Turnaj mistryň: Serena si poradila s Radwaňskou, Azarenková padla

0
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen

Američanka Serena Williamsová má na Turnaji mistryň na dosah postup do semifinále. Obhájkyně titulu vyhrála v Istanbulu i svůj druhý zápas a po vítězství 6:2, 6:4 nad Agnieszkou Radwaňskou vede bez zaváhání Červenou skupinu před Petrou Kvitovou.

Česká reprezentantka, která Polku porazila v pondělním úvodním zápase, měla dnes v Turecku volný den. Druhý zápas na turnaji sehraje ve středu právě proti světové jedničce Williamsové. Radwaňskou, jejíž šance na postup ze skupiny jsou už jen teoretické, čeká zápas s Angelique Kerberovou z Německa.

Svůj druhý zápas v Istanbulu naopak nezvládla běloruská tenistka Victoria Azarenková, která v Bílé skupině podlehla Jeleně Jankovičové ze Srbska překvapivě hladce 4:6 a 3:6. Druhá hráčka světového žebříčku tak bude muset o postup do semifinále ještě bojovat.

Mizivé šance na účast mezi čtveřicí nejlepších má stejně jako Radwaňská i Sara Erraniová, která utrpěla druhou porážku v Bílé skupině. Italská tenistka podlehla Číňance Li Na 3:6, 6:7.

Bývalá šampionka French Open Li Na v turecké metropoli potvrdila, že proti Erraniové hrát umí. Ve druhém setu sice promarnila náskok 5:3, nakonec ale po hodině a 48 minutách vyhrála i šestý vzájemný zápas a do tabulky si připsala první vítězství.

Li Na bude v pátek poslední soupeřkou Azarenkové. Letošní šampionka Australian Open má zatím na kontě skalp Erraniové a k postupu bude muset proti Číňance uspět.