Ščasná ruka! Teplicím vystřelil výhru s Příbramí střídající Bratanovič

0
Kdo je favoritem finále hokejové extraligy a jaké faktory mohou rozhodnout?
Svědík: Baník, nebo Polsko? Pozor, horká je ale pořád i plzeňská stopa!

Fotbalisté Teplic v předehrávce 23. kola Gambrinus ligy dokázaly po třech zápasech zvítězit a vrátili se do hry o evropské poháry. V duelu s Příbramí v závěru nejdříve hosté nastřelili břevno, z protiútoku ale rozhodl střídající Bratanovič. Severočeši ztrácejí bod na třetí Mladou Boleslav. Martin Fenin zůstal jen na lavičce.

Hosté:

Domácí: Grigar – Vondrášek, Klimpl, Jablonský, Hošek – Chukwuma (46. Nivaldo), Litsingi, Ramos, Vachoušek (C) (90+2. Takács), Salami (81. Bratanovič) – Jindráček.

Hosté: Hruška (C) – Jugas, Hájovský, Zápotočný, Mišůn – Pilík, Krbeček (86. Kraut), Tarczal, Volešák (82. Slepička), Zeman (71. Danoski) – Řezníček.

Domácí: Takács, Krob, Nivaldo, Vůch, Bratanovič, Fenin

Hosté: Rondzik, Pleško, Divíšek, Danoski, Stratil, Slepička, Kraut

Domácí: Litsingi, Vondrášek

Hosté: Zápotočný, Zeman

Stinadla Stadium

3 929 diváků

Hosté nastřelili tyč i břevno, nakonec ale odjeli bez bodu a na pásmo sestupu mají jen čtyřbodový náskok.

Tepličtí nešli do zápasu v komfortní situaci. Po třech zápasech bez výhry se jim začala vzdalovat třetí příčka, sestava jim prořídla zraněními i karetními tresty a úvod zápasu s Příbramí přidal další potíž. Radikální fanoušci se nesmířili s návratem útočníka Martina Fenina - navrátilce nejdřív uráželi a na většinu prvního poločasu dokonce odešli z ochozů.

Vyprázdněný sektor pro domácí ale mohl mít i jiný důvod - Teplickým se do té doby vůbec nevedlo. Nedokázali se proti zatažené Příbrami prosadit a sami ji pouštěli do šancí.

Brankář Grigar musel během prvních sedmi minut zlikvidovat jak záludný centr Jugase, který padal pod břevno, tak i tutovku Krbečka, který se objevil ve vápně úplně sám. Parádní desetiminutovku hostů završil Tarczal, který na levé straně vápna obral o míč stopera Klimpla, jenže po jeho přiťuknutí pálil Řezníček těsně vedle.

Pak už začali hrát domácí, ale v přeplněném vápně se dostávali do šancí jen obtížně. Aspoň kousek prostoru dostal ve 25. minutě Vachoušek, jenže jeho střelu zlikvidoval brankář Hruška.

Příbrami se začátky poločasů dařily. I v tom druhém dostala domácí pod tlak a byla blízko i ke gólu: v 56. minutě se dostal Řezníček ke střele, která zřejmě s přispěním teče Jablonského doskákala až na tyč. Pro stopera domácích by to býval druhý vlastní gól během jediného týdne.

Teprve potom se domácí trochu probrali a začali se tlačit dopředu. Po rychlém pasu zprava byl blízko gólu Litsingi, který ve skluzu pálil těsně mimo, v 65. minutě pak prošel obranou ze strany Nivaldo a jen výborný zákrok Hrušky zastavil míč na cestě do sítě. Pak už se ale snaha domácích změnila zase v křeč a v posledních dvaceti minutách byla Příbram nebezpečnější i fotbalovější.

Když navíc v 84. minutě poslal Pilík přímý kop ze 30 metrů do břevna, zdálo se, že domácí budou rádi i za remízu, jenže za půl minuty bylo všechno jinak. Dlouhý nákop propadl až k Bratanovičovi, který utekl stoperům a prostřelil i Hrušku. Šťastnou výhru už potom domácí uhlídali a před víkendovým programem se přiblížili k třetí Mladé Boleslavi na jediný bod.

Teplice - Příbram 1:0 (0:0)
Branka: 84. Bratanovič. Rozhodčí: Paták - Blažej, Mokrusch. ŽK: Litsingi, Vondrášek - Zápotočný, Zeman. Diváci: 3920.
Teplice: Grigar - Vondrášek, Klimpl, Jablonský, Hošek - Litsingi, Ramos, Jindráček, Vachoušek (90.+2 Takács), Chukwuma (46. Nivaldo) - Salami (81. Bratanovič). Trenér: Ščasný.
Příbram: Hruška - Jugas, Hájovský, Zápotočný, Mišůn - Tarczal, Krbeček (87. Kraut) - Pilík, Volešák (82. Slepička), Zeman (72. Danoski) - Řezníček. Trenér: Čuhel.

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.