje ve vlastním oslabení a vrací se zpátky do vedení! Patrik Poulíček poslal krásnou přihrávku MATĚJI PAULOVIČOVI, který nenápadnou střelou počtvrté překonal Brízgala.
36:25'
Jan Mandát – 2 min., nedovolený zásah do hlavy nebo krku.
36:14'
Kladno právě vstřelilo branku!
A je vyrovnáno! Tralmaks poslal přihrávku na pravý kruh, kde byl TADEÁŠ HEJDA, který propálil vše co mu stálo v cestě.
34:25'
Obrovská šance Kladna! Před Kloučkem se udělala skrumáž a kladenští se snažili doklepnout puk do branky, jenže pardubičtí hráči si lehli do brány a nepustili tak nic.
33:35'
Smoleňák si nahodil puk před sebe, tam si ho ale vzal Hyka, který ho zavezl před Brízgalu.
32:19'
Ticháček nahodil puk před Kloučka, tam nikdo ze spoluhráčů nebyl a pardubičtí tak puk vyhodili.
31:40'
31:23'
Pardubický Hájek vyslal na Brízgalu rychlou střelu, ten ji ale vyrazil.
30:46'
Hyka chtěl nahrávat osamocenému Kautovi, ten ale přihrávku nezpracoval.
29:53'
Říčka vypálil z pravého kruhu, střela šla ale mimo kladenskou branku, kde si puk vzali hosté a osvobodili se.
29:28'
Jake Dotchin – 2 min., hrubost.
28:36'
Bude se vylučovat na kladenské straně, domácím je ponechána výhoda.
27:18'
Hned po vhazování vyslal rychlou střelu Cienciala, ale Brízgala ji dobře viděl a vyrazil ji.
27:00'
Kousal přihrál Bučkovi na modrou, ten ihned vypálil, ale pouze do připravené lapačky. Následuje komerční přestávka
25:48'
Sedlák se dostal k puku a probojoval se s ním před Brízgalu, kde mu ho ale jeden z kladenských hráčů vzal a do útoku jdou tak Rytíři.
25:05'
Oddechový čas pro tým HC Dynamo Pardubice.
25:05'
Kladno během chvíle snižuje na 3:2. ONDŘEJ BLÁHA dostal kotouč a najel si před pravý kruh, odkud vystřelil a puk nenápadně prošel až záda Kloučka.
24:55'
Kladno vstřeluje první branku a snižuje. Jágr získal kotouč a zavezl ho před Kloučka, kde ho poslal JAKUBOVI STRNADOVI a ten překonal brankáře.
24:11'
Babka zachytil přihrávku od spoluhráče a chtěl mu jí vrátit, do střely ale vložil hůl jeden z domácích hráčů.
23:02'
Dynamo zvyšuje své vedení na tři góly! Nejdříve na Brízgalu vystřelil Dvořák a před brankou tečoval puk DAVID CIENCIALA, který tak potřetí překonal Brízgalu.
21:51'
Zohorna vybojoval kotouč u mantinelu a poslal ho svému spoluhráči, ten se ale ke střele nedostal.
20:45'
Do samostatného úniku se dostal Sedlák, který si najel před Brízgalu a vystřelil, ale kladenský brankář se stačil včas přesunout a zasáhnout.
20:10'
Puku se ihned zmocnilo Kladno, jmenovitě Klepiš, který vyslal na Kloučka ostrou střelu, ten ji ale dokázal pomocí betonů vyrazit.
20:01'
Po první třetině vede Dynamo 2:0. Začátek třetiny se přeléval ze strany na stranu, ale poté přišla přesilová hra pro Pardubice, kterou využil Martin Kaut. Ke konci třetiny šlo Kladno do tří a Dynamo i tak tuto příležitost využilo, tentokrát se prosadil Tomáš Hyka.
20:00'
19:54'
Pardubice stále mají k dispozici přesilovku. Ke střele se teď dostal Zohorna, ale Brízgala jeho střelu schoval do lapačky.
18:29'
Pardubice se během chvíle ujímají vedení! Pardubický útok teď doslova rozebral Kladno. Po přesné přihrávce od Lukáše Sedláka na TOMÁŠE HYKU, si právě druhý jmenovaný najel na levý kruh a vypálil a trefil se opět do horního rohu.
16:42'
Dynamo jde do vedení! Nejdříve na Brízgalu zkoušel vystřelit Sedlák s Čerešňákem, ale ani jeden z nich nebyl úspěšný. Poté se dostal puk k MARTINU KAUTOVI, který si najel do předbrankového prostoru a trefil se do horního rohu branky.
16:03'
Jakub Klepiš – 2 min., krosček.
15:30'
Kousal se probojoval do útočného pásma a střílel, jenže zapomněl puk, takže ze střely nebylo nic.
14:30'
Jarůšek ujížděl s pukem před Kloučka, kde objel jeho branku, ale nakonec se ke střele nedostal.
13:35'
Cienciala dostal přihrávku a ocitl se sám před brankou, ale se střelou váhal, nakonec poté vystřelil, ale pouze do připraveného Brízgaly.
12:24'
Čerešňák střílel od modré a zbýval kousek, aby kotouč skončil v bráně. Puk za brankou si vzali hosté.
11:53'
Hájek nahodil puk před kladenskou branku, tam se ale nikdo z domácích nedostal.
11:25'
Do samostatného úniku se dostal kladenský Strnad, ale Klouček jeho pokus zastavil a přerušil hru.
10:52'
Jágr získal kotouč a chtěl se probojovat ke Kloučkovi, je ale pískán ofsajd.
10:14'
Procházka si najel na modrou a vyslal tvrdou střelu, ta ale letěla mimo pardubickou branku.
09:12'
Sedlák zachytil na modré puk a poslal ho Hykovi, ten se ale ke střele nedostal.
08:19'
Do akce dva na jednoho se dostal Čerešňák s Poulíčkem, kdy první jmenovaný nahrával druhému, ten ale přihrávku nezpracoval.
07:50'
Dvořák vyslal rychlou střelu od modré, ta ale skončila na zadním mantinelu.
07:18'
Cienciala vybojoval puk za brankou, ale záhy byl o něho připraven a do útoku šli tak kladenští hráči.
06:27'
Sedlák získal kotouč a ujížděl s ním před Brízgalu, kde na levém kruhu vystřelil, ale brankář jeho střelu schoval do lapačky.
05:57'
Košťálek vypálil od modré, Brízgala kotouč vyrazil betony. Následuje komerční přestávka.
05:12'
Jágr zavezl kotouč do útočného pásma, ale v souboji o něho přišel a do akce jdou tak Pardubice.
04:21'
Melka se dostal před Kloučka a neváhal vystřelit, pardubický brankář byl připraven a zasáhl betony.
03:26'
Sedlák získal za brankou kotouč a chtěl ho přihrát před Brízgalu, tam ale nikdo z jeho spoluhráčů nebyl.
02:56'
Poulíček poslal dobrý pas na Pauloviče, ten ale jeho přihrávku nezpracoval.
02:20'
Kaut se zmocnil puku a ujel s ním před brankáře, ale nakonec je hra přerušena.
01:16'
Kousal přihrával před branku Radilovi, ten vystřelil z první, ale Brízgala stačil puk vyrazit.
00:28'
K puku se dostal kladenský Kusý, který zkusil vystřelit z levého kruhu, Klouček kotouč vyrazil holí.
00:02'
Úvodní buly vyhrály Pardubice, které se ihned ženou do útoku.
00:01'
Oba celky nastoupily na ledovou plochu a za malý okamžik padne úvodní buly.

HC Dynamo Pardubice: Klouček (Will) – T. Dvořák, Čerešňák, Hájek, Košťálek, Kolář, Bučko, Hrádek – Říčka, Sedlák, Hyka – R. Kousal, Zohorna, Radil – Cienciala, A. Musil, Kaut – Mandát, Poulíček, Paulovič.
Trenér: Václav Varaďa

Rytíři Kladno: Brízgala (Bow) – Dotchin, Hejda, Ticháček, Veber, Slováček – Babka, Tralmaks, Klepiš – Kusý, Strnad, Pytlík – Jágr, M. Procházka, Melka – Smoleňák, Sideroff, Jarůšek – Bláha.
Trenér: Otakar Vejvoda

Rozhodčí: Květoň, Šindel – Bohuněk, Špůr.
HC Dynamo Pardubice
Dynamo čeká čtvrté domácí utkání v řadě. Naposledy přivítaly Olomouc, v tomto zápase nasázely Pardubice osm branek a vyhrály tak 8:2. Dynamo také mělo na svém kontě pět výher v řadě, tuto šňůru přerušil Litvínov, který dokázal v pardubické Enteria aréně ovládnout led a vyhrát 4:2. Pardubice odehrají svůj poslední zápas v tomto roce už hned v pátek, kdy vyjedou na led pražské Sparty a utkají se tak v třaskavé bitvě první dva týmy z tabulky. Další utkání Dynamo odehraje až po novém roce, a to v Brně.

Mezi nejproduktivnější hráče patří Lukáš Radil, který nasbíral 27 bodů (15+12)

HC Rytíři Kladno
Kladno se nachází na předposledním, tedy na 13. místě v tabulce. rytíři se poprvé představí na pardubickém ledě a také poprvé po reprezentační pauze. Před začátkem reprezentační pauzy mělo Kladno na svém kontě tři porážky v řadě, kdy nestačilo na České Budějovice, Karlovy Vary a v posledním zápase prohrálo v prodloužení s Olomoucí. Rytíři na rozdíl od Pardubic ještě do konce roku odehrají čtyři zápasy.
Mezi nejproduktivnější hráče Kladna patří Jiří Ticháček.
V rámci 28. kola přivítají Pardubice před Vánoci na domácím ledě kladenské Rytíře. Oba celky za sebou májí už odehrané dva vzájemné zápasy a lépe na tom jsou Pardubice, které vyhrály oba dva, a to nejdříve 3:1 a poté 6:2. Úvodní buly padne v 18:00.