Třetí třetina se Slovanu Bratislava nepovedla. Jakoby na ně padla deka po inkasované brance v závěru druhé části a ta se přenesla i do třetí třetiny. Slovan tak své premiérové utkání v KHL nezvládl a prohrál s HC Donbass Doněck 2:4.

Nejlepším hráčem HC Donbass Doněck byl vyhlášen Jani Tuppurainen, který jednu branku dal a na jednu přihrál. Na druhé straně je oceněn Roman Kukumberg.

Z mé strany je to pro dnešek vše a budu se těšit u dalších onlajn reportáží.
60:00
59:08
Slovan v ofsajdu.
58:48
Nebezpečná situace před Hostikkou, ten však problémy vyřešil.
58:00
Již plynou poslední dvě minuty třetí třetiny.
55:42
Doněck právě vstřelil branku!

Hosté v pohodě přežili přesilovou hru a z protiútoku udeřilo na druhé straně. Lukáš Kašpar hezky obešel branku a dostal puk do nebezpečného prostoru, tam si ho našel FREDRIK PETTERSSON a vstřelil zřejmě rozhodující branku utkání. Asistence. Lukáš Kašpar.
54:51
Tak to byla velká chyba hostů! Puk mohli v klidu vyhodit, místo toho namazali domácím, ale Podhradskému se při střele zlomila hůl.
54:18
Těžkou přihrávku nedokázal obránce zpracovat a puk tak vyletěl z útočného pásma.
53:23
Slovanisté se nemohli dostat dlouho do pásma a až nyní jsem jim to povedlo a hned to vedlo k faulu. Dvě minuty za držení pro Puistolu (DON).
51:53
Na ledové ploše začínají hrát svou roli i emoce a nevyhlo se to ani střídačkám, kde trenéři hlasitě domlouvají svým hráčům.
50:45
Wirtanen nebezpečně vypálil a vystrašil celou Bratislavu!
49:59
Puk skončil mimo hrací plochu a třetí třetina se pomaličku dostává do své druhé poloviny.
49:06
Hra se nyní přelévá z jedné strany na druhou a Slovan se snaží o rychlé vyrovnání. Nepřesná přihrávka však znamená zakázané uvolnění a hra se tak stěhuje do obranného pásma Slovanu.
47:03
Wilson se okamžitě po návratu na ledovou plochu zapojil do útočné akce a v samostatném úniku proti Hostikkovi však neuspěl. Velká šance hostujícího týmu!
46:05
Již plyne druhá minuta domácí přesilovky, ale puk je mimo obranné pásmo Doněcku.
45:44
Dnešní utkání sleduje 10 055 diváků - je vyprodáno!
45:16
Domácí rozehráli slibnou akci, ale střela Tabačky byla nepřesná a tak se hosté osvobodili.
44:50
Wilson (DON) je již podruhé v dnešním utkání vyloučen, tentokrát doslova semlel kroščekem jednoho z domácích.
43:08

Poprvé v utkání a také poprvé v KHL se dostává HC Donbass Doněck do vedení. Při signalizovaném vyloučení vystřelil JAROSLAV OBŠUT a jeho střela od modré čáry zapadla za záda Hostikky. Asistence: Jani Tuppurainen
42:19
Hra se hodně kouskuje a v žádném případě nemá takový náboj jako v úvodních dvou třetinách.
41:10
Oba týmy začaly třetí třetinu hodně opatrně a je vidět, že žádný z týmů nechce inkasovat.
40:01
Druhá třetina skončila stejným výsledkem jako ta první. Vedení na stranu domácích vrátil ve 24. minutě Bakoš, jenže hosté dokázali srovnat 18 vteřin před koncem zásluhou Tupurainena, který využil přesilovou hru.

Situace je tak stále velice otevřená a uvidíme, zda rozhodne třetí třetina, která začne přibližně v 19:36.
40:00
39:42

Přesilovku se nakonec hostům podařilo využít. Nádhernou přihrávkou přes celou šířku kluziště poslal Tuomas Kiiskinen a našel přesně hokejku JANI TUPPURAINENA, který srovnal. Asistence: Tuomas Kiiskinen
38:47
Hala hlasitě píská při každém útoku Donbassu, nyní se však diváci mohou radovat, protože se jejich tým osvobodil.
37:45
Na dvě minuty za nedovolené bránění si jde odpočinout Sigalet (SLO) a to se v žádném případě nelíbí domácím fanouškům.
37:20
Dravecký si hrál příliš dlouho s pukem a obrana Doněcku mu puk odebrala.
36:16
Hosté jsou již kompletní.
35:54
Nepřesná přihrávka končí jako zakázané uvolnění a Donbass si tak může oddechnout.
34:43
Tabaček vypálil velice tvrdou ránu, ale ta těsně minula tyčku hostující brány. Poté se do puku opřel další domácí hokejista a nechal vyniknout Ersberga.
34:16
Podhradský (DON) je vyloučen na dvě minuty za zdržování hry. Puk z jeho čepele opustil ledovou plochu.
34:01
Domácí jsou lepším týmem, každá jejich útočná akce je nebezpečná a stává se tak velkou hrozbou pro bránu Ersberga.
33:10
Hraje se v rychlém tempu, hokej nahoru - dolů. Bratislavský divák musí být takovým hokejem potěšen.
32:28
Dobrá střela Bartoviče z otočky, která vystrašila Ersberga. Ten však i s pomocí obránců celou situaci vyřešil.
30:49
Hra se na delší dobu nastěhovala před Ersberga. Sigalet celou akci zakončil střelou, ta však byla tečovaná do ochranné sítě.
28:57
Odpískán ofsajd domácích, podle rozhodčích byl Bakoš s pukem už ve středním pásmu a to se nelíbí domácím fanouškům.
28:18
Hosté si vypracovali nepříjemný tlak, který zakončili i střelbou. Střelám však chyběla přesnost a tak měl Hostikka práci jednodušší.
27:53
Slovanisté drželi puk na svých hokejkách, poté však přišla nepřesná přihrávka znamenající zakázané uvolnění.
26:35
Puk se nepříjemně odrazil v obranném pásmu domácích. Hosté však nabídnutou šanci nedokázali využít, když vše zmařila nepřesná přihrávka.
24:51
Tuppurainen se dostával k puku, ale v leže neměl nárok na lepší zakončení.
23:06
Slovan právě vstřelil branku!

Domácí závar nakonec končí brankou a opět nemá čisté svědomí brankář Ersberg. Ján Lipianský se točil s pukem kolem brány a nakonec se dostal i k zakončení a trefil tyčku. MARTIN BAKOŠ se dostal k odraženému puku a z čista jasna měl před sebou prázdnou bránu. Ersberg se totiž nezorientoval nejlépe a zůstal tak u druhé tyčky naprosto bezmocný. Asistence: Ján Lipianský
21:58
Pettersson se ocitl v dobré pozici sám před brankářem a okamžitě vypálil. Poté se ještě jednou dostal ke kotouči a znovu vystrašil domácí publikum.
21:12
Zaváhání v obraně Donbassu nedokázali Slovanisté využít a hra tak pokračuje za nezměněného stavu.
20:13
Hosté již jsou v plném počtu.
20:01
Máme za sebou první třetinu tohoto velmi zajímavého utkání. Slovan dostal do vedení hned ve 2. minutě Kytnár a domácí byli mnohem aktivnější. Poté se však hra více uklidnila a na konci přesilové hry se radovali i hosté, zásluhu na tom měl Beluchin, který šikovně těčoval nahozený puk.

Před druhou třetinou, která začne přibližně ve 18:48 je tedy vše otevřené.
20:00
18:13
Slovan si zahraje přesilovou hru. Z velkého tlaku se Doněck dostal pouze za cenu faulu. Na dvě minuty si jde sednout Wilson (DON).
16:48

Ve chvíli, kdy potrestaný Mihalík skákal na led udeřil Doněck z první vážnější šance. Pilař vystřelil od modré čáry a jeho puk šikovně tečoval JEVGENIJ BELUCHIN, který se tak stává prvním střelcem Donbassu v KHL. Asistence: Karel Pilař a Maxim Kvitčenko
15:52
Doněck se nemůže usadit v útočném pásmu.
14:43
Slovan však půjde do čtyř. Vladimír Mihalík (SLO) si jde odpočinout na dvě minuty za nedovolené bránění.
14:43
Hostikka zachytil střelu s přehledem do své lapačky.
13:30
Nádherná akce Slovanu, hráči naprosto rozebrali obranu Donbassu a celou akci zakončil Dravecký, který z druhé vlny pálil pouze do Ersberga.
12:52
Rozhodčí si dávali dlouho načas, ale nakonec odpískali. Puk se totiž ztratil v hloučku těl u mantinelu.
11:40
Slovan naprosto v pohodě přechází útočným pásmem a snaží se střílet z každé pozice. Poslední pokus si připsal Bakoš, ale trefil pouze brankáře.
10:35
Pouze na zakázané uvolnění zahráli hosté a tak se hra stěhuje před jejich bránu.
09:38
Nepříjemný závar před bránou Slovanu, ale vše vyřešila pozorná obrana v čele s Hostikkou.
09:14
Hostující brankář Ersberg má puk ve své moci.
06:35
Tlak Slovanu pokračuje. Od modré nebezpečně pálil Švarný a po něm i Sigalet.
06:01
Hosté již jsou kompletní a mohou tak založit další útok.
04:45
Hosté se dobře brání, ale přesto Slovan vstoupil do utkání opravdu famózně a diktuje tempo hry.
04:01
Varlamov (DON) dostává dvě minuty za hákování.
03:13
Další šance Slovanu a v ní Boumedenne, který dostal dobrý pas od Draveckého, ale jeho střela minula bránu Doněcku.
01:06

Velká chyba brankáře Ersberga. Ten pouze vyrazil nahození Milana Bartoviče ke své pravé tyči a tam byl nejrychleji MILAN KYTNÁR, který tak střelil první branku Slovanu Bratislava v KHL. Asistence: Milan Bartovič
00:01
Stadionem již zní hymny jednotlivých zemí a utkání tak za malý okamžik začne.
V dnešním utkání bude nakonec Slovanu chybět Miroslav Šatan. Soupiska se totiž uzavírala již v pátek a doplňování je možné až po prvním utkání. Stejný osud postihl i Jaroslava Janusa, který do dnešního duelu taktéž nenastoupí.
HC Donbass Doněck:

Ukrajinský tým, který letos taktéž pocítí poprvé atmosféru KHL. Klub byl založen teprve v roce 2005 a již za tuto krátkou historii dokázal dvakrát vyhrát ukrajinskou ligu. V minulé sezóně došlo u Donbassu k rozdělení. Tým Donbass hrál druhou nejvyšší ruskou soutěž VHL a tým Donbass 2 zůstal na Ukrajině a přidal již zmiňovaný druhý titul.

Pikantní příchuť bude mít utkání pro hlavního trenéra Donbassu Slováka Juliúse Šuplera, ale Šupler není jediným Slovákem v sestavě Doněcku - dalšími hráči jsou brankář Ján Laco, Jaroslav Obšut a také odchovanec Slovanu Bratislava Peter Podhradský.

Kromě Slováků je v týmu i několik českých zástupců jmenujme Karla Pilaře, Václava Nedorosta a bronzového medailistu z MS 2012 Lukáše Kašpara.
HC Slovan Bratislava:

Slovenský mistr tedy letos poprvé okusí pocit nejsilnější evropské soutěže a to se samozřejmě muselo projevit i na sestavě.

Nejzajímavější novinkou v kádru Bratislavy je podepsání roční smlouvy s Miroslavem Šatanem, který by měl údajně nosit dres s číslem 18, tedy stejným jaké obléká i v reprezentaci. Šatan by měl být k dispozici trenérovi Čadovi již v tomto prvním utkání.

Posledním hráčem, který kádr opustil je český útočník Karel Kreps, který v přípravném období nenaplnil očekávání produktivního střelce.
Krásný středeční den, vítám Vás při sledování onlajn reportáže z prvního vystoupení Slovanu Bratislava v KHL. Při své premiéře se Slovan utká s dalším nováčkem této soutěže ukrajinským HC Donbass Doněck.