Ode mě je to pro dnešek vše. Přeji pěkný zbytek večera.
Lvy nyní čeká cesta do Prahy, kde v sobotu odehrají zápas proti svému velkému rivalovi CSKA Moskva, jejich loňskému přemožiteli z play-off.
Statistiky zápasu:
Střely na branku: 22:29.
Vyhraná buly: 26:29.
Vyloučení: 5:7, navíc Řepík 10 minut.
Využití: 1:0.
Nejvíce času na ledě: Škoula (23:05) – Ševc (24:31)
Takový závěr zápasu asi nikdo po mdlé druhé třetině nečekal. Slovan vyhrál i čtvrtý domácí zápas této série – tentokrát si poradil v poměru 5:2 se Lvem. Ten si naopak připisuje druhou porážku v řadě. Nejlepšími hráči zápasu byli vyhlášeni Michal Vondrka a Calle Ridderwall.
60:00
59:42
Ölvecký se Ševcem si hodně ostře vyměňují názory před Vehanenem. Hra je přerušena a oba míří na trestnou lavici za hrubost.
59:27
A Slovan opět útočí.
59:01
Slovan právě vstřelil branku!
Tak tohle se Lvu nepovedlo. Vehanen opustil branku v moment, kdy se k puku dostal MICHEL MIKLÍK. Ten už měl opravdu lehkou práci. Bez asistence.
58:48
Řepík nezvládá závěr zápasu a míří do kabiny. Trest za něj odsedí Sekáč. Slovan si navíc zahraje i přesilovku, na trestnou totiž mří i Gragnani za hrubost.
58:48
Lev Praha právě vstřelil branku!
Lvi sice snižují. Už je ale příliš pozdě. MICHAL BIRNER se prosadil střelou z mezikruží. Asistence: Ryan O'Byrne, Michal Řepík.
58:24
Je definitivně rozhodnuto. TOMÁŠ NETÍK přidává čtvrtou branku Slovanu poté, co Ševcovi na modré utekl kotouč. Asistence: Milan Bartovič.
57:57
Thörnberg se ani nadvakrát neprosadil. Poprvé byl zblokován, podruhé přestřelil.
57:37
Vehanen na střídačce. Lvi hrají v šesti.
57:37
Oddechový čas pro hosty. Jalonen vymýšlí závěrečný nápor svého týmu.
57:33
Novotný dnes již podruhé v obrovské šanci před Janusem. Kapitán Pražanů se ale ani teď neprosadil.
57:06
Birnerovu střelu zblokoval Kutlák.
56:38
Jaakolova střela od modré nebyla vidět. Janus se štěstím zasáhl.
55:43
Thörnberg přihrál přes celou šíři kluziště na Klepiše. Ten ale nestřílel z první, a Janus tak stihl zasáhnout.
55:20
Nepřesná přihrávka na Němce vyhnala lvy z útočného pásma.
55:09
Thörnberg byl faulován. Lvi mají jednu z posledních šancí na snížení.
55:06
Tvrdá střela osamoceného Ševce z mezikruží končí mimo.
54:52
Nyní budou mít příležitost. Vhazovat se bude před Janusem.
54:22
Lvi se výborně bránili. Nyní už ale musí útočit a smazat dvoubrankové manko.
54:10
53:45
Ridderwall znovu vyváží kotouč.
53:23
Lvi výborně brání – následuje další vyhození.
53:05
A opět. Začíná se od Januse.
52:51
Lvi vyhazují.
52:27
Ridderwall dnes hraje výborně. Nyní v oslabení opět útočí.
52:09
Slovan si zahraje třetí přesilovku. Lvů bylo na ledě šest. Trest odsedí Řepík.
52:00
Dnešní utkání sleduje 10 100 diváků. Je vyprodáno.
51:42
Ofsajd první lví lajny. Dnes již druhý.
50:55
Lvi se už ale tlačí do útoku zásluhou čtvrté lajny.
50:10
A nakonec z toho byla velká šance. Kotouč po Miklíkově střele skončil vyražený před Vehanenem.
49:41
Němcovi se nepodařilo vyhodit. Slovan se tak dostal zcela zadarmo do útočné třetiny.
49:01
Gragnani hledal dlouhou přihrávkou Novotného. Ten byl ale dobře obsazen.
48:31
Slovan raději vyhazuje a odjíždí střídat.
47:54
Na aktivitě přidala i první lajna lvů. Klepiš se Zackrissonem dlouho bojovali o puk v útočném pásmu. Bez úspěchu.
47:23
Fanouškům se nelíbí aktivita Lva. Z tribun zní pískot.
47:00
Lvi cítí šanci a opět útočí. Ke gólu to tentokrát nevede.
46:25
Teď už to CALLE RIDDERWALLOVI vyšlo. Nejprve mu kotouč sjel z hokejky. Puku se tak chopil Sekáč, vrátil ho na Ridderwalla, který se trefil k levé tyči Janusovy branky. Asistence: Jiří Sekáč.
46:04
Azevedova lajna bojuje o kotouč. Ridderwallova střela je zblokována.
45:36
Škoula rozehrává od Januse. Slovanu se ale nedaří přejít střední pásmo.
45:15
44:44
Slovan sice stále hraje v oslabení. Teď se ale dostal díky Mikúšovi až před Vehanena.
44:20
Klepiš pálil z poza dvou bránících hráčů. Janus si ale jeho střelu našel. Hraje se již 5 na 4.
43:54
Po Gragnaniho střele Slovan vyhazuje.
43:27
Hráči se nyní perou o kotouč v rohu. Až nyní se lvi dostali k větší šanci.
43:09
Thörnberga podrazil Janus. Další dvě minuty pro domácí hráče, ti tak budou hrát ve třech proti čtyřem.
42:13
Danielsson chtěl dobruslit celou Novotného akci, ale nakonec skončil v "objetí" se Škoulou. Oba míří na trestnou.
42:06
Novotný v obrovské šanci. Nakládal kapitána lvů vyslal do útoku. Novotného střela mezi betony, ale neprošla do branky.
41:26
Kukumberg si sjížděl zprava před Vehanena. Miklíkova přihrávka mu šla ale na paty.
40:44
Klepiš dostal kotouč až do útočné třetiny. Ke střele se nakonec dostal Ševc. Janus Kryje.
40:20
Lvi se sice k puku dostali, rychle ho ale poslali na zakázané uvolnění.
Bez využití.
Nejvíce času na ledě: Škoula (8:04) – Ševc (7:53)
Lvi dřeli doslova jako koně. Odmakali každé střídání, ale ani tak se gólu nedočkali. Ba naopak. Kotouč se opět ocitl jen za Vehanenem po výborné akci Vondrky a zakončujícího Ölveckého. Lvům tak zbývá na obrat poslední dvacetiminutovka.

Další třetina začne přibližně v 20:38.
40:00
39:58
Thörnberg přihrával na před brankou neobsazeného Zackrissona. Ten jeho příhru z úhlu ale nedokázal usměrnit za Januse.
38:49
Vrána se po souhře s Klepišem hnal na Januse. Zastavil ho až jeden z bránících hráčů.
38:05
Začíná se od Gragnaniho. Jeho nahození se snaží vybojovat lvi za brankou Januse.
37:23
Lvi se ale snaží dál. Útočí a útočí, ale bez úspěchu.
36:33
Lev útočil, ale nakonec zase inkasuje. PETER ÖLVECKÝ posílá Slovan už do tříbrankového vedení, když střelou z první poslal Vondrkovu přihrávku za bezmocného Vehanena. Asistence: Michal Vondrka, Michel Miklík.
35:55
Nyní mohl jet Vondrka sám na Vehanena. Kotouč na útočné modré ale nedokázal zkrotit.
35:33
...jako teď proti Vránově dorážce.
35:00
Lvi nevědí, jak na obranu Slovanu. Když už se propracují k nějaké šanci, vždy výborně zasáhne Janus...
34:34
Puk končí po souboji v rohu na střídačce Lva.
33:49
Čtvrtá lajna Slovanu plná mladíků si zatím počíná velmi dobře. Ke střele se zase propracoval Daňo.
33:18
Němcova přihrávka přejela všechny pásma bez teče. Zakázané uvolnění a vhazování před Vehanenem.
32:59
Další střelu Daňa raději Vehanen kryje.
32:45
Slovan opět v útočném pásmu. Lvi ale znovu kotouč vybojovali.
32:05
Kukumberg zavezl kotouč až za branku hostí. Tam se ho ale zmocnili lvi a útočí.
32:01
Oddechový čas pro domácí. Trenér Čada dává svým svěřencům pokyny u střídačky.
32:01
Janus kryje kotouč před dobruslujícím Ridderwallem.
31:45
U puku je tak Slovan.
31:13
První lví lajna na ledě. Opět se jí ale nedaří přejít přes střední pásmo.
31:06
Sersen se dral tvrdě před Vehanena. O'Byrne mu ale rázně vysvětlil, že tam se nedostane.
30:24
To byla šance. Řepík si sjel na Vránovu přihrávku do mezikruží. Janus ale výborně kryje.
29:45
Novotného lajna teď drží Slovan před Janusem. Ke střele se ale hráči hostí nedopracovali.
29:05
Novotný na buly úspěšný a lvi zakládají útok.
29:04
Vehanen raději kryje kotouč lapačkou na ledě. Vhazovat se bude po pravici finského gólmana.
28:49
Sekáčova střela z otočky skončila zblokovaná v rohu.
28:25
Jaakola čeká za brankou až jeho spoluhráči vystřídají.
28:00
Až nyní se ke střele dopracoval O'Byrne. Pálil mimo.
27:34
Lvům se nedaří přejít střední pásmo, kde Slovan výborně brání.
27:09
Oba týmy raději střídají.
26:31
Slovan se drží v útočném pásmu. První lajna domácích motala lvům hodně dlouho hlavy.
26:02
A Novotného lajna pokračuje v útoku. Slovan ale dokázal udržet puk daleko od Januse.
25:35
Jaakola si nemůže poradit s Mrázem. Puk nakonec vyváží Novotný.
25:03
Slovan začal i přes vyloučení druhou třetinu lépe a dokázal se během prvních pěti minut dostat do nebezpečnějších šancí jak Lev.
24:39
Azevedo vede útok středem kluziště. Ale neúspěšně. U puku opět Slovan.
23:58
Bližňák se hnal přímo z trestné lavice na Vehanena. Naštěstí ho zarazil špatně postavený rozhodčí.
23:38
A mohl tu být další brejk. Na poslední chvíli se k puku dostal Gragnani.
23:10
Ölvecký šel s Netíkem sám na Vehanena a Nakládala. Nakonec jeho střela skončila nad brankou lvů.
22:54
Prní lajně lvů se nedaří dostat do útočného pásma. Nyní Klepiše a spol. zastavil ofsajd.
22:20
Lvi se usídlili pře Janusem. Nakonec do jejich rozehrávky zasáhl Miklík a vyhazuje.
21:50
Lvi si zahrají první přesilovku. Na trestné Bližňák po faulu na Novotného.
21:22
Zakázané uvolnění domácích.
21:16
Mojžíš pálil od modré nad. Útočit tak mohli lvi zásluhou Ridderwalla.
20:42
Netík se hnal sám na Vehanena. Na poslední chvíli zasáhl Jaakola.
20:09
A Slovan opět útočí. Do nadějného brejku se ale rval Thörnberg.
20:01
Statistiky první třetiny:
Střely na branku: 9:7.
Vyhraná buly: 9:9.
Vyloučení: 0:2.
Nejvíce času na ledě: Sersen (7:14) – Ševc (8:39)
Slovan potvrzuje formu z posledních zápasů a v první třetině se ujímá vedení 2:0 díky českým hráčům ve službách slovenského týmu. Jako první se prosadil Michal Vondrka, poté i Tomáš Netík. Pražanům zatím změna sestavy moc neprospívá. Co s tím udělá trenér Kari Jalonen se dozvíme ve druhé třetině.

Další třetina začne přibližně v 19:49.
20:00
19:32
Lvi sice útočí, ale bez úspěchu.
18:26
Druhou přesilovou hru už ale domácí využívají. TOMÁŠ NETÍK zužitkoval přesnou Mikúšovu přihrávu přes celou šíři kluziště a český hráč ve službách Slovanu prostřelil Vehanena. Ten si na kotouč ani nesáhl. Asistence: Juraj Mikúš, Zdeněk Kutlák.
18:01
Němec vyhazuje.
17:50
Miklík z bezprostřední blízkosti dorážel za Vehanena. Finský gólman ale výborně zasáhl.
17:25
Slovan se usídlil v útočném pásmu.
17:18
Novotný míří na trestnou lavici za faul na Mojžíše. V krátké chvíli tak následuje další oslabení hostí.
16:37
Lvi nyní vybojovali puk za Janusem. Danielssonovi se ale nedaří přihrát.
16:00
Lvi začínají s útokem od Vehanena. Ridderwallova střela byla ale zblokována.
15:46
Lev se žene do útoku. První oslabení zvládl.
15:24
15:04
Ševc vyhazuje.
14:34
Zakázané uvolnění Slovanu. Ten to Lvu v oslabení sám ulehčuje.
14:30
Lvům se zatím v oslabení daří. Nakládal vyhodil.
14:04
Ridderwall se ale dostal do nadějného brejku. Jeden z domácích ale dokázal puk odehrát těsně před Janusem do rohu.
13:23
Jaakola bojoval o puk za Vehanenen tak vehementně až z toho byl nakonec faul. První přesilovku si tak zahraje Slovan.
12:45
Vránova lajna motá hlavy bránícím soupeřům. K ničemu se ale nedostali.
12:04
Matoušek tvrdě srazil v rohu kluziště Němce.
11:37
K ničemu dalšímu se ale společně s Novotným a Christensenem Danielsson nezmohl.
11:17
Danielsson drží puk za brankou Januse.
10:40
Hraje se ve středním pásmu. Slovan přes něj zatím nemůže přejet.
09:35
Na ledě první lajna Lva. Musí se ale bránit.
09:00
Mráz pálil z úhlu a už už to vypadalo, že puk skončil za Vehanenem. Ten si ale nakonec kotouč pohlídal a vyrazil.
08:33
Sersen přihrával na sjíždějcího si Kukumberga. Druhý jmenovaný ale nedokázal kotouč zasáhnout.
08:10
Bližňák přímo z buly na Kukumberga. Na jeho střelu od modré byl ale Vehanen připraven.
08:04
Slovan se otřepal z úvodního tlaku Lva a nyní je na ledě aktivnějším týmem.
07:53
Ridderwall dokázal puk vyvést a vystřelit. Janus raději kotouč kryje.
07:21
Slovan opět před Vehanenem. Vondrkova lajna zatím drží puk v rohu kluziště.
06:52
Nyní pálil Štajnoch. Vehanen puk vyráží.
06:16
Němec nahodil puk do útočné třetiny. Tam se ho ale zmocnili domácí a hnali se na Vehanena, bez úspěchu.
05:41
Birner mohl vyrovnat. Po chybě domácích ale nedokázal protlačit puk za Januse.
04:42
Slovan se ale z protiútoku dokázal prosadit. MICHAL VONDRKA si s Vehanenem poradil ukázkovým bekhendovým blafákem. Asistence: Peter Ölvecký, Michel Miklík.
04:38
Ridderwall se rve za brankou o puk.
04:16
Bartovičovi utíká ve středním pásmu puk, Klepiš tak mohl nebezpečně vypálit.
03:10
Na ledě čtvrtá lajna s Vránou a opět se dostává až před Januse. Větší šanci si hosté ale nevypracovali.
02:27
Slovan se dostal před Vehanena. Humphries ale dobře pokryl prostor před brankou.
01:57
Až nyní dostali domácí puk do středního pásma.
01:28
Lev vysouvá obranu a slaví úspěch – Slovan se zatím k puku moc nedostává.
01:01
Azevedo přímo z buly přihrál na Nakládala, jeho střela ale skončila na prsou Januse.
00:44
Azevedo se dostal s pukem až před Januse. Puk ale nakonec pokryl jeden z obránců Slovanu.
00:10
Úvodní buly vyhrává Slovan a může založit útok.
00:01
Hráči už nastupují na ledovou plochu. Slovan odehraje zápas ve světle modrých dresech, Lev ve venkovních bílých.
V brance domácích začne Janus, který v posledním zápase proti Traktoru vystřídal po první třetině Kopřivu. Naopak v brance Lva se zabydlel Petri Vehanen. Finská jednička Lva má na Slovnaft arenu příjemné vzpomínky – v roce 2011 zde společně s týmem Suomi vyhrál titul mistra světa a navíc byl zvolen nejlepším gólmanem turnaje.
Do utkání na straně hostí zasáhne i trio navrátilců – Novotný, Christensen, Nakládal. Všichni tři vynechali poslední zápas, nyní už jsou ale po menším zdravotním výpadku připraveni.
V sestavě Lva nezůstal od posledního utkání téměř kámen na kameni. Jediná lajna, která zůstala pospolu je Vránova s Řepíkem a Birnerem na křídlech. Jinak trenér Jalonen přeskládal všechny své útočné formace

HC Slovan Bratislava: Kopřiva – Škoula, Kutlák, Mojžíš, Sersen, Štajnoch, Sigalet, Mihálik – Netík, J. Mikúš, Bartovič – Miklík, Vondrka, Ölvecký – Kukumberg, Bližňák, Hudáček – Daňo, Matoušek, Mráz – T. Mikúš.

Lev Praha: Vehanen – Jaakola, O'Byrne, Gragnani, Ševc, Němec, Nakládal, Humphries – Klepiš, Zackrisson, Thörnberg – Ridderwall, Azevedo, Sekáč – Novotný, Christensen, Danielsson – Birner, Vrána, Řepík – Cingel..
Dobrý den, vítám vás u textového onlajnu ze zápasu Slovanu Bratislava se Lvem Praha.
KOMPLETNÍ INFORMACE naleznete zde.
Lev Praha
Lev si v poslední domácí sérii udržel neutrální bilanci – prohrál proti Magnitogorsku a Ufě, naopak si poradil vysoko s Čeljabinskem a také s Nižněkamskem. I tak ale týmu schází herní pohoda. To především kvůli velké marodce. Ze zdravotních důvodů nemohlo do nedělního zápasu naskočit hned šest hráčů. Proti Slovanu už by ale měl být Lev v lepší kondici.
Slovan Bratislava
Slovenský tým neměl vstup do sezony vůbec ideální. V deseti zářijových zápasech si "belasí" připsali pouhých sedm bodů a dlouho figurovali na úplném dně tabulky celé KHL. V říjnu už ale svěřenci českého trenéra Čady hru zlepšili – vyhráli poslední tři domácí zápasy a v posledním zápase proti Traktoru si připsali první výhru za tři body na svém ledě.
Vzájemná bilance
V loňské sezoně se Lev se Slovanem utkali hned čtyřikrát. Československé derby přineslo vždy bitvu až do posledních sekund. Všechny zápasy z minulého ročníku totiž skončily rozdílem jediné branky. Slovan dokázal vyhrát oba duely v Praze a jeden na svém ledě. Lvi ukořistili jedinou výhru poměrem 5:4 v bratislavské Slovnaft areně.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.