Tímto se s vámi z ČEZ arény loučím a zase někdy se těším na počtenou.
Indiáni nakonec ani tentokrát doma neprohráli. Svého vlastního bratra překonal Jan Kovář a jeho zásluhou si tak Plzeň upevnila druhé místo v extraligové tabulce.
Nejlepší hráči utkání: Jakub Langhammer a Marek Mazanec.
65:00
62:21
Plzeň právě vstřelila branku! Nakonec si s velkým množstvím prostoru na ledě poradil nejlépe JAN KOVÁŘ, který překonal svého bratra a rozhodl tak o bonusovém bodu pro domácí. Asistence: Jiří Vykoukal.
62:17
Na ledě je nezvyklé množství prostoru, hráči ho využívají ke kličkám.
61:37
Nyní rozhodčí pro změnu vylučují na druhé straně. Gulaš (CEB) jde pykat za držení hokejky. Bude se hrát 3na3.
61:19
Modrý domácí osvobozuje.
61:07
Duda (PLZ) míří na trestnou lavici, ačkoliv se velmi vzteká. Rozhodčí posoudil jeho souboj u hrazení jako hrubost. Útočník nyní bude dvě minuty na trestné lavici.
60:43
Plzeň se zatím drží v útočném pásmu, ale Kováře ještě neohrozila.
60:01
Začalo prodloužení.
Zákroky brankářů ve třetí třetině: Jakub Kovář - 10 Marek Mazanec - 9
60:00
Třetí třetina skončila.
59:46
Plzeň zkouší získat všechny tři body, ale indiáni nemíří přesně.
59:25
Pletka se teď proletěl vzduchem po čistém zákroku budějovického obránce.
58:35
Kovář nyní nic neviděl, ale ani tak si nepříliš prudká střela Modrého cestu za jeho záda nenašla.
58:27
Zakázané uvolnění Mountfieldu.
58:00
Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:11
Vostřák se probíjel do útoku, nedokázal ale vystřelit tak, aby ohrozil Kováře v brance.
56:38
Dnešní utkání sleduje 6265 diváků.
56:24
Oba týmy se teď střídaly v nepřesných přihrávkách.
55:07
Marušák málem zaskočil Kováře, který puk vyrazil pouze před sebe. Ale Straka nebyl u dorážky včas.
55:02
Přestávka k čištění ledu.
54:07
Hosté hrají v plném počtu, indiáni si v přesilovce větší šanci vytvořit nedokázali.
52:07
Plzeň se okamžitě po obdrženém gólu mohla vráti do vedení. Ale žádný z jejích hráčů si na Jakuba Kováře, který předvedl fantastické zákroky, nepřišel. Rozhodčí na trestnou lavici ale odeslali Kolarze (CEB) za vysokou hůl.
51:44
Mountfield právě vstřelil branku! Nyní už se ale skóre měnit bude. Kuchejda zavezl puk do pásma, předal ho RUDOLFU ČERVENÉMU, který prostřelil Mazanece. Asistence: David Kuchejda, Vilém Burian.
50:35
Ale ani Straka ani Kratěna nedokázali uspět, skóre se tedy stále nemění.
50:21
Plzeň teď svého soka svírá v jeho vlastním pásmu, jak gólman hostí tak obrana neví, kde jim hlava stojí. Střela stíhá střelu.
49:55
Na druhé straně Kovář vyrazil prudkou Johnsonovu střelu.
49:21
Mazanec se nyní postavil Burianově střele a drží plzeňský náskok.
49:04
V plném počtu jsou už i domácí.
48:26
Domácí vyhazují.
48:05
Budějovice hrají v pěti.Pokračuje jejich přesilová hra.
46:53
Duda s Janem Kovářem si vyměnili puk, Duda ovšem ve velké šanci selhal, opět trefil jen hokejku Jakuba Kováře.
46:22
Komerční pauza.
46:05
Nakonec přece jen odchází Kolarz (CEB) na dvě minuty za držení protihráče na trestnou lavici.
46:00
Dvořák přebruslil budějovického beka a hnal se do šance. Byl zastaven pouze za cenu faulu, ovšem rozhodčí s vyloučením váhal delší dobu.
45:17
Ani teď se Mountfield neohřál v útočném pásmu příliš dlouho.
45:01
A znovu.
44:34
Plzeň vyhazuje...
44:20
Ptáček pálil od modré, Mazanec vyrazil betonem.
44:04
V bolestech se teď na ledě svíjí Jakub Marek po srážce s Petruškou. A Patrik Petruška za to dostává trest 5 minut + do konce utkání. Rozhodčí jeho zákrok kvalifikovali jako faul kolenem.
43:11
Mazanec teď předvedl dvojnásobný názor. Burianovu střelu vyrazil pouze před sebe, k puku se dostal Ptáček, který však mířil přímo doprostřed hrudníku maskovaného indiána.
42:46
Frolo se hnal do útoku, ale místo puku skončil za Kovářovými zády on sám.
42:27
Další vhazování před plzeňským brankářem.
41:35
Novák provětral Mazancovu lapačku.
41:31
Nyní se ale bude vhazovat před Mazancem.
41:04
Plzeňští se hrnou do útoku, chtějí navýšit své vedení. Kovář se musí v brance Mountfieldu hodně ohánět.
40:10
Plzeň hraje v plném počtu.
40:01
Zásahy brankářů ve druhé třetině: Jakub Kovář - 11 Marek Mazanec - 19.
Ve druhé třetině jsme gól neviděli, Plzeň tak stále vede 2:1.
40:00
39:25
Mertlovu střelu zblokovali obránci.
38:31
Mazanec teď zlikvidoval možnost hostí na vyrovnání. Obránce střílel od modré, útočník těsně před plzeňským gólmanem tečoval. I přesto udržel Mazanec puk před brankovou čarou.
38:10
Bude mít ale šanci na reparát. Na trestnou lavici pro změnu míří Duda (PLZ) za nedovolené bránění.
37:38
Také Plzeň už je kompletní. Ani Mountfieldu se přesilová hra nevydařila.
36:50
Hosté jsou v pěti. Začíná jejich přesilová hra, která může trvat až 45 vteřin.
36:17
Hra 4na4 zatím nesvědčí ani jednomu z týmů, opět se hraje především ve středním pásmu.
35:38
Navíc Vostřák (PLZ) se dopustil faulu kolenem v útočném pásmu a domácí mají po početní výhodě.
35:17
Plzeň se nemůže dostat do přesilovkového tlaku. Budějovice se celkem bez problémů brání.
34:50
Máme tu další vyloučení. Tentokrát na lavici hanby odchází Pšurný (CEB). Dostává menší trest za hákování.
33:35
Mountfield si dokázal vytvořit tlak, Plzeň se osvobodila jen za cenu zakázaného uvolnění.
33:26
Kuchejda střílel, trefil Mazance přímo do hrudi.
32:37
Jan Kovář selhal v naprosto jasné gólové šanci. Jeho starší bratr mu do dráhy puku nastavil hokejku a může se tak radovat z úspěšného a krásného zákroku.
32:29
Hosté v plném počtu.Domácí se ve své přesilovce téměř k ničemu nedostali.
30:59
30:44
Sledujeme hru 4na4.
30:29
Závar před Mazancem řeší plzeňský gólman příhrou na Modrého, toho zastavil pouze za cenu faulu Vydarený (CEB) a je odeslán na trestnou lavici za nedovolené bránění.
29:52
Nepřesná rozehrávka Mountfieldu posouvá hru před Jakuba Kováře.
29:34
Frolo zblokoval střelu protihráče, nyní leží bolestivě zasažen v plzeňském pásmu.
29:34
Plzeň hraje ve 4.
29:22
Úspěšný zákrok Mazance po ráně Kašpaříka.
29:17
Plzeň vyhazuje.
28:59
Plzeň bude hrát 35 vteřin ve tře h. K Pitulemu usedá Hanzlík (PLZ) - 2 minuty za vysokou hůl.
28:52
Vydarený střílel, Mazanec vyrazil kotouč betonem.
28:20
Plzeň vyhazuje puk až ke Kovářovi.
27:34
Na trestnou lavici teď pro změnu míří Tomáš Pitule (PLZ). Dostává menší trest za podražení.
27:15
Následuje přestávka k čištění ledu.
27:04
26:53
Budějovice se osvobozují.
26:20
Langhammer se vydal v oslabení na zteč Mazancovy branky, jeho projektyl však mezi tři tyče nezamířil.
25:55
Vostřák pálil vedle.
25:04
Plzeň si zahraje přesilovou hru. Po faulu na Pletku je vyloučen Kranjc (CEB) na dvě minuty za vysokou hůl.
24:41
Pletka v tísni nedokázal zakončit přesně. A neuspěl z beprostřední blízkosti ani podruhé.
24:26
Zakázané uvolnění Plzně.
23:58
Gulaš v akci 2na1 volil střelu, tu trochu vychýlil tělem Kaberle, Mazanec neměl příliš práce.
23:17
Nyní pro změnu pálil Vostřák. Ani on neuspěl.
22:57
Až nyní projel Petruška hloub do útočného pásma a prověřil Kováře. Brankář Mountfieldu si s jeho střelou bez problémů poradil.
22:41
Hra se odehrává především ve středním pásmu, oba týmy se vemi dobře brání modrou čáru.
21:18
Budějovičtí se za celou přesilovou hru nedostali pořádně do šance, Oslabení Plzeň v pohodě zvládla.
20:01
O přestávce jsme měli možnot sledovat krasobruslařskou vložku malé závodkyně Kristýny Březinové. Nyní už jsou oba týmy na ledě a čekají na zahájení druhé třetiny.
Zásahy brankářů v první třetině: Jakub Kovář - 11 Marek Mazanec - 11.
Přesto mohou být indiáni po první třetině spokojení, neboť vedou 2:1 zásluhou Stránského a Dudy.
Ještě po skončení třetiny diskutoval kapitán Straka s rozhodčími o zákroku na Dudu. Ke shodě nedošli, plzeňský vůdce odjel do kabiny značně rozčílen.
20:00
19:59
Na konci první třetiny vzplály velké vášně. Duda se v oslabení vydával do útoku, Ptáček se ho snažil zastavit. Podle plzeňského útočníka mu držel hokejku, rozhodčí však stejný názor neměli.
19:54
A znova...
19:43
Plzeň se osvobozuje.
19:18
Tvrdý zákrok v útočném pásmu předvedl Patrik Petruška (PLZ) a rozhodčí ho odesílají na trestnou lavici za vražení na hrazení.
18:32
Pšurný prověřil Mazancovu lapačku. Poté se srazil se svým spoluhráčem a vznikla první drobná výměna názorů. Větší potyčka se však rozhořet nestihla.
18:04
Mertl předal puk Markovi, ten však dobře rozjetou akci hostů zhatil velmi nepřesnou střelou.
17:20
Zakázané uvolnění domácích.
16:47
Mazanec teď nepředvedl příliš jistou rozehrávku za brankou, vše museli hasit jeho kolegové z obrany.
15:35
Mountfield právě vstřelil branku! A i hosté svoji početní výhodu využívají. I když jim k tomu vydatně pomohl vlastním gólem Straka. Za střelce gólu je označen JAKUB LANGHAMMER. Bez asistence.
15:28
A v početní převaze si zahraje i Mountfield. Na trestné lavici pyká Tomáš Frolo (PLZ).
14:29
Plzeň právě vstřelila branku! Po nepříliš povedené Kaberleho střele od modré se puk dostal k RADKU DUDOVI, který dokázal Kováře prostřelit. Plzeň dokázala využít první přesilovou, kterou dostala. Asistence: František Kaberle, Jan Kovář.
13:43
Jakub Marek (CEB) je vyloučen na dvě minuty za podražení.
13:00
Kratěna prokličkoval až do útočného pásma, nikdo mu nemohl sebrat kotouč. Finální zakončení plzeńského útočníka ale přesné nebylo.
11:54
Pitule teď u mantinelu tvrdě sestřelil protihráče. Vše ale bylo přesně podle pravidel.
11:27
11:19
Marušák dostal nepříjemnou ránu pukem do krku, okamžitě spěchal na střídačku, kde je v péči lékaře a maséra.
10:25
Ovšem teď se blýskl Jakub Kovář. Proti Kratěnově střele vytáhl ukázkový semafor.
10:00
Vydarený se teď dostal ke střele, ale vůbec netrefil Mazancovu branku.
09:18
Indiáni se dobře brání pokusům o útok hostí. Mountfieldu se nedaří překročit modrou útočnou čáru.
08:21
Plzeň je opět usazená v útočném pásmu. Mountfield se osvobozuje jen za cenu zakázaného uvolnění.
07:58
Kovář mohl překonat svého bratra, ale na hranici brankoviště byl dobře bráněn a tísněn.
07:14
Domácí se v pohodě ubránili, Heřman je na ledě.
05:22
Straka se v oslabení vydával do samostatného úniku, puk mu ale sjel z hokejky, ke střele se vůbec nedostal.
05:14
Plzeň si zahraje v oslabení, na trestnou lavici putuje Martin Heřman za vysokou hůl.
04:50
Plzeň právě vstřelila branku! Modrého střelu Kovář vyrazil pouze na hůl Stránského, ten však puk před prázdnou brankou minul. Kotouč tak znovu putoval na modrou čáru, tentokrát k St. Pierrovi, od něj ke Strakovi a napodruhé už JAN STRÁNSKÝ svou práci dokonal. Asistence: Martin Straka, Nicolas St. Pierre.
04:06
Střela z dálky donutila Kováře k dalšímu zásahu.
03:41
Duda hledal Pletku, který stál nehlídaný mezi kruhy, ale Pletka na prudkou přihrávku nedosáhl.
02:53
Švihálek zkusil z úhlu pozornost Mazance, plzeňský brankář puk dobře viděl.
02:46
Do útoku se po delší době vydali i budějovičtí.
02:19
Dvořák s Johnsonem chvíli úřadovali za Kovářovou brankou, ale oni si nedokázali vytvořit gólovou příležitost.
01:45
Až z obranné třetiny přebral Frolo přihrávku na útočné modré. O puk ho ale obral budějovický bek, plzeňský obránce se do šance nedostal.
00:44
Ani jednomu týmu se v úvodních vteřinách příliš nedaří rozehrávka. Hraje se především ve středním pásmu.
00:20
Pokračujeme zakázaným uvolněním Českých Budějovic, hra se stěhuje před Kováře.
00:12
Zápas začíná offsidem hostí.
00:01
Na ledové ploše už jsou i oba hokejové týmu, utkání pomalu může začít.
Dozněla plzeňská hokejová hymna, na ledě už krouží rozhodčí, čeká se na nástup hráčů.
Do začátká utkání zbývá necelá čtvrt hodinka, ochozy plzeňské Čez Arény se pomalu zaplňují, na svém místě již čekají i fanoušci hostujícího týmu.
Dobrý den, vítám vás u onlajn přenosu zápasu Plzně s Českými Budějovicemi. Hráči pomalu ukončují předzápasové rozbruslení a naposledy před úvodním hvizdem rozhodčího ocházejí do šaten.
Úvodní sestavy: HC Plzeň 1929: Mazanec (Svoboda) - Jeřábek, St. Pierre, Hanzlík, Kaberle, Frolo, Marušák, Modrý, Vyoukal - Vostřák, Kratěna, Straka, Kovář, Pitule, Dvořák, Duda, Johnson, Pletka, Stránský, Heřman M., Petruška HC Mountfield: Kovář (Kantor) - Ptáček, Kolarz, Vráblík, Rousek, Novák, Němeček, Kranjc, Švihálek, Vydarený - Gulaš, Pšurný, Šimánek, Kuchejda, Marek, Kašpařík, Květoň, Burian, Červený, Langhammer, Mertl. Rozhodčí: Jeřábek, Husička - Pešek, Jelínek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.