8. března 2016 • 22:50

Mistrovství světa v hokeji 2016: Stadion VTB Ice Palace v Moskvě

Autor:
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
TOP forvard míří do Slavie. Podívejte se na NEJ góly Mojmíra Chytila v této sezoně
S jakým nastavením se Adam Ondra připravuje na blížící se Světový pohár v Praze?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Mistrovství světa v ledním hokeji 2016 se hraje od 6. května do 22. května v Rusku, a sice v Moskvě a Petrohradu, ve dvou největších ruských městech.Hokejový stadion VTB Ice Palace v Moskvě Hokejový stadion VTB Ice Palace v MoskvěFoto Ilya Ivanov (archdaily.com)
Český hokejista Radek Veselý uniká Brandonu Fortunatovi z USA ve čtvrtfinále MS hráčů do 20 let. Zápas ale Češi prohráli. Český hokejista Radek Veselý uniká Brandonu Fortunatovi z USA ve čtvrtfinále MS hráčů do 20 let. Zápas ale Češi prohráli.Foto ČTK
Hokejový stadion VTB Ice Palace v Moskvě

VTB Ice Palace, známá také jako Legends Arena, je víceúčelová aréna v Moskvě, která byla otevřena v dubnu 2015. Aréna se skládá celkem ze tří částí, a sice z velké arény, malé arény a tréninkové haly. Využívá se pro mnoho sportů. Velká aréna má 12 100 míst pro lední hokej a krasobruslení, 13 000 pro basketball a 5 tisíc pro wrestling, box a také koncerty.

Domácí tým: Dynamo Moskva

Aréna VTB Ice Palace slouží jako domácí stadion pro hokejový tým Dynamo Moskva a pro basketbalový tým PBC CSKA Moskva při zápasech Euroligy. VTB Ice Palace vznikla jako součást projektu Legend´s Park, tedy nového sportovního a zábavného komplexu v Moskvě. Legend´s Park kromě VTB Ice Palace zahrnuje ještě muzeum hokeje, arénu pro vodní sporty a komplex apartmánů.

Hokejový stadion VTB Ice Palace v Moskvě Hokejový stadion VTB Ice Palace v MoskvěFoto Ilya Ivanov (archdaily.com)

Přehledné informace o stadionu VTB Ice Palace

Kapacita: 12 100 míst
Rok dostavby: duben 2015
Domácí týmy: Dynamo Moskva (hokej - KHL), PC CSKA Moskva (basketbal - Euroliga)

Hostitelská města MS v hokeji 2016: Moskva

Moskva je hlavní město Ruské federace. Představuje politické, hospodářské a kulturní centrum Ruska. V Moskvě je 60 univerzit a velký počet dalších vysokých škol. Sídlí zde všechny důležité instituce a patriarcha ruské pravoslavné církve.

Rozloha: 2 510 km²
Počet obyvatel: 12 108 257
Časové pásmo: UTC+3
Náboženství: pravoslaví, islám

 

SPECIÁL MS 2016: VŠE O MISTROVSTVÍ SVĚTA V HOKEJI

 

MS V HOKEJI BUDE V ROCE 2019 NA SLOVENSKU

.

Vstoupit do diskuse
0

MS hokej 2023 ONLINE - Mistrovství světa v ledním hokeji

Čtvrtfinále Česko - USA Výsledky Tabulky skupin Pavouk play off Soupiska Stadiony Rozhodčí Hokej dnes v TV Sestřihy MS v hokeji 2024

Mistrovství světa v ledním hokeji 2023 se konalo od 12. do 28. května ve Finsku a Lotyšsku. Zápasy elitní skupiny MS hostí Riga a Tampere, kde se odehrála i většina zápasů vyřazovací části turnaje. Česká hokejová reprezentace se ve skupině B postupně utkala se Slovenskem, Kazachstánem, domácím Lotyšskem, Slovinskem, Norskem, Švýcarskem a Kanadou a zajistila si postup do čtvrtfinále, ve kterém podlehla výběru USA 0:3.

Hokej dnes * Reprezentační hokejové dresy * Hokejové brusle na Heureka.cz

Play off
Články odjinud


Články odjinud