Muži - Semifinále -  ONLINE PŘENOS -  Novak Djokovič : Andy Murray - 6. června 2015   13:10

Ukončeno
Novak Djokovič
Novak Djokovič
28 let  pravák  188 cm  Srbsko
3
6
6
5
5
6
Andy Murray
28 let pravák  190 cm  Velká Británie
2
3
3
7
7
1
Přenos se aktualizuje automaticky

Dvoudenní druhé semifinále je u konce! Novak Djokovič potvrdil roli favorita a po tuhém boji poráží Andyho Murrayho v pěti setech 6:3, 6:3, 5:7, 5:7 a 6:1!

Po prvních dvou setech to vypadalo, že Novak Djokovič si postup do finále pohlídá a vše nasvědčovalo třísetovému konci. Andy Murray se však neskutečně zvedl ve třetím setu odvrátil hned několik brejkbolů a vyhrál 7:5! Čtvrtý set byl ukončen za stavu 3:3 pro nepříznivou předpověď počasí! Andy Murray si i ve čtvrtém setu počínal velmi dobře a srovnal stav na 2:2. V rozhodujícím pátém setu však kralovala světová jednička, která vyhrála 6:1!

Novak Djokovič tak postupuje do finále French Open. Zítra od patnácti hodin mu bude soupeřem Stan Wawrinka!


To je z mé strany vše a u dalších tenisových přenosů se těším brzy nashledanou!
Konec zápasu
6:1
Teď to však Novakovi vyšlo a je konec! Novak Djokovič zvládl těžkou situaci, kdy Andy Murray srovnal na 2:2. Ve třetím setu však Srb dominoval a postupuje do finále letošního French Open!
40-15
Ten první však Novak nevyužívá! Jeho radost zastavila síť!
40-0
Na tvrdé podání Novaka Djokoviče nedokázal Andy Murray najít odpověď a srbský tenista má tři mečboly!
30-0
Djokovič trefil výborně bekhend po čáře, který dopadl přesně na čáru. Následný stopbal se Srbovi vůbec nepovedl, avšak Murray poslal míček do autu! Djokoviče dělí dva míčky od postupu do finále!
15-0
Stopbal se nyní Djokovičovi příliš nepovedl. Murray zabral a u míče byl, avšak nedokázal míček vrátit na polovinu srbského tenisty!
5:1
Na konci opravdu dlouhé výměny je srbská radost! Djokovič opět určoval tempo hry a honil svého soupeře po celé šířce kurtu. Na závěr zahrál nechytatelný forhend cross a bere svému soupeři podání!
40-30
Andy Murray nezvládá situaci při svém podání! Djokovič výborně zareturnoval a Murray svůj bekhend nečistě trefil a je tu brejk!
30-30
Srovnáno! Djokovič chodí při každé z výměn do ofenzivy! Murray pouze míčky vrací a jeden z těžkých bekhendů vyhodil do autu!
15-30
Nole se však drží ve hře o druhý brejk v tomto setu a snižuje na 15:30!
0-30
Andy Murray získává i další fiftýn. Na tvrdý forhend cross skotského tenisty nenašel Djokovič adekvátní odpověď!
0-15
Djokovič si pomohl přesně mířeným returnem, kterým se dostal do ofenzivy. Po sérii úderů vytáhl Djokovič stopbal, ten však dopadl do těsného autu!
4:1
Čistá hra! Novak Djokovič si počínal při svém servisu výborně a dostává se do vedení 4:1! Po krátké pauze půjde na podání Andy Murray, který bude muset své podání udržet!
40-0
Djokovič byl v celé výměně aktivnější a Murray pouze vracel míčky na polovinu srbského tenisty. Na konci výměny byl včas krásný forhend po čáře, na který Murray neměl šanci dosáhnout!
30-0
Novak si při svém podání nepřidělává zbytečné starosti a jde do vedení 30:0!
15-0
Djokovič velmi lehkovážně zahrál svou smeč a Murray u míče byl a pokoušel se o prohoz. Míček však poslal do těsného autu!
3:1
Tentokrát však return Novaka skončil těsně za základní čáru a Andy Murray snižuje na 1:3. Skot však stále ztrácí jeden brejk!
15-40
Ten první však využitý není! Djokovič zariskoval na returnu a skotský tenista vrátil míček pouze do sítě!
0-40
Teď si však Murray při svém servisu počíná výborně a má k dispozici tři gemboly!
0-30
Eso to není, nicméně Djokovič nedokázal tvrdé podání Murrayho vrátit do dvorce!
0-15
Nečistě trefený míček z rakety srbského tenisty nedoletěl ani do sítě a Murray jde do vedení.
3:0
Nene, Novak si počínal naprosto suveréně potvrzuje brejk a dostává se do vedení 3:0! Po krátké pauze půjde na podání Andy Murray!
40-30
O ten první se však sám připravuje nevynucenou chybou! Murrayho nadějě na brejk tak žije!
40-15
Djokovič hraje v páté sadě opravdu dobře! Nole si dokáže útoky výborně připravit a hlavně přesně zakončit! Srb má k dispozici dva gemboly na 3:0!
30-15
Murray si připisuje další nevynucenou dvojchybu, když rozvlnil síť. Novak tak jde do vedení 30:15!
15-15
Teď si však skotský tenista počínal ve výměně dobře. Skvělým forhendem cross si otevřel půlku kurtu a následně zahrál vítězný forhend!
15-0
Djokovič je ve velké psychické pohodě! Andyho Murrayho deptal údery do bekhendu. Murray postupně zkracoval svou délku úderů a Djokovič zahrál na závěr nechytatelnou smeč!
2:0
Tak tohleje od Murrayho darovaný gem! Djokovič získává nesmírně důležitý brejk a vede 2:0! Možná rozhodující moment celého utkání!
40-15
První brejkbol však využit není! Murray byl ve výměně aktivnější a první chybu udělal Djokovič, když vypálil za základní čáru svůj forhend po čáře!
40-0
Novak Djokovič má ve druhé hře pátého setu hned tři brejkboly! Hozená rukavice od skotského tenisty!
30-0
Tak pozor! To už začíná být zajímavé! Andy Murray vytáhl druhou chybu v krátkém časovém sledu a pouští Djokoviče do vedení 0:30!
15-0
Djokovič jde při podání Murrayho do vedení!
1:0
Srbský tenista vstoupil do výměny při podání Skota velmi aktivně a to neslo své ovoce! Murray poslal míček do těsného autu a Nole jde do vedení!
1:0
Murray vrací neuvěřitelné míče, avšak ne všechny jdou. Djokovič skotského tenistu rozebral a gembol využívá! V první setu se tak ujímá vedení 1:0!
A-40
Světová jednička však skotského tenistu k brejkbolu nepouští! Výhoda Djokovič!
40-40
Bekhendovou přetahovanou vyhrál Murray. Djokovič opět udělal nevynucenou chybu! Máme zde shodu!
40-30
O první gembol se připravuje srbský tenista sám svou druhou dvojchybou!
40-15
I dalši fiftýn putuje na stranu srbského tenisty! Murray byl krátký na Djokovičům liftovaný bekhend a poslal míček do dlouhého autu!
30-15
Nevynucenou chybu však nyní zaznamenal také Novak Djokovič!
30-0
Djokovič jde do vedení 30:0! Na forhend po čáře Murray dosáhl a na další tvrdý forhend také dosáhl! Až závěrečná smeč rozhodla!
15-0
Do rozhodující páté sady vstupuje lépe světová jednička. Murray nyní udělal jednu z mála dnešních chyb!
0:0
Konec přestávky, podávat bude Novak Djoković.
5:7
Opět laciná Djokovičovo chyba a je srovnáno! Andy Murray vítězí ve čtvrté setu v poměru 7:5!
30-40
Andy Murray se však o první setbol sám připravuje nevynucenou chybou! V záloze má však ještě jeden!
15-40
Murray se teď velmi bál o tento fiftýn a pouze vracel míčky na stranu Djokoviče. Srbský tenista dnes není neomylný a svou délku úderu opět neodhadl! Dva setboly!
15-30
Novak se teď sám dostal do obrany a Murray toho využil! Proháněl Djokoviče ze strany na stranu a Srb následně vypálil míček do autu!
15-15
Teď však délak Djokovičovo úderu nebyla ideální a Murray srovnává na 15:15!
15-0
Djokovič však začíná při podání Murrayho velmi dobře. Začal skvělým returnem a následným forhendem po čáře a trefil přesně! 0:15!
5:6
Djokovič nyní poslal svůj forhend do autu a Andy Murray bere svému soupeři podání a po krátké pauze půjde podávat na vítězství ve čtvrtém setu!
30-40
Velmi zkušeně však Srb první brejk odvrací. Nejdříve podání ven z kurtu a pak svého soupeře proháněl po kurtu. Na závěrečnou smeč byl však Murray krátký!
15-40
Tak pozor! Zápletka je na světě! Andy Murray má po dlouhém forhendu Djokoviče dva brejkboly!
15-30
Djokovič šel na síť z nepřipravené pozice a Murray mu zahrál míček chytře pod nohy. Novakovi stopvolej nevyšel a do vedení jde Murray!
15-15
Opět jsme viděli světovou výměnu! Oba tenisté si vyměnovali míče do bekhendu. První změnu provedl Murray, který vytáhl krásný stopbal. Srbský tenista u míčku byl, nicméně ho nedokázal vrátit na polovinu soupeře.
15-0
Teď měl Djokovič štěstí, neboť jeho přetažený forhend dopadl přímo na čáru. Srb si poté svého soupeře rozběhal a výměnu zakončil lehkou smečí!
5:5
Vzápětí však skotský tenista vytahuje své dnešní první eso, v zápase již dvanácté a srovnává na 5:5!
15-40
Tak čistá hra to tentokrát nebude! Vůbec první fiftýn získaný hráčem na returnu a Djokovič živí šanci na zisk mečbolu!
0-40
Murray zlepšil hru při své podání a to nese své ovoce! Opět jsou tu tři gemboly!
0-30
Andy Murray po slabším returnu Novaka zahrál parádní stopbal. Djokovič míček stihnul, nicméně jej nedokázal vrátit na polovinu Murrayho!
0-15
Oba tenisté nyní sehráli velmi dlouhou výměnu. Prvním chybujícím hráčem se však stal Srb, který tak posílá Brita do vedení 15:0!
5:4
Konec přestávky, podávat bude Andy Murray.
5:4
Teď se však Murray mohl dostat do výměny, avšak jeho forhend tečovala páska a míček vylétl do autu! Již třetí čistá hra v řadě! Djokovič se dostává do vedení 5:4 a po krátké pauze půjde na podání skotský tenista!
40-0
Djokovič od "začátku" dnešního zápasu skvěle servíruje a Murray s tím nemůže nic dělat. Srbský tenista má tři gemboly!
30-0
A opět! Razantní první podání Djokoviče tentokrát Murray vrátil, avšak následně poslal Djokovič zabijácký forhend cross!
15-0
Nole se však opřel do svého prvního podání a Andy míček nedokázal vrátit na soupeřovu polovinu. 15:0!
4:4
Tak oba tenisté jsou si fifty fifty! I Murray vyhrál svůj gem čistou hrou a srovnává na 4:4!
0-40
Murray hraje velmi krátké míčky, avšak Djokovič nedokáže nabídnuté šance využít! Murray má k dispozici tři gemboly!
0-30
Murray nyní vede již 30:0! Djokovič nedokázal adekvátně zareagovat na forhend cross, který dopadl přesně na čáru!
0-15
Djokovič skvěle zareagoval v úvodu výměny na Murrayho forhend do protipohybu a dostal se do výměny. Srb po dobu diktoval tempo a následně zahrál skvělý stopbal. Murray však u míčku byl a zahrál ho zpět. Djokovičovo následný lob skončil těsně za základní čarou!
4:3
Konec přestávky, podávat bude Andy Murray.
4:3
Krásná práce! Djokovič vstoupil do dnešního utkání výborně a čistou hrou získává sedmý gem čtvrté sady! Po krátké pauze půjde na podání Andy Murray.
40-0
Jsou tu tři gemboly pro srbského tenistu!
30-0
Djokovič vstoupil do dnešního utkání opravdu suveréně a už vede 30:0!
15-0
Opět tvrdý servis na tělo Murrayho a srbský tenista má tři gemboly!
30-0
Tak Djoker vstoupil do dnešního pokračování semifinále opravdu suveréně. Murraymu nedal zatím "čuchnout" a vede již 30:0!
15-0
Novak si hned v úvodu pomohl servisem ven z kurtu a Andy Murray následně svůj return poslal do autu!
3:3
Vše je připraveno, oba ktéři vstupují na kurt! Pokračujeme!
3:3
Ještě jednou příjemné odpoledne! Druhé semifinále mezi světovou jedničkou Novakem Djokovičem a Andym Murramy se ve včerejším termínu nedohrálo. Pokračování je na plánu dnes! Zápas byl ukončen za stavu 2:1, 3:3 a na podání půjde po krátkém rozcvičení Novak Djokovič!
3:3
Již se rozhodlo o náhradním termínu! Oba aktéři druhého semifinále nastoupí na kurt v sobotu v 13:00!
3:3
Pro tuto chvíli je to tedy vše! Zápas je přerušen v průběhu čtvrtého setu za stavu 3:3! Myslím, že přerušení utkání uvítá především Novak Djokovič, který střídal dobré momenty se špatnými!

Nicméně situace je pro oba tenisty stejná! Utkání je tak přerušeno a pokračovat se bude zítra. O startu zířejší dohrávky vás budeme informovat!

Zatím je to z mé strany vše a zítra se na vás budu těšit!
3:3
Tak pozor! Pořadatelé nyní oznámili, že utkání je přerušeno a bude se pokračovat zítra!
3:3
Šestá hra čtvrtého setu je u konce! Novak své zkrácení hry nezvládl a poslal míček do autu! Murray se tak dostal z těžké situace a srovnává na 3:3!
40-A
Teď však skotský tenista trefil výborně první podání. Novak tak tak vrátil svůj return na polovinu Murrayho, ten vše poté ukončil přesný forhendem!
40-40
Novak se nebál hrát a je za to odměněn! Andyho čopovaný bekhend skončil v těsném autu a je tu zde opět shoda!
40-A
Murray se opět dostává z přetěžké situace a momentálně má k dispozici výhodu! Tyto neproměněné brejkboly můžou Novaka mrzet!
40-40
Teď však chybuje Novak! Andy musel jít přes druhé podání a Srb i tak nedokázal poslat return na druhou stranu kurtu! Shoda!
40-30
Skotský tenista však v důležitou chvíli zabral a pomáhá si esem, svým jedenáctým v zápase! Novak má však ještě jeden brejkbol!
40-15
Tak pozor! Andy opět nezvládá dramatickou koncovku gemu při svém podání! Opět přišla nevynucená chyba a Novak Djokovič má dva brejkboly! Možná rozhodující fáze dnešního semifinále!
30-15
Djokovič se však k brejkbolu zatím nepropracoval. Andy Murray přešel na síť a Novak poslal míček pouze do sítě! 15:30!
30-0
Opět jsme viděli dlouhou a hlavně nádhernou výměnu! Oba tenisté měli občas velké štěstí, neboť několikrát míček skončil na čáře. Výměnu rozhodl Novak Djokovič, který svůj bekhend poslal do protipohybu Andyho a vede již 0:30!
15-0
Andy měl dobrou myšlenku, poslat svůj forhend po čáře, kde by Djokovič pravděpodobně nebyl. Míček však zastavila síť a Djokovič jde do vedení!
3:2
Srb touto nabídnutou šancí nepohrdl a potvrzuje brejk! Novak se tak dostává do vedení 3:2, po krátké pauze půjde podávat Andy Murray!
A-40
Teď však Murraymu klid chyběl, neboť lehký return poslal kousek za základní čáru a nabízí Srbovi gembol!
40-40
Andy Murray si však v rozhodujících, či důležitých výměnách počíná velmi klidně a soustředěně! Nyní si počkal na Djokovičovu chybu a máme zde opět shodu!
A-40
Djoker si pomáhá ve veledůležité chvilce tvrdým servisem, které Murray jen tak tak vrátil. Srbský tenista poté vše ukončil razantním úderem!
40-40
Nádherný tenis! Murray si vodil Djokoviče po kurtu a diktoval tempo, vše zakončil razantní smečí a dostává pátou hru na shodu!
40-30
První gembol však Novak Djokovič nevyužívá! Murray byl ve výměně aktivnější a následně vytáhl naprosto přesný úder, který skončil na čáře!
40-15
A další skvělé první podání srbského tenisty! Murray opět returnoval do autu!
30-15
Den a noc! Nejdříve Djoker udělá zbytečnou nevynucenou chybu a následně předvede parádní první podání a dostává se do vedení 30:15!
15-15
Teď však musíme krotit euforii. Djokovič nyní pokazil vcelku jednoduchý balón a dovoluje Andymu vyrovnat!
15-0
Nyní se Djoker povzbudil svým šestým esem v zápase!
2:2
No a zápletka je na světě! Novak Djokovič byl (nebo hrál), že je psychicky dole po ztraceném podání, nicméně ve čtvrté hře čtvrtého setu předvedl výborný tenis a dostává se zpět do zápasu!
40-30
Ten první však srbský tenista nevyužívá! Na Djokovičovo straně nestála páska, kterou míček tečoval a následně spadl do autu! Srb má však k dispozici ještě jeden!
40-15
Teď však Murray předvedl totální výbuch! Djokovič mu přímo nahrál na síť na smeč, avšak skotský tenista poslal míček do sítě! Dva brejkboly pro Srba!
30-15
Novak však bojuje! Srbský tenista se dostal do ofenzivy tvrdým returnem a vše následně zakončil přesným forhendem do protiútoku!
15-15
Teď však Andy Murray přidal nevynucenou chybu! Nutno říci, že jednu z mála za poslední dva sety!
0-15
V této výměně byl aktivnější Novak Djokovič, nicméně na přechod na síť nezvolil ideální čas a chyboval. Do vedení jde Murray!
1:2
Je to tak! Andy Murray využívá hned první brejkbol a bere Djokovičovi servis! Po krátké pauze půjde Skot na podání a bude se snažit brejk potvrdit!
0-40
Murray nyní předvádí tenis světové úrovně! Na síti si počínal výborně a následně forhend poslal do otevřené strany kurtu! I Murray má k dispozici tři brejkboly!
0-30
Srbský tenista nezvolil ideální čas pro zkrácení hry, Andy u míčku byl včas a zahrál excelentní stopbal! Brit tak vede již 0:30!
0-15
Djokovič teď nezvykle hodně chybuje, což se stalo i v posledním případě. Vcelku jednoduchý bekehend poslal do dvorce pro čtyřhru!
1:1
No tak opět jsme viděli dlouhou výměnu! Prvním chybujícím se opět stal Novak Djokovič, který poslal míček do těsného autu! To může Novaka ještě mrzet! Andy tak srovnává na 1:1 a na podání jde Srb!
40-A
Skotský tenista otáčí vývoj tohoto gemu a po desátém esu má výhodu!
40-40
Andy Murray zvládá kritickou situaci a odvrací i třetí brejkbol! Novak byl nyní u míče pozdě a poslal jej pouze do sítě!
40-30
Neuvěřitelnou výměnu teď sehráli oba tenisté! Novak Djokovič byl po celou dobu v ofenzivě, nicméně pokazil jako první! Ani druhý brejkbol není využit!
40-15
Ten první však Andy Murray odvrací skvělým stopbalem, na který Novak neměl šanci dosáhnout!
40-0
Tak pozor! Andy Murray začíná opět dělat nevynucené chyby a Novak Djokovič má na startu čtvrté sady k dispozici tři brejkboly!
30-0
I další fiftýn jde na konto srbského tenisty! Bitvu nervů vyhrál Djokovič, neboť první chybu udělal Murray. Jeho forhend po čáře nasměroval do sítě!
15-0
Při podání Murrayho však Novak začíná výborně. Srbský tenista si skvěle připravil útok a Brita dostal pod tlak skvělým forhendem cross. Andy následně poslal míček pouze do sítě!
1:0
Novak Djokovič zvládl důležitý vstupu do čtvrté hry a po velmi dobré hře se ujímá vedení 1:0! Po výměně stran půjde podávat Andy Murray!
40-15
Na tvrdé podání Novaka Djokoviče si Andy šáhl, nicméně míček nedokázal vrátit na soupeřovu polovinu!
30-15
Teď skostký tenista lehce zariskoval a opět zkoušel zkrácení hry, na které byl Novak připravený! Míček však skončil v síti!
15-15
Zkrácení hry nyní pomohlo Andymu Murraymu k zisku fiftýnu. Nole byl sice u míčku včas, nicméně ho dokázal poslal pouze do sítě!
15-0
Úvodní fiftýn čtvrté sady získává na své konto Djokovič, který si trpělivě vyčkával na svou šanci a celou výměnu zakončil razantní smečí.
0:0
Konec přestávky, podávat bude Novak Djoković.
0:0
Novak Djokovič je již zpět na kurtu a publikum ho přivítalo pískotem!
0:0
Novak Djokovič teď rozjel psychologickou "hru", neboť Andy Murray je již připraven na kurtu, avšak Djokovič nikolik. Srb se tak svého soupeře snáží rozhodit ...
0:0
Nejdříve odešel do šatny Novak Djokovič! Následně však odešel i Andy Murray a čeká nás tak kratší pauza!
5:7
Andy Murray poslal výborné první podání, které Djokovič dokázal vrátit jen do autu a je hotovo! Murray vítězí ve třetím setu a snižuje stav zápasu na 1:2!
0-40
Andy Murray má k dispozici tři setboly!
0-30
Djokovič parádně zkrátil hru, nicméně Murray míček stihl a dokázal jej vrátit! Djokovič následný úder lehce podcenil a poslal míček do sítě!
0-15
Skotský tenista nyní trpělivě čekal a vracel údery na Djokovičovo polovinu. Následně Srb délku úderu přehnal a poslal míček do autu!
5:6
Konec přestávky, podávat bude Andy Murray.
5:6
Andy Murray se zvedá a bere Novaku Djokovičovi podání! Po krátké pauze bude skotský tenista podávat na vítězství ve třetím setu!
15-40
A je to tady! Andy Murray získává výhodu dvou brejkbolů!
15-30
Fantazie! I další výměna nabídla krásný tenis! Neuvěřitelnou přetahovanou ukončil Murray skvělým forhendem po čáře! Skotský tenista jde navíc do vedení 15:30!
15-15
Neuvěřitelné, co teď předvedl Andy Murray! Djokovič Skota velmi chytře lobnul, avšak ten míč dostihl a skvělou otočkou poslal míček do kurtu!
15-0
Nole začíná při své podání ziskem důležitého fiftýnu!
5:5
Murray vzápětí přidává další eso a živí naději na zisk třetí sady! Djokovič půjde za stavu 5:5 na podání!
0-40
Sedmé eso nyní zaznamenal skotský tenista, který tak má tři gemboly na 5:5!
0-30
Andy se nyní dostal skvělým lobem z obrany do ofenzivy. Tvrdý forhend na základní čáru Novak dokázal vrátit pouze do autu. 30:0 pro skotského tenistu!
0-15
Důležitý gem začíná Andy Murray ziskem fiftýnu. Djokovič poslal svůj úder od základní čáry do autu!
5:4
Hned ten první gembol srbský tenista využívá a dostává se do vedení 5:4! Nyní bude Andy Murray při svém podání pod obrovským tlakem, neboť případný brejk zajistí Djokovičovi postup do finále!
40-15
Djoker si nyní počínal velmi zkušeně a donutil svého soupeře udělat chybu. Po další nevynucené chybě Andyho Murrayho srbský tenista vede 40:15 a má dva gemboly na 5:4!
30-15
Djokovič šel velmi riskantně do svého druhého podání. Risk se vyplatil a Nole se dostal do ofenzivy. Svého soupeře proháněl po celé šířce kurtu a vše zakončil volejem do protipohybu Skota!
15-15
Následující výměna však končí ziskem fiftýnu bristkého tenisty. Djokovič vyrobil velmi zbytečnou nevynucenou chybu!
15-0
Při svém podání navíc začíná světová jednička přímým bodem z podání!
4:4
Andy Murray opět zvládl situaci při svém podání a i s vekým štěstím srovnává na 4:4! Srb však může zůstat v klidu, neboť jde na podání a v zádech má dva vyhrané sety!
40-A
Djokovič teď však udělal jednu z těch lacinějších nevynucených chyb a daruje Andymu výhodu!
40-40
Djokovič si však počínal v následující výměně výborně a dostává osmou hru na shodu!
30-40
To musí Djokoviče velmi mrzet! Skot měl "namazáno" na síti a měl výměnu zakončit smečí, to však neudělal a Djokovič živil šanci na brejk! Tu však Srb pohřbil dlouhým forhendem.
30-30
Murray se pokusil o zkrácení hry, nicméně jeho záměr Djokovič přečetl a byl na síti včas. Murrayho kotra-stopbal dokázal vrátit do kurtu a srovnává na 30:30!
15-30
Teď to však byl Murray, kdo první chyboval! Djokovič tak nadále živí šanci na brejk!
0-30
Srbský tenista je viditelně rozhozený a pokazil i druhý return. Andy Murray se tak velmi lehce dostává do vedení 30:0!
0-15
Djokovič nyní pokazil svůj return a velmi se zlobil na diváky, neboť někteří z nich při výměnách vykřikují!
4:3
Djokovič svůj gembol využívá a i díky chybám Murrayho zvládl kritickou situaci při svém podání a dostává se do vedení 4:3! Po krátké pauze půjde na podání Andy Murray!
40-30
Stále stejná písnička! Andy Murray v dnešním utkání zkrátka dělá obrovské množství chyb, což si proti světové jedničce dovolit nemůžete! Djokovič má gembol'
30-30
Teď však Murray "vytáhl" jednu ze svých mnoha nevynucených chyb a hodně se na sebe zlobí!
15-30
Srbský tenista však kazí a dostává se do nepříjemné pozice! Jeho čopovaný bekhend dolétl sotva do sítě a Murray vede!
15-15
Murrayho return byl zkrátka příliš krátký a Djokovič zahrál agresivní úder do bekhendu Skota, ten míček následně poslal do autu.
0-15
Oba tenisté nyní sehráli opravdu velmi dlouhou výměnu. Andy Murray diktoval tempo a celou výměnu dokázal i zakončit! Při podání Djokoviče se tak dostává do vedení!
3:3
Djokovič nyní netrefil svůj úder čistě a míček vylétl daleko za základní čáru. Murray tak přežil kritickou situaci ve třetí sadě a srovnává na 3:3! Na podání jde Novak Djokovič!
40-A
Djokovičův return nebyl příliš razantní, Srb se i tak dostal do výměny. Další úder však pokazil a poslal míček do sítě! Výhoda Murray!
40-40
Šestá hra však ještě není u konce! Djokovič ze svého repertoáru vytáhl krásný bekhend do růžku dvorce, na který Murray nedokázal odpovědět! Shoda!
40-A
Nyní si Murray počínal skvěle a rozebral si Djokoviče a vše zakončil vítězným forhendem. Výhoda Murray!
40-40
Tak teď dvakrát chybuje i Djokovič! Oba jeho returny vylétly za základní čáru a srbský tenista nevyužil ani jeden ze dvou brejkbolů!
40-30
Ten první však Novak nevyužívá! Andymu vyšlo první podání a Djokovič zareturnoval do dvorce pro čtyřhru!
40-15
Další nevynucená chyba skotského tenisty a Novak Djokovič má v šesté hře třetí sady dva brejkboly!
30-15
Andy Murray si však v důležitý okamžik pomohl tvrdým prvním servisem, který Djokovič vrátil na kříž. Zde Skot zahrál tvrdý forhend do růžku dvorce a na ten Djokovič nedokázal odpovědět!
30-0
Murray vzápětí přidává druhou nevynucenou chybu a Djokovič se dostává do zajímavého vedení 0:30. Stejná situace nastala i v prvním setu!
15-0
Djokovič výborně zareturnoval a dostal se do výměny. Murray však výměnu ukončil míčkem do sítě!
3:2
Konec přestávky, podávat bude Andy Murray.
3:2
Tak to by jsme měli! Djokovič poslal parádní forhend cross, který Murray jen tak tak vrátil! Djokovič však následně zamířil do stejného místa, ohebný Skot míček vrátil. Následná smeč už však patřila světové jedničce, která se dostává do vedení 3:2!
40-15
Vzápětí si srbská jednička pomáhá svým pátým esem v zápase a má k dispozici dva gemboly na 3:2!
30-15
Teď však srbský tenista šel v ideální moment na síť a skvěle provedeným volejem výměnu zakončil!
15-15
Teď hrál Djokovič ve výměně neobvykle opatrně. Murray využil špatného postavení Djokoviče a poslal stopbal. Srb však zabral a míč stihl a oplatil rovněž stopbalem. Murray si však počínal velmi dobře a získává fiftýn!
15-0
Srbský tenista si svého soupeře rozběhal a skvěle umístěnými míči se dostal do ofenzivy. Murrayho obranný lob skončil za základní čarou a Djoker jde do vedení!
2:2
Murray potvrzuje zlepšenou hru při svém podání a čtvrtou hru uzavřel svým šestým esem v tomto zápase! Murray tak srovnává na 2:2, na podání však jde Novak Djokovič.
15-40
Teď však podání skotského tenisty dopadlo přímo na čáru a míček skončil. Djokovič byl lehce rozhozený a poslal míček do těsného autu.
15-30
Teď však Djokovič zkrátil hru, což Murray přečetl a u míče byl, nicméně situaci vyhodnotil zpět a srbský tenista to potrestal vítězným úderem!
0-30
Skotský tenista si při svém podání počíná zatím velmi suveréně. Dostává se již do vedeí 30:0.
0-15
Murray aplikoval podání ven z kurtu. Djokovič byl u míče později, než by měl a poslal míček pouze do sítě.
2:1
Konec přestávky, podávat bude Andy Murray.
2:1
Srb si pomáhá prvním podáním, které Andy dokázal vrátit pouze do sítě a i světová jednička si udržela své podání a ujímá se vedení 2:1!
40-15
Skotský tenista opět nezahrál ideálně dlouhý úder a Srb si nechal míček skočit a poslal agresivní forhend cross. Murray vrátil míček již jen do sítě! Dva gemboly pro srbského tenistu!
30-15
Djokovič si podáním ven z kurtu otevřel kurt a poslal smeč do otevřené části kurtu. Murray však míček stihl vrátit, avšak druhá smeč již Djokovičovi vyšla!
15-15
Na konci velmi dlouhé výměny je nakonec bristká radost! Andy Murray vyčíhal ideální moment pro zkrácení hry a provedl to velmi dobře. Djokovič míč stihl, nicméně poslal míček jen do sítě.
15-0
I Djokovič však umí trefit míčky parádně! Murray "nalil" Djokovičovi míček na kříž a Srb předvedl famózní forhend do růžku dvorce!
1:1
Srbský tenista se teď nedokázal dostat do výměny a hned druhý úder vyslal za základní čáru! Andy Murray tak bez nějakého trápení své podání udržel!
0-40
Teď však předvádí své umění i Andy Murray! Skot vytáhl nádherný stopbal, Djokovič neměl šanci míček stihnout!
0-30
Djokovič netrefil svůj return čistě a dal Murraymu šanci krátkým úderem. Ten poslal svůj forhend do volné poloviny kurtu a vede již 30:0!
0-15
Murray vytáhl hodně pěkný forhend cross, na který Djokovič dosáhl, avšak nedokázal míček vrátit do dvorce.
1:0
Famózní Djokovič! I v důležité výměně hrál odvážně a agresivně. Murray se dostal do defenzivy a zahrál krátký úder. Světová jednička trestala vítězným úderem a ujímá se vedení 1:0!
40-30
Nevynucenou chybu si nyní připsala i světová jednička! Stav je tak 40:30 a Andy Murray v tomto gemu ještě žije!
40-15
Těch nevynucených chyb na straně Murrayho je již opravdu hodně. Skot se nyní pokoušel o forhend ven z kurtu, kde by Djokovič pravděpodobně nebyl, nicméně poslal míček do autu.
30-15
Skotský tenista hned svůj druhý úder výměny vyhodil ven z kurtu a posílá Djokoviče do vedení 30:15!
15-15
Murray se nyní skvěle ubránil agresivnímu forhendu Djokoviče a poslal vysoký míč. Sbrský tenista hrál smeč v těžkém postavení a poslal míček do autu.
15-0
Na svém podání začal Novak Djokovič třetí sadu dobrým prvním servisem. Murray svůj return odflákl a poslal míček do sítě!
0:0
Konec přestávky, podávat bude Novak Djoković.
6:3
Druhá sada je u konce! Djokovič byl v defenzivě a Andy Murray měl připravenou pozici pro smeč! Skot si nechal míč skočit, následně však poslal míč autu a Djokovič vítězí v druhé sadě!
40-15
Djokovič trefil svým bekhendem přesně růžek kurtu, což Murray moc nečekal a zahrál v nouzi bekhendový úder. Ten se mu nevydařil a poslal míček do autu! Dva setboly!
30-15
Teď však Murray zachoval klid a poslal své páté eso v zápase! Stav je však stále příznivější pro Srba!
30-0
Tak Andy Murray rozhodně v psychické pohodě není! Skotský tenista přidává svou šestou forhendovou nevynucenou chybu a Djokovič se dostává do zajímavého vedení 0:30!
15-0
Murray měl útok výborně připravený a pálil do části kurtu, kde by Djokovič určitě nebyl, neboť podklouzl. Murray však míček napálil do sítě!
5:3
Nole v posledních výměnách zkouší stopbaly a vyplací se! V poslední výměně Murray u míčku byl, nicméně ho nedokázal vrátit na polovinu srbského tenisty! Djokovič jde do vedení 5:3!
40-15
Djokovič názorně ukazuje, proč je světovou jedničkou! V důležitých momentech si pomohl již druhým esem a má dva gemboly!
30-15
Třetí eso srbského tenisty v utkání a Djokovič se ujímá vedení 30:15!
15-15
Stav je však srovnaný! Djokovič se pokoušel o stopbal, nicméně Murray by i tak u míčku byl, ten skončil v síti!
15-0
Novak musel jít přes druhé podání, nicméně až tak ho to mrzet nemusí. Murray svůj return netrefil dobře a míček doletěl do těsného autu.
4:3
Andy Murray poslal velmi tvrdé podání na tělo Djokoviče, který poslal míček do autu. Murray odvrátil dva brejkboly a stále žije! Snižuje na 3:4, avšak po krátké přestávce půjde na podání srbský tenista!
40-A
Teď již však výhoda jde na stranu skotského tenisty!
40-40
Murray nyní šel odvážně na síť a při svém voleji velmi zariskoval, avšak zachránila ho čára! Shoda!
A-40
Srbský tenista výborně zareturnoval, na který Andy Murray nedokázal odpovědět a vyslal míček do autu. Šestý brejkbol Djokoviče!
40-40
Brejkbol však využitý není! Djokovič si připisuje jednu z mála nevynucených chyb a je tu opět shoda!
A-40
Tak pozor! Andy Murray zatím důležité výměny vůbec nezvládá! Nyní byl v ofenzivě a útočil, nicméně obrana srbského tenisty byla také výborná. Murray následně poslal svůj úder do sítě a Djokovič má brejk!
40-40
Murray si ve výměně několikrát zahrával s ohněm. Jeho údery létaly těsně před základní čarou. Následně však již Murray svůj forhend do kurtu neposlal a je tu shoda!
30-40
Djokovič však ještě nevzdává a bojuje o brejk! Nyní snižuje na 40:30!
15-40
Skotskému tenistovi vyšlo první podání, které umístil ven z kurtu. Djokovič poslal míček pouze do vzduchu a Murray zakončil výměnu smečí.
15-30
Murray v této výměně žije a dostává se do vedení 30:15.
15-15
Novak Djokovič vytáhl krásný return po čáře. Murray se dostal do defenzivy a zkoušel lob. Djokovič výměnu zabil tvrdou smečí!
0-15
Andy teď vytáhl nádherný a hlavně přesný forhend cross. Djokovič se natahoval marně!
4:2
Těžkou situaci však Djokovič zvládá, tedy respektive Andy mu výrazně pomohl. Skotstký tenista poslal svůj úder pouze do sítě a připisuje si další nevynucenou chybu! Djokovič tak potvrzuje brejk!
40-30
Teď se již však situace komplikuje! Murray skvěle zareturnoval a Djokovič vyslal svůj forhend na výlet za základní čáru! 40:30!
40-15
O ten první gembol se Djoker připravil sám, když pokazil smeč. Nicméně za stavu 40:0 ho to až tak mrzet nemusí!
40-0
Skotský tenista chybuje na returnu a Djokovič má k dispozici celkem tři gemboly!
30-0
Andy Murray si připisuje další nevynucenou chybu a poušťí Djokoviče do vedení 30:0! Srbský tenista je momentálně v lepší psychické pohodě!
15-0
Murray se pokusil o zkrácení hry, nicméně Djokovič míček stihl. Skot se následně pokoušel o lob, Djokovič však na míček dosáhl a zahrál ukázkovou smeč!
3:2
Murray si připisuje opět nevynucenou chybu a situaci v páté hře druhého setu opět nezvládl! Djokovič bere svému soupeři podání a ujímá se vedení 3:2!
40-30
Srbský tenista však první brejkbol nevyužívá! Jeho obouručný bekhend poslal do těsného autu!
40-15
Djokovič se výborně ubránil, avšak Murray měl míč na "kříži", avšak jeho forhendový úder poslal do sítě a Djokovič má dva brejkboly!
30-15
To začíná být pro Djokoviče zajímavé! Andy Murray přidal druhou lacinou chybu v krátkém časovém sledu a Djokovič vede 15:30!
15-15
Nyní se však Djokovič fiftýnu dočkal! Dobře zareturnoval a Murray poslal vcelku lehký úder do sítě. Patnáct oba!
0-15
Djokovič hned na úvod výměny zahrál přesný forhend na čáru, nicméně Murray situaci zvládl. Následně výměna pokračovala a Djokovič zahrál svůj forhend do těsného autu! Velká škoda pro srbského tenistu, neboť mohl získat důležitý fiftýn!
2:2
Tvrdé první podání skotský tenista vypálil ven z kurtu, což znamená, že Djokovič srovnává na 2:2 a i on si udržel své podání!
40-30
Nene, Djokovič si v těžké chvíli pomohl přesně umístěnými údery a celou výměnu zahrál přesným forhendem do odkryté části kurtu! Gembol pro Srba!
30-30
Djoker si však situaci neulehčuje a přichází jeho první dvojchyba! Bude z toho brejk?
30-15
Murray v tomto zápase střídá světové momenty s těmi slabšími momenty. Nyní však přišel ten světový, kdy po tvrdém returnu naběhl na síť a zahrál vítězný volej!
30-0
A opět skvělé první podání a skvěle připravený útok. Murray si připsal další nevynucenou chybu a Djokovič vede 30:0.
15-0
Novak Djokovič si situaci při svém podání příliš nekomplikoval. Útok si připravil prvním razantním forhendem na čáru a vše zakončil smečí. Murray sice vystihl směr, avšak míček zamířil do autu.
1:2
Djokovičův return vyletěl za základní čáru, což znamená, že Murray se ujímá vedení 2:1 a dokázal si udržet své podání! Po krátké pauze půjde na podání světová jednička!
30-40
Vzápětí ale Murray přidává eso, své čtvrté v zápase a má gembol!
30-30
No a Murray si tento gem sám komplikuje! Ve velmi nepříjemnou chvíli přichází první dvojchyba skotského tenisty!
15-30
Djokovič se však nevzdává šance na brejk a snižuje na 30:15!
0-30
Srb zahrál nečekaně krátký míč, nicméně Murray byl u míče včas a vytáhl krásný čop, na který Novak neměl šanci reagovat!
0-15
Murray začal na svém podáním velmi riskantním první podání na čáru. Djokovič zareturnoval přímo do sítě a první fiftýn jde na konto Andyho.
1:1
Djokovič přestal hrát, neboť si je jistý, že míček od Andyho Murrayho skončil v autu. Pascal Maria jeho tvrtení potvrzuje a Djokovič srovnává na 1:1!
40-15
Krátký return skotského tenisty dopadl přímo na kříž a tyto šance Djokovič umí využívat. Přesný forhendem to nyní prokázal! Dva gemboly na 1:1!
30-15
Nevynucená chyba však nyní přišla ze strany Djokoviče a Murray snižuje na 30:15!
30-0
Oba tenisté si nyní dali, co proto! Oba zahráli velmi útočné údery, nicméně na konci výměny se může radovat Srb, který doběhl kraťas Murrayho a ukončil tuto výměnu!
15-0
První fiftýn druhé hry získává na své konto srbský tenista. Return Murrayho vylétl za základní čáru.
0:1
Skotskému tenistovi vyšlo první podání a Murray si následně připisuje vítězný úder. Murray si tak nedělal při svém podání starosti a vcelku hladce vítězí v první hře druhého setu!
15-40
Na returnu dnes světová jednička není úplně stoprocentní. To se potvrdilo i teď, kdy lehké podání Murrayho poslal Srb do sítě.
15-30
Murray si pomohl přesně umístěným forhendem do růžku dvorce. Djokovič však míček stihl a stihl i následující volej Skota. Srb poslal lob, který však skončil v autu.
15-15
Djokovič se dostal do ofenzivy a Murray se musel bránit. Z toho vyrezultoval příliš dlouhý úder skotského tenisty a je tu srovnání stavu!
0-15
Andy Murray začal druhý set agresivním podáním na tělo Djokoviče, což Srb příliš nečekal a poslal míček pouze do sítě!
0:0
Konec přestávky, podávat bude Andy Murray.
0:0
Nyní přichází krátká pauza, neboť kurt je kropen vodou! Za pár desítek sekund začne druhý set, na podání půjde Andy Murray!
6:3
Djokovič si nakonec připisuje druhé eso v zápase a ukončuje první sadu poměrem 6:3! Murray vůbec nezvládl koncovku první sady!
40-15
Djokovič jede! Murray mu "nalil" na kříž a srbský tenista trestal! Jsou zde dva setboly pro srbského tenistu!
30-15
Murray se však nenechal zahanbit a také předvedl něco ze svého tenisového umění! Na perfektně provedený return byl Djokovič krátký!
30-0
Djokovič teď deptal Murrayho přesně umístěnými míči. Na závěr výměny si připravil opět výborný forhend, který dopadl přesně na čáru! Patnáctý vítězný úder Djokoviče!
15-0
Djokovič teď hraje v posledních výměnách parádně! Nyní vytáhl nádherný forhend po čáře, Murray byl bez šance!
5:3
Je to tady! Djokovič bere svému soupeři podání a dostává se do vedení 5:3! Tohle tedy Andy Murray vůbec nezvládl! Novak Djokovič tak jde podávat na vítězství v první sadě!
40-0
Tak teď Andy Murray předvedl obrovskou chybu, která ho klidně může stát první set! Djokovič zahrál hodně krátký míč na kříž, Murray měl prakticky odkrytý celý kurt, nicméně svůj volej poslal do autu!
30-0
Opět jsme viděli velmi dlouhou výměnu. Srbský tenista byl velmi trpělivý a čekal na chybu. Murray si naběhl na kříž a snažil se výměnu zakončit, jeho forhend však vylétl za základní čáru!
15-0
Murray zvolil podání ven z kurtu, nicméně Djokovič zahrál chytře dlouhý míč, který Andy Murray vyhodil za základní čáru!
4:3
Konec přestávky, podávat bude Andy Murray.
4:3
Opět jsme viděli nádherné zkrácení hry od srbského tenisty! Murray míček těsně nestihl a srbský tenista si opět udržel své podání!
40-30
Srbský tenista si pomohl prvním servisem a dostává se k gembolu!
30-30
Djokovič si krásně připravil půdu pro náběh na síť a zahrál stopvolej, který Murray doběhl. Srbský tenista se následně natáhl a míček vrátil na soupeřovu polovinu!
15-30
Skotský tenista nyní netrefil čistě svůj return a "nahrál" tak Djokovičovi, který zahrál hodně tvrdý forhend. Murray už nestihl míček vrátit na soupeřovu polovinu.
0-30
Tak to už začíná být pro Murrayho zajímavější! Při podání Srba se dostává do vedení 0:30!
0-15
Andy Murray vytáhl krásný return, na který Djokovič jen tak tak dosáhl! Murray však poslal forhend do protipohybu srbského tenisty a ujímá se vedení.
3:3
Šestou hru první sady Andy Murray uzavírá přesně trefeným podáním. Zaznamenává tak třetí eso v první sadě!
40-A
Srbský tenista chybuje na returnu, což znamená, že výhoda se přesouvá na stranu skotského tenisty!
40-40
Murray nyní dokázal udržet nervy na uzdě a byl trpělivý! Následně přišla Djokovičovo chyba a brejkbol využit není!
40-30
Murray se dostal z obrany krásným způsobem do útoku. Djokovič poté zahrál dlouhý bekhend na čáru, čímž Skota rozhodil a ten následně poslal míček do sítě! Brejkbol!
30-30
Djokovič chytře zareturnoval hodně krátký míč, což Skot příliš nečekal a svůj čopovaný úder poslal za základní čáru. Třicet oba!
15-30
Murray si nyní pomohl výborným prvním servisem a ujímá se vedení 30:15.
15-15
Srbský tenista se opět výborně bránil, nicméně následně svůj bekhend vyhodil z kurtu ven. Následně se Djokovič zlobí, neboť divácí během výměny zcela zbytečně vykřikovali!
15-0
Djokovičovi vyšel return, naopak Murray zahrál krátký úder na kříž. Ten Srb potrestal vítězným míčem a ujímá se vedení v tomto gemu!
3:2
Konec přestávky, podávat bude Andy Murray.
3:2
Následuje přestávka a výměna stran.
3:2
Skotský tenista si připisuje další nevynucenou chybu a Novak Djokovič si tak i potřetí v tomto setu dokázal udržet svůj servis!
40-30
Murrayho zkrácení hry vůbec nevyšlo, Djokovič byl u míče včas a zahrál nádherný křížný stopbal! Murray byl naprosto bez šance míček stihnout! Gembol srbského tenisty!
30-30
Murray teď zariskoval na returnu a poslal tvrdý forhend po čáře. Risk vyšel, neboť Djokovič následně poslal míček za základní čáru a máme srovnáno!
30-15
Po dobrém returnu skotského tenisty přišla hodně laciná forhendová chyba Djokoviče. Stav je nyní 30:15!
30-0
Teď Nole trefil přesně čáru, což Murrayho rozhodilo a poslal svůj forhend dobrý metr za základní čáru.
15-0
Novak začíná na svém podání výborně. Hned na úvod trefil eso, své první v tomto zápase!
2:2
Následně však Murray vytáhl své druhé eso v zápase a srovnává na 2:2! Na podání míří Novak Djokovič.
15-40
Djokovič se však nezvládá! Na první podání vytáhl nádherný return po čáře!
0-40
Opět stejný postup jako v předešlé výměně a Skot rovněž útočí na čistou hru!
0-30
Skotskému tenistovi vyšlo první podání a Djokovič nedokázal míček vrátit na soupeřovu polovinu.
0-15
Srbský tenista se v úvodní výměně čtvrté hry výborně bránil atakům Skota. Nicméně následně pokazil bekhend od základní čáry a do vedení jde Skot.
2:1
Novak Djokovič si při svém podání tentokrát nenadělával problémy a čistou hrou ovládl třetí gem první sady! Následuje krátká přestávka a po ni půjde na podání Murray.
40-0
Murray se dostal na síť po zkrácení hry od Djokoviče. U míčku byl včas, nicméně situaci vyhodnotil špatně a Djokovič provedl nádherný lob. Tři gemboly pro Djokera!
30-0
Teď srbskému tenistovi vyšlo první podání a Murray nedokázal zareturnovat do dvorce.
15-0
Podání ven z kurtu a následný forhend trefený přímo ze vzduchu do protipohybu skotského tenisty! Djokovič se ujímá vedení!
1:1
I skotský tenista si své podání dokázal udržet, avšak také po boji! V poslední výměně se Skot dokázal udržet ve výměně a počkal si na Srbovo chybu, která přišla!
40-A
Murray se hned od úvodu výměny dostal do ofenzivy a zkoušel tvrdé bekhendy. Djokovič se dokázal bránit, avšak na poslední, dobře umístěný bekhend už nestačil!
40-40
Djokovič v této výměně velmi dobře trefoval své údery k základní čáře. Poté však vytáhl krásné zkrácení hry, Murray míček stihl, avšak jej pouze napálil do sítě! Shoda!
30-40
Nebude! Skot trefil při podání přesně "téčko" a připisuje si první eso v zápase!
30-30
Nevynucenou chybu nyní vyrobil také skotský tenista a máme srovnáno! Bude z toho brejk?
15-30
Velmi agresivní výměnu ukončil Novak Djokovič nepovedeným čopovaným bekhendem, který vlétl do dvorce pro čtyřhru.
15-15
Agresivním returnem na základní čáru se Djokovič dostal do ofenzivy, následně vytáhl nádherný stopbal. Murray se za míčkem ani nerozběhl, neboť věděl, že nemá šanci.
0-15
Murray nyní praktikoval podání ven z kurtu a poté poslal forhend do protipohybu Srba a ujímá se vedení!
1:0
Konec přestávky, podávat bude Andy Murray.
1:0
Djoker si pomohl skvělým prvním servisem a vše zakončil razantním bekhendem cross. Murray neměl šanci míček stihnout!
A-40
Djokovič se také nebojí odvážných a agresivních úderů. Murray byl v defenzivě a pokoušel se zahrát čopovaný bekhend, ten mu však nevyšel a Djokovič má výhodu!
40-40
První gem nekončí! Murray se dokázal udržet ve výměně a prvním chybujícím byl právě Srb, který rozvlnil pásku! Opět je zde shoda!
A-40
Andy Murray hraje hned od úvodu velmi agresivně a je to možný recept na světovou jedničku. Teď však jeho forhend vylétl za základní čáru a Djokovič má výhodu!
40-40
Oba tenisté teď předváděli krásnou výměnu. Šťastnější může být skotský tenista, který vytáhl nádherný forhend cross. Djokovič se pouze ohlédl a je tu shoda!
40-30
Djokovič nyní velmi zariskoval při druhém podání a trefil míček přesně na čáru. Murray to spíše nečekal a poslal svůj return do sítě! Gembol Djokovič!
30-30
Nole se nebojí hrát, ačkoliv v této výměně šlo o brejkbol a vyplatilo se. Murry svůj úder od základní čáry netrefil čistě a je srovnáno.
15-30
Skot se teď výborně bránil, avšak jeho bekhend neměl dostatečnou délku, a tak Novak trestal. Přestně umístěný bekhend na čáru a máme tu stav 15:30!
0-30
A vzápětí přichází další bekhendová chyba Djokoviče. Andy Murray se tak hned v úvodu dostává do zajímavého vedení 0:30!
0-15
Hned na úvod utkání jsme viděli velmi dlouhou výměnu. Prvním chybujícím se stal srbský tenista, který svůj bekhend vyhodil ven z kurtu.
0:0
Utkání právě začalo.
Oba aktéři dnešního druhého semifinále jsou již na kurtu. Los vyhrál Novak Djokovič a začne tak na podání! Právě probíhá krátká rozcvička obou borců!
Hezké odpoledne všem fanynkám a fanouškům světového tenisu! Francouzské Roland Garros dospělo již do své semifinálové fáze. My se společně zaměříme na semifinále číslo dvě mezi světovou jedničkou Novakem Djokovičem a světovou trojkou Andym Murraym. Začátek utkání je stanoven na 15:00, nicméně začátek je odvislý od konce zápasu Tsonga-Wawrinka, který je na kurtu Philippa-Chatriera na programu jako první. U textového onlajnu se na vás bude těšit Jan Havlovic.
VZÁJEMNÁ BILANCE
Andy Murray si již nad svým srbským soupeřem připsal několik velký vítězství. To poslední se datuje do roku 2013, kdy Skot vyhrál domácí Wimbledon a ve finále porazil právě Djokoviče.

Od té doby spolu tenisté odehráli celkem osm utkání a bilance hovoří jasné pro srbskou jedničku. Nole ovládl všech osm utkání!

V letošním roce spolu odehrál celkem tři duely. Hned ten první se odehrál ve finále Australian Open, které opanoval "Djoker" 7:6(5), 6:7(4), 6:3 a 6:0. Na podniku v Indian Wells se jednalo o semifinále, zde však srbský tenista vyhrál zcela bez problémů 6:2 a 6:3. Poslední klání těchto dvou elitních tenistů se odehrálo na prosluněné Floridě. Jednalo se opět o finále a srbský tenista zde vyhrál 7:6(3), 4:6 a 6:0!

Bilance tak jasně hovoří pro srbského tenistu, který je také považován za velkého favorita dnešního semifinále. Nicméně Murray nikdy neodcházel ze soubojů s Djokovičem bez boje, tudíž nás čeká jistě parádní tenis!
NOVAK DJOKOVIČ
Současná světová jednička vstupuje do dnešního utkání jako favorit. Svěřenec trenéra Borise Beckera obhajuje loňskou finálovou účast, kde podlehl Rafaelu Nadalovi 1:3 na sety. Srbský tenista má ve sbírce všechny grandslamové titulu, kromě French Open, který by rád letos vyhrál a zkompletoval tak svou sbírku! Novak je velmi všestranný tenista a v podstatě žádný porvrch mu nedělá problémy. Dnes však bude mít proti světovou trojku a bude muset podat velmi dorbý výkon, pokud chce pomýšlet na úspěch.

Djoker, jak se Djokovičovi přezdívá, zatím prochází turnajem v Paříži hladce. V prvním kole narazil na Fina Nieminena, který kladl odpor pouze ve druhém setu. Djokovič zápas opanoval po setech 6:2, 7:5 a 6:2. V druhém kole čekal na Srba Lucemburčan Gilles Muller, kterého Novak "vypráskal" 6:1, 6:4 a 6:4. Ani australský talent Thanasi Kokkinakis nedokázal srbskému tenistovi sebral set a prohrál třikrát 4:6.
Ve čtvrtém kole se Djokovićovi postavil do cesty domácí tenista Richard Gasquet, toho však Srb vyprovodil z kurtu po setech 6:1, 6:2 a 6:3. Zatím posledním soupeřem Djokoviče byl Španěl Rafael Nadal. Velmi očekávaný duel se odehrál ve středu na kurtě Philippa-Chatriera. Nadal vzdoroval pouze v prvním setu, který nakonec Djokovič ovládl 7:5. V dalších dvou setech již srbský tenista potvrzoval své kvality a vyhrál 6:3 a 6:1!

Jak jsem již řekl, do dnešního utkání vstupuje Srb jako favorit, nicméně Andy Murray bude velmi nepříjemný soupeř a uvídíme, jak se s ním Nole vypořádá!
ANDY MURRAY
Britská jednička vstupuje do dnešního klání z pozice světové trojky. Životní maximum Murrayho je ještě o jednu příčku vyšší. Rodák z Glasgow letos obhajuje semifinálovou účast z loňského roku. Zde prohrál s pozdějším vítězem Rafaelem Nadalem ve třech setech 6:3, 6:2 a 6:1. Murray si již zahrál všechny grandslamové finále, kromě French Open, kde je jeho maximem právě semifinále. Tenista, hrající pravou rukou, dnes bude muset podat opravdu výborný výkon, pokud chce pomýšlet na finálovou účast. Proti němu se postaví suverén letošního druhého Grandslamu a světová jednička, která leots na kurtech v Paříži neztratila ani jeden set! Murray však ve své bohaté kariéře již Djokoviče dokázal porazit a za úspěchem půjde i dnes!

Andy Murray se střetl v Paříži již s pěticí soupeřů. Svou pouť pavoukem Roland Garros započal v prvním kole v zápase s Argentincem Arquellem, kterého porazil 6:3, 6:3 a 6:1. V dalším kole narazil na Portugalce Sousu, který dokázala britskému tenistovi sebrat set, nicméně Andy i tak vyhrál 3:1 na sety. Ani australský mladík Nick Kyrgios nedokázal Brita zastavit a prohrál 4:6, 2:6 a 3:6. I v osmifinále si Andy vcelku v klidu poradil s domácím tenistou Jeremy Chardym, toho porazil po setech 6:4, 3:6, 6:3 a 6:2. První velká zkouška přišla až ve čtvrtfinále, kde svěřenec Amélie Mauresmové narazil na antukového specialistu Davida Ferrera. I v tomto zápase hrál Andy velmi dobře a po zásluze postoupil do semifinále po setech 7:6(4), 6:2, 5:7 a 6:1!

Britský tenista do dnešního utkání vstupuje v roli outsidera, který může překvapit. Porazit Djokoviče v současné formě, však bude velmi náročný úkol. Srba navíc žene kupředu myšlenka výhry na Roland Garros, tedy jediného Grandslamu, který ještě ve své sbírce nemá!

Aktuální výsledky

Tenis
Články odjinud