ZOH - Snowboard - Muži - Paralelní obří slalom (kvalifikace) -  ONLINE PŘENOS -  8. února 2022   04:05

Ukončeno

Muži - Paralelní obří slalom (kvalifikace)

Přenos se aktualizuje automaticky

Finálové jízdy startují v 7:45 SEČ. Závodníci mají před samotným vyvrcholením závodu dvě hodiny na regeneraci.
Stejně jako mezi ženami, tak i mezi muži zvítězil největší favorit, a sice Jihokorejec I Sangho. Druhému nejrychlejšímu Benjaminu Karlovi nadělil 71 setin a ukázal, že to s útokem na zlato myslí opravdu vážně. Velmi dobře si vedl rovněž Andreas Prommegger, jenž skončil třetí s dvanáctivteřinovým odstupem na krajana. Urodila se i dvě překvapení. Konečnou znamenala kvalifikace pro obhájce zlata Nevina Galmariniho a také pro druhého muže v hodnocení disciplíny Stefana Baumeistera.
Konečné pořadí kvalifikace:

1. I Sangho (KOR) 1:20,54 min
2. Benjamin Karl (AUT) +0,71 s
3. Andreas Prommegger (AUT) +0,83
4. Tim Mastnak (SLO) +0,89
5. Oskar Kwiatkowski (POL) +0,98
Konec kvalifikace.
16/16'
Kvalifikaci mužů uzavřel souboj mezi I Sangho a Benjaminem Karlem. Jihokorejec potvrdil pozici největšího favorita. V přímém souboji o vítězství Benjamina Karla porazil, v součtu obou jízd mu nadělil 71 setin.
15/16'
Tim Mastnak na dálku bojoval s Prommeggerem, s nímž o pouhých šest setin prohrál. Propad zaznamenal Dmitrij Loginov, j šestý.
14/16'
Roland Fischnaller jel na jistotu a zajel třetí nejrychlejší čas. O postup se naopak do posledního metru strachoval lehce chybující Dario Caviezel. Nakonec si mohl oddechnout, desátá pozice je jistotou finálové účasti.
13/16'
Postup si pohlídali rovněž Andreas Prommegger s Žanem Koširem. Rakušan je novým vedoucím mužem, zatímco Slovinec propadl na šestou příčku a ve finále nebude mít dobrou výchozí pozici.
12/16'
Po polském souboji se mohou radovat oba zúčastnění. Postupují totiž Oskar Kwiatkowski i Michal Nowaczyk, společně jsou na prvním, resp. druhém místě.
11/16'
Mirko Felicetti měl velké problémy s udržením koncentrace, ale nějakým způsobem se udržel na trati a z průběžného třetího místa postupuje. Stejně jako soupeř z jízdy Alexander Payer, ten je o pozici výše.
10/16'
Yannik Angenend si svou jízdu pohlídal a druhý nejrychlejší čas mu stačí na postup. ze hry venku je naopak obhájce zlata Nevin Galmarini, jenž si neodpustil velkou chybu a spadl pořadím až na devátou pozici!
9/16'
Máme první jisté postupující! A jsou jimi Victor Wild, jenž je časem 1:22,06 novým lídrem a Radoslav Jankov. Bagozza zajel na setinu stejný čas, jenže má pomalejší nejrychlejší jízdu.
8/16'
Edwin Coratti svedl těsný souboj na dálku s Jankovem, s Bulharem prohrál o jedinou setinku! Ital teď budou doufat, že právě tato ztráta nebude hrát klíčovou roli v boji o postup. Andrej Soboljev jel v osmé jízdě pomaleji, v pořadí jde až za Baumeistera na čtvrtou pozici.
7/16'
Jeden z velkých favoritů Stefan Baumeister udělal v první jízdě obrovskou chybu a ocitl se na hraně postupu. A německým snowboardistou to nevypadá vůbec dobře ani po druhé jízdě, protože prohrává o 16 setin s Jankovem a je druhý. Překvapení je blízko.
6/16'
Mezi muži je jedinou domácí nadějí Pi Jie. Ještě udržuje teoretickou šanci na postup, neboť je průběžně druhý za soupeřem z jízdy Julesem Lefebvrem, Kanaďan byl rychlejší o 59 setin.
5/16'
Rok Marguč má po první nepovedené jízdě co zlepšovat. V červené trati zajel solidně, ale ne dostatečně rychle, zařadil se až na třetí pozici. Sebastien Beaulieu předvedl ještě o něco pomalejší jízdu, je pátý.
4/16'
Stále sledujeme závodníky, kteří by postupovat neměli. Lukas Mathies opanoval svou jízdu a je novým vedoucím závodníkem, Gian Casanova po velké chybě spadl na čtvrtou příčku.
3/16'
Kim Sangkjum získával náskok, ale pak udělal chybu a Arnaud Gaudet soka dostihl. Přeci jen si v závěrečné pasáži Jihokorejec znovu vybudoval náskok a po dojezdu se ujal průběžného vedení, Kanaďan je hned za ním.
2/16'
Velké problémy měli ve svých úvodních jízdách i Elias Huber s Codym Wintersem. Také oni jsou bez šance na postup, lepší výsledný čas zaznamenal Američan Winters.
1/16'
Robert Burns mě velké problémy i ve druhé kvalifikační jízdě. Američan byl už po první bez šance na postup a důležité je, že vyvázl bez zranění.
Program se plynule vrací ke druhým kvalifikačním jízdám žen.
Průběžné pořadí:

1. I Sangho (KOR) 39,96 s
2. Tim Mastnak (SLO) +0,28 s
3. Roland Fischnaller (ITA) +0,29
4. Andreas Prommegger (AUT) +0,38
5. Oskar Kwiatkowski (POL) +0,67
16/16'
Úvodní kvalifikační jízdy uzavřel čistě kanadský souboj. Jules Lefebvre přetlačil Sebastiena Beaulieua rozdílem tří desetin, nicméně na postup to nevypadá ani pro jednoho.
15/16'
Předposlední kvalifikační jízdu úvodní série opanoval Gian Casanova, což neměl vůbec složité, protože jeho konkurent Elias Huber upadl. Švýcar projel cílem v čase 42,33 a ani v tomto případě to na postup stačit nebude.
14/16'
Pi Jie udělal radost domácím fanouškům a ani čas 41,43 není vůbec špatný, Číňan aktuálně uzavírá druhou desítku. Cody Winters chyboval a je ze hry venku.
13/16'
Arnaud Gaudet překvapil svým vítězstvím nad Rokem Margučem. Každopádně 42,26 by zatím na postupovou šestnáctku nestačil, oba závodníci budou muset ve druhé jízdě přidat.
12/16'
Robert Burns se vyřadil z olympijského závodu velkou chybou v úvodu. Yannik Angenend na soupeře vůbec neviděl a klidným pojetím si dojel pro čas 40,87 a průběžné 12. místo.
11/16'
Victor Wild svou jízdu opanoval, ale na vedoucího Sangha ztratil rovnou vteřinu. Každopádně je zatím na postupovém místě, na rozdíl od soupeře z jízdy Jankova.
10/16'
Oskar Kwiatkowski ovládl polský souboj časem 40,63. Michal Nowaczyk se nenechal zahanbit a zajel jen o třináct setin pomalejší jízdu. Na postup si stále mohou dělat zálusk oba.
9/16'
Kim Sangkjum jel devátou jízdu osamocen, Dmitrij Karlagačjov nenastoupil do kvalifikace. Jihokorejec si neodpustil jednu větší chybu, proto ten čas 42,40. S postupem to v tomto případě bude velmi složité.
8/16'
Už jsme měli možnost vidět polovinu snowboardistů v akci. Benjamin Karl nenechal nikoho na pochybách a v červené trati si dojel pro vítězství ve výborném čase 40,04. Andrej Soboljev a jeho 41,39 na postup zatím nevypadá.
7/16'
Jízdy jsou nyní ve znamení souboje krajanů. Švýcarský duel dopadl vítězstvím pro v červené trati jedoucího Daria Caviezela, jeho čas je 40,43. Nevin Galmarini čas pod 41 sekund nestlačil.
6/16'
Po slovinské bitvě jedna italská. Daniele Bagozza zvládl skvěle dolní polovinu trati a kolegu Edwina Corattiho porazil rozdílem devíti setin.
5/16'
Pátá jízda ve znamení slovinského souboje. Tím rychlejším byl Tim Mastnak, jeho čas 40,24 je zatím druhým nejrychlejším. Žan Košir zaostal jen o čtyři desetiny, i s jeho nadějemi na postup to vypadá velmi slibně.
4/16'
Také další jízda končí vítězstvím italského závodníka. 40,89 pro Mirka Felicettiho, to by na postup mělo stačit. Naopak Lukas Mathies udělal chybu a je ze hry venku.
3/16'
Vítězem třetí jízdy se stal Roland Fischnaller časem 40,25. Konkurent Alexander Payer se držel statečně, byl pomalejší o šest desetin.
2/16'
Vůbec největším favoritem na zlato je I Sangho. Jihokorejec nenechal nikoho na pochybách a zajel výborný čas 39,96. Stefan Baumeister měl problémy a ve druhé jízdě bude muset přidat, čas stlačil jen těsně pod 42 vteřin.
1/16'
Dmitrij Loginov je jedním z velkých favoritů na medaili. Svou úvodní kvalifikační jízdu s Prommeggerem však překvapivě prohrál, byť jen o čtyři setinky.
Kvalifikace začala.
Startovní listina:

1. Andreas Prommegger (AUT)
2. I Sangho (KOR)
3. Roland Fischnaller (ITA)
4. Mirko Felicetti (ITA)
5. Tim Mastnak (SLO)
6. Daniele Bagozza (ITA)
7. Nevin Galmarini (SUI)
8. Andrej Soboljev (ROC)
9. Kim Sangkjum (KOR)
10. Oskar Kwiatkowski (POL)
11. Radoslav Jankov (BUL)
12. Robert Burns (USA)
13. Rok Marguč (SLO)
14. Cody Winters (USA)
15. Gian Casanova (SUI)
16. Jules Lefebvre (CAN)
17. Dmitrij Loginov (ROC)
18. Stefan Baumeister (GER)
19. Alexander Payer (AUT)
20. Lukas Mathies (AUS)
21. Žan Košir (SLO)
22. Edwin Coratti (ITA)
23. Dario Caviezel (SUI)
24. Benjamin Karl (AUT)
25. Dmitrij Karlagačjov (ROC)
26. Michal Nowaczyk (POL)
27. Victor Wild (ROC)
28. Yannik Angenend (GER)
29. Arnaud Gaudet (CAN)
30. Pi Jie (CHN)
31. Elias Huber (GER)
32. Sebastien Beaulieu (CAN)
Bronzový z Jižní Koreje I Sangho je dnes největším favoritem na zisk kovu nejcennějšího. Největší problémy by mu měl dělat Rus Dmitrij Loginov, šanci uspět má bezesporu i Stefan Baumeister z Německa.
V kvalifikaci se nebere ohled na soupeře proti vám. Každý závodník odjede jednu jízdu v modré a druhou v červené dráze. Časy se pak sečtou a podle nich postoupí do hlavního závodu 16 nejrychlejších snowboardistů.
Před čtyřmi lety se v olympijském závodě radoval ze zisku zlaté medaile Švýcar Nevin Galmarini, který ve finále porazil Slovince Žana Košira. V souboji poražených semifinalistů Jihokorejec I Sangho zdolal francouzského soka Syvaina Dufoura.
Průběžné hodnocení disciplíny (7/10):

1. I Sangho (KOR) 434 bodů
2. Stefan Baumeister (GER) 406
3. Dmitrij Loginov (RUS) 326
4. Tim Mastnak (SLO) 226
5. Andreas Prommegger (AUT) 225
6. Benjamin Karl (AUT) 222
7. Mirko Felicetti (ITA) 214
8. Arvid Auner (AUT) 208
9. Roland Fischnaller (ITA) 198
10. Alexander Payer (AUT) 194
Všem fanynkám a fanouškům zimních sportů přeju krásné úterní ráno. Kromě ženského zápolení v paralelním obřím slalomu s Ester Ledeckou budou ve stejné disciplíně zápolit o medaili také muži.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 04:05.
Články odjinud