Vaclík inkasoval na Realu pět gólů, Arsenal prohrál v Dortmundu

0
V čem se Pardubice zlepšily? Pánik - bez komentáře. Marinčin by chyběl hodně
PRVNÍ DOJEM: Vsetín by si měl pomoct přesilovkami. Naskočí do baráže Jágr?

SOUHRN LIGY MISTRŮ | Fotbalisté Realu Madrid vykročili za obhajobou triumfu v Lize mistrů drtivým domácím vítězstvím 5:1 nad Basilejí. Úvodní gól si nešťastně vstřelil český obránce Marek Suchý, který smolnou tečí překonal svého krajana Tomáše Vaclíka. Bývalému brankáři pražské Sparty tak nevyšla premiéra v elitní soutěži. Arsenal prohrál 0:2 v Dortmundu a pouze z lavičky hostů sledoval zápas proti bývalému klubu reprezentační kapitán Tomáš Rosický.

Juventus - Malmö

Real nechal zapomenout na špatný vstup do španělské ligy, kde prohrál dva ze tří zápasů. Švýcarský šampion držel s favoritem krok jen do 14. minuty, kdy přihrávku beka Nacha ze strany nešťastně tečoval Suchý mimo Vaclíkův dosah. Domácí se pak rozjeli k velkému náporu. Vaclík vyrazil tvrdou ránu Modriče a poté na čáře zlikvidoval hlavičku Pepeho z rohu.

Po půlhodině hry už Real náskok pojistil. Nejprve Modrič povedenou "šajtlí" vyzval Balea a ten suverénně přehodil Vaclíka. Velšské křídlo hned o minutu později připravilo třetí zásah pro nejlepšího střelce minulého ročníku Ronalda, jenž zakončil zblízka do odkryté branky.

Do přestávky se skóre změnilo ještě dvakrát. Na 4:0 zvýšila ve 37. minutě letní posila z Monaka Rodríguez po dorážce Benzemovy střely a vzápětí se na druhé straně prosadil po brejku González.

Po změně stran Real trochu ubral a Vaclík neměl tolik práce, v 72. minutě však dvojnásobný reprezentant dalším dobrým zákrokem zneškodnil pokus Balea. Obránce Basileje Schär pak trefil z dálky tyč. Nakonec ale Vaclík inkasoval popáté, v 79. minutě ho překonal Benzema. Francouzský útočník dal jubilejní tisící gól Realu v evropských pohárech.

Dortmund od začátku Arsenal tlačil a jeho převahu poprvé vyjádřil gólově v poslední minutě první půle Immobile. Branka do šatny s londýnským týmem zamávala a tři minuty po pauze přidal druhý zásah Aubameyang. Arsenal ukončil sérii 14 soutěžních utkání bez porážky, Rosický popáté za sebou neodehrál ani minutu.

Marek Suchý při pokusu zastavit Garetha Balea.

Juventus Turín na svém hřišti porazil 2:0 Malmö, přemožitele Sparty ze třetího předkola. Obě branky vstřelil až v druhé půli Tévez, který v LM ukončil čtrnáctizápasové čekání na gól. Argentinský útočník naposledy skóroval v roce 2009 za Manchester City proti Portu.

Liverpool se vrátil do Ligy mistrů po pěti letech vítězně, ale před svým publikem zdolal bulharský Ludogorec Razgrad až po dramatické koncovce 2:1. Domácí poslal do vedení v 82. minutě Ital Balotelli premiérovým zásahem po letním příchodu z AC Milán. V první minutě nastavení sice vyrovnal Abalo, ale o dvě minuty později zařídil výhru "Reds" z penalty kapitán Gerrard.

Finalista minulého ročníku a španělský mistr Atlético Madrid prohrál na hřišti Olympiakosu Pireus 2:3. Zenit Petrohrad potvrdil formu z ruské ligy a zvítězil 2:0 na hřišti Benfiky Lisabon. Portugalské mužstvo doma prohrálo poprvé od roku 2012 a po celkem 51 zápasech.

Hosté: 38. González

Domácí: Casillas (C) – Nacho, Pepe, Ramos (66. Varane), Marcelo – Kroos, Modrić (74. Illarramendi) – Bale, Rodríguez, Ronaldo – Benzema (82. Hernández).

Hosté: Vaclík – Schär, Samuel (64. Kakitani), Suchý – Xhaka, Elneny, Frei (83. Delgado), Safari – González, Streller (C) (73. Embolo), Zuffi.

Domácí: Navas, Varane, Coentrão, Arbeloa, Isco, Illarramendi, Hernández

Hosté: Vailati, Aliji, Delgado, Gashi, Embolo, Calla, Kakitani

Domácí: Pepe

Hosté: Elneny, Samuel, Xhaka

Skomina – Praprotnik, Vukan (všichni Slovinsko)

Hosté: 90+1. Abalo

Domácí: Mignolet – Manquillo, Lovren, Sakho, A. Moreno – Henderson, Gerrard (C), Lallana (67. Borini) – Coutinho (68. Lucas Leiva) – Sterling, Balotelli.

Hosté: Borjan – Caiçara, Moţi, Alexandrov, Minev – Djakov (C) (85. Espinho), Abel – Alexandrov, Marcelinho, Misidjan (72. Abalo) – Bezjak (86. Hamza).

Hosté:

Domácí: Weidenfeller (C) – Schmelzer (79. Jojić), Papastathopoulos, Subotić, Durm – Großkreutz, Kehl (46. Ginter), S. Bender, Aubameyang – Mchitarjan – Immobile (86. Ramos).

Hosté: Szczęsny – Gibbs, Mertesacker, Koscielny, Bellerín – Arteta (C) (77. Podolski) – Özil (62. Oxlade-Chamberlain), Wilshere, Ramsey (62. Cazorla), A. Sánchez – Welbeck.

Domácí: Langerak, Bandowski, Amini, Kagawa, Jojić, Ginter, Ramos

Hosté: Ospina, Chambers, Rosický, Cazorla, Podolski, Oxlade-Chamberlain, Campbell

Hosté: 52. Praet

Domácí: Muslera – Sari, Kaya, Chedjou, Telles (79. Çamdal) – Inan (C) (72. Bulut), Melo, Džemaili – Sneijder – Yilmaz, Panděv (58. Bruma).

Hosté: Roef – Najar, Mbemba, Nuytinck (22. Suárez), Deschacht (C) – Defour, Tielemans – Conté, Praet (78. Dendoncker), Acheampong – Mitrović (66. Kljestan).

Domácí: Bolat, Balta, Çamdal, Bruma, Adin, Kurtulus, Bulut

Hosté: Kudimbana, Colin, Kljestan, Dendoncker, Suárez, Cyriac, Kabasele

Domácí: Melo, Džemaili

Hosté: Nuytinck, Conté, Defour, Acheampong

I. Vad (HUN) – I. Albert (HUN), P. Berettyan (HUN)

Hosté: 37. Mandžukić, 87. Griezmann

Domácí: Roberto – Botía, Abidal, Masuaku, Maniatis – Milivojević, Afellay (70. N´Dinga), Domínguez (58. Fuster), Kasami (84. Giannoulis) – Elabdellaoui, Mitroglu.

Hosté: Oblak – Godín, Ansaldi, Torres Juanfran, Miranda – M. Suárez (75. Ñíguez), Koke, Raúl García (67. Cerci), Turan – Gabi (57. Griezmann), Mandžukić.

Hosté:

Domácí: Buffon (C) – Chiellini, Cáceres, Bonucci – Lichtsteiner (90+1. Rômulo), Evra, Pogba, Marchisio, Asamoah – Tévez (90. Giovinco), Llorente (85. Morata).

Hosté: Olsen – Tinnerholm, Helander, Johansson, Konate – Halsti, Eriksson (81. Rakip), Adu, Forsberg – Rosenberg (54. Mehmeti), Thelin (C) (73. Kroon).

Hosté:

Domácí: Subašič – Fabinho, Carvalho, Raggi, Kurzawa – Kondogbia (90+4. Wallace), Toulalan (C), Moutinho – Ferreira-Carrasco (86. Dirar), Berbatov, Ocampos (57. Silva).

Hosté: Leno – Jedvaj (65. Donati), Toprak (71. Reinartz), Spahić, Boenisch – L. Bender (76. Drmić), Castro – Bellarabi, Çalhanoğlu, Son Heung-min – Kießling (C).

Domácí: Stekelenburg, Wallace, Dirar, Bakayoko, Silva, Germain, Martial

Hosté: Krešić, Wendell, Donati, Reinartz, Öztunali, Jurčenko, Drmić

Domácí: Ferreira-Carrasco, Kurzawa

Hosté: Boenisch, Spahić

Královec (CZE) – Slyško (SVK), Wilczek (CZE)

Hosté: 5. Hulk, 22. Witsel

Domácí: Artur – Pereira, Luisão (C), Jardel, Eliseu – Salvio, Pérez, Samaris (74. A. Almeida), Gaitán – Lima (74. Derley), Talisca (20. Lopes).

Hosté: Lodygin – Smolnikov (46. Aňukov), Lombaerts, Garay, Criscito – Šatov, García, Witsel – Hulk (85. Aršavin), Danny (C), Rondón (76. Mogilevec).

Domácí: Lopes, López, Almeida, Cristante, Derley, John, Bébé

Hosté: Malafejev, Aňukov, Neto, Rjazancev, Mogilevec, Aršavin, Keržakov

Domácí: Artur (č), Pereira

Hosté: García

Svein Oddvar Moen – Kim Haglund, Frank Andås (všichni NOR)