To je z mé strany vše a těším se zase někdy u zápasů Kontinentální hokejové ligy. Přeji krásný zbytek středečního dne.
A je dobojováno. Derby mezi CSKA Moskva a Spartakem Moskva rozhodla jediná branka, kterou vstřelil hostující Šmakin. Domácí hokejisté byli aktivnější, ale nedokázali překonat dnes výborně chytajícího Borisova. Spartak si tedy do tabulky připisuje cenné dva body.
60:00
59:39
Spartak vyhazuje do středního pásma.
59:22
CSKA hraje v šesti, Staňa odjedl na střídačku.
59:01
Výborně pálil Širokov, ale další parádní zákrok předvedl Borisov! Ten je dnes nepřekonatelný.
58:17
Radivojevič se dostával do dobré šance, ale místo střely zvolil přihrávku a nic z této akce nakonec nebylo.
58:00
Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:17
Z rychlého brejku zahrozil Bušujev, ale Staňa předvedl další výborný zákrok.
56:50
Puk je za brankou CSKA.
56:33
55:50
Domácí byli nyní blízko, ale dvakrát parádně zasáhl Borisov. Domácí hráči ho nedokázali překonat ani z bezprostřední blízkosti, tohle by je mohlo za pár minut mrzet.
55:08
Hosté se zatím výborně brání. Nyní zastavili Radulova, který chtěl projít hned přes tři protihráče.
54:33
Komplikace pro Spartak. Za hrubost je vyloučen Bušujev.
54:24
Hra se rychle přesunula před domácího Staňu.
54:12
Vhazovat se bude po pravici Borisova.
54:01
Hráči Spartaku se opět osvobodili.
53:42
Teď byl velmi blízko k vyrovnání Patrick Davis, ale poskakující puk před brankou Spartaku nedokázal nikdo zasunout za záda ležícího Borisova.
53:30
Domácí se nemohou prokombinovat před hostující branku.
52:58
Domácí se drali před branku Spartaku, ale brankář Borisov skvěle zasáhl a puk schoval pod svojí lapačku.
52:20
Hosté už pouze posouvají puky před branku CSKA a soustředí se hlavně na obranu.
51:58
Ke střele se dostal domácí Paršin, ale Borisov dnes chytá fantasticky!
51:20
Domácí jeli dva na jednoho, ale Davis váhal se střelou a nakonec ho hostující obránce ještě dokázal zblokovat. To je škoda pro domácí, tohle vypadalo hodně nadějně.
51:02
Mezi kruhy napřáhl spartakovský Zubov, ale Staňa opět výborně zasáhl. Tohle nebyl vůbec jednoduchý zákrok.
50:00
Do konce třetí třetině zbývá deset minut a CSKA stále zkouší vstřelit vyrovnávací branku.
49:12
Teď několikrát zahrozili i hosté, ale Staňa vždy výborně zasáhl. U puku jsou už domácí.
48:37
Nikonševova dělovka skončila těsně vedle branky domácího brankáře.
47:58
Do brejku se vydal hostující Růžička, ten napřáhl mezi kruhy a domácí Staňa chytá a drží svůj tým.
47:25
Už se ale opět hraje před brankou Spartaku. Domácí se snaží, ale nedokáží si nic vytvořit. Čas se velmi rychle krátí.
46:54
Obránci Spartaku vyhodili až před branku domácích.
46:32
Spartak chyboval v rozehrávce a CSKA operuje před brankou Borisova.
45:20
Jenže hostující obrana je pozorná a další útoky CSKA zastavila.
44:39
Ale to se jim nepovedlo a dopředu pospíchají domácí borci.
44:08
Hosté se dostali před branku CSKA a vymýšlí nějakou další gólovou šanci.
43:25
Ani tentokrát to nevyšlo. U puku jsou hosté.
42:59
Domácím se nedaří dostat před branku Spartaku. Hosté stále výborně brání.
42:07
Vhazuje se po levici domácího brankáře.
41:55
41:20
Obránce Spartaku vyhodil puk přes všechny čáry.
40:48
Radulov nahrával Širokovovi, ale jeho pokus brankář Borisov vyráží!
40:08
Domácí dohrávají přesilovou hru. Uvidíme, zda se jim povede něco vymyslet.
40:01
Hráči i rozhodčí jsou na ledové ploše. Utkání začne každým okamžikem.
Druhá třetina je za námi. Viděli jsme v ní jednu branku, kterou možná trochu překvapivě vstřelil hostující Spartak, konkrétně Šmakin. Hosté ale ve druhém dějství výborně bránili a domácí hvězdy do ničeho nepustili. Uvidíme. co nám nabídne třetí třetina, která začne přibližně v 19:02.
40:00
39:54
Nyní už to ale faul byl. Na trestnou lavici míří hostující Morrison.
39:41
Domácí se dožadovali faulu, ale rozhodčí zůstali v klidu a nepískají.
39:00
Hraje se poslední minuta druhé třetiny.
37:35
Žukov se dostal do dobré pozice, ale trefil pouze Staňu. K následné dorážce se jen tak tak nedostal jeden z hostujících hráčů.
37:00
Po střele z poloviny hřiště se bude vhazovat po pravici domácího brankáře.
36:09
Domácí se usadili před brankou Spartaku, dostali se k dvou střelám, ale obě byly zblokovány. U puku jsou už opět hosté.
35:29
Hráči Spartaku hrají velmi zodpovědně. Dopředu se už příliš neženou a soustředí se hlavně na obranu. To jim zatím vychází, protože CSKA se k ničemu vážnému v této třetině ještě nedostalo.
34:45
Z levé strany pálil po ledě Růžička, ale Staňa zasahovat nemusel.
34:20
I další útok CSKA skončil na modré čáře.
33:35
Hosté zatím výborně brání a všechny útoky CSKA končí daleko před brankou Borisova.
32:50
Radulov vypálil z levého kruhu, ale nádherný semafor předvedl hostující brankář Borisov.
32:33
Ke střele se dostal hostující Radivojevič, ale jeho střelu z rohu kluziště chytá Staňa.
32:25
Jakub Nakládal nyní výborně zasáhl proti dvojici útočníků CSKA. Celou akci přerušil a dokonce i založil další útok, ten ale zastavil ofsajd.
31:55
K zakončení se dostával Zubov, ale na poslední chvíli ho zastavil jeden z obránců Spartaku.
31:25
Domácí se snaží, ale hosté výborně bruslí a hvězdy z CSKA do ničeho nepouští.
30:05
Domácím fanouškům se nelíbí, co jejich tým předvádí a reagují na to pískotem.
29:27
Krásnou kličkou to zkoušel Radulov, ale hostující obránce ho vytlačil a domácí hvězda se tak nedostala ani ke střele.
28:11
Domácím borcům se v přesilové hře vůbec nedařilo. Dostali se pouze k jedné slabé střele, která nemohla brankáře Borisova ohrozit. Uvidíme, jestli se jim bude víc dařit ve hře pět proti pěti.
27:53
27:13
Hosté se osvobodili a domácí začínají od své branky.
26:50
Ke střele z otočky se dostal Persson, ale jeho pokus byl zblokován a puk následně sebral brankář Borisov.
26:40
Nyní se jim to konečně povedlo.
26:30
Jenže domácí se nemohou prokombinovat před branku Spartaku.
25:53
Přesilovka pro domácí. Za podražení je vyloučen na dvě minuty Jakub Nakládal.
25:35
Domácí hráči jsou z inkasované branky v šoku a nic se jim nedaří. Ve druhé třetině ještě neohrozili branku Spartaku.
24:27
Hosté jsou stále aktivnější a tlačí se před branku CSKA.
23:02
Spartak právě vstřelil branku!
Tak to je šok pro domácí diváky i hráče. STANISLAV ŠMAKIN objel branku domácích, dostal se ke střele, ale tu brankář Staňa vyrazil, jenže hostující útočník si puk ještě dojel a poslal ho do prázdné branky. Bez asistence.
22:38
Hosté zkusili vystřelit, ale jejich pokus byl sražen vysoko nad branku CSKA.
22:29
Puk je za brankou CSKA, ve své moci ho mají hráči Spartaku.
21:46
Nakonec se vydali dopředu ale zastavil je rozhodčí, ofsajd.
21:35
Puk už mají domácí a zkouší něco vymyslet. Zatím jsou ale pouze ve své třetině.
21:00
Hosté jsou zatím v úvodu druhé třetině aktivnější. Tlačí se před branku CSKA, ale zatím se nedostali ke střele.
20:01
První třetina je minulostí. Aktivnější v ní byli domácí borci, ale nedokázali proměnit žádnou šanci a derby mezi CSKA Moskva a Spartakem Moskva je tak stále 0:0. Uvidíme, co nám nabídne druhá třetina, která začne přibližně v 18:18.
20:00
19:20
Z pravé strany šikovně střílel Nikonšev, ale Staňu nepřekonal.
18:30
K puku se nakonec dostal domácí Kvaša, který to zkoušel z levé strany, ale jeho střela nebyla přesná a letěla nad branku Borisova.
18:00
Hrají se poslední dvě minuty první třetiny. Hosté kombinují za svojí brankou.
17:28
Útok CSKA zastavila posunutá branka Spartaku.
16:48
Z levé strany střílel Lewandowski, ale jeho slabou střelu Staňa vyrazil.
16:15
Hosté vyhazují na zakázané uvolnění.
16:08
Už se opět hraje před brankou Spartaku, ale všechny pokusy domácích v pohodě chytá brankář Borisov.
15:15
Hosté se osvobodili a hnali se dopředu, ale zastavil je ofsajd.
15:00
Stále se hraje před brankou Borisova. Stále se však domácí nedostali ke střele.
14:02
Ale ani tento útok nebyl úspěšný. Vhazuje se po levici Borisova.
13:56
Hosté překombinovali svojí akci a dopředu se opět ženou domácí.
13:10
Na zadní tyčce hostující branky číhal Radulov, ale nepřesná přihrávka ho nakonec nenašla. Domácí borci to měli ale výborně vymyšlené.
12:50
Ale ta skončila nepřesnou přihrávkou a zakázaným uvolněním.
12:40
Domácí hokejisté rozjíždějí další útočnou akci.
12:15
Z trestné lavice vyskočil Niklas Person, který okamžitě dostal puk a řítil se sám na Borisova. Hostující brankář ale domácího borce skvěle vybruslil a nenechal se překonat, stav utkání se tak nemění!
11:44
Nakládal nahazoval od modré, puk tečoval Žukov, ale domácí brankář chytá.
11:13
Hráči Spartaku už jsou u puku a kombinují před brankou domácího brankáře.
10:39
Na Staňu nahazoval Morrison, ale nic z toho nebylo a u puku jsou domácí borci.
09:55
Přesilová hra pro hosty. Na dvě minuty za hrubost vyloučen Niklas Persson.
09:38
Kuzmin se ocitl v dobré pozici, ale Rastislav Staňa vše vyřešil.
09:18
Od modré pálil Sergej Borisov, ale jeho střelu v pohodě chytá hostující brankář Borisov.
08:59
Hraje se v rychlém tempu, což se musí divákům líbit.
08:25
Domácí jsou zatím aktivnější, ale všechny jejich šance zatím likviduje brankář Borisov.
07:50
07:38
Z levé strany pálil dobře Denisov, ale brankář Borisov skvěle zasáhl.
07:00
CSKA zakládá další útok, uvidíme, zda něco nyní domácí vymyslí.
06:40
Následně vyhazuje slovenský útočník Růžička.
06:15
Jakub Nakládal vyhazuje přes všechny čáry.
05:50
První přesilovou si zahrají domácí. Na dvě minuty za podražení je vyloučen Yunkov.
05:38
Hosté rozjíždějí další útok, ale domácí borci zatím velmi dobře napadají.
05:00
Vhazuje se po pravici hostujícího brankáře.
04:24
Na branku CSKA nyní vypálil Růžička, ale Staňa byl pozorný a puk schoval do své lapačky.
03:45
Domácí kombinují ve svém obranném pásmu.
03:01
Útok CSKA zastavil rozhodčí, ofsajd.
02:42
Ke střele se dostal Voronin, ale jeho pokus obránci CSKA srazili nad branku.
01:56
Do velké šance se dostával domácí útočník, ale byl tvrdě atakován a k puku se nedostal.
01:29
Domácí se drželi v pásmu hostů téměř minut, ale ke střele se nedostali.
00:49
U puku jsou domácí borci.
00:05
Vhazování po pravici brankáře Spartaku.
00:01
Hráči za světelných efektů přijíždějí na ledovou plochu.

CSKA Moskva: Staňa (Denisov) - Sergejev, D. Denisov, Guškov, Myaenpya, Rylov, Maršenko, Gimajev, Rjašenskij - Sprukts, Zubov, Kvaša, Žarkov, Davis, Barbašev, Arkipov, Paršin, Radulov, Širokov, Gusev

Spartak Moskva: Murphy (Borisov) - Schaefer, Mamkin, Morrison, Bodrov, Želdakov, Nakládal - Lewandovski, Nikonšev, Růžička, Bušhev, Yunkov, Žukov, Gubin, Kuzmin, Voronin, Ankudinov, Žmakin, Komaristyj, Radivojevič

Rozhodčí: Odinš, Zverev - Birinin, Zacharenkov.
VZÁJEMNÉ ZÁPASY V loňské sezoně spolu tyto dva týmy hrály hned čtyřikrát. Z výhry se třikrát radovalo CSKA, které vyhrálo na svém ledě 2:1 a 4:1 a jednou dokázalo vyhrát i na ledě Spartaku, a to 3:1. Poslední čtvrté utkání skončilo nerozhodně 1:1, ale po samostatných nájezdech byli šťastnější hráči Spartaku. Zajímavostí je, že se oba týmy utkaly v přípravném zápase před 6 dny. Zápas se hrál na ledě CSKA a domácí nakonec zvítězili fotbalovým výsledkem 1:0.
SPARTAK MOSKVA Spartaku se loňská sezoně vůbec nepovedla. Klub, který má každý rok nejvyšší cíle nakonec ani nepostoupil do play-off, což byla pro vedení Spartaku velká rána.
Během letní přestávku došlo v týmu také k několika změnám. Do Nižněkamsku odešel Alexander Komaristyj, do Jaroslavle odešel Roman Ljudyčin a do pražského Lva přestoupil Marcel Hossa. Novou posilou Spartaku je Jakub Nakládal, který přišel z hvězdné Ufy.
CSKA MOSKVA V loňské sezoně bojovalo CSKA o postup do vyřazovacích bojů až do posledních kol. Nakonec se to povedlo a tým postoupil z osmého místa, tedy z posledního postupového a za sebou nechal právě Spartak. Jenže CSKA hned v prvním kole play-off narazilo na silný Petrohrad a série po pěti zápasech skončila. Petrohrad vyhrál 4:1 na zápasy a postoupil, naopak pro hokejisty CSKA sezona skončila.
Z CSKA v letní přestávce odešel například i Tomáš Surový, který posílil pražského Lva, tedy nového účastníka KHL.
Zajímavostí určitě je, že prezidentem klubu je legendární trenér Viktor Tichonov.
Přeji krásné odpoledne všem hokejovým fanouškům. Kontinentální hokejová liga má na programu hodně zajímavé utkání, a to derby mezi CSKA Moskva a Spartakem Moskva. Favoritem tohoto duelu je podle sázkových kanceláří domácí celek, ale derby je vždy specifické a vyhrát může kdokoliv. Uvidíme tedy, jak to nakonec dopadne dnes.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.