Stíhačka žen, 10 km, Hochfilzen | ONLINE | 12.2.2017 10:30 | MS v biatlonu 2017 | ŽIVĚ | iSport.cz

MS v biatlonu - Stíhačka žen, 10 km, Hochfilzen -  ONLINE PŘENOS -  12. února 2017   10:30

Ukončeno

Stíhačka žen, 10 km, Hochfilzen

Přenos se aktualizuje automaticky

S konstatováním, že stíhačku žen v rakouském Hochfilzenu na mistrovství světa vyhrála Laura Dahlmeierová, jenž tak bere již třetí medaili na letošním šampionátu, se s Vámi loučí a hezkou neděli přeje Tomáš Lysý.
Stíhačka žen je za námi. Ač to po první střelbě, kdy měla Gabriela Koukalová problémy s malorážkou, musela ručně dobíjet a propadla se na třinácté místo, se parádním během opět vrátila do bojů o medaile. Prakticky od první střelby až do cíle byla první Laura Dahlmeierová a nedala žádné soupeřce šanci. Stříbro získala Darja Domračevová, jenž se posunula na medaili až ze 27. pozice po startu. Čistou střelbou na závěrečné položce bylo jasné, že bronz bude brát Gabriela Koukalová a získá tak pro Českou republiku na letošním mistrovství druhou medaili.
Konečné pořadí:
1. Laura Dahlmeierová (GER) 28:02,3 (1)
2. Darja Domračevová (BLR) +11,6 (0)
3. Gabriela Koukalová (CZE) +16,6 (3)
4. Irina Starychová (RUS) +35,9 (0)
5. Justine Braisazová (FRA) +36,1 (1)
6. Marie Dorinová Habertová (FRA) +36,3 (3)
7. Kaisa Mäkäräinenová (FIN) +37,2 (1)
8. Anastasija Merkušinová (UKR) +48,5 (0)
9. Célia Aymonierová (FRA) +57,7 (2)
10. Dorothea Wiererová (ITA) +1:02,9 (3)
11. Anais Chevalierová (FRA) +1:10,8 (2)
12. Paulina Fialková (SVK) +1:15,9 (2)
13. Anastasia Kuzminová (SVK) +1:21,2 (3)

14. Lisa Vittozziová (ITA) +1:25,8 (3)
15. Alexia Runggaldierová (ITA) +1:26,6 (0)
...
31. Eva Puskarčíková (CZE) +2:06,1 (5)
34. Lucie Charvátová (CZE) +2:12,0 (4).
Konec'
Ve finiši je všech 58 biatlonistek, závod tak skončil.
Cíl'
Eva Puskarčíková bude bodovat jednatřicátým místem, o tři pozice zpět je Lucie Charvátová.
Cíl'
Dvanácté místo bere Paulina Fialková, třináctá je Anastasia Kuzminová. Dvě slovenské závodnice těsně za desítkou, to není vůbec špatné.
Cíl'
Sluší se podotknout, že Domračevová, Starychová i Braisazová startovaly až z poloviny třetí desítky. To je parádní posun těchto biatlonistek.
Cíl'
Nepopulární bramboru bere Iryna Starychová, hned za ní je dvojce francouzských biatlonistek Justine Braisazová a Marie Dorinová Habertová. Ve finiši trošku vytuhla sedmá Kaisa Mäkäräinenová.
Cíl'
Laura Dahlmeierová je na prvním místě a bere zlato. Druhá je Darja Domračevová, třetí po fantastickém běhu Gabriela Koukalová.
9,6'
Laura Dahlmeierová má v posledním kole dostatečně sil a je čtyřista metrů před cílem ve vedení o 14,4 vteřiny. Nicméně o stříbro to bude ještě boj, jelikož Koukalová stáhla Domračevovou na 3,2 vteřiny.
4.st.'
Pořadí po čtvrté střelbě:
1. Laura Dahlmeierová (GER) 23:29,9 (1)
2. Darja Domračevová (BLR) +8,6 (0)
3. Gabriela Koukalová (CZE) ;13,5 (3)
4. Irina Starychová (RUS) +33,3 (0)
5. Anastasija Merkušinová (UKR) +33,8 (0)
..
13. Anastasia Kuzminová (SVK) +1::05,7 (3)
14. Paulina Fialková (SVK) +1:08,5 (2)

29. Lucie Charvátová (CZE) +2:04,0 (4)
34. Eva Puskarčíková (CZE) +2:08,9 (5)
4.st.'
Po čtvrté střelbě je na 13. místě Anastasia Kuzminová, hned za ní je další slovenská závodnice Paulina Fialková. Lucie Charvátová figuruje na 29. místě, o pět pozic zpět je Eva Puskarčíková.
9,2'
Koukalová zatím Domračevovou nestáhla, myslím si, že o medailích je rozhodnuto.
9,2'
Laura Dahlmeierová si jede jasně pro zlatou medaili, která bude již její třetí ze tří letošních závodů mistrovství. Němka navíc navýší svůj náskok v čele světového poháru.
4.st.'
Dahlmeierová vedeo 8,6 vteřin před Domračevovou, jenž dnes sestřelila všech dvacet terčů. Gabriela Koukalová je o 5,1 vteřiny za Běloruskou. A bude z toho opět medaile, jelikož Starychová je čtvrtá se ztrátou půlminuty.
4.st.'
Laura Dahlmeierová dává pět z pěti a dneska vyhraje. Mäkäräiinenová musí na jedno trestné kolo, zatímco Domračevová s Koukalovou jsou bezchybné. No tak tohle bude teda boj!
7,6'
Dahlmeierová si před poslední střelbou drží náskok 9,7 vteřin před Mäkäräinenovou, třetí je Domračevová, jenž ztrácí 17,2 vteřiny a o šest sekund zpět je Koukalová.
7,2'
Mäkäräinenová stáhla Dahlmeierovou zhruba o pět vteřin a je na tom běžecky lépe. Stejně tak stáhla ztrátá i Domračevová a Koukalová. Od bronzu nyní dělí Gabrielu zhruba osm vteřin.
3.st.'
Pořadí po třetí střelbě:
1. Laura Dahlmeierová (GER) 17:41,8 (1)
2. Kaisa Mäkäräinenová (FIN) +13,2 (0)
3. Darja Domračevová (BLR) +20,5 (0)
4. Gabriela Koukalová (CZE) +27,6 (3).
3.st.'
Anastasia Kuzminová šla na dva trestné okruhy a propadá se na jedenácté místo.
3.st.'
Darja Domračevová také nechybovala a je třetí se ztrátou 20,5 vteřiny na Dahlmeierovou. O sedm vteřin zpět je čtvrtá Gabriela Koukalová, která má nejvíce chyb z první devítky, ale jedeš opravdu fantasticky.
3.st.'
Gabriela Koukalová musí na jedno trestné kolo. Chybují prakticky všechny biatlonistky, vyjma Mäkäräinenové, která je bezchybná a bude za Dahlmeierovou.
3.st.'
Třetí střelba je tu. Laura Dahlmeierová mezi druhým a třetím pokusem vydýchávala, ale nakonec to zvládla a je bezchybná.
5,6'
Tohle je fantastický běh Gabriely Koukalové, která už je druhá a má za sebou Kaisu Mäkäräinenovou. Vede Dahlmeierová o 15 vteřin, což je zhruba jedno trestné kolečko. Ve vláčku se tak tak drží sedmá Kuzminová.
5,2'
Výborné třinácté místo drží i Paulina Fialková a také je ve hře minimálně o první desítku.
5,2'
Dahlmeierová drží první místo s náskokem 14,2 vteřiny, za ní už je silný vláček Chevalierová, Mäkäräinenová, Dorinová Habertová, Koukalová, Sanfilippová a Kuzminová. Všechny tyto závodnice se sjely dohromady.
2.st.'
Zatímco Lucie Charvátová je čistá a posunuje se na třicáté místo, tak Eva Puakarčíková udělala na střelnici hned čtyři chyby.
2.st.'
Dahlmeierová je ve vedení o 11 vteřin před Chevalierovou, třetí místo drží Mäkaräinenová se ztrátou 20,3 vteřiny. Anastasia Kuzminová je pátá s mankem 22,8 vteřiny, sedmá je Gabriela Koukalová, která je o další čtyři vteřiny zpět.
2.st.'
Kaisa Mäkäräinenová je také bezcyhbná, stejně jako Anastasia Kuzminová a Gabriela Koukalová. Tohle bude tedy pořádně vyrovnané.
2.st.'
Zatím ne. V pohodovém tempu dává Laura pět z pěti a bude první. Také Anais Chevalierová je bezchybná.
2.st.'
Druhá střelba je zde. Dá Dahlmeierová šanci soupeřkám?
3,6'
Německá závodnice stále vede, ovšem Mäkäräinenová je již téměř na třetím místě a Gabriela Koukalová je pátá. To je neuvěřitelný běh dvou hvězd biatlonového světa.
3,2'
V bezprostředním kontaktu na třetí místo je i sedmá Anastasia Kuzminová a dobře to jde i Gabriele Koukalové, jenž je už devátá. Jedenácté místo patří Evě Puskarčíkové, je to hodně vyrovnané.
3,2'
Laura Dahlmeierová je ve vedení a lehce navyšuje svůj náskok před Chevalierovou. Ta nyní ztrácí 11,3 vteřiny. Pro Němku ale bude nebezpečná hlavně Kaisa Mäkäräinenová, která ztrácí 20 vteřin a jede skutečně jako pořádný expres.
1.st.'
Pořadí po první střelbě:
1. Laura Dahlmeierová (GER) 6:05,2 (1)
2. Anaïs Chevalierová (FRA) +6,7 (0)
3. Kaisa Mäkäräinenová (FIN) +26,3 (0)
4. Célia Aymonierová (FRA) +28,2 (0)
5. Lisa Vittozziová (ITA) +30,7 (1)
...
7. Anastasia Kuzminová (SVK) 32,2 (1)
8. Eva Puskarčíková (CZE) +39,1 (0)
13. Gabriela Koukalová (CZE) +42,5 (2)
21. Paulina Fialková (SVK) +57,5 (0)
43. Lucie Charvátová (CZE) +1:43,9 (2).
1.st.'
Paulina Fialková je zatím jednadvacátá, Lucie Charvátová s dvěma chybami na 43. místě.
1.st.'
Anastasia Kuzminová je zatím na sedmé místě, Eva Puskarčíková je jedenáctá a Gabriela Koukalová třináctá. Ztráta obou Češek je kolem 40 vteřin, Slovenka má manko 32 sekund.
1.st.'
Ve vedení je Laura Dahlemeierová o 6,7 vteřiny před Anais Chevalierovou, která byla bezchybná. Třetí už je finský rychlík Kaisa Mäkäräienová. Ta ztrácí 26,3 vteřiny.
1.st'
Gabriela má bohužel nějaké problémy s puškou, musí si před každou ránou dobíjet. Půjde na dvě trestná kola, Laura Dahlmeierová míří na jedno.
1.st'
První střelba je zde.
1,6'
Anastasia Kuzminová je již na šestém místě a posunuje se dopředu, na třetí místo jí chybí čtyři vteřiny.
1,6'
Obě vedoucí biatlonistky jedou při sobě. Vypadá to, že Gabriele jedou o něco lépe lyže, nyní své německé soupeřce při sjezdu trošku poodjela.
1,2'
Posunuje se Anastasia Kuzminová, která je sedmá a už se jí mocně přibližuje i Kaisa Mäkäräinenová.
1,2'
Gabriela vede o vteřinku před Laurou, Chevalierová s Vittozziovou jsou půlminuty zpět.
0,8'
Dahlmeierová již dostihla Koukalovou a tvoří spolu mini vláček.
Start'
Start závodu už se týkal i Pauliny Fialkové a Lucie Charvátové.
Start'
Právě nyní vyjela do závodu i Eva Puskarčíková, která by se také mohla posunout dopředu.
Start'
Nyní to již půjde hodně rychle, první metry ukrajuje i Vittozziová, Sanfilippová, Hinzová, Dorinová Habertová a také slovenská závodnice Anastasia Kuzminová.
Start'
Na trati je Koukalová a Dahlemeierová, třetí vyjíždí do závodu Anais Chevalierová, jenž má ztrátu 25 vteřin.
Start'
Závod byl zahájen.
Ke startu stíhačky je vše připraveno, za malou chvíli vyrazí Gabriela Koukalová z prvního místa a hned po ní i soupeřky. Nejbližší je Laura Dahlmeierová se čtyřvteřinovou ztrátou.
Vítězství z loňské stíhačky na mistrovství světa obhajuje Laura Dahlmeierová. Ta byla loni v Oslu po sprintu třetí a nakonec se radovala ze zlaté medaile. Na druhém místě se tehdy umístila Dorothea Wiererová (po sprintu pátá) a na stupně vítězů si šla pro bronz Marie Dorinová Habertová (po sprintu druhá). Šampionka ze sprintu Tiril Eckhoffová se tehdy propadla až na sedmnácté místo po čtyřech chybách na poslední střelbě.

Z českých závodnic byla loni nejlepší osmá Veronika Vítková (po sprintu sedmá). Gabriela Koukalová skončila jedenáctá (ačkoliv do stíhačky šla ze čtvrté pozice) a velký posun vpřed zaznamenala Lucie Charvátová – z třiatřicátého místa na osmnácté. Český kvartet tehdy doplnila 48. místem Jessica Jislová.
Vzhledem k tomu, že se závody světového šampionátu počítají do průběžného pořadí světového poháru v biatlonu i pořadí disciplíny, může se dnes měnit jednak žlutý dres vedoucí závodnice světového poháru, druhak se může změnit i červený dres pro nejlepší ženu disciplíny.
Průběžné pořadí světového poháru ve stíhačce žen:
1. Kaisa Mäkäräinenová (FIN) 232 bodů
2. Marie Dorinová Habertová (FRA) 227 b.
3. Gabriela Koukalová (CZE) 217 b.
4. Dorothea Wiererová (ITA) 194 b.
5. Laura Dahlmeierová (GER) 193 b.
6. Eva Puskarčíková (CZE) 140 b.
...
16. Veronika Vítková (CZE) 103 b.
42. Lucie Charvátová (CZE) 29 b.
52. Anastasia Kuzminová (SVK) 21 b.
56. Paulina Fialková (SVK) 17 b.
58. Jana Gereková (SVK) 15 b.
Průběžné pořadí světového poháru:
1. Laura Dahlmeierová (GER) 723 bodů
2. Gabriela Koukalová (CZE) 712 b.
3. Kaisa Mäkäräinenová (FIN) 666 b.
4. Marie Dorinová Habertová (FRA) 636 b.
5. Dorothea Wiererová (ITA) 486 b.
...
8. Eva Puskarčíková (CZE) 427 b.
22. Veronika Vítková (CZE) 249 b.
41. Anastasia Kuzminová (SVK) 98 b.
48. Lucie Charvátová (CZE) 70 b.
60. Jana Gereková (SVK) 45 b.
62. Paulina Fialková (SVK) 42 b.
79. Markéta Davidová (CZE) 13 b.
Dobrý den, ještě jednou vítejte u letošního světového šampionátu v biatlonu, jenž se koná v rakouském Hochfilzenu. V neděli 12. února 2017 jsou na programu stíhací závody mužů a žen, které budou české fanoušky pořádně zajímat. Do stíhačky žen, která začíná v 10:30, totiž vyrazí jako první vítězka sprintu Gabriela Soukalová. Na medaile bude chtít útočit také Ondřej Moravec, jenž byl ve sprintu na výborném pátém místě. Mužská stíhačka je na programu od 14:45.
Startovní listina:
1. Gabriela Koukalová (CZE)
2. Laura Dahlmeierová (GER) +0:04
3. Anaïs Chevalierová (FRA) +0:25
4. Lisa Vittozziová (ITA) +0:25
5. Federica Sanfilippová (ITA) +0:32
6. Vanessa Hinzová (GER) +0:38
7. Marie Dorinová Habertová (FRA) +0:43
8. Anastasia Kuzminová (SVK) +0:44
9. Célia Aymonierová (FRA) +0:54
10. Anastasija Merkušinová (UKR) +0:55
11. Selina Gasparinová (SUI) +0:56
12. Kaisa Mäkäräinenová (FIN) +0:57
13. Tiril Eckhoffová (NOR) +1:01
14. Anna Magnussonová (SWE) +1:03
15. Irina Usluginová (RUS) +1:04
16. Tatjana Akimovová (RUS) +1:06
17. Eva Puskarčíková (CZE) +1:09
18. Anna Frolinová (KOR) +1:11
19. Franziska Hildebrandová (GER) +1:12
20. Clare Eganová (USA) +1:12
21. Dorothea Wiererová (ITA) +1:14
22. Julija Džimová (UKR) +1:16
23. Lisa Theresa Hauserová (AUT) +1:17
24. Irina Starychová (RUS) +1:18
25. Naděžda Skardinová (BLR) +1:19
26. Rosanna Crawfordová (CAN) +1:23
27. Darja Domračevová (BLR) +1:26
28. Justine Braisazová (FRA) +1:26
29. Susan Dunkleeová (USA) +1:27
30. Teja Gregorinová (SLO) +1:30
31. Paulina Fialková (SVK) +1:33
32. Lucie Charvátová (CZE) +1:34

33. Světlana Slepcovová (RUS) +1:40
34. Olena Pidhrušná (UKR) +1:40
35. Lena Häckiová (SUI) +1:40
36. Iryna Krjuková (BLR) +1:41
37. Olga Poltoraninová (KAZ) +1:41
38. Magdalena Gwizdońová (POL) +1:44
39. Monika Hojniszová (POL) +1:45
40. Hanna Öbergová (SWE) +1:46
41. Anna Kistanovová (KAZ) +1:48
42. Emilija Jordanovová (BUL) +1:49
43. Alexia Runggaldierová (ITA) +1:50
44. Chardine Sloofová (SWE) +1:50
45. Kaia Wøien Nicolaisenová (NOR) +1:51
46. Nadine Horchlerová (GER) +1:52
47. Dunja Zdoucová (AUT) +1:56
48. Aita Gasparinová (SUI) +1:57
49. Joanne Reidová (USA) +1:58
50. Baiba Bendiková (LAT) +1:58
51. Darja Usanovová (KAZ) +2:00
52. Ťia-lin Tchang (CHN) +2:01
53. Krystyna Guziková (POL) +2:01
54. Marte Olsbuová (NOR) +2:05
55. Maren Hammerschmidtová (GER) +2:08
56. Mona Brorssonová (SWE) +2:10
57. Mari Laukkanenová (FIN) +2:10
58. Hilde Fenneová (NOR) +2:12
59. Sari Furujová (JPN) +2:12
60. Katharina Innerhoferová (AUT) +2:19
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 10:30.
Články odjinud