Tabulka střelců

Hráč Góly
1. Václav Jurečka Slavia 15
2. Pavel Šulc Plzeň 15
3. Veljko Birmančević Sparta 13
4. Mojmír Chytil Slavia 13
5. Lukáš Haraslín Sparta 11
6. Marek Havlík Slovácko 11
7. Lukáš Juliš Olomouc 11
8. Ewerton Paixao da Silva Ostrava 11
9. Jan Kuchta Sparta 10
10. Daniel Fila Teplice 9
11. Tomáš Chorý Plzeň 8
12. Jan Chramosta Jablonec 8
13. Abdullahi Tanko Ostrava 8
14. Luka Kulenović Liberec 7
15. Tomáš Zlatohlávek Pardubice 7
16. David Buchta Ostrava 6
17. Kryštof Daněk Pardubice 6
18. Rafiu Adekunle Durosinmi Plzeň 6
19. Abdalláh Júsuf Hilál Ml. Boleslav 6
20. Vasil Kušej Ml. Boleslav 6
21. Daniel Mareček Ml. Boleslav 6
22. Erik Prekop Bohemians 6
23. Jan Suchan Č. Budějovice 6
24. Vukadin Vukadinović Zlín 6
25. Pavel Bucha Plzeň 5
26. Mohamed Jásir Teplice 5
27. Lamin Jawo Ml. Boleslav 5
28. Erik Jirka Plzeň 5
29. Miloš Kratochvíl Jablonec 5
30. Ladislav Krejčí ml. Sparta 5
31. Zdeněk Ondrášek Č. Budějovice 5
32. Tom Slončík Zlín 5
33. Ľubomír Tupta Liberec 5
34. Mick Van Buren Slavia 5
35. Daniel Vašulín Hr. Králové 5
36. Conrad Wallem Slavia 5
37. Quadri Adediran Ostrava 4
38. Adeleke Akinyemi Karviná 4
39. Lukáš Budínský Karviná 4
40. Christian Frýdek Liberec 4
41. Daniel Horák Hr. Králové 4
42. Lukáš Hůlka Bohemians 4
43. Jakub Janetzký Zlín 4
44. Matěj Jurásek Slavia 4
45. Pavel Juroška Slovácko 4
46. Adam Karabec Sparta 4
47. Tomáš Ladra Ml. Boleslav 4
48. Matěj Pulkrab Ml. Boleslav 4
49. Martin Vitík Sparta 4
50. Jan Vodháněl Olomouc 4
51. Wale Musa Alli Č. Budějovice 3
52. Vachtang Čanturišvili Jablonec 3
53. Jakub Černín Zlín 3
54. Lukáš Červ Liberec 3
55. Štěpán Chaloupek Teplice 3
56. Matěj Chaluš Liberec 3
57. Juraj Chvátal Olomouc 3
58. Rigino Cicilia Slovácko 3
59. Carlos Eduardo Lopes Cruz Plzeň 3
60. Antonín Fantiš Zlín 3
61. Štěpán Harazim Hr. Králové 3
62. Filip Havelka Teplice 3
63. Lukáš Hejda Plzeň 3
64. Jakub Hora Č. Budějovice 3
65. Robin Hranáč Plzeň 3
66. Ladislav Krobot Pardubice 3
67. Filip Kubala Ostrava 3
68. Jakub Kučera Hr. Králové 3
69. Jakub Martinec Jablonec 3
70. Amar Memić Karviná 3
71. Rajmund Mikuš Karviná 3
72. Jhon Mosquera Plzeň 3
73. Victor Olatunji Sparta 3
74. Václav Pilař Hr. Králové 3
75. Jakub Pokorný Olomouc 3
76. Michael Rabušic Liberec 3
77. Tomáš Rigo Ostrava 3
78. Marek Suchý Ml. Boleslav 3
79. David Tkáč Zlín 3
80. Daniel Trubač Teplice 3
81. Matěj Valenta Slovácko 3
82. Tomáš Wiesner Sparta 3
83. Ondřej Zmrzlý Olomouc 3
84. Lukáš Bartošák Zlín 2
85. Vít Beneš Olomouc 2
86. Filip Čihák Hr. Králové 2
87. Lukáš Čmelík Hr. Králové 2
88. Vlastimil Daníček Slovácko 2
89. Denis Darmovzal Pardubice 2
90. Mohamed Doumbia Liberec 2
91. Václav Drchal Jablonec 2
92. Sampson Dweh Plzeň 2
93. Ahmad Ghali Liberec 2
94. Martin Hála Bohemians 2
95. Patrik Hellebrand Č. Budějovice 2
96. Michal Hlavatý Pardubice 2
97. Stanislav Hofmann Slovácko 2
98. Tomáš Holeš Slavia 2
99. Filip Horský Liberec 2
100. Alex Iván Karviná 2
101. Kaan Kairinen Sparta 2
102. Jan Kalabiška Slovácko 2
103. Lukáš Kalvach Plzeň 2
104. Jiří Klíma Ostrava 2
105. Jan Kliment Plzeň 2
106. Jan Knapík Teplice 2
107. Dominik Kostka Ml. Boleslav 2
108. Jan Kovařík Bohemians 2
109. Matyáš Kozák Bohemians 2
110. Martin Králik Č. Budějovice 2
111. Dávid Krčík Karviná 2
112. Ladislav Krejčí st. Hr. Králové 2
113. Matouš Krulich Jablonec 2
114. Marek Matějovský Ml. Boleslav 2
115. Jan Matoušek Bohemians 2
116. Jan Navrátil Olomouc 2
117. Filip Novák Olomouc 2
118. Pavel Osmančík Č. Budějovice 2
119. Jakub Pešek Sparta 2
120. Dominik Preisler Liberec 2
121. Lukáš Provod Slavia 2
122. David Puškáč Bohemians 2
123. Jan Shejbal Bohemians 2
124. Samuel Šigut Č. Budějovice 2
125. Dominik Simerský Zlín 2
126. Matěj Šín Ostrava 2
127. John Solomon Ml. Boleslav 2
128. Karel Spáčil Hr. Králové 2
129. David Štěpánek Jablonec 2
130. Martin Suchomel Ml. Boleslav 2
131. Nemanja Tekijaški Jablonec 2
132. Muhamed Tijani Slavia 2
133. Michal Tomič Slavia 2
134. Ibrahim Traoré Plzeň 2
135. Tadeáš Vachoušek Teplice 2
136. Filip Vecheta Slovácko 2
137. Matěj Vydra Plzeň 2
138. Christos Zafeiris Slavia 2
139. Filip Žák Zlín 2
140. Jan Žambůrek Liberec 2
141. Alexis Alégué Jablonec 1
142. Ladislav Almási Ostrava 1
143. Nojus Vytis Audinis Teplice 1
144. Daniel Bartl Karviná 1
145. Michal Beran Bohemians 1
146. Michal Bílek Teplice 1
147. Filip Blažek Ostrava 1
148. Jan Bořil Slavia 1
149. Alexandr Bužek Zlín 1
150. Patrik Čavoš Karviná 1
151. Martin Cedidla Zlín 1
152. Michal Černák Jablonec 1
153. Pavel Černý Pardubice 1
154. Hélio Alberto Delgado Karviná 1
155. Joss Didiba Zlín 1
156. Malick Diouf Slavia 1
157. Martin Doležal Karviná 1
158. Merchas Doski Slovácko 1
159. Lucky Ezeh Karviná 1
160. Jan Fortelný Olomouc 1
161. Michal Fukala Liberec 1
162. Jakub Fulnek Ml. Boleslav 1
163. Adam Gabriel Hr. Králové 1
164. Lukáš Havel Č. Budějovice 1
165. Dominik Hollý Jablonec 1
166. Daniel Holzer Slovácko 1
167. Vojtěch Hora Č. Budějovice 1
168. David Huf Bohemians 1
169. Marek Icha Pardubice 1
170. Kenneth Ikugar Zlín 1
171. Robert Jukl Teplice 1
172. Petr Juliš Hr. Králové 1
173. Jan Juroška Ostrava 1
174. Ondřej Karafiát Ml. Boleslav 1
175. Sung-pin Kim Slovácko 1
176. Daniel Köstl Bohemians 1
177. Matěj Koubek Hr. Králové 1
178. Nedeljko Kovinić Zlín 1
179. Patrick Kpozo Ostrava 1
180. Antonín Křapka Bohemians 1
181. Nemanja Krsmanović Teplice 1
182. Qazim Laçi Sparta 1
183. Michal Leibl Hr. Králové 1
184. Ondřej Lingr Slavia 1
185. Jakub Matoušek Pardubice 1
186. Idjessi Metsoko Plzeň 1
187. Ondřej Mihálik Slovácko 1
188. Jan Mikula Liberec 1
189. Martin Minčev Sparta 1
190. Sebastián Nebyla Jablonec 1
191. Filip Panák Sparta 1
192. David Pavelka Sparta 1
193. Nicolas Penner Liberec 1
194. Ondřej Petrák Bohemians 1
195. Milan Petržela Slovácko 1
196. Dominik Pleštil Jablonec 1
197. Martin Pospíšil Olomouc 1
198. Marios Pourzitidis Liberec 1
199. Filip Prebsl Liberec 1
200. Angelo Preciado Sparta 1
201. Andrija Ražnatović Karviná 1
202. Martin Regáli Karviná 1
203. Matúš Rusnák Ostrava 1
204. Matěj Ryneš Sparta 1
205. Asger Sørensen Sparta 1
206. Lukáš Sadílek Sparta 1
207. Ondřej Šašinka Hr. Králové 1
208. Tomáš Schánělec Zlín 1
209. Ivan Schranz Slavia 1
210. Michal Ševčík Sparta 1
211. Petr Ševčík Slavia 1
212. Vlasij Siňavskij Slovácko 1
213. Ebrima Singhateh Olomouc 1
214. Jiří Skalák Č. Budějovice 1
215. Cheick Souaré Plzeň 1
216. Michal Surzyn Pardubice 1
217. Jaroslav Svozil Karviná 1
218. Daniel Tetour Ostrava 1
219. Emil Tischler Pardubice 1
220. Aboubacar Traore Karviná 1
221. Ivan Varfolomejev Liberec 1
222. Denis Ventúra Olomouc 1
223. Petr Zíka Č. Budějovice 1
224. Filip Zorvan Olomouc 1

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA i v sezoně 2023/2024 pokračuje v herním systému s nadstavbou. Ligový titul získala Sparta Praha, do první nejvyšší soutěže se vrací Karviná.

Po základní části, ve které se všech 16 klubů utká dvoukolově každý s každým, se týmy rozdělí v nadstavbové části do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky.

Skupina o titul: prvních šest týmů si proti sobě zahraje jednou, přičemž první tři týmy budou mít výhodu tří z pěti zápasů v domácím prostředí. Mistra a druhý tým čeká kvalifikace o Ligu mistrů. Třetí tým si zahraje předkolo Konferenční ligy. Tým na 4. místě čeká zápas o Evropu s vítězem skupiny o Evropu

Skupina o Evropu: týmy na 7. až 10. místě se utkají o účast v Konferenční lize. Tato skupina se hraje vyřazovacím způsobem, 7. vs 10. a 8. vs 9. tým dvoukolově. Vítězové pak hrají finále také na dva zápasy. Vítěze čeká dodatečný zápas o Evropu se 4. týmem skupiny o titul.

Skupina o udržení: týká se týmů na 11. až 16. místě, hraje se jednokolovým systémem stejně jako skupina o titul, poslední sestupuje přímo do druhé ligy, 14. a 15. tým čeká baráž s druhým a třetím týmem z druhé ligy.

Články odjinud


Články odjinud