Na přečtenou!
Ačkoliv se zdálo, že Mexiko postoupí do čtvrtfinále, opak je pravdou. Nizozemsku se povedl závěr zápasu na jedničku!

Naběhané kilometry: 113:112

Nizozemsko se ve čtvrtfinále potká s lepším z dvojice Kostarika – Řecko. Ve čtvrtfinále tedy bude jasným favoritem. Nesmí však soupeře podcenit.

Mexiko je pošesté v řadě vyřazeno v osmifinále.

Tímto se s Vámi loučí Radim Sochor. Děkuji Vám za pozornost!
90+5
Aquino zkusil překvapit Cillessena střelou z hranice velkého vápna, ale brankář Ajaxu míč s přehledem chytil. Je dost možné, že toto bude jedna z posledních akcí.
90+4
Nizozemsko právě vstřelilo branku!
KLAAS-JAN HUNTELAAR si postavil míč na penaltu a střelou k levé tyči Ochoaovy branky nedal brankáři nejmenší šanci. Ochoa skákal druhým směrem.
90+3
Guardado měl příliš mnoho řečí směrem k rozhodčímu, vidí za to žlutou kartu.
90+2
Kdo jiný, než Arjen Robben! Nejrychlejší hráč světa proběhl po křídle až do vápna, kde byl faulovaný Márquezem. Za tento počin vidí kapitán Mexika žlutý trest. Musím však dodat, že teatrální pád Robbena byl více než zbytečný.
90+1
Nizozemsko bude zahrávat pokutový kop!
90+
Nastavovat se bude 6 minut!
89
Mexičané nyní hrají velmi opatrně a prodloužení pro ně bude možná vysvobozením. Tlak Nizozemska totiž graduje.
88
Stadion bouří, je vyrovnáno! Po rohovém kopu se dostal míč k Huntelaarovi, který našel přesnou hlavičkou WESLEY SNEIJDERA, jenž dělovou ránou propálil vše, co mu stálo v cestě.
86
Mexiko drží míč na útočné polovině. Postaral se o to Chicharito. Javier Hernández byl v loňské sezóně v Manchesteru United nevyužívaný, dost možná tedy plánuje přestup a nejspíše i toto rozhodlo o tom, že Chicharito nezasahuje do základních sestav.
85
Z něj se Nizozemsku zakončit nepodařilo, z následného centru se však do neuvěřitelné šance dostal Klaas-Jan Huntelaar, praporek pomezního rozhodčího však vylétl světelnou rychlostí nahoru, čímž byly radostné tváře Nizozemska umlčeny.
84
Kuijt si chvíli hrál s Layúnem, následně se pokusil nacentrovat, což mu Mexičan nedovolil. Míč byl zblokovaný na rohový kop.
84
Hra je nyní téměř stále stejná, Nizozemsko kombinuje na útočné polovině, ale nemůže se dostat do střelecké pozice.
82
Čas pro "Oranijes" neúprosně plyne. Do konce zápasů může zbývat dobrých deset minut včetně nastavení. Mexiko přitom nehraje vůbec zataženě, jak to dělávala kdysi Chelsea. Ve vápně Mexika je pouze 5 hráčů, ostatní se snaží hrát na útočné polovině.
81
Hra byla na chvíli přerušena kvůli tomu, že hlavní sudí šel domlouvat mexickému trenérovi. Důvod zatím neznáme.
80
Herrera šikovně odzbrojil Sneijdera, posléze vybojoval autové vhazování pro Mexiko.
79
Salcido se zbavil nejprve Vlaara, poté Martinse Indiho. Jeho střelecký pokus už tak zdařilý nebyl, projektil skončil o několik metrů nad brankou. To by mohlo Mexiko mírně mrzet, Salcido byl ve velmi slibné pozici, téměř v šestnáctce.
79
Můžeme pokračovat!
76
"Cooling break"!
Zápas je na pár minutek přerušen, aby se hráči mohli občerstvit. Počasí je totiž značně nevyhovující pro oba týmy.
76
Střídání v týmu Nizozemsko: ze hřiště odchází Robin van Persie, přichází Klaas-Jan Huntelaar.
75
Střídání v týmu Mexiko: ze hřiště odchází Oribe Peralta, přichází Javier Hernández.
75
Ani tentokrát se Nizozemcům nepodařilo překonat kudrnáče Ochou. Mexiko výtečně brání, uvidíme, zdali se dočkáme překvapení.
74
Obrovská chyba v obraně Mexika! Arjen Robben toho využil, dostal se s míčem až do vápna, kde si obhodil Márqueze, následně odsud také vypálil. Ochoa výtečně vyběhl a jeho ránu vyrazil na rohový kop!
72
Sneijder z poměrně velké dálky střílel, ale jeho rána se mezi tři tyčky nevešla. Nutno dodat, že dnes již Wesley střílel čtyřikrát a toto je jeho první nepřesný pokus.
71
Možná tak na pět, deset vteřin. Aquino pelášil do útočné akce, ale byl tam úplně sám. Proto raději zvolil přihrávku zpět. Toto Mexiku vyhovuje.
70
Nizozemsko zahrávalo rohový kop po ztečovaném centru. Robbenův centr adresáta nenašel, ale Nizozemsko u míče zůstalo. Otázkou je, na jak dlouho.
70
Standardní situaci opět zahrával Sneijder, ale opět velmi nepřesně. Nizozemsku pomalu, ale jistě ubíhá čas.
69
Aguilar předvedl ostrou kosu na nohy Depaye, jenž se velmi těžce zvedá ze země. Žlutý trest je udělen správně.
67
Nizozemsko, spíše tedy Robben, opět vedlo další útočnou akci. Robben se dostal až na hranici velkého vápna, kde byl po kontaktu s Layúnem poslán na zem. Nutno dodat, že pádu jednoznačně přihrál. Sudí situaci posoudil výborně.
67
Peralta sice rozvlnil síť, ale radost byla zbytečná. Jeho zakončení přišlo z jasného ofsajdu a mám ten pocit, že i on sám při zakončení věděl, že branka nebude platit.
65
Nizozemsko zahrávalo rohový kop, pozorná obrana Mexika svého brankáře ustrážila. Uvidíme, jestli pevná defenzíva vydrží až do závěru utkání.
63
Robben si opět z křídla vyběhl směrem k ose hřiště, poté nacentroval do míst, kde stepoval Sneijder. Tomu chybělo pár centimetrů k tomu, aby na míč dosáhl.
62
Do vápna z levé strany přilétal nadýchaný centr, nejvýše vyskočil brankář Ochoa s sebral míč jako jablko ze stromu. Za tento počin sklidil potlesk.
61
A mohlo být vyrovnáno! Robben se pustil do otevřené obrany, poté předložil míč na zlatém podnose Sneijderovi, jehož rána byla zblokována pozornými obránci na rohový kop. Z něj se Nizozemcům nepodařilo zakončit.
59
Depay prolétl po lajně, ale Aguilar mu velmi dobře odkopl míč tak, že se od něj odrazil do zámezí. Odkop od branky.
57
Nizozemsko si vybojovalo rohový kop. Ten zahrával Robben, našel na malém vápnu De Vrije, ale jeho střela skončila, ačkoliv se to zdá divné, neúspěchem. Ochoa se prezentoval skvělým reflexivním zákrokem, jímž vyrazil kulatý nesmysl na tyčku.
56
Střídání v týmu Nizozemsko: ze hřiště odchází Paul Verhaegh, přichází Memphis Depay.
55
Peralta střílel z podobné pozice, odkud dos Santos skóroval. Jeho rána nebyla tak přesná a skončila pouze v náruči brankáře Mexika.
54
Holandsko mělo možnost vyrovnat z rohového kopu, to se mu však nepovedlo. Nedošlo ani k přímému ohrožení branky.
53
Střelu na sebe vzal Wesley Sneijder. Zeď byla postavena výborně, míč na ní totiž ztroskotal.
53
Robin van Persie byl faulovaný dobrých pětadvacet metrů od branky. Míč si postavil Robben se Sneijderem. Který z těchto dvou zkušených matadorů bude zakončovat?
51
Téměř nic, Herrera vybojoval míč, dokonce si i vybudoval možnost ke střelbě, ale prováhal ji.
51
Ta ale nepatřila mezi povedené. Míč skončil v náruči Cillessena. Nizozemsko putuje dopředu uvidíme, co se mu povede.
50
Mexiko se hnalo po vstřelené brance do útoku a vynutilo si standardní situaci od boční lajny.
48
Mexiko právě vstřelilo branku!
Mexiko jde hned z kraje druhého poločasu do vedení! GIOVANI DOS SANTOS před sebou sice měl Vlaara a Blinda, dokázal si však míč udržet na svých kopačkách, následně vyslal neskutečnou pecku k levé tyči Cillessenovy branky.
48
Diego Reyes se minul povoláním. Krajní obránce se snažil probít obranou Nizozemska, ale ve vápně jeho snažení skončilo. Do té doby to byla pohledná individuální akce.
46
Peralta byl faulovaný Ronem Vlaarem, míč putuje na kopačky Mexičanů.
46
Střídání v týmu Mexiko: ze hřiště odchází Héctor Moreno, přichází Diego Reyes.
46
První polovina byla nesmírně opatrná, ani jeden z týmů si loženou šanci nevypracoval. Více do šancí se však ženou Mexičané. Doufejme, že se zápas v druhé části zlepší. Pokud by se tak nestalo, je více než pravděpodobné, že uvidíme prodloužení.

45+5
Až teď se opět hraje. Uvidíme, o kolik minut se první půle protáhne. Mexiko bude nejspíše střídat. Možná tak učiní až po poločase.
45+4
Stále se nehraje, Héctor Moreno odnášen na nosítkách.
45+2
Tak teď mohlo Nizozemsko udeřit! Robin van Persie byl v úniku jeden na jednoho, míč předal Arjenu Robbenovi, který pronikl do vápna. Tam byl mírně faulován Márquezem, poté i Morenem, ale sudí zůstal klidný a faul neodpískal. Sám Moreno se při zákroku zranil. Hra je přerušena.
45+1
Mexičané také přihrávky většinou směřují dozadu. Dnešní zápas je velmi opatrný.
45+
Nastavovat se budou 4 minuty. Největší zásluhu na tom má přestávka na občerstvení.
45
Ani tak rychlý hráč, jaký Robben je, nyní nedoběhl dlouhou přihrávku, jenž se kutálela do zámezí.
44
Herrera si nyní příliš neporozuměl s Peraltou a dos Santosem, kulatý nesmysl končí na kopačkách hráčů v oranžových dresech.
42
Giovani dos Santos se rozhodl z vápna zakončit, udělal pár kroků kolem obránce, z poměrně velkého úhlu vyslal jedovatou ránu, jenž Cillessen reflexivním zákrokem zneškodnil.
42
Robin van Persie se již chystal zakončit, ale jeden z obránců Mexika mu balon odkopl na rohový kop. Z něj se "Oranijes" skórovat nepodařilo.
41
Holanďané snad hrají ragby. Více než polovina přihrávek totiž směřuje dozadu. Můžeme jen doufat, že se hra v druhém poločase zlepší.
40
Dirk Kuijt šikovně odzbrojil ve vlastním vápně Aguilara, následovat nebude roh, ale odkop od branky.
39
Kuijt se snažil doběhnout kolmou přihrávku, ale nepovedlo se mu to. Míč se dokutálel až do zámezí. Ochoa bude odkopávat.
39
Stále Holanďané kombinují téměř na své polovině, nespokojených fanoušků je víc a víc.
38
Nizozemci drží míč, jakoby již nikam nespěchali. Část fanoušků je za tuto nesmírnou pasivitu odměňuje pískotem.
37
Tatáž situace na druhé straně, Ochoa s přehledem zastínil Sneijdera.
36
Layún z levé strany zkusil najít Peraltu přízemním centrem, nutno však dodati, že velmi nepřesným. Míč končí v rukavicích Cillessena.
36
32
31
Ani takový formát, jakým je Arjen Robben, si netroufl na zelený val. Raději zvolil zpětnou přihrávku.
30
Nizozemci drží míč na útočné polovině, ale stále nepřišli na recept, jak překonat obranné řady soupeře.
28
Peralta nyní proskotačil kolem dvou soupeřů, následně přenechal míč dos Santosovi, nutno dodat, že omylem, jenž z hranice pokutového území vyslal přízemní projektil. Ten Cillessen s přehledem chytil.
27
Akce téměř z ničeho! Robin van Persie si ve vápně zpracoval dobrý centr, ihned se pokusil téměř z malého vápna, avšak z poměrně ostrého úhlu, zakončit, ale jeho pokus letěl mimo tři tyčky.
26
Wijnaldum je ošetřován za postranní čarou. Není přesně známo s čím, ale lékař mu kontroluje obličej. Nejspíše přišel nějaký úder do obličeje při rohovém kopu.
25
Z něj se Mexiku zakončit nepodařilo, nejvýše totiž vyskočil Robin van Persie.
24
Carlosu Salcidovi zřejmě došly s přihrávkami kolem vápna nervy, tak vzal zodpovědnost na sebe. Jeho prudkou ránu zneškodnil Cillessen pouze na rohový kop.
23
Mexičané kombinují kolem vápna soupeře, pevná obrana Nizozemska je však zatím nepustila do míst, odkud by mohli ohrozit brankáře.
22
Kuijt přihrál Robbenovi, jenž byl těsně před vápnem faulován. Většina Nizozemců přestala hrát v domnění, že bude odpískán faul. Nestalo se tak, Mexiko se hnalo do útočné akce, ale pouze na chvíli. Akce kvůli nepřesnému pasu skončila.
20
Ron Vlaar možná hrál vysokou nohou, nešťastníkem byl Herrera. Mexičané se dožadovali, aby se pískl pokutový kop. Sudí jim nevyhověl a ukázal, že se bude zahrávat pouze rohový kop. Z něj se Mexiku nepodařilo vytěžit nic.
19
Robin van Persie si počínal nedovoleně, když stáhl soupeře k zemi. Útočný faul ihned odpískán sudím.
17
Mexičané nyní nachytali obranu soupeře v nepozornosti. Udeřit mohl Héctor Herrera, ale jeho střela z šestnáctky z kroku neměla tu správnou razanci. Navíc skončila vedle tyčky.
16
Robben centroval do vápna, ale Márquez jeho míč na hranici šestnáctky zblokoval. První jmenovaný se dožadoval pokutového kopu, dle jeho názoru totiž Márquez hrál rukou. Sudí byl jistý, že se kopat nebude.
15
Kuijtova nepřesná přihrávka skončila u jednoho z Mexičanů. Pokus o rychlý kontr nevyšel. Nizozemci se o několik vteřin poté vrátili k míči.
14
Layún proskočil kolem Verhaegha, poté hledal centrem dos Santose, ale tomu chyběl kousek k tomu, aby na míč dosáhl a tím i rozvlnil síť. Obrovská škoda pro Mexiko!
13
Peralta se nyní velmi dobře zbavil Sneijdera, posléze hledal centrem dos Santose, ale ten byl pokryt oranžovou obranou.
12
Do útoku se žene, pokud to tak skutečně můžu nazvat, i Mexiko. Několik pomalých přihrávek akci značně zpomalilo, finální pas navíc skončil v zámezí. Cillessen bude odkopávat od branky.
10
Bohužel pro fanoušky "Oranijes" se jim nepovedlo vymyslet nic. Kvůli mírné nepřesnosti míč doputoval do zámezí.
10
Nizozemci kooperují na útočné polovině, zatím se však nemohou dostat na dostřel. Vytěží z této akce něco?
9
Střídání v týmu Nizozemsko: ze hřiště odchází Nigel de Jong, přichází Bruno Martins Indi.
9
Míč si postavil Wesley Sneijder, jeho pokus o centr však vystihla obrana a dalekým odkopem nebezpečí zažehnala.
8
Arjen Robben byl faulovaný u postranní čáry, Nizozemsko bude zahrávat standardní situaci z dobrých pětatřiceti metrů.
7
Herrera hledal kolmým pasem Peraltu, Cillessen výborně odhadl tento záměr, vyběhl a míč odkopl. Ne však příliš povedeně, měl velké štěstí, že poblíž nebyl nikdo jiný z mexického mužstva.
6
Héctor Moreno si naskočil na Robina van Persieho, což neuniklo očím hlavního rozhodčího. Portugalský sudí přerušil hru.
6
Nizozemci, přesněji Ron Vlaar, raději zvolil zpětnou přihrávku k brankáři, byl totiž nepříjemně napadán soupeřem.
5
Herrera si nejprve poradil se De Jongem, následně i s Vlaarem. Po fantastické individuální akci přišlo horší zakončení. Jasper Cillessen mohl zůstat ledově klidný.
4
Sneijder si narazil s Robbenem, následně se první jmenovaný pokusil nacentrovat, nenašel však nikoho ze spoluhráčů. Míč končí v náruči mexického brankáře.
3
Miguel Layún si z křídla popoběhl blíž k ose hřiště, pokusil se vystřelit, jeho rána se však mezi tři tyčky nevešla. Letěla příliš vysoko.
2
Kuijt se pokusil rozběhnout útočnou akci přes pravé křídlo, ale Verhaegh neměl příliš prostoru, tak míč zpětnou přihrávkou vrátil.
1
Mexičané nastoupili v zelených dresech, Nizozemci v klasických oranžových.
1
Míč do hry uvedli hráči Mexika! Třetí osmifinále může začít!
1
Obě hymny již dohrály, nyní si Robin van Persie vymění s Rafaelem Márquezem vlaječku, posléze se bude losovat. Zápas za několik minut začne!

Nizozemsko: Cillessen – Verhaegh, Vlaar, De Vrij, Blind – Kuijt, de Jong, Wijnaldum – Sneijder – Robben, van Persie (C).
Náhradníci: Vorm, Krul – Martins Indi, Janmaat, Veltman, Kongolo, de Guzmán, Clasie, Fer, Lens, Huntelaar, Depay.

Mexiko: Ochoa – Rodríguez, Márquez (C), H. Moreno – Aguilar, H Herrera, Salcido, Guardado, Layún – Peralta, G. dos Santos.
Náhradníci: Corona, Talavera – Reyes, Ponce, Fabián, Brizuela, Aquino, Peña, Jiménez, Hernández, Pulido.

Rozhodčí: Pedro Proença – Bertino Miranda, Tiago Trigo (všichni Portugalsko).