+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
18. dubna 2016 • 14:49

Půlmaratonská štafeta: Ve Stromovce vyběhnou i hvězdy

Autor:
Městské běhy lákají celebrity i sportovní hvězdy. V minulosti je poznala i fotbalová ikona Pavel Nedvěd.
TOP VIDEA
Horváth o Stramaccionim, ambicích ale i kádru Plzně. Posílili logicky, říká Horváth o Stramaccionim, ambicích ale i kádru Plzně. Posílili logicky, říká
Škola značky Sharks! Dětem předával zkušenosti Thinus Delport Škola značky Sharks! Dětem předával zkušenosti Thinus Delport
VŠECHNA VIDEA ZDE

Tahle akce ukazuje běh jako týmový sport. Už v úterý od 17. hodin se Stromovka zaplní štafetami v rámci závodu RunCzech O2 PRAŽSKÁ ŠTAFETA 4x5. První ročník přilákal kromě 4 tisíc nadšených amatérů i celebrity a známé sportovce.Dřív se běhala štafeta na 4x5 km jako součást pražského půlmaratonu. Kvůli stále vzrůstajícímu zájmu o běžecké závody se však letos poprvé obě akce rozdělily, aby se uspokojila poptávka všech sportovců.

Proto se RunCzech O2 PRAŽSKÁ ŠTAFETA 4x5 uskuteční v úterý 19. dubna od 17 hodin. Start je na Výstavišti v Praze 7 Holešovicích. Trasa závodu určeného pro čtyřčlenné týmy vede po pražské Stromovce. Každý člen týmu běží jedno kolo, tedy pět kilometrů.

Na startovní čáru v místě, které je jedním z center běhu v hlavním městě, se postaví řada známých osobností. Textař a spisovatel Michal Horáček, herec a moderátor Dalibor Gondík, tým modelek v čele s Evou Čerešňákovou, kardiochirurg Pavel Pafko, redaktor Petr Svěcený i štafeta Českého olympijského výboru tvořená Petrem Graclíkem, Martinem Doktorem, Veronikou Zemanovou a Jiřím Kejvalem.

Vedle toho přijdou nasát atmosféru obřího festivalu běhu i vyhlášení sportovci. Motocykloví bratři Jakub a Matěj Smržovi či elitní ultramaratonec Dan Orálek. Účast na startu přislíbila také fotbalová legenda Antonín Panenka.