+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu. Sledujte nás na Facebooku a
dozvíte se vše jako první.
Ivo Pospíšil
20. listopadu 2015 • 11:46

Se Satoranským a Jíchou na zdi. Tady válí české hvězdy Barcelony

Podívejte se do útrob barcelonského království. Řádí tu i dva Češi
TOP VIDEA
Oslavy Slavie pokračují. Podpisy fanouškům, Bílek neměl boty Oslavy Slavie pokračují. Podpisy fanouškům, Bílek neměl boty
Mistrovská chorea Slavie! Podívejte se, co umí Tribuna Sever Mistrovská chorea Slavie! Podívejte se, co umí Tribuna Sever
VŠECHNA VIDEA ZDE

PŘÍMO Z BARCELONY | Když vejdete do areálu sportovního centra Barcelony, můžete si vybrat. Pokud odbočíte vlevo, zamíříte do obrovského fanshopu a na slavný fotbalový Camp Nou, vpravo se vydáte do Palau Blaugrana. Pro Tomáše Satoranského a Filipa Jíchu je druhá volba správně. Vítejte v jejich světě, v hale, kde si (nejen) letos podmaňují fanoušky Barcelony.Chcete vejít do haly Palau Blaugrana a u vchodu narazíte na podobiznu Filipa Jíchy, jak se chystá k razantní házenkářské bombě. V útrobách arény pak najdete i vyfoceného Tomáše Satoranského, jak zrovna diriguje basketbalovou smečku k dalšímu útoku.

Tohle je svět, kde mají i oni své místo. Tohle je svět hned naproti slavnému fotbalovému Camp Nou, kde poblíž společnosti Messiho, Neymara nebo Suáreze má prostor i české duo.

Podívejte se do útrob barcelonského království. Řádí tu i dva Češi

„Z té haly čiší historie a všestrannost. Je to úplně jiný pocit než v Kielu,“ souhlasí Jícha. Ten je sice aktuálně ve stavu nemocných a chystá se na operaci se zánětem stydké kosti, přesto se s ním počítá pro jarní rozhodující fáze Ligy mistrů. A Tomáš Satoranský? Ten včera dokonce pomohl sedmi body k euroligovému vítězství Barcelony nad Izmirem (107:79).

„V porovnání s Kielem jsou to však dva obrovské světy a nedají se porovnávat. Lidé v Barceloně mají spoustu možností chodit na sporty na nejvyšší úrovni,“ uznává Jícha ohledně konkurence, která se v katalánském velkoměstě nabízí.

Tak například hala Palau Blaugrana pobere jen 7 585 lidí a vedle basketbalu či házené se v ní hraje hokej na kolečkových bruslích nebo futsal. Architekturou lehce připomíná i koridu zastřešenou monumentálním stropem, pod nímž svítí řada dresů slavných osobností jako Andrése Jiméneze, Nacho Solozábala, Epiho či házenkářů Óscara Graua, Iňaki Urdangarina a Davida Barrufeta.

Reportáž z haly Palau Blaugrana čtěte v pátečním deníku Sport!