29. dubna 2017 • 15:52

Finové vynulovali Rusy, na Českých hrách je porazili 1:0

Ať žije Slavie! Deli v češtině vedl děkovačku ve Žlutých lázních Ať žije Slavie! Deli v češtině vedl děkovačku ve Žlutých lázních
Slavia je mistr! Takhle na Strahově převzala pohár pro ligového šampiona Slavia je mistr! Takhle na Strahově převzala pohár pro ligového šampiona

Hokejisté Finska porazili ve svém druhém utkání na Českých hrách Rusko 1:0 a vyšli tak vítězně z duelu týmů, které v předchozích zápasech prohrály. Vyrovnané utkání rozhodl v 50. minutě útočník Valtteri Filppula, brankář Joonas Korpisalo při debutu v seniorské reprezentaci udržel čisté konto.

Vyprodaná českobudějovická Budvar aréna se dočkala gólu až ve třetí třetině. Zápasu totiž dlouho kralovali brankáři Vasilevskij a Korpisalo. Oběma týmům do vedení nepomohly ani přesilové hry, kterých bylo zejména ve druhé třetině dost. Nejblíže k otevření skóre byl ve 22. minutě Juhamatti Aaltonen, který však trefil jen tyč odkryté branky.

Více než šest tisíc diváků se gólu dočkalo v 50. minutě, kdy Vasilevskij vyrazil Honkovu střelu od modré k Filppulovi a útočník Philadelphie pohotově poslal puk za jeho záda. Sborná již vyrovnat nedokázala, gólmana Columbusu nepřekonala ani hlavní hvězda ruského výběru a druhý nejlepší střelec základní části NHL Kučerov.

Rusko, již jistý vítěz seriálu Euro Hockey Tour, tak podruhé v sezoně nebodovalo.

Hosté: 49:37. Filppula

Domácí: Vasilevskij (I. Sorokin) – Gavrikov, Kiselevič, Mironov, Provorov, Naumenkov, Antipin, Zub, Bereglazov – Ničuškin, Andronov, Tělegin – Kučerov, Naměstnikov, N. Gusev – S. Plotnikov, Šipačov, Ljubimov – Burdasov, Světlakov, Golyšev.

Hosté: Korpisalo (Ortio) – Honka, Ohtamaa, V. Lajunen, Jaakola, Hietanen, Vittasmäki, Kukkonen, Järvinen – Puljujärvi, Filppula, Aho – Rantanen, M. Aaltonen, Manninen – J. Aaltonen, Kemppainen, Pyörälä – Hännikäinen, Sallinen, Osala.