Tabulka - FORTUNA:LIGA 2019/2020

Zd V R P Skóre B
1. SK Slavia Praha 30 22 6 2 58 :10 72
2. FC Viktoria Plzeň 30 20 6 4 60 :22 66
3. AC Sparta Praha 30 14 8 8 55 :35 50
4. FK Jablonec 30 14 7 9 46 :41 49
5. FC Slovan Liberec 30 14 5 11 50 :38 47
6. FC Baník Ostrava 30 12 9 9 42 :34 45
7. SK Dynamo Č. Budějovice 30 13 4 13 46 :45 43
8. Bohemians Praha 1905 30 12 6 12 38 :41 42
9. 1.FC Slovácko 30 11 9 10 35 :35 42
10. FK Mladá Boleslav 30 11 7 12 48 :52 40
11. SK Sigma Olomouc 30 8 12 10 36 :37 36
12. FK Teplice 30 7 10 13 29 :49 31
13. FC Fastav Zlín 30 7 6 17 25 :47 27
14. MFK Karviná 30 5 11 14 23 :39 26
15. SFC Opava 30 5 8 17 16 :47 23
16. 1.FK Příbram 30 5 6 19 19 :54 21
  • Skupina o titul
  • Play-off o umístění
  • Skupina o záchranu

Tabulka doma

Zd V R P Skóre B
1. SK Slavia Praha 14 12 2 0 34 :3 38
2. FC Viktoria Plzeň 15 12 1 2 38 :11 37
3. FK Jablonec 15 9 2 4 29 :14 29
4. FK Mladá Boleslav 15 9 2 4 32 :19 29
5. Bohemians Praha 1905 14 8 4 2 20 :10 28
6. FC Slovan Liberec 14 8 3 3 34 :18 27
7. AC Sparta Praha 15 8 3 4 34 :19 27
8. SK Dynamo Č. Budějovice 15 8 2 5 23 :16 26
9. 1.FC Slovácko 14 7 4 3 20 :10 25
10. FC Baník Ostrava 15 6 5 4 27 :16 23
11. SK Sigma Olomouc 14 5 6 3 18 :15 21
12. FC Fastav Zlín 15 6 2 7 16 :20 20
13. 1.FK Příbram 15 4 6 5 14 :14 18
14. FK Teplice 14 4 6 4 16 :19 18
15. MFK Karviná 14 3 6 5 12 :13 15
16. SFC Opava 14 3 4 7 8 :17 13

Tabulka venku

Zd V R P Skóre B
1. SK Slavia Praha 15 9 4 2 23 :7 31
2. FC Viktoria Plzeň 14 7 5 2 21 :11 26
3. FC Baník Ostrava 14 6 3 5 15 :18 21
4. AC Sparta Praha 14 5 5 4 19 :16 20
5. FK Jablonec 14 5 5 4 17 :24 20
6. FC Slovan Liberec 15 6 1 8 16 :20 19
7. SK Dynamo Č. Budějovice 14 5 2 7 23 :27 17
8. 1.FC Slovácko 15 4 5 6 15 :23 17
9. SK Sigma Olomouc 15 3 6 6 18 :21 15
10. Bohemians Praha 1905 15 3 2 10 15 :31 11
11. MFK Karviná 15 2 4 9 9 :24 10
12. FK Mladá Boleslav 14 2 4 8 14 :31 10
13. FK Teplice 15 2 4 9 9 :30 10
14. FC Fastav Zlín 14 1 4 9 9 :26 7
15. SFC Opava 15 1 4 10 6 :30 7
16. 1.FK Příbram 14 1 0 13 5 :36 3

Tabulka střelců

Hráč Góly
1. Marek Havlík Slovácko 10
2. Václav Jurečka Slavia 10
3. Lukáš Haraslín Sparta 9
4. Pavel Šulc Plzeň 9
5. Mojmír Chytil Slavia 8
6. Lukáš Juliš Olomouc 8
7. Jan Kuchta Sparta 7
8. Ewerton Paixao da Silva Ostrava 7
9. Abdullahi Tanko Ostrava 7
10. Veljko Birmančević Sparta 6
11. Rafiu Adekunle Durosinmi Plzeň 6
12. Vasil Kušej Ml. Boleslav 6
13. Daniel Mareček Ml. Boleslav 6
14. Tomáš Zlatohlávek Pardubice 6
15. Pavel Bucha Plzeň 5
16. David Buchta Ostrava 5
17. Tomáš Chorý Plzeň 5
18. Jan Chramosta Jablonec 5
19. Kryštof Daněk Pardubice 5
20. Lamin Jawo Ml. Boleslav 5
21. Erik Jirka Plzeň 5
22. Miloš Kratochvíl Jablonec 5
23. Ladislav Krejčí ml. Sparta 5
24. Mick Van Buren Slavia 5
25. Daniel Fila Teplice 4
26. Christian Frýdek Liberec 4
27. Abdalláh Júsuf Hilál Ml. Boleslav 4
28. Daniel Horák Hr. Králové 4
29. Adam Karabec Sparta 4
30. Luka Kulenović Liberec 4
31. Ľubomír Tupta Liberec 4
32. Jan Vodháněl Olomouc 4
33. Vukadin Vukadinović Zlín 4
34. Conrad Wallem Slavia 4
35. Quadri Adediran Ostrava 3
36. Adeleke Akinyemi Karviná 3
37. Wale Musa Alli Č. Budějovice 3
38. Lukáš Budínský Karviná 3
39. Lukáš Červ Liberec 3
40. Rigino Cicilia Slovácko 3
41. Carlos Eduardo Lopes Cruz Plzeň 3
42. Filip Havelka Teplice 3
43. Jakub Hora Č. Budějovice 3
44. Robin Hranáč Plzeň 3
45. Jakub Janetzký Zlín 3
46. Muhamed Jásir Teplice 3
47. Ladislav Krobot Pardubice 3
48. Jakub Kučera Hr. Králové 3
49. Jakub Martinec Jablonec 3
50. Rajmund Mikuš Karviná 3
51. Victor Olatunji Sparta 3
52. Václav Pilař Hr. Králové 3
53. Jakub Pokorný Olomouc 3
54. Erik Prekop Bohemians 3
55. Matěj Pulkrab Ml. Boleslav 3
56. Tomáš Rigo Ostrava 3
57. Tom Slončík Zlín 3
58. David Tkáč Zlín 3
59. Matěj Valenta Slovácko 3
60. Daniel Vašulín Hr. Králové 3
61. Tomáš Wiesner Sparta 3
62. Ondřej Zmrzlý Olomouc 3
63. Lukáš Bartošák Zlín 2
64. Vít Beneš Olomouc 2
65. Vachtang Čanturišvili Jablonec 2
66. Štěpán Chaloupek Teplice 2
67. Juraj Chvátal Olomouc 2
68. Lukáš Čmelík Hr. Králové 2
69. Vlastimil Daníček Slovácko 2
70. Denis Darmovzal Pardubice 2
71. Mohamed Doumbia Liberec 2
72. Václav Drchal Jablonec 2
73. Sampson Dweh Plzeň 2
74. Antonín Fantiš Zlín 2
75. Ahmad Ghali Liberec 2
76. Lukáš Hejda Plzeň 2
77. Tomáš Holeš Slavia 2
78. Filip Horský Liberec 2
79. Matěj Jurásek Slavia 2
80. Pavel Juroška Slovácko 2
81. Kaan Kairinen Sparta 2
82. Jan Kalabiška Slovácko 2
83. Jan Kliment Plzeň 2
84. Jan Knapík Teplice 2
85. Dominik Kostka Ml. Boleslav 2
86. Jan Kovařík Bohemians 2
87. Matyáš Kozák Bohemians 2
88. Ladislav Krejčí st. Hr. Králové 2
89. Matouš Krulich Jablonec 2
90. Filip Kubala Ostrava 2
91. Tomáš Ladra Ml. Boleslav 2
92. Marek Matějovský Ml. Boleslav 2
93. Jan Matoušek Bohemians 2
94. Amar Memić Karviná 2
95. Jhon Mosquera Plzeň 2
96. Jan Navrátil Olomouc 2
97. Zdeněk Ondrášek Č. Budějovice 2
98. Pavel Osmančík Č. Budějovice 2
99. Jakub Pešek Sparta 2
100. David Puškáč Bohemians 2
101. Jan Shejbal Bohemians 2
102. Samuel Šigut Č. Budějovice 2
103. Matěj Šín Ostrava 2
104. Martin Suchomel Ml. Boleslav 2
105. Marek Suchý Ml. Boleslav 2
106. Nemanja Tekijaški Jablonec 2
107. Muhamed Tijani Slavia 2
108. Michal Tomič Slavia 2
109. Ibrahim Traoré Plzeň 2
110. Daniel Trubač Teplice 2
111. Tadeáš Vachoušek Teplice 2
112. Martin Vitík Sparta 2
113. Matěj Vydra Plzeň 2
114. Christos Zafeiris Slavia 2
115. Filip Žák Zlín 2
116. Alexis Alégué Jablonec 1
117. Ladislav Almási Ostrava 1
118. Daniel Bartl Karviná 1
119. Michal Bílek Teplice 1
120. Jan Bořil Slavia 1
121. Alexandr Bužek Zlín 1
122. Patrik Čavoš Karviná 1
123. Martin Cedidla Zlín 1
124. Jakub Černín Zlín 1
125. Pavel Černý Pardubice 1
126. Matěj Chaluš Liberec 1
127. Filip Čihák Hr. Králové 1
128. Hélio Alberto Delgado Karviná 1
129. Joss Didiba Zlín 1
130. Malick Diouf Slavia 1
131. Martin Doležal Karviná 1
132. Merchas Doski Slovácko 1
133. Lucky Ezeh Karviná 1
134. Jakub Fulnek Ml. Boleslav 1
135. Adam Gabriel Hr. Králové 1
136. Martin Hála Bohemians 1
137. Štěpán Harazim Hr. Králové 1
138. Lukáš Havel Č. Budějovice 1
139. Patrik Hellebrand Č. Budějovice 1
140. Michal Hlavatý Pardubice 1
141. Stanislav Hofmann Slovácko 1
142. Daniel Holzer Slovácko 1
143. Vojtěch Hora Č. Budějovice 1
144. Lukáš Hůlka Bohemians 1
145. Marek Icha Pardubice 1
146. Kenneth Ikugar Zlín 1
147. Alex Iván Karviná 1
148. Robert Jukl Teplice 1
149. Petr Juliš Hr. Králové 1
150. Lukáš Kalvach Plzeň 1
151. Ondřej Karafiát Ml. Boleslav 1
152. Sung-pin Kim Slovácko 1
153. Daniel Köstl Bohemians 1
154. Nedeljko Kovinić Zlín 1
155. Martin Králik Č. Budějovice 1
156. Antonín Křapka Bohemians 1
157. Nemanja Krsmanović Teplice 1
158. Qazim Laçi Sparta 1
159. Michal Leibl Hr. Králové 1
160. Ondřej Lingr Slavia 1
161. Jakub Matoušek Pardubice 1
162. Ondřej Mihálik Slovácko 1
163. Jan Mikula Liberec 1
164. Martin Minčev Sparta 1
165. Sebastián Nebyla Jablonec 1
166. Filip Panák Sparta 1
167. David Pavelka Sparta 1
168. Nicolas Penner Liberec 1
169. Milan Petržela Slovácko 1
170. Dominik Pleštil Jablonec 1
171. Marios Pourzitidis Liberec 1
172. Angelo Preciado Sparta 1
173. Dominik Preisler Liberec 1
174. Lukáš Provod Slavia 1
175. Michael Rabušic Liberec 1
176. Matěj Ryneš Sparta 1
177. Asger Sørensen Sparta 1
178. Lukáš Sadílek Sparta 1
179. Ondřej Šašinka Hr. Králové 1
180. Ivan Schranz Slavia 1
181. Michal Ševčík Sparta 1
182. Dominik Simerský Zlín 1
183. Jiří Skalák Č. Budějovice 1
184. John Solomon Ml. Boleslav 1
185. David Štěpánek Jablonec 1
186. Jan Suchan Č. Budějovice 1
187. Jaroslav Svozil Karviná 1
188. Daniel Tetour Ostrava 1
189. Emil Tischler Pardubice 1
190. Aboubacar Traore Karviná 1
191. Ivan Varfolomejev Liberec 1
192. Filip Vecheta Slovácko 1
193. Denis Ventúra Olomouc 1
194. Jan Žambůrek Liberec 1
195. Filip Zorvan Olomouc 1

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA i v sezoně 2023/2024 pokračuje v herním systému s nadstavbou. Ligový titul získala Sparta Praha, do první nejvyšší soutěže se vrací Karviná.

Po základní části, ve které se všech 16 klubů utká dvoukolově každý s každým, se týmy rozdělí v nadstavbové části do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky.

Skupina o titul: prvních šest týmů si proti sobě zahraje jednou, přičemž první tři týmy budou mít výhodu tří z pěti zápasů v domácím prostředí. Mistra a druhý tým čeká kvalifikace o Ligu mistrů. Třetí tým si zahraje předkolo Konferenční ligy. Tým na 4. místě čeká zápas o Evropu s vítězem skupiny o Evropu

Skupina o Evropu: týmy na 7. až 10. místě se utkají o účast v Konferenční lize. Tato skupina se hraje vyřazovacím způsobem, 7. vs 10. a 8. vs 9. tým dvoukolově. Vítězové pak hrají finále také na dva zápasy. Vítěze čeká dodatečný zápas o Evropu se 4. týmem skupiny o titul.

Skupina o udržení: týká se týmů na 11. až 16. místě, hraje se jednokolovým systémem stejně jako skupina o titul, poslední sestupuje přímo do druhé ligy, 14. a 15. tým čeká baráž s druhým a třetím týmem z druhé ligy.

Články odjinud


Články odjinud