30. srpna 2014 • 17:40

Francouz Bouhanni vyhrál na Vueltě druhou etapu

0
Francouzský cyklista Nacer Bouhanni si připsal druhý triumf na letošní Vueltě. Ve spurtu na závěr osmé etapy těsně porazil Australana Michaela Matthewse, třetí projel cílem Slovák Peter Sagan. Na celkovém pořadí 207 kilometrů dlouhá etapa z Baezy do Albacete nic nezměnila, nadále vede Španěl Alejandro Valverde.

Na rozdíl od druhé etapy, kdy ve spurtu dominoval jednoznačně, musel Bouhanni tentokrát těsně před cílovou páskou odrážet Matthewsův útok. Čtyřiadvacetiletý závodník stáje FDJ.fr byl úspěšný a znovu navázal na úspěšné Giro d'Italia, kde triumfoval ve třech etapách a vyhrál bodovací soutěž.

Nikdo z favoritů na celkové prvenství dnes nezaváhal. Vítěz závodu z roku 2009 Valverde je v čele celkové klasifikace s patnáctisekundovým náskokem před Kolumbijcem Nairem Quintanou.