a dozvíte se vše jako první.
24. března 2016 • 22:38

Příprava nevyšla. Češi doma nedali gól a se Skotskem prohráli 0:1

Bořil po vypadnutí z LM: Zdržování APOELu? Měl jsem nervy Bořil po vypadnutí z LM: Zdržování APOELu? Měl jsem nervy
Ve vyložených situacích nejsme schopni dát gól, smutnil Jandač po prohře se Slováky Ve vyložených situacích nejsme schopni dát gól, smutnil Jandač po prohře se Slováky

Fotbalisté české reprezentace nedokázali v přípravném duelu se Skotskem na domácí půdě vstřelit branku a prohráli tak 0:1. Jediný gól zápasu dal už v 10. Minutě skotský záložník Ikechi Anya. Češi poté neproměnili několik šancí, ve druhém poločase jim ale došel dech. Oslavné chorály tak mohli zpívat hostující fanoušci, svěřencům Pavla Vrby první z řady přípravných duelů na EURO nevyšel.

Hosté: 10. Anya

Domácí: Koubek – Kadeřábek, Sivok, Kadlec, Limberský – Darida (87. Rada), Vacek (78. Mareček) – Dočkal (65. Kolář), Frýdek (46. Skalák), Šural (78. Pudil) – Necid (65. Vydra)

Hosté: McGregor – Hutton, Martin, Berra, Robertson (58. Bannan) – Mulgrew, Fletcher – McLean (58. Phillips), Snodgrass, Anya (87. Caddis) – McCormack (78. Watt)

Domácí: Limberský, Skalák

McLaughlin – Broughton, Lynch (vš. Irsko)

Generali Arena, Praha

14 580 diváků

Českému týmu chyběly opory brankář Čech, kapitán Rosický a dvojice záložníků Pavelka s Plašilem. Premiérový start za reprezentační A-tým si připsali gólman Koubek a záložník Frýdek, který tím oslavil dnešní 24. narozeniny.

Zápasu předcházela minuta ticha za oběti teroristických útoků v Bruselu a dnes zesnulou nizozemskou fotbalovou legendu Johana Cruyffa. Domácí tým začal aktivněji a v osmé minutě měl blízko k vedení. Dočkal trefil z přímého kopu břevno a Necidovu dorážku hlavou vyrazil brankář McGregor.

Skotové se v úvodu příliš do útoku nedostávali, ale z první šance udeřili. Sivok v desáté minutě prohrál ve středu pole souboj, McLean vysunul kolmou přihrávkou Anyu a ten zamířil přesně mezi Koubkovy nohy. Český celek tak ani v osmnáctém utkání pod trenérem Vrbou neudržel čisté konto.

Reprezentanty inkasovaná branka nerozhodila a začali stupňovat tlak. Daridovu dalekonosnou hlavičku vyrazil brankář McGregor a v šestnácté minutě si poradil i s povedeným Frýdkovým pokusem.

Tomáš Necid v dresu reprezentace

Skotové, kteří na rozdíl od českého celku nepostoupili na Euro a budují mužstvo na příští kvalifikaci, ve zbytku první půle otupili český tlak a do pauzy už nepustili domácí do gólové šance.

Ani po přestávce už Češi nebyli tak nebezpeční jako v úvodní půlhodině. Jako první dokonce zahrozil soupeř a McLean křížnou střelou minul zadní tyč. V 64. minutě pak hlavička po přímém kopu skončila těsně vedle domácí branky. Poté oba týmy marně žádaly penaltu.

Kouč Vrba prostřídal sestavu a jeho svěřenci si větší šanci vytvořili až osm minut před koncem. Přízemní střelu střídajícího Pudila ale vyrazil gólman McGregor a na víc už se domácí nezmohli.

Přípravné fotbalové utkání:

ČR - Skotsko 0:1 (0:1)
Branka: 10. Anya. Rozhodčí: McLaughlin - Broughton, Lynch (všichni Ir.). ŽK: Limberský, Skalák (oba ČR). Diváci: 14.580.

ČR: Koubek - Kadeřábek, Sivok, Kadlec, Limberský - Vacek (77. Mareček), Darida (87. Rada) - Dočkal (65. Kolář), Frýdek (46. Skalák), Šural (77. Pudil) - Necid (65. Vydra). Trenér: Vrba.

Skotsko: McGregor - Hutton, Martin, Berra, Robertson (58. Bannan) - McLean (58. Phillips), Snodgrass, Mulgrew, Fletcher, Anya (87. Caddis) - McCormack (77. Watt). Trenér: Strachan.

Brankář Koubek: Premiéra v reprezentaci? Mohlo to být lepší