Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
3. prosince 2015 • 08:46

Curry smetl Charlotte 40 body a Golden State mají 20. výhru

Basketbalista Golden State Stephen Curry po další proměněné trojce v zápase s Charlotte
Slavia letí do Astany bez Hušbauera. Budeme se snažit vybrat nejlepší sestavu, říká Šilhavý Slavia letí do Astany bez Hušbauera. Budeme se snažit vybrat nejlepší sestavu, říká Šilhavý
ZLATÁ PÍŠŤALKA: Fraňkovi se nedařilo, měl vyloučit za surovou hru ZLATÁ PÍŠŤALKA: Fraňkovi se nedařilo, měl vyloučit za surovou hru

Basketbalisté Golden State pokračují v nejlepším startu do sezony v historii NBA. Obhájci titulu vyhráli i dvacátý zápas, když zdolali Charlotte 116:99 i díky 40 bodům Stephena Curryho.

Nejužitečnější hráč minulého ročníků stihl dát 40 bodů za tři čtvrtiny. Ve třetí dvanáctiminutovce zlomil 28 body definitivně odpor Hornets a v poslední čtvrtině mohl odpočívat na lavičce. Alespoň 40 bodů za tři čtvrtiny nastřílel letos už počtvrté, ostatním hráčům v lize se to povedlo jen jednou. Navíc předvedl skvělou úspěšnost střelby z pole, když v klíčové třetí čtvrtině minul jediný z jedenácti pokusů. To vše před zraky svého otce, který je historicky nejlepším střelcem Hornets a nyní spolukomentuje zápasy pro místní televizi.

"Dvacet nula. To vůbec nezní reálně. V NBA je tolik skvělých týmů a skvělých hráčů, že to pořád nechápu. Nehrajeme vždycky úplně skvěle, ale nacházíme způsob, jak přesto vítězit," řekl Curry novinářům.

"Když mu to padá jako dneska, tak se po střele otáčí a běží rovnou do obrany. Ví, že to spadne do koše, jakmile míč opustí jeho ruku. Hrál ve svém rodišti před celou svou rodinou a je to nejlepší hráč ligy, tak se chtěl předvést," ocenil Curryho výkon trenér vítězů Luke Walton.

"Už dva roky ho není schopný nikdo ubránit. Prostě musíte doufat, že mine. A dneska ty střely dával," povzdechl si Nicolas Batum, který byl se 17 body lídrem Charlotte.

Nejlepší utkání v sezoně odehrál Kobe Bryant a pomohl Los Angeles Lakers k nečekané výhře ve Washingtonu 108:104. Bryant dal v poslední čtvrtině 12 ze svých 31 bodů a jeho tým se rychle oklepal z potupné úterní porážky ve Philadelphii. Lakers po většinu zápasu vedli, a když se Wizards díky skvělému Johnu Wallovi vrátili do zápasu, rozhodl Bryant dvěma střelami v poslední minutě. Wall se blýskl 34 body a 11 asistencemi, ale v koncovce ztratil důležitý míč a Lakers z trestných hodů pojistili výhru. Julius Randle si za Lakers, kteří vyhráli po sedmi porážkách v řadě, připsal 15 bodů a 19 doskoků.

"Myslel jsem, že mě všichni nesnášejí. Bylo to vážně skvělé přijetí a nalilo nám do žil novou energii po včerejší prohře," ocenil Bryant fanoušky ve Washingtonu, kteří mu v jeho poslední sezoně dlouho a hlasitě tleskali.

San Antonio hladce zdolalo Milwaukee 95:70 a vyhrálo doma i podesáté v sezoně. Nejvíce k tomu přispěl Tim Duncan, který za pouhých 19 minut dal 16 bodů a doskočil deset míčů.

Los Angeles Clippers hrají bez Chrise Paula a v první čtvrtině zápasu s Indianou se jim zranil i J.J. Redick, který odstoupil kvůli pochroumanému kotníku a jeho tým si připsal další porážku. Nepomohl ani nejlepší výkon v sezoně letní posily Lance Stephensona, který dal 19 bodů stejně jako Blake Griffin. Na druhé straně vedl šest dvouciferných střelců Paul George s 31 body a 10 doskoky.

2. Utah 16 8 8 50,0
3. Minnesota 18 8 10 44,4