Lüftnerovi se při losu splnilo přání a těší se na známé ze Zlína

ČTK
Sport
Začít diskusi (0)
Český fotbalista Michael Lüftner z FC Kodaň si moc přál, aby jeho tým dostal při dnešním losování Evropské ligy českého soupeře a to se mu splnilo. Dánský celek byl nalosován do skupiny F k Lokomotivu Moskva, Šeriffu Tiraspol a Zlínu. Kodaň by podle něj měla postoupit, ale spoluhráče bude před Zlínem varovat.

"Přál jsem si Slavii nebo Zlín, protože Plzeň jsme dostat nemohli, jelikož jsme byli ve stejném koši. Jsem rád, že se podívám domů," řekl Lüftner v rozhovoru pro ČTK. "Myslím, že spolu s Lokomotivem budeme favority na postup, ale Zlín a Šeriff Tiraspol se nás určitě budou snažit potrápit. Neřekl bych, že jsme jasní favoriti, ale tým jako Kodaň by z takové skupiny měl postoupit," dodal.

Spoluhráči se ho hned na Zlín ptali. "Snažil jsem se ho představit. Psali mi i kluci ze Zlína. Bude to zajímavé střetnutí a moc se na ně těším," řekl Lüftner, který během kariéry hrál například s Danielem Holzerem či Lukášem Železníkem.

Nechybělo mnoho a Kodaň mohla být v osudí pro Ligu mistrů. Jenže ve 4. předkole vypadla s Karabachem po výsledcích 0:1 venku a 2:1 doma.

"Nálada není moc dobrá, protože jsme měli do Ligy mistrů blízko. Bohužel to nevyšlo kvůli pravidlu o gólech na hřištích soupeřů. Myslím si, že jsme byli lepší než Karabach, ale neproměňovali jsme šance. Měli jsme 23 minut na to vstřelit postupový gól, měli jsme velký tlak, šance, ale nic jsme tam nedotlačili. Jsme z toho smutní, ale musíme se soustředit na další výzvu a vyjde to třeba za rok," uvedl bývalý hráč Teplic a Slavie.

Je to však jediná kaňka na jeho zatím vydařeném angažmá v dánském celku, kam v létě přestoupil z Edenu. "Jsem nadmíru spokojený. Za šest týdnů jsem odehrál 12 zápasů, což je velká porce. I trenéři jsou se mnou spokojení. Každým zápasem se přibližuji k tomu, co po mně chtějí. Vypadá to dobře, ale musím pořád tvrdě makat, protože v tomto týmu jednou zahrajete špatně a už si nemusíte kopnout," řekl Lüftner.

S rychlou aklimatizací mu pomohl slovenský spoluhráč Ján Greguš. "Jednoznačně mu patří velký dík. Bez něj bych v základu možná nehrál. Vysvětloval mi taktiku, pomáhal mi s bydlením, úřady. Zjednodušil mi to také fakt, že se nemusím učit dánštinu, protože v klubu se všechno řeší v angličtině a tu umím," prohlásil Lüftner.

"Už deset let je v klubu pravidlem, že všichni zaměstnanci musí umět perfektně anglicky. Chtějí kupovat cizince, tak se vede všechno v angličtině. Popravdě já tu dánštinu pořádně ještě neslyšel," dodal.

Ačkoli v Dánsku nedrží kabina tak pohromadě, jak je zvyklý z Česka, s Gregušem se snaží vytvářet partu. "Máme tu takovou partičku, říkáme si Imigrantos. Přidali se k nám Balkánci a ostatní se k nám také občas přidají, ale není to tak jako v Česku," připustil.

Za největší hvězdy týmu považuje gólmana Robina Olsena a pravého beka Petera Ankersena. "Máme opravdu výborného gólmana, švédskou reprezentační jedničku. To je nejlepší gólman, s jakým jsme kdy hrál. A největší dánskou hvězdou je tu pravý bek, který na tréninku i v zápasech předvádí neskutečné věci. Takže pár hvězd tu je, ale jinak je to hlavně o týmu."

Přestup považuje za správný krok. "Určitě to pro mě byl krok dopředu. Herní tempo je tu možná stejné jako u nás v lize, ale hráčská kvalita je na vyšší úrovni. Byl jsem sám překvapený, jak si tu hráči rozumí s míčem. To, co u nás zvládají tři nejlepší celky, tady zvládají všechny týmy," řekl.

Svými výkony zaujal i reprezentačního kouče Karla Jarolíma, který ho zařadil mezi náhradníky a mohl by ho povolat už na nejbližší sraz. "Pro mě bylo už překvapením, že jsem mezi náhradníky. Kdyby mě trenér povolal, tak budu nadšený. Reprezentace je sen každého kluka. Když to bude teď, tak budu šťastný, když to bude za rok, tak se nedá nic dělat. Ale já budu dělat vše pro to, abych se tam jednou dostal. Nároďák je to nejvíce, čeho mohu dosáhnout," dodal Lüftner.

Začít diskuzi

Doporučujeme

Články z jiných titulů