Domácí hokejisté si z tohoto utkání odvážejí všechny body, i když hned z úvodu první třetiny prohrávali, ale zápas dokázali otočit a vyhrát tak 3:2.

Střely na branku: 28:24
Vyloučení: 5:5
Vyhrané buly: 31:29

Odemě je to pro dnešek vše, přeji krásný zbytek nedělního dne.
60:00
59:50
Domácí hráči se ale velmi dobře brání a v tomto zápase zvítězí!
59:05
Velká šance pro hostující hokejisty, na trestnou lavici míří Georgij Mišarin (MOS) na 2 minuty za zdržování hry – vyhození puku mimo hřiště.
59:01
Hostující hráči zatlačili domácí obranu a snaží se srovnat, Proskurjakov zatím odolává.
58:41
Hosté to zkoušejí se šesti bruslaři na ledě, Kasutin je na střídačce!
58:40
Oddechový čas pro hosty.
58:01
Saprykin u střelou zápěstím od modré čáry trefil pouze dobře stojící hostující obranu.
57:32
A znovu se ke střele dostal jeden z domácích hráčů, konkrétně to byl Prochorkin, ale je střela šla hodně mimo branku.
56:11
Na druhé straně se také pokoušel o střelu od modré čáry hostující obránce Andersen, Proskurjakov jeho střelu kryje.
55:27
Mišarin chtěl vystřelit od modré čáry, ale zlomil hůl.
54:31
Kasutin znovu skvěle proti střele Morozova! Zdá se, že výměna brankařů hostujícím hráčům pomohla.
53:49
Hosté by se měli začít více snažit, zatím si nevytvořili potřebný tlak na srovnání skóre a čas jim rychle utíká.
52:13
Morozov vyslal výbornou střelu na Kasutina, ten jeho střelu vyrazil ramenem.
51:55
50:55
Domácí hokejisté ale tuto přesilovou hru hrají velmi mizerně a zatím si nevytvořili žádnou vylouženou šanci.
49:55
Po delší době je tu vyloučení, za katr si jde sednout Nikolaj Žerděv na 2 minuty za podražení.
49:38
Hostující hokejisté nemohou naleznout recept na dobře fungující domácí obranu.
48:58
O puk se bojuje spíše ve středním pásmu.
47:39
Andersen pouze nahazoval puk na Proskurjakova, ten pro jistotu puk přidržel pod svojí lapačkou.
46:44
Frolov neměl dostatečnou rychlost a nestihl tak dojet přihrávku svého spoluhráče.
45:49
Domácí Jegoršev vyslal na branku Kasutina střelu ze střední vzdálenosti, ale hostující gólman si s jeho střelou poradil.
45:00
Domácí si spíše kontrolují puk a drží ho více na svých hokejkách a nechtějí přijít o své vedení.
43:58
Frolov vystřelil z levého kruhu na vhazování, ale střela šla mimo.
43:09
Linus Videll vystřelil z velkého úhlu, střela nakonec trefila domácího obránce a vyletěla ze hřiště.
42:13
Kazakovtsev se snažil dostat do levého rohu v útočném pásmu, ale o puk byl snadno obrán.
41:48
Na Proskurjakova nyní letělo několik střel, se všemi si však poradil.
41:00
A v hostující brance proběhla výměna gólmanů, Jakub Štěpánek již sedí na střídačce a místo něj naskočil Ivan Kasutin.
40:02
Úvodní buly třetí třetiny vyhráli hosté a hned se ženou do útoku, zřejmě chtějí co nejrychleji srovnat.
40:01
Druhá třetina už byla o něco zajímavější, padly celkem čtyři góly a domácím se tak podařilo otočit skóre dnešního zápasu. Za domácí se trefil Oleg Saprykin, Igor Grigorenko a Nikita Zajcev a za hosty to byl znovu Nikolaj Žerděv.

CSKA právě vstřelilo branku!
A domácí využívají přesilovou hru sekundu před jejím koncem, od modré čáry velmi tvrdě vypálil NIKITA ZAJCEV a propálil tak Štěpánka – 3:2. Asistence: Alexandr Frolov, Brandon Reid.
36:31
Domácí hráči tedy hrají přesilovou hru 5 na 4.
36:30
Na ledě se strhla další bitka a na tresnout lavici míří Pakhrudin Gimbatov (CER) 2 + 10 minut a Igor Grigorenko (MOS) pouze 10 minut osobní trest.
36:18
Neprjajev si dojel pro nahozený puk za Štěpánkovu branku, ale Štěpánek si pro tento puk dojel a vyhodil aspoň na zakázané uvolnění. Toto ale byl velmi riskantní tah v podání českého gólmana.
35:32
Žerděv je dnes skutečně při chuti, zkoušel znovu ohrozit Proskurjakova z pravé strany, ale lapačka domácího gólmana byla připravena.
34:28
Kiselvič měl nyní obrovskou příležitost poslat svůj tým do vedení, když se ocitl sám před Proskurjakovem, ale domácí brankář si tuto situaci pohlídal.
33:16
Černov teď protáhl Proskurjakova, když střílel od modré čáry.
32:08
Fjodorov se snažil prosadit individuálně, Andersen ho zastavil, ale podle rozhodčích čistě.
31:23
Žerděv nahazoval puk na domácího brankáře, ten puk raději přidržel.
30:48
A je tu další srovnání skóre. Téměř stejný gól jako u hostujících hráčů, tedy po pěkné kombinaci se ke střele dostal IGOR GRIGORENKO a nekompromisně zavěsil pod břevno – 2:2. Asistence: Fjodor Fjodorov, Stanislav Jegoršev.
29:18
Hosté jsou v posledních minutách aktivnější, další střelu vyslal Buchnevič, ale znovu žádný problém pro brankáře.
28:31
Znovu je to spíše takový ubojovaný hokej, vidíme více soubojů než střel.
27:59
Kazakovcev vyslal takový propagační projektil na domácí branku, brankář si s ní poradil.
27:13
Sice se snaží něco vymyslet, ale hostující obrana je bezchybná.
26:32
Domácí hokejisté jsou znovu po inkasovaném gólu otřeseni.
25:54
Čerepovec právě vstřelil branku!
Hostující hokejisté jdou znovu do vedení, když se ke střele dostal znovu NIKOLAJ ŽERDĚV a dává svůj dnešní druhý gól – 1:2. Asistence: Gennadij Stoljarov.
24:29
23:18
Rylov pěkně předložil puk Zajcevovi, ten ale střílí nepřesně.
22:29
Nikita Popov (CER) si jde sednout za katr na 2 minuty za držení.
21:11
A domácí hokejisté srovnávají stav dnešního utkání! Po pěkné kombinaci se ke střele dostal OLEG SAPRYKIN a střílí tak první gól domácího celku – 1:1. Asistence: Ilari Filppula, Alexej Morozov.
20:43
Grigorenko střílel z pravého kruhu, Štěpánek moc neviděl, ale puk nakonec kryje.
20:01
Do utkání vstoupili lépe domácí, kteří byli rozhodně aktivnější. Ale uplatnilo se staré známé pravidlo "Nedáš, dostaneš" a hosté ve 4. minutě otevřeli skóre dnešního utkání, konkrétně se o to postaral Nikolaj Žerděv, kterému následovalo vyloučení Radulova, ten byl vyloučen na 5 minut + do konce utkání. Ve zbytku třetiny se ale víceméně nic neudálo.

Střely na branku: 8:7
Vyloučení: 3:1
Vyhrané buly: 4:11

Druhá třetina začne přibližně v 14:50.
20:00
19:32
Zřejmě další gól už neuvidíme, třetina se pouze dohrává.
19:01
Probíhá poslední minuta první třetiny.
18:41
Jegoršev velmi tvrdou střelou od modré čáry ohoril Štěpánkovu branku, střela proletěla těsně nad břevnem.
17:22
A za tuto bitku jsou vyloučeni oba aktéři, tedy Vadim Berdnikov (CER) a Nikolaj Prochorkin (MOS).
17:21
Berdnikov ohrozil domácího gólmana, ten si puk přidržel pod lapačkou a jeden z hostujících hráčů ho sekl a na hřišti se strhla menší rvačka!
16:21
Žerděv vystřelil na Proskurjakovu branku, ten jeho tvrdou ránu vytěsnil ramenem.
15:49
Ljubimov se prokličkoval až před Štěpánka, ale už neměl sílu na zakončení.
15:00
Na ledě se téměř nic neděje, oba týmy se nedokážou pořádně přihrát.
13:33
Reid střílel z pravé strany na branku Štěpánka, střela šla však nad břevno.
12:01
Po vyloučení Radulova se na ledě hráči pošťuchují a možná se dočkáme nějaké větší bitky. Na ledě to opravdu vře.
10:13
Domácí jsou znovu více u puku a jsou velmi aktivní.
09:06
Eminger vyslal na Štěpánka velmi nepříjemnou střelu, před ním ale nikdo neclonil a tak si s pukem v pohodě poradil.
08:11
Obraz hry se mírně změnil, sledujeme nepřesnosti na obou stranách.
06:59
Bumagin střílel z mezikruží, Proskurjakov jeho pokus ale kryje.
05:13
Domácí hokejisté jsou hodně otřeseni po inkasovaném gólu.
04:32
A málem to bylo hned 0:2! Zemčenko skóroval, ale rozhodčí po zhlédnutí videa branku neuznali, jelikož byla zakončena bruslí.
03:53
A to je šok pro domácí, kteří byli z úvodu utkání jasně aktivnější. K odraženému puku se dostal NIKOLAJ ŽERDĚV a otevírá tak skóre dnešního zápasu – 0:1. Asistence: Alexander Bumagin, Bogdan Kiselvič.
03:42
A hned z úvodu utkání dostává Alexandr Radulov (MOS) trest 5 minut + dokonce utkání za úder do oblasti hlavy.
03:40
I hosté zahrozili střelou ze střední vzdálenosti, avšak ta šla mimo branku.
03:20
Saprajkin se snažil ohrozit Štěpánka z levé strany, ten byl znovu připraven.
02:30
Úvod utkání patří jednoznačně domácím hokejistům, kteří jsou stále u puku.
01:49
Denisov vyslal tvrdou střelu od modré čáry, Štěpánek byl znovu připraven.
01:12
Zaitsev při střele na Štěpánka zlomil hůl a český brankář tuto velmi pomalu střelu kryje do lapačky.
00:02
Úvodní buly vyhráli domácí.
00:01

CSKA Moskva: Proskurjakov (Fefelov) – Mišarin, Zaijttsev, Denisov, Rylov, Eminger, Jegooršev, Gimajev – Grigorenko, Radulov, Prochorkin – Saprajkin, Filippula, Morozov – Reid, Žarkov, Frolov – Neprjajev, Ljubimov, Fjodorov "C". Trenér: John Torchetti.

Severstal Čerepovec: Štěpánek (Dedunov) – Andersen, Guskov, Kiselvič, Popov, Stasenko, Jevsejenko, Svijazov – Berdnikov, Videll, Nikontsev – Bumagin, Stoljarov, Žerděv – Kazakovtsev, Kovyjršin, Buchnevič – Zemčenko, Gimbatov, Černov. Trenér: Igor Petrov.

Rozhodčí: Baluška, Kiselyov – Parfyonov, Sysuyev.
Nakonec tedy uvidíme pouze Jakuba Štěpánka v brance Čerepovce.
Československá stopa v utkání:
? obrázek (B) Rastislav Staňa (MOS) – 23 zápasů, 572 střel, 51 obdržených gólů, 521 zákroků, 91,1 % úspěšnost zásahů

obrázek (B) Jakub Štěpánek (CER) – 30 zápasů, 913 střel, 65 obdržených gólů, 848 zákroků, 92,9 % úspěšnost zásahů
obrázek (O) Petr Čáslava (CER) – 4 body (0+4), 36 zápasů
Severstal Čerepovec
Hosté jsou na tom od poznání hůře, nacházejí se až na dvanácté příčce Západní konference. A z 33 utkání mají na svém kontě 13 vítězství a z toho 3 v prodloužení a 20 proher, z toho si aspoň pětkrát odnesli jeden bod. Vstřelili 72 gólů a 89 obdrželi a celkově mají 41 bodů. Na postupové místo do vyřazovacích bojů, tedy na osmé, ztrácejí už 11 bodů.

Poslední čtyři utkání Čerepovce:
06. 12. 2013 – Dinamo Riga – Čerepovec 1:2
04. 12. 2013 – Lev Praha – Čerepovec 3:1
02. 12. 2013 – Slovan Bratislava – Čerepovec 3:2
30. 11. 2013 – Čerepovec – Dynamo Moskva 3:2 po s. n.

Nejproduktivnější hráči Čerepovce:
obrázek Linus Videll (Ú) – 19 bodů (6+13), 33 zápasů
obrázek Nikolaj Buchšujev (Ú) – 17 bodů (9+8), 28 zápasů
obrázek Vadim Berdnikov (Ú) – 15 bodů (8+7), 33 zápasů
CSKA Moskva
Hokejisté z hlavního města Ruska se nacházejí na třetí příčce Západní konference se 22 výhrami, z toho 5 v prodloužení a 14 prohrami, z toho 1 v prodloužení a to vše ze 36 zápasů. Skóre vstřelených a obdržených branek mají celkem vyrovnané a to 88:80 s celkovou bilancí 62 bodů a mají velmi dobře nakročeno na postup do vyřazovacích bojů, kam postupuje osm nejlepších celků z konference.

obrázek Igor Grigorenko (Ú) – 20 bodů (9+11), 36 zápasů
Z posledního vzájemného zápasu vzešli vítězně hokejisté Moskvy, když porazili Čerepovec na jejich ledě 3:2 po samostaných nájezdech. V sezóně 2012/2013 se také nerozhodlo v základní hrací době a následovalo prodloužení, ve kterém znovu v obou zápasech vyhrála Moskva.
V tomto utkání budou favority určitě domácí hokejisté, kteří jsou na tom v tabulce o poznání lépe.
Krásné nedělní odpoledne, vítám vás u sledování zápasu Kontinentální hokejové ligy mezi celky CSKA Moskva a Severstal Čerepovec, utkání začíná ve 14:00 našeho času.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.