16. října 2017 • 08:00

Velká pardubická steeplechace 2018 - kompletní informace k dostihové akci roku

Autor:
TOP VIDEA
FAKTA MS: Německé zmrtvýchvstání, penalty, ruský doping a křepčící Moskva FAKTA MS: Německé zmrtvýchvstání, penalty, ruský doping a křepčící Moskva
Sagan ovládl MČR v cyklistice. Fanoušci šíleli, král si s nimi ťukal pěstmi Sagan ovládl MČR v cyklistice. Fanoušci šíleli, král si s nimi ťukal pěstmi
VŠECHNA VIDEA ZDE

Velká pardubická steeplechace, dostih, který si udržuje velkou prestiž a patří k oblíbeným již málem 150 let. Je to dostih s nejdelší českou tradicí. Jaká bude v roce 2018?Tento legendární závod funguje už od roku 1874 a dříve byl považován kvůli své dráze za nejtěžší ve střední Evropě. Dráha byla vybudována již roku 1856 a je výjimečná a náročná pro svou délku i obávané překážky, zejména Taxisův příkop. Ten se v průběhu let upravil, přesto je stále jedním z největších číhajících úskalí tohoto závodu a nejeden kůň na za to zaplatil i životem.

Termín Velké pardubické 2018

Dlouhou tradicí je konání na podzim, vždy druhou říjnovou neděli. Za Velkou pardubickou stojí celovíkendový program, ale hlavní dostihy se odehrávají vždy v neděli. Ta v roce 2018 vychází na 14. října. V 11 hodin probíhá slavnostní zahájení a po něm startuje první dostih. Hlavní závod se očekává mezi 16. a 17. hodinou odpoledne.

Lístky na Velkou pardubickou

Na výběr existuje široká škála cenového rozpětí. Nejdražší vstupenky se šplhají ke čtyřem tisícům, nejlevnější vyjdou do dvou stovek. Dostupné jsou s předstihem v sítích ticketportal.

Kvalifikace na Velkou pardubickou

Jisté místo na startovní listině má vždy jen vítěz posledního ročníku Velké pardubické. Tím byl v roce 2017 Jan Kratochvíl v sedle No Time To Lose.  Ostatní závodníci musí bezchybně splnit jeden z kvalifikačních dostihů, které se odehrávají během jara a léta. Kvalifikace je podmíněna také dostatečným stářím koně, jehož věk musí být minimálně 6 let. V zahraničních závodech se dá do Pardubické kvalifikovat bezchybným zajetím dostihu buď steeplechase nebo cross country, ale musí mít délku minimálně 4,8 kilometru.

Kompletní startovní listina

Jako první ji zveřejňuje Jockey Club ČR. Ten bedlivě sledujeme a ihned po jejím zveřejnění ji v tomto textu v přehledné podobě najdete.

Finanční odměna z Velké pardubické

Že se kvalifikovat vyplatí, ukazuje i žebříček odměn pro prvních sedm jezdců.

1. místo 2 000 000 Kč
2. místo 1 100 000 Kč
3. místo 700 000 Kč
4. místo 500 000 Kč
5. místo 350 000 Kč
6. místo 200 000 Kč
7. místo 150 000 Kč

Jak jet na Velkou pardubickou – autem, vlakem i městskou

Vlakem můžete dojet na zastávku Pardubice - závodiště, která je vzdálena jen několik metrů od hlavní brány závodiště. 

Při cestě městskou dopravou se n a závodiště dostanete autobusy místní MHD (8, 14, 15, 24, 29. a 88 – zastávka Závodiště)

Pokud pojedete autem, v místě závodiště vyhrazené parkoviště na silnici č. 37 směr Chrudim a v areálu letiště, parkovné za celý den je 150 Kč.

Přesná adresa a mapa závodiště ZDE  >

Plánek Velké pardubické
Plánek Velké pardubické

Josef Váňa na Velké pardubické

Legendární závodník, držitel rekordu na tomto závodišti poslední dvě Velké pardubické vynechal. Další rok ale nevzdává a podle jeho slov záleží na koni. Rozhovor o tom, jaké to pro něj je, sledovat závod jinak, než ze sedla, si můžete přečíst v rozhovoru:

Rozhovor s Josefem Váňou  - Jaké to je sledovat dostih jinak než z koňského sedla? >>>

 

Z historie Velké pardubické

Jak to bylo s ženskou dostihovou vítězskou a jaký osud čekal na slavné dostihové koně? Pojďte se s námi podívat trochu do historie:

 

Vše o Velké pardubické sledujte zde >>>

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Nominace Kvalifikace Los Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

Skupina A * Skupina B * Skupina CSkupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H

Soupisky favoritů MS:
Anglie * Agentina * Belgie * Brazílie 
Francie * Německo * Portugalsko * Španělsko 
Klasická verze
Mobilní verze