+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu. Sledujte nás na Facebooku a
dozvíte se vše jako první.
30. srpna 2015 • 04:10

České finále, to byl i souboj koučů. Pomohla Kvitové špionáž?

Autor:
TOP VIDEA
Oslavy Slavie pokračují. Podpisy fanouškům, Bílek neměl boty Oslavy Slavie pokračují. Podpisy fanouškům, Bílek neměl boty
Mistrovská chorea Slavie! Podívejte se, co umí Tribuna Sever Mistrovská chorea Slavie! Podívejte se, co umí Tribuna Sever
VŠECHNA VIDEA ZDE

Finálový souboj Petry Kvitové a Lucie Šafářové na turnaji v New Havenu byl i bitvou mezi oběma kouči dvou nejlepších českých tenistek. Ti oba se chopili své možnosti přijít za svými svěřenkyněmi na kurt a udělit jim pár taktických pokynů, které díky mikroportu slyší i televizní diváci. A toho zřejmě využil i David Kotyza, když ve svém druhém vstupu tlumočil Petře Kvitové to, co před tím říkal Rob Steckley Lucii Šafářové. A Kvitová pak ve třetí sadě nedala své fedcupové parťačce téměř šanci a celkem jasně dokráčela za titulem.


REKLAMA
digi tv

Poprvé se objevil David Kotyza na kurtu už v prvním setu, v momentě, kdy Petra Kvitová vedla 3:2. „První servis zamiř vždycky doprostředka,“ radil kouč světové pětce, která ovšem v první sadě nakonec padla v tie-breaku.

Druhý set už ale Kvitové vycházel daleko lépe a za stavu 1:4 si na pomoc povolala trenéra Roba Steckleyho Lucie Šafářová. Američan vybízel světovou šestku k větší agresivitě. „Užij si to. Ráda otáčíš zápasy? Tak to předveď,“ říkal jí a zároveň televizním divákům.

Kvitová už si ale druhou sadu zkomplikovat nenechala, srovnala s Šafářovou krok – a možná překvapivě se u ní před třetím setem opět objevil David Kotyza. „Abys věděla, co dostala za pokyny,“ uvedl svůj „time out“ a hned začal prozrazovat, jak radil Steckley Šafářové, aby hrála.

„První servis ti má hrát se slajzem doprostřed do téčka, hlavně z prava. Druhý ti půjde bekhend na tělo,“ upozorňoval Kotyza Kvitovou. „Celkově to musíš samozřejmě zpřísnit, jinak je to nazdar, musíš být ready v začátku výměny,“ pokračoval pak už vlastními taktickými pokyny, ale bylo jasné, že někdo z jeho týmu musel Steckleyho rozmluvu se soupeřkou slyšet – zřejmě v televizi.

Kvitová pak ve třetí sadě předváděla nadále výborný tenis a Šafářové nedala prakticky šanci, aby mohla myslet na první výhru ve vzájemných zápasech. Pomohla i tahle trenérská „špionáž“?