Ronaldo rozhodl o výhře Portugalska, Mexiko otočilo s Novým Zélandem

0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Fotbalisté Mexika otočili na Poháru FIFA v Soči zápas s Novým Zélandem a po výhře 2:1 vedou se čtyřmi body tabulku skupiny A o skóre před Portugalskem. Úřadující mistři Evropy si dnes v Moskvě poradili 1:0 s domácí reprezentací.

Mexiko se proti outsiderovi dlouho trápilo a po brance Chrise Wooda dokonce prohrávalo. Krátce po přestávce ale vyrovnal Raúl Jiménez a v 74. minutě obrat dokonal Oribe Peralta. Závěr ještě narušila hromadná strkanice, ale skóre ani počet hráčů na hřišti se už nezměnil.

O výhře Portugalska rozhodl Cristiano Ronaldo. Nejlepší fotbalista světa, který byl den před zápasem předvolán před soud kvůli obvinění z daňových úniků, se prosadil hlavou už v osmé minutě a ruskému brankáři Igoru Akinfejevovi pokazil jubilejní 100. start v národním týmu. Portugalci měli i nadále navrch a soupeři nedovolili jedinou střelu na bránu.

Radost jim ale zkazilo zranění levého obránce Raphaëla Guerreira, jenž byl odvezen do nemocnice s podezřením na zlomeninu nohy. Třiadvacetiletý bek Borussie Dortmund zkraje zápasu nahrál Ronaldovi na vítězný gól, ale v 65. minutě se těžce zranil. "Je to smutné. Všichni doufáme, že zranění nebude tak vážné, jak to v tuto chvíli vypadá," uvedl kouč Fernando Santos.

Mexiko se posunulo díky vyššímu počtu vstřelených branek na první místo před Portugalsko. Ve hře o postup je i se třemi body třetí Rusko, poslední Nový Zéland je bez bodu.

Hosté: 8. Ronaldo

Domácí: Akinfejev – Šiškin (46. Jerochin), Džikija, Vasin, Kudrjašov (83. Bucharov), Žirkov – Samedov, Glušakov, Golovin, D. Kombarov (68. Poloz) – Smolov.

Hosté: Patrício – Soares, Pepe, Alves, Guerreiro (66. Eliseu) – B. Silva, W. Carvalho, Adrien Silva (82. D. Pereira), A. Gomes – Ronaldo, André Silva (78. G. Martins).

Domácí: Gabulov, Guilherme, Kambolov, Kutěpov, Smolnikov, Gazinskij, Jerochin, Tarasov, Mirančuk, Bucharov, Kanunnikov, Poloz

Hosté: Beto, Sá, Fonte, Neto, Semedo, Eliseu, Moutinho, Nani, Pereira, Martins, Pizzi, Quaresma

Hosté: 42. Wood

Domácí: Talavera – Salcedo (33. H. Moreno, 68. R. Márquez), N. Araujo, Alanis (46. H Herrera) – J. M. Corona, D. Reyes, Fabián, Aquino – Jiménez, G. dos Santos, Peralta.

Hosté: Marinovic – Ingham (82. Patterson), Boxall, Durante, Smith, Wynne – McGlinchey, Rojas (73. Barbarouses), Thomas – Lewis (58. Tuiloma), Wood.

Domácí: Cota, Ochoa, Layún, Guardado, Márquez, Moreno, Reyes, dos Santos, Herrera, Hernández, Lozano, Vela

Hosté: Moss, Williams, Brotherton, Roux, Colvey, Doyle, Tuiloma, Tzimopoulos, Barbarouses, Patterson, Rufer, Smeltz

Domácí: D. Reyes

Hosté: Thomas, Thomas, Boxall