10. listopadu 2015 • 15:04

Třetí posila pro hokejový Zlín: přichází lotyšský reprezentant Bukarts

Autor:
Nová posila Zlína Roberts Bukarts nastupuje za lotyšskou reprezentaci
TOP VIDEA
Oslavy mistrů pokračovaly v klubu: Doutníky a šampaňské pro Slavii! Oslavy mistrů pokračovaly v klubu: Doutníky a šampaňské pro Slavii!
Od Van Kessela ke Ngadeuovi. Podívejte se na 65 gólů Slavie na cestě za titulem Od Van Kessela ke Ngadeuovi. Podívejte se na 65 gólů Slavie na cestě za titulem
VŠECHNA VIDEA ZDE

Zahraniční posilu hodlá nasadit hokejový PSG Zlín do páteční bitvy s Chomutovem. Z Dinama Riga získal lotyšského reprezentanta Robertse Bukartse (25), účastníka letošního MS v Praze. Pětadvacetiletý křídelník je třetím novým hráčem, jehož poslední celek extraligy před pokračováním soutěže získal. Před ním doplnili kádr útočníci Jan Maruna z Havířova a Adam Havlík z Pardubic.Bukarts má největší jméno. V KHL odehrál v dresu Rigy celkem 225 zápasů a zaznamenal 27 gólů. Pokud se podaří vyřídit jeho transfer z KHL, nastoupí už pozítří proti Chomutovu. Se Zlínem podepsal smlouvu do konce letošní sezony.

Předchází ho pověst schopného technika a střelce. „Po sedmi letech v Dinamu jsem neviděl další perspektivu pro růst své kariéry. Hledal jsem nové angažmá s cílem zlepšit se a ukázat své dovednosti, protože v Rize dostávali stále více prostoru jiní hráči. Cítím, že můžu být mužstvu prospěšný ještě více. Jsem rád, že budu hrát extraligu právě za Zlín,“ řekl Bukarts, jenž v KHL mimo jiné působil se zlínským odchovancem Jakubem Sedláčkem.

Ten na něj dal klubu pozitivní reference. „Robertse jsme viděli v několika zápasech. Jsme přesvědčeni, že nám pomůže v naší současné situaci, aby tým dosáhl předsezonního cíle a dostal se play off,“ uvedl jednatel PSG Zlín Patrik Kamas. První trénink absolvuje Lotyš ve čtvrtek.

O víkendu reprezentoval Bukarts (184 cm, 85 kg) na turnaji Euro Ice Hockey Challenge. Celkem startoval na třech světových šampionátech (2011, 2012, 2015), za 57 utkání v dresu Lotyšska vstřelil 17 branek. Letos na MS v Praze se trefil třikrát.

Témata:  sport, hokej, zlín, Bukarts