Česká jízda v Indian Wells, v osmifinále je Strýcová i Kvitová

0
Jarůšek nechtěl hattrick: Stálo by to peníze, smál se. Jágr mu hokejky nevrátil
Vaniak: Staněk se ti dostane do hlavy, Vindahl Čechy nepředčí. Na EURO...
Tenistka Barbora Strýcová napodobila Petru Kvitovou a postoupila na turnaji v Indian Wells do osmifinále. Strýcová v utkání třetího kola porazila Japonku Kurumi Naraovou po setech 3:6, 6:1 a 6:2.

Strýcová hraje v Indian Wells pojedenácté a do osmifinále se probojovala teprve podruhé. Předtím to dokázala jen při svém prvním startu před 12 lety.

V zápase s Naraovou, která do 3. kola postoupila z kvalifikace, prohrála po chybách úvodní sadu, ale pak se zlepšila. Ve zbytku utkání už ani jednou nepřišla o servis a po dvou hodinách a čtrnácti minutách hry proměnila třetí mečbol.

O premiérový postup do čtvrtfinále v Indian Wells bude Strýcová hrát s obhájkyní titulu a pátou nasazenou Simonou Halepovou z Rumunska. Vzájemnou bilanci mají vyrovnanou 1:1.

Česká tenistka bývalou světovou dvojku porazila před šesti lety v Paříži, v roce 2014 v Číně rovněž na tvrdém povrchu vyhrála jasně Rumunka.

Djokovič se v úvodu trápil

Na cestě za třetím titulem v řadě v Indian Wells se v neděli trochu zadrhl Novak Djokovič. S americkým kvalifikantem Bjornem Fratangelem, až 149. hráčem žebříčku, ztratil úvodní set 2:6, ale pak už soupeři povolil jen tři gamy.

"Odehrál skvělý zápas, všechna čest. Já naopak začal příšerně a vůbec se na kurtu necítil v pohodě," přiznal srbský favorit. Fratangelo má na kontě jediný vyhraný zápas na ATP Tour, zatímco Djokovič získal 61 titulů: jen za loňskou sezonu 11 a letos dva včetně Australian Open.

Od druhého setu už předváděl naplno své umění a přes vítěze juniorky na Roland Garros 2011 prošel do 3. kola.

Pomalejší začátek měla také jednička mezi ženami Američanka Serena Williamsová. Nad kazašskou tenistkou Julií Putincevovou vyhrála 7:6, 6:0 a drží si šanci vyhrát potřetí v kariéře "pátý grandslam", který 14 let bojkotovala poté, co v roce 2001 fanoušci rasisticky uráželi její rodinu.

"První set byl trochu složitější, musela jsem v sobě zase probudit zvíře," komentovala zápas s úsměvem Williamsová, na níž se podepsala šestitýdenní zdravotní pauza od finále Australian Open. Ve druhé sadě už vyřídila Putincevovou za 24 minut.

Čorič (Chorv.) - Bellucci (29-Braz.) 6:2, 6:2,
Querrey (31-USA) - De Bakker (Niz.) 7:6 (7:5), 6:4.

Čtyřhra - 1. kolo:

Štěpánek, Nestor (ČR/Kan.) - Klaasen, Ram (JAR/USA) 6:3, 6:2.

Halepová (5-Rum.) - Makarovová (30-Rus.) 6:2, 6:4
Jankovičová (19-Srb.) - Vandewegheová (USA) 6:0, 6:1.

Čtyřhra - 2. kolo:

Karolína Plíšková, Görgesová (ČR/Něm.) - Kasatkinová, Vesninová (Rus.) 6:1, 6:7 (5:7), 10:4,
Atawová, Spearsová (8-USA) - Allertová, Kvitová (ČR) 6:3, 6:2