Sledujte podpisy, trejdy, pohyby mezi farmářskými a hlavními týmy a veškeré dění kolem nejlepší hokejové soutěže světa NHL na iSport.cz ONLINE.
Zprávy ze dne 30. května 2025
Novým hlavním koučem Seattlu byl jmenován Lane Lambert. Šedesátiletý bývalý útočník, který v této sezoně působil v roli asistenta na střídačce Toronta, nahradí Dana Bylsmu, jenž byl 19. dubna po nepovedené základní části odvolán.

Zprávy ze dne 22. dubna 2025
U hokejistů Seattlu skončil po jediné sezoně NHL trenér Dan Bylsma, pod jehož vedením měl tým daleko k postupu do play off. O jeho propuštění informoval generální manažer klubu Ron Francis, jméno nového kouče zatím nezveřejnil.
Zprávy ze dne 8. března 2025
Právě byla potvrzena i poslední výměna, na kterou jsme čekali. A sice Brandon Carlo z Bostonu do Toronta. Jak už jsme avizovali, Bruins si ponechávají 15 % platu Carla ve svých rukách. Boston na oplátku získal Frasera Mintena, podmíněný výběr v 1. kole draftu 2026 a výběr ve 4. kole draftu 2025, který původně patřil Flyers.
Zprávy ze dne 7. března 2025
O Mikko Rantanena se zajímali i Toronto Maple Leafs. Údajně Hurricanes nabízeli Eastona Cowana, Frasera Mintena a dva výběry v 1. kole draftu. Carolina nakonec upřednostnila nabídku Stars.
Další výměna oficiálně potvrzena. New Jersey Devils za Daniela Spronga ze Seattlu obětovali výběr v 7. kole draftu 2026.
Trejd Brandona Carla z Bostonu do Toronta se týkal třech týmů. Tím třetím jsou Penguins, kteří, jak už jsme informovali, získali Conora Timminse a Connora Dewara. Bruins za Carla od Toronta obdrželi výběr v 1. kole draftu 2026 a mladého útočníka Frasera Mintena.
San Jose Sharks poslali Fabiana Zetterlunda, Tristena Robinse a výběr ve 4. kole draftu do Ottawy za Zacka Ostapchuka, Noaha Gregora a výběr ve 2. kole draftu.
A tohle je další bomba! Boston se pustil do výprodeje. Brandon Carlo byl vyměněn do Toronta! Čekáme na další podrobnosti.
San Jose Sharks za Luka Kunina, kterého vytrejdovali do Columbusu, získali výběr ve 4. kole draftu 2025.
Potvrzeno. Scott Laughton byl společně s dvěma výběry v draftu vytrejdován z Philadelphie do Toronta. Maple Leafs splnili podmínky Flyers, a sice obětovali výběr v 1. kole draftu 2027. K tomu přihodili Nikitu Grebjonkina. Philadelphia si ponechává 50 % Laughtonova platu ve svých rukách, tedy 1,5 milionu dolarů.
Jak jsme informovali už včera, San Jose se nebrání trejdu zadáka Maria Ferrara. Žádá za něj ale výběr v 1. kole draftu a prospekta.
Toronto musí konat. Florida i Tampa Bay, divizní rivalové, před play off posílili. Maple Leafs zatím nikoliv. Na jejich seznamu hráčů, které by chtěli získat, jsou Brayden Schenn, Brandon Tanev či Luke Kunin. Co se týče Schenna, St. Louis za svého kapitána žádá vysoce hodnocenou protihodnotu. Plánem B pro Toronto je údajně Scott Laughton.
Do nočního utkání San Jose nezasáhl Luke Kunin. Očekává se, že bude dnes vytrejdován. Mezi zájemci o jeho služby jsou Toronto Maple Leafs. Americký útočník má kontrakt do konce sezony za 2,75 milionu dolarů.
San Jose je blízko další výměny. Nemělo by jít však o Luke Kunina, kterého trejd také zřejmě čeká. V tomto případě by se mohlo jednat o Maria Ferrara, nebo Jake Walmana. Čekáme na další informace.
Zprávy ze dne 6. března 2025
Toronto dnes opět komunikovalo s Philadelphií ohledně Scotta Laughtona. Prioritou pro Maple Leafs je ale stále Brayden Schenn ze St. Louis. Vypadá to, že Laughton je pro kanadský celek plán B.
O Brandona Taneva ze Seattlu, který dnes v noci nebude hrát kvůli možné výměně, mají zájem Toronto nebo Winnipeg.
Potvrzeno. Luke Kunin nezasáhne do dnešního utkání San Jose proti Coloradu. Sharks nechtějí riskovat jeho zranění před potenciální výměnou do jiného klubu. Americký útočník má kontrakt do konce sezony za 2,75 milionu dolarů.
Není tajemstvím, že Toronto má zájem o Braydena Schenna ze St. Louis. Do týmu si ho přeje sám kouč Craig Berube, který Schenna vedl ve Philadelphii i v St. Louis. Nyní, když se Blues na delší dobu zranil Colton Parayko a Maple Leafs umístili a tzv. waiver list Ryana Reavese, by dával trejd Schenna do Toronta smysl. Otázkou ale je, zda kanadský celek je ochoten splnit požadavky Blues.
Do dnešního utkání San Jose zřejmě nezasáhne Luke Kunin, který byl v posledních dnech předmětem spekulací kvůli možné výměně. Čekáme na potvrzení.
Toronto umístilo na tzv. waiver list útočníka Ryana Reavese, kterého si nyní po dobu 24 hodin může stáhnout jakýkoliv tým v lize. Reaves má smlouvu do roku 2026 za 1,35 milionu dolarů.
Jak jsme avizovali, Brandon Tanev je blízko výměny. Dnes nenastoupí do utkání proti Predators, neboť Kraken nechce riskovat jeho případné zranění před pátečním deadlinem.
Seattle dnes z farmy nahoru povolal útočníka Tye Kartyeho a zadáka Cale Fleuryho. To by mohlo naznačovat, že se blíží odchod dalších hráčů. Jedním z nich bude pravděpodobně Brandon Tanev.
San Jose naslouchá nabídkám za obránce Maria Ferrara. Sharks včera získali Vincenta Desharnaise, čímž si otevřeli prostor pro odchod jiného beka. Jedním ze zájemců o Ferrarovy služby jsou údajně Red Wings.
Potvrzeno. Obránce Vincent Desharnais podruhé v sezoně mění působiště. V Pittsburghu odehrál pouze 10 utkání, aby byl vytrejdován do San Jose. Penguins získali výběr v 5. kole draftu 2028.
Zprávy ze dne 5. března 2025
Bjorkstrand a Gourde by neměli být jediní, kteří opustí Seattle před uzávěrkou přestupů. Zájem v lize je i o Brandona Taneva, kterému na konci sezony vyprší smlouva.
Poměrně velký přestup se snaží zosnovat Seattle, k mání má být dvojice útočníků Oliver Bjorkstrand a Yanni Gourde, což by znamenalo i velice zajímavou protihodnotu. Výměnným partnerem by v tomto případě měla být Tampa Bay.
Do sestavy Seattlu se v nočním utkání proti Minnesotě vrátil útočník Yanni Gourde. O 33letého forvarda, kterému na konci sezony vyprší kontrakt, je v lize zájem.
Zprávy ze dne 4. března 2025
Kam by mohl Vítek Vaněček ze San Jose teoreticky zamířit? Nového brankáře hledají například Carolina Hurricanes, Florida Panthers či Tampa Bay Lightning. Kamkoliv nakonec bude český gólman vytrejdovaný, pravděpodobně bude plnit roli dvojky.
Každý tým v NHL si může ponechat až 50 % hráčova platu, kterého vytrejduje pryč, maximálně u 3 hokejistů. San Jose Sharks mají tyto sloty už zaplněny. To znamená, že nový tým bude muset převzít celou Vaněčkovu gáži (3,4 mil. USD), případně domluvit se na výměně ještě se třetím týmem, který si část platu ponechá u sebe.
Vítek Vaněček měl odchytat utkání San Jose proti Buffalu, ovšem nakonec bude pouze náhradníkem. Sharks totiž nechtějí riskovat jeho zranění před uzávěrkou přestupů! To znamená, že český brankář bude zřejmě vytrejdován před pátečním deadlinem.