CELÝ SESTŘIH: Zlín - Hradec 1:3. Důležitou výhru řídilo duo Černý, Černý

0
Speciál ŽIVĚ s fanoušky: Žluté ohrožení? Priske teď už nikoho šetřit nebude
Roboti místo trávníkářů? V bundeslize už tréninková hřiště sečou i automaticky

Fotbalisté Hradce Králové ve 22. kole první ligy zvítězili ve Zlíně 3:1 a naplno bodovali poprvé po sedmi zápasech. Východočeský nováček zůstal v tabulce čtrnáctý a předposlední Jihlavě se vzdálil na čtyři body. Pátý Zlín prodloužil sérii bez výhry na osm utkání.

Na rychlý vedoucí gól hostujícího Milana Černého dokázal brzy odpovědět Francouz Jean-David Beauguel, ale Pavel Černý před pauzou vrátil "Votrokům" vedení. To ještě ve druhém poločase pojistil Lukáš Hůlka.

Domácí z úvodního tlaku nic nevytěžili, naopak Hradec v deváté minutě z první akce otevřel skóre. Tečovaný míč propadl k Pavlu Černému, jehož střelu brankář Dostál vyrazil jen před sebe a dorážející Milan Černý dotlačil míč do sítě. Hradecký univerzál se v lize trefil poprvé od září 2014.

Zlín už za čtyři minuty vyrovnal. Fantiš před šestnáctkou našel Beauguela, který se elegantně zbavil bránícího Noska a přízemní střelou překonal gólmana Ottmara.

CELÝ SESTŘIH: Zlín - Hradec Králové 1:3. Překvapivou výhru zařídilo duo Černý, Černý

Po několika šancích na obou stranách se ve 36. minutě hosté znovu dostali do vedení. Malinský nacentroval do šestnáctky, stoper Jugas se nedohodl s Dostálem a volný Pavel Černý mohl s míčem prakticky dojít za brankovou čáru. Hradec dvěma vstřelenými góly vyrovnal svou dosavadní jarní bilanci.

Zlín i do druhé půle vstoupil aktivněji, ale Hradec hru brzy vyrovnal. Až po hodině hry domácí zahrozili, když Pazderovu křížnou ránu z brankové čáry vykopl Nosek a po rohu pálil nepřesně střídající Diop.

Hosté odolali a v 69. minutě přidali třetí branku. Na Jirsákův rohový kop si naskočil Hůlka a razantní hlavičkou za pomocí tyče překonal Dostála.

Zlín - Hradec Králové: Hůlka se prosadil po rohu a Hradec vede 3:1

Zlínští v závěru nováčka sevřeli, dál se však trápili v koncovce. Diop v tutové šanci nepropálil pozorného Ottmara, který si v závěru poradil i s pokusem náhradníka Živuliče. "Ševci" tak poprvé v nejvyšší soutěži doma s Hradcem prohráli a hráče ze hřiště vyprovázel pískot.

Hosté: 9. M. Černý, 36. P. Černý, 69. Hůlka

Domácí: S. Dostál – Pazdera, Jugas (C), Gajič, Hubáček (69. Živulić) – V. Vukadinovič, Traoré, Hnaníček, Štípek (61. Diop) – Beauguel, Fantiš (54. Holík).

Hosté: Ottmar – Krátký, Nosek (76. Chleboun), Hůlka, Mudra – Trubač (90. Žondra), Janoušek, Jirsák, M. Černý (88. Súkenník), Malinský – P. Černý (C).

Zlín - Hradec Králové: Diopova hlavička po rohu letěla nad

Zlín - Hradec Králové: Hnaníček po pěkné kombinaci vypálil zpoza vápna těsně vedle

Zlín - Hradec Králové: Hradečtí fanoušci řádí, odpálili dýmovnici

Zlín - Hradec Králové: Trubač byl sám před Dostálem, ale překopl bránu

Zlín - Hradec Králové: Pazderovu střelu vykopl Nosek z prázdné brány

Zlín - Hradec Králové: Vukadinovič se uvolnil přes Mudru, ale vystřelil jen slabě doprostřed

Zlín - Hradec Králové: Mudrovu tvrdou střelu z rohu vápna Dostál vyrazil

Zlín - Hradec Králové: Zmatky ve zlínské obraně využil Pavel Černý a Hradec vede 2:1

Zlín - Hradec Králové: Vukadinovič chtěl penaltu, sudí Machálek ukázal, ať vstává

Zlín - Hradec Králové: Noskovu hlavičku po rohu odvracel Beauguel

Zlín - Hradec Králové: Beauguel vracel akrobaticky míč před bránu, Hradečtí odvrátili

Zlín - Hradec Králové: Pavlovi Černému chyběl kousek k tomu, aby se prosadil hlavou

Zlín - Hradec Králové: Beauguel prostřelil Ottmara a je to 1:1

Zlín - Hradec Králové: Milan Černý protlačil míč do brány a Hradec vede 1:0

1. Slavia 30 20 9 1 65:22 69
2. Plzeň 30 20 7 3 47:21 67
3. Sparta 30 16 9 5 47:26 57